Laplandija: kelionė pas Santa! Šeimų patirtis

Kasmet rudenėjant, kai už lango pasidaro jau šalta ir pilka, nekantraudami laukiame šventinio laikotarpio, kai sieloje pasidaro kažkaip ypatingai jauku, o ore juntamas stebuklingas jaudulys. Tačiau yra vieta, kurioje visi šie pojūčiai tampa dar ryškesni, o apsilankyti joje svajoja visi vaikai. Tai Laplandija, Kalėdų nuotaikos ir Kalėdų senelis. Taigi šiandien apie tai: Laplandija kelionė pas Santa! Šeimų patirtis

Kelionių pasiūlyai į LAPLANDIJĄ: Kalėdos ir Naujų metų sutikimas 2022-aisiais! (spausk čia) Daugiau skaitykite: Laplandija: mamų kelionės su vaikais grįžta!

Vaikiškos svajonės išsipildymas – SANTA VILLAGE

Kalėdų miestelis įsikūręs prie Rovaniemi, Laplandijos regiono širdyje, Suomijos šiaurėje. Nors nuo Lietuvos ši vieta atitolusi per 1500 km, tai daugybė lietuvių kasmet čia traukia ieškoti savo Kalėdinio džiaugsmo. Ir visai nesvarbu ar keliaujate su vaikais, ar be jų, ar gruodį, ar balandį – čia Kalėdų Senelį ir darbštuolius elfus sutiksite visus metus.

Nors apie susitikimą su tikruoju Kalėdų Seneliu svajoja visi vaikai, tai ir suaugusieji neslepia jaudulio. Dviejų atžalų mama Sandra Juknevičiūtė – Norkūnė pastebi, jog susitikimas su Kalėdų Seneliu net suaugusiems pakerta kojas. Ir nors susitikimas trunka apie 10 minučių, per tą laiką mažieji spėja ir laiškus su Seneliu paskaityti, ir pasikalbėti, ir nusifotografuoti. Tiesa, savo nuotraukų darytis čia negalima, užtat galite susimokėti ir gauti kelias gražias šeimos nuotraukas su Seneliu, kurias įrašys jums ir į usb laikmeną.

Tačiau vien tik pasimatymu su Kalėdų seneliu apsiriboti neverta. „Kalėdų Senelio miestelis (tiksliau Santa Village) didelis, pilna įvairių pastatų, juose įvairios įstaigos: Kalėdų Senelio rezidencijos (jos oficialios dvi), paštas, suvenyrų parduotuvės, kavinukės ir t.t. Yra čiuožykla (mokama), įvairūs viešbutukai, apartamentai, jei norite gražiai ir patogiai apsistoti“, – pasakojimą tęsia tėtis Tomas Paukštys, keliavęs su šeima.

Santa parkas

Norint pratęsti kalėdinę nuotaiką, galima pavažiuoti ar nueiti 2 km iki Santa Park, kur gausu pramogų, tad ir bilietas čia galioja dvi dienas. Atvykę galite sėsti į traukinuką su tuneliais, kuriuose yra gyvūnų personažai ir kiti linksmi veikėjai. Galima savo jėgas išbandyti ir elfų mokyklėlėje, kurioje vaikai dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose (apie 20 minučių), gauna diplomą. Smaližiams siūloma vietinėje krautuvėlėje nusipirkti didelį imbierinį sausainį ir jį išpaišyti saldžiu glajumi.

Parke vyksta ir elfų akrobatų pasirodymai, veikia ledo skulptūrų kambarys, kalėdinis paštas, suvenyrų krautuvėlė bei kavinė, nors kainos ten gali kandžiotis. Parke rasite ir Kalėdų Senelį, su kuriuo šitoje vietoje galima nusifotografuoti ir savo telefonu, bet galima ir nusipirkti nuotrauką. Tomas nurodo, kad parką jo šeimai pavyko apeiti ir išbandyti įvairias pramogas maždaug per 3 valandas. Svarbu ir tai, kad šis parkas yra uždaras, viduje šilta, tad netenka nušalti kojų belaukiant pramogaujančių atžalų. Vis dėlto turėkite omeny, kad parkas veikia tik sezono metu, tad tik įpusėjus lapkričiui.

Suomiškos žiemos pramogos

Jei žiūrėdami kelionių laidas visada pavydėjote žmonėms, skriejantiems per sniegus rogėmis su haskiais ar elniais, tai būtent Suomijoje galite šią pramogą patirti ir savo kailiu. Toli ieškoti neteks – pasivažinėti galite ir pačiame Kalėdų miestelyje. Tiems, kurie neskuba, Tomas siūlo rinktis platesnį šios pramogos variantą, kuris nors ir trunka gerą pusdienį, bet yra vertas ir skirto laiko, ir kainos. Organizatoriai paima iš Kalėdų miestelio, nuveža į fermą, aprengia kombinezonais, apauna batais, paruošia, papasakoja apie kelionę, supažindina, kaip valdyti roges. Susodini šeimyną į roges ir vairuoji. Viskas tikrai lengva ir smagu – pažymi Tomas.

„Aplink važinėja prižiūrėtojai su sniego motociklais, nukreipia kur reikia. Po kelionės nusivedė mus į jurtą, papasakojo apie pačius haskius, kaip jie gyvena, vaišino dešrelėmis (ten labai populiaru), karštomis sultimis ir imbieriniais sausainiais, buvo galima paglostyti šunis, jie labai draugiški ir meilūs. Tada kelionė namo. Tikrai nerealu“ – priduria. Tomas pasakoja, kad yra ir kitas, trumpesnis šios pramogos variantas – su haskiais galima pavažiuoti ir pačiame Kalėdų miestelyje 400 metrų ar kilometrą, bet, tėvelio manymu, tai nėra verta išlaidų, nes pramoga trunka labai trumpai (apie 5 minutes) ir nėra tokio įspūdžio.

Elniais kinkytos rogės

Tokia pat pramoga yra ir su elniais kinkytomis rogėmis. Vis dėlto Paukščių šeima liko nusivylusi trumpuoju variantu. „Susodino į roges, pravežė 3 km, nieko nepasakojo, pabaigoje pavaišino karštomis sultimis ir imbieriniais sausainiais. Kainavo panašiai kiek haskiai, bet nebuvo tokio efekto. Gražu, smagu, bet truko gal 30-40 min ir viskas“ – pasakoja Tomas. Svarbu pabrėžti, jog visos šios šiaurietiškos pramogos vyksta pačiame Santa Village, tad toli ieškoti jų nebūtina.

Suomiją sunku įsivaizduoti ir be pirties, tad sukorus tokį ilgą kelią verta pasilepinti ir šia pramoga, juolab kad smagiausia ir teisingiausia tą daryti būtent žiemą, kai galima tiesiai iš pirties šokti į gilų sniegą. Dažnai pirtininkai renka grupę konkrečioms dienoms ir laikui, tačiau jei keliaujate didesne kompanija, tikėtina, kad išskyrus jus nieko daugiau ir nebus. Suomijoje pramogų organizatoriai dažnai savo svečius pasitinka sutartoje vietoje, pasiima ir nuveža patys į pirtelę, o jeigu dar rasite tokius, kurie pirtelę įkūrę ant užšalusio ežero kranto – jums pasisekė dvigubai. Šiam ritualui suomiai skiria ypatingą dėmesį, tad priklausomai nuo pirtininko, galite gauti ne tik karščio-šalčio potyrius, bet būsite pavaišinti kava, kartu su šeimininkais kepsite dešreles. Po pramogų saunoje ir kraują stingdančių maudynių eketėje gausite iškeptos lašišos su salotomis ir išgirsite pasakojimus apie Suomiją, bei tautas, gyvenančias Laplandijoje – Samius ir Lapius.

Laplandija: pamatyti ir pajusti šiaurės pasaulį

Savo kelionės trasoje verta pasižymėti kelias vietas, kurios padės ne tik vaikams, bet ir suaugusiems sužinoti daugiau apie gyvenimą šiaurėje.

Dar neišvažiavę iš Rovaniemi būtinai užsukite į Arktikum muziejų, kuris pritraukia jau vien savo šūkiu: „Atverk akis Arkčiai“. Čia rasite daug informacijos apie Laplandijos ir teritorijos už poliarinio rato istoriją, be to daug dėmesio čia skiriama ir globalinio atšilimo temai. Muziejus yra paruošęs vizualinės ir teorinės informacijos, nuotraukų, filmukų apie vietos gamtą ir žmonių gyvenimą amžino ledo apsuptyje. Po mokslinės patirties jauniesiems pasaulio atradėjams būtina ir išsidūkti – muziejuje yra nedidelės žaidimų erdvės vaikams.

Pabaigai pasilikite ir Arkties Sodą – ilgą stiklintą muziejaus erdvę, iš kurios, kaip teigia muziejininkai, galima patogiai stebėti unikaliausius arktinės gamtos reiškinius. Žiemą grožėtis įspūdingąją šiaurės pašvaiste, o vasarą mėgautis vidurnakčio saule. Beje, stebėti šį vasarinį šiaurės fenomeną muziejus kviečia atviroje aplinkoje – šiai įstaigai priklausančiame pliaže galima surengti pikniką ar net atsivėsinti po neužmiegančiu dangumi.

Kitas vertas dėmesio punktas kelionėje po šiaurę su vaikais – apie 70 km nuo Rovaniemi įsikūręs Ranua ZOO. Šiame zoologijos sode iš arti pamatysite daugybę poliarinių gyvūnų, vaikams galėsite parodyti baltąsias meškas, elnius ir pelėdas. Vaikštinėdami po parką praeisite apie 3 km, teritorijoje, pagal suomių tradicijas, tikrai rasite ir laužaviečių su suoliukais, kur pavargę galėsite atsipūsti ar išsikepti ką nors ant ugnies, tad verta įsimesti į kuprinę užkandžių. Keliavimas po šiaurę turi, deja, ir savo minusų – žiemą dienos čia trumpos, jau apie 15 valandą viską apgaubia tamsa, tad planuojant kelionę po gamtą verta vykti kuo anksčiau.

Toli, bet pasiekiama

Pasiekti Rovaniemi galima įvairiais būdais, skiriasi jie patogumu, kaina ir kelionės trukme. Lengviausias, tačiau toli gražu ne pigiausias variantas vykti lėktuvu, dažniausiai su persėdimu Taline, Helsinkyje ar Turku. Tačiau vis daugiau lietuvių, ypač keliaujančių su vaikais, šiai trasai įveikti pasirenką nuosavą automobilį, išsinuomoja busiuką arba kemperį. Priežastys yra paprastos: kaina, patogumas ir laisvė. Visi tėvai pripažins, kad galimybė koreguoti kelionės planus pagal situaciją yra neįkainojama. Be to, galima aplankyti daugiau vietų, nereikia sukti galvos dėl bilietų ar tvarkaraščių. Tomas nurodo ir dar vieną priežastį – galima nevaržomai nuvykti į atokesnę vietą (geriausia prie ežero, kad nebūtų medžių) ir grožėtis kosmine galia – šiaurės pašvaiste.

Mama Aurelija Unguvaitienė į Kalėdų Senelio rezidenciją vyko didele kompanija (4 suaugę ir 3 vaikai) 8 vietų autobusiuku, nes kaip teigia, taip buvo pigiau ir visiems smagiau. Ir nors iš susižavėjo kelionių agentūros pasiūlymu vykti į suorganizuotą kelionę autobusu, nugalėjo paprasta aritmetika – pasitarusi su vyru nusprendė, kad ir patys gali tokią pat susiorganizuoti, tik pigiau. Nusižiūrėjo kelionių agentų programas ir pritaikė jas pagal savo poreikius. Nakvynę šeima nusimatė Taline, o jau kitą dieną keltu vyko į Suomiją. Aurelija tikina, kad 2 valandų plaukimas neprailgsta net vaikams – kelte veikia kavinės, parduotuvės, vaikams yra specialių žaidimų.

Keliaujantieji automobiliu dažnai sustoja nakvynei ir Oulo mieste, o kai kurie pasirenka dar įdomesnį variantą – atvykę į Turku persėda į naktinį traukinį…kartu su automobiliu. Tad kol ramiai ilsitės miegamajame vagone, jūsų automobilis keliauja kartu, specialiuose vagonuose. Ir nors šis sprendimas nėra pigiausias, tačiau kai kuriems keliautojams optimaliausias.

Ką sako tėvų patirtis

Planuojant šeimos kelionę į šiaurę verta įvertinti vaikų amžių. Mama Diana Bekasėnė rekomenduoja vykti, kai vaikams sukanka bent 4 metukai. Tam pritaria ir Aurelija, kuri pažymi, jog geriausia vykti nuo tada, kai mažasis keliautojas gali ilgiau išsėdėti mašinoje per daug „nezyzdamas” iki tol, kol tiki Kalėdų Seneliu. „Link paaugliško amžiaus gal jau mažiau įdomu, o kol vaikas tiki Kalėdų Seneliu, tai įspūdis būna magiškas, ypač kai asmeniškai gali įteikti savo laišką adresatui. Na ir gal įdomiau, jei vaikas šiek tiek moka anglų kalbą ir gali truputį pakomunikuoti su Kalėdų Seneliu“, – pažymi Aurelija.

Nors gyvendami Lietuvoje esame pratę prie šaltuko, vis dėlto kelionei į tikrąją Šiaurę pasiryžta ne visi. Dauguma keliautojų, žinoma, traukia į Kalėdų sostinę gruodį, kai termometrai Laplandijoje rodo kartais -15, o kartais ir beveik -30 laipsnių. Bet vykstant tokiu metu pasiruošti reikia ne tik šalčiui, bet ir didelėms kainoms bei, kas ypatingai svarbu su vaikais, ilgoms eilėms – pasimatymo su Kalėdų Seneliu gali tekti laukti net kelias valandas. Nieko keista, kad nemažai lietuvių pasirenka ir kitas, dažniausiai rudens datas šiai kelionei. Tada ne tik orai malonesni, bet ir valandų valandas trypčioti eilėse netenka. Be to, nekanda nakvynės kainos, galima susirasti ir pigesnių lėktuvo bilietų. Vis dėlto yra ir minusų – neveikia daug žiemos pramogų, kurios šiai vietai suteikia pridėtinės turistinės vertės, pvz. pasivažinėjimas rogėmis su haskiais ar elniais, neveikia ir slidinėjimo trasos.

Patarimai

Jei važiuojate šaltuoju metų laiku (Suomijoje tam priskiriamas ir ruduo) tai pasirūpinkite tinkama apranga. Diana pažymi, kad geriausiai pasiteisina terminiai ir slidinėjimo drabužiai, kuriuos įsigyti rekomenduoja Lietuvoje – Suomijoje tokie drabužiai gali kainuoti daug daugiau.

Aurelija, savo ruožtu, ragina iš Lietuvos vežtis ir maistą, jeigu keliaujate nuosavu ar nuomojamu transportu, o prireikus apsipirkti vietiniame prekybos centre. „Kiekvienoje apsistojimo vietoje buvo virtuvė, tad rytais kepdavome kiaušinienes, vakarais vaikams blynų, makaronų, tad nereikėjo išlaidauti kavinėse, skaniai pavalgydavome tą, ką mėgstame“ – prisimena Aurelija.

Šeimos kelionei į šiaurę verta nusimatyti išlaidas nuo 1500 eurų. Jeigu norite sutaupyti, pradėkite planuoti kelionę kuo anksčiau, ypač jei ketinate skristi lėktuvu arba pirkti nakvynes pačiame Kalėdų miestelyje arba artimiausiu spinduliu.

Beje, norint pajusti Kalėdų dvasią Diana rekomenduoja rinktis nakvynes būtent Rovaniemi, nes kaip ji teigia, kitur yra nuobodoka. „Suomiai nelabai puošiasi šventėms, kaip mes lietuviai įpratę, tad susidaro įspūdis, kad jie visai nešvenčia nei Kalėdų, nei Naujųjų metų. O Rovaniemis būtent sudaro tą šventinę nuotaiką“ – aiškina Diana ir skuba pridurti – rezervuotis nakvynes ten reikia kuo anksčiau, kitaip kainos bus neįkandamos.

Komercija ar dvasinė puota?

Bendraujant su šeimomis susidaro nevienareikšmiška nuomonė. Iš vienos pusės, susitikimas su Kalėdų Seneliu sužadina daugybę pozityvių emocijų ne tik mažiems, bet ir dideliems. Vis dėlto geresnius atsiliepimus turi tie, kuriems pavyko išvengti didžiausių eilių iki Santos rezidencijos ir kurie galėjo ramiai pasimėgauti tuo susitikimu, nespaudžiami į kulnus jau sekančios šeimos. Kalėdų miestelis ir Santa Park, be abejo, taip pat sukurią nepakartojamą atmosferą, nors tėvai ir pripažįsta, kad suaugusiojo akis bado plastmasinė ir šviečianti komercija. Vis dėlto dėl vieno dalyko sutampa visų nuomonės – šiaurė sukuria nepakartojamą įspūdį, kuriame dainuojanti plastikinė Santos statulėlė ištirpsta atsiminimuose apie sniegynus, pašvaistes, elnius ir kilusį iš ten tikrąjį Kalėdų Senelį.

Straipsnis publikuotas elektroniniame kelionių žurnale Lėtai apie pasaulį. Skaitykite daugiau įdomių istorijų apie keliones čia.

LAPLANDIJA: Kalėdos ir Naujų metų sutikimas 2022!

INTERLUX TRAVEL – tarptautinis kelionių organizatorius, kuris savo veiklą Lietuvoje pradėjo 2015 metais, kuomet Vilniuje atidarė savo biurą. Tarptautinio kelionių organizatoriaus pagrindinis biuras yra įsikūręs Latvijoje. Plėsdami veiklą INTERLUX TRAVEL savo atstovybes atidarė ir kitose šalyse. Lietuva – viena pirmųjų, bet juos galite rasti ir Vokietijoje, Estijoje bei Ukrainoje.
Pagrindinis INTERLUX TRAVEL tikslas – pasiūlyti aukštos kokybės keliones už prieinamas kainas, o tai, pripažinkime, labai svarbu keliaujant su šeima.
Per ilgus darbo bei bendradarbiavimo metus INTERLUX TRAVEL susikūrė puikius santykius su partneriais, kas jiems leidžia pasiūlyti kokybiškas keliones patraukliomis kainomis.
Jie – tolimas, ir regis, nepasiekiamas kryptis padarė prieinamas kiekvienam!

LĖKTUVU iš VILNIAUS arba RYGOS
  • 2022.12.27-30 GARANTUOTA (Lietuvių kalba), nuo 579 € + pageidaujant ekskursijų paketas už 159 €
  • 2022.12.30-2023.01.02 GARANTUOTA (Lietuvių kalba), nuo 579 € + pageidaujant ekskursijų paketas už 159 €
AUTOBUSU

Nuo 229 €  + pageidaujant ekskursijų paketas

  • 2022.12.16-19* Rusų kalba, GARANTUOTA
    Šiomis datomis ekskursijos po Taliną nebus, išvykimas iš Rygos, bet iš Lietuvos iki Rygos bus organizuojamas pervežimas už papildomą mokestį, pervežimo kaina priklausys nuo keliautojų skaičiaus.
  • 2022.12.22-26 Lietuvių kalba
  • 2022.12.26-30 Lietuvių kalba, GARANTUOTA
  • 2023.01.04-08 Lietuvių kalba
  • 2022.12.29-2023.01.02 GARANTUOTA, nuo 239 € + pageidaujant ekskursijų paketas

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas