Kelionės pradžia
Kelionės pradžia

Laplandija: mamų kelionės su vaikais grįžta!

Įpusėjus rudeniui vienas dažniausiai mus pasiekiančių klausimų būna apie keliones pas Kalėdų senelį. Laplandija, Rovaniemi miestukas garsėja kaip Kalėdų senelio rezidencija. Ir nors gana plačiai aprašėme kelių mamų kelionių patirtis ankstesniais metais į Laplandiją, šiemet nusprendėme su „Keliaujančios mamos” atsiradimo įkvėpėja – penkiamete Vasara, tokią kelionę išbandyti pačios! Ir ne bet kaip, o su #mamųkelionėmis, kai mamos su vaikais koperuojasi ir vyksta kartu į keliones!

Taip pat skaitykite: Į Kalėdų senelio kaimą Rovaniemi: kaip nuvykti savarankiškai? ir  Pasakiška vieta, kurią aplankyti svajoja visi vaikai – Kalėdų senelio kaimas, o vieną iš buvusių #mamųkelionių galite rasti čia – #mamųkelionė į Barseloną 

Savarankiška kelionė

Kadangi mamos dažniausiai taupydamos šeimos biudžetą mėgsta  būti ekonomiškos, tai ir vykstant į #mamųkeliones bandėme rasti geriausią ir įdomiausią mums pagal datas  tinkantį variantą.

Apsistojome ties tokiu #mamųkelionės variantu:

SKRYDIS Kaunas-Helsinkis-Kaunas (įsigijome bilietus savaitgaliui mama+vaikas už 118 eur).

TRAUKINYS Helsinkis-Rovaniemi-Helsinkis (naktinis traukinys, atstosiantis mums viešbučius ir tikrai būsiantis vaikams papildoma atrakcija.  2 mamoms arba šeimai keliaujant su vaikais į Rovaniemi ir atgal į  Helsinkį kainavo 428 eur. Vaikams iki 10 metų ir neužimant papildomos lovos – nemokamai. Tai dalinantis perpus mums ir kajutės kompanjonams – mamai su vaiku – kainavo 214 eur jau į abi puses. Traukinio kupe  ėmėme su wc į vieną pusę, nes į kitą pusę tokių kupe laisvų jau nebebuvo.

Taigi, skrydis ir traukinys mamai su vaiku kol kas kainavo 332 eurus. Skrydžių kainos svyruoja, traukinių – ne, bet traukiniuose sparčiai mažėja kupe su lovomis miegojimui, kas vykstant su vaikais tikrai svarbu, nes važiuojama visą naktį.

Yra šeimų, kurios renkasi vietoje skrydžio iki Helsinkio rinktis kelionę automobiliu, kurią galima toliau  tęsti ir traukiniu.

ROVANIEMI planuojame: 

 • Aplankyti Kalėdų senelio rezidenciją, sudalyvauti elfų dirbtuvėlėse, perduoti norus pačiam Kalėdų seneliui.
 • Pasivėžinti haskių arba elnių traukiamomis rogėmis.
 • Tiesiai per šį miestelį eina poliarinis ratas, kurio ribą žymi ryški balta linija. Ją peržengus, atsiduriama tikrojoje Šiaurėje. Suprantama, pasidaryti nuotrauką šioje vietoje yra tiesiog būtina.
 • Ranua zoologijos parkas – tai ne zoologijos sodas, o parkas kur šiaurės  gyvūnams sukurtos kuo natūralesnės sąlygos. Galite užsukti ir į vietinį ledo barą.

!!! P.S.1 Dar yra nesusikomplektavusi viena traukinio kupe, tad laukiame NORINČIOS PRISIJUNGTI MAMOS ar mamų ir net šeimų – juk kartu smagiau! Dalinamės informacija „Keliaujančios mamos (užsienio grupė)”.

P.S. 2 : mes neorganizuojame kelionių, tik palaikome draugiją, dalinamės kelionės kaštais kur eina sutaupyti, pvz. traukinio kupe ar elnių kinkiniui. Pasidaliname informacija, paplanuojame kartu ką norėtume pamatyti, bilietus įsigyjate savarankiškai. Tačiau MAMŲ KOMPANIJA visada praverčia #mamųkelionėse ne tik užsakant tam tikras paslaugas, bet ir prižiūrint viena kitos daiktus ar vaikus keliaujant, arba jei nepasitikite savo užsienio kalbos gabumais ar nežinote kaip įsigyti bilietus. O kelionių organizavimą paliekame profesionalams. Tokia galimybė nuvykti į Laplandiją taip pat yra! Galite sau ir vaikams pasidovanoti tikrai vieną iš įsimintiniausių prisiminimų su kelionių organizatoriumi INTERLUX TRAVEL.

Kas norėtų pas Kalėdų senelį sutikti Kalėdas ar Naujus metus?

Galite pasirinkti jums patogiausią kelionės būdą – visiškai savarankišką automobiliu, lėktuvu ir traukiniu arba suplanuotą kelionių agentūros (autobusu arba lėktuvu). Tik tai daryti reikia jau nieko nelaukiant, nes vietos, patikėkite, tiek lėktuvuose, tiek traukiniuose ar autobusuose – tirpsta…

Tad dalinamės galimybėmis nuvykti į Laplandiją autobusu arba lėktuvu be papildomai sugaišto laiko planuojant:

LAPLANDIJA: Kalėdos ir Naujų metų sutikimas

INTERLUX TRAVELtarptautinis kelionių organizatorius, kuris savo veiklą Lietuvoje pradėjo 2015 metais, kuomet Vilniuje atidarė savo biurą. Tarptautinio kelionių organizatoriaus pagrindinis biuras yra įsikūręs Latvijoje. Plėsdami veiklą INTERLUX TRAVEL savo atstovybes atidarė ir kitose šalyse. Lietuva – viena pirmųjų, bet juos galite rasti ir Vokietijoje, Estijoje bei Ukrainoje.
Pagrindinis INTERLUX TRAVEL tikslas – pasiūlyti aukštos kokybės keliones už prieinamas kainas, o tai, pripažinkime, labai svarbu keliaujant su šeima.
Per ilgus darbo bei bendradarbiavimo metus INTERLUX TRAVEL susikūrė puikius santykius su partneriais, kas jiems leidžia pasiūlyti kokybiškas keliones patraukliomis kainomis.
Jie – tolimas, ir regis, nepasiekiamas kryptis padarė prieinamas kiekvienam!

LĖKTUVU iš VILNIAUS arba RYGOS
 • 2022.12.27-30 GARANTUOTA (Lietuvių kalba), nuo 579 € + pageidaujant ekskursijų paketas už 159 €
 • 2022.12.30-2023.01.02 GARANTUOTA (Lietuvių kalba), nuo 579 € + pageidaujant ekskursijų paketas už 159 €
AUTOBUSU

Nuo 229 €  + pageidaujant ekskursijų paketas

 • 2022.12.16-19* Rusų kalba,
  Šiomis datomis ekskursijos po Taliną nebus, išvykimas iš Rygos, bet iš Lietuvos iki Rygos bus organizuojamas pervežimas už papildomą mokestį, pervežimo kaina priklausys nuo keliautojų skaičiaus.
 • 2022.12.22-26 Lietuvių kalba
 • 2022.12.26-30 Lietuvių kalba, GARANTUOTA
 • 2023.01.04-08 Lietuvių kalba
 • 2022.12.29-2023.01.02 GARANTUOTA, nuo 239 € + pageidaujant ekskursijų paketas

Kaip teisingai aprengti vaikus šaltam orui

Vyksime tiesiogine prasme į Šiaurę, kurioje būna ir -20 ar net ženkliai žemesnė temperatūra. Tai mums svarbiausias klausimas – kaip nesušalti? Pasidomėjome, kad Laplandijoje nuomojama net speciali apranga ir batai, kad nebūtų šalta lekiant kinkiniu per sniegynus.

Todėl nusprendėme kreiptis į profesionalus patarimo. Dalinamės pagrindiniais principais, kuriais vadovaujantis aprengtas vaikas nesušals ir Šiaurėje:

Tikrai esate girdėję apie aprangos sluoksniavimą. Nors ne visuomet šis terminas yra naudojamas labai taikliai, visgi, sluoksniavimasatsakymas į tai, kaip reikia pasiruošti kelionei į šaltus kraštus.

Kam tas sluoksniavimas? Ir kas tas sluoksniavimas?

Taigi, terminas “sluoksniavimas” yra LABAI plačiai vartojamas aktyvaus laisvalaikio (žygių, alpinizmo, bėgimo, jodinėjimo, bei žiemos sporto) ir laisvalaikio  kontekste. Kodėl? Todėl, kad išmokus sluoksniuoti savo aprangą, galima jaustis tiek patogiai, kiek įmanoma kažkokios konkrečios veiklos metu. Tai galioja bet kokiu oru, ir bet kokioje veikloje.

Ką reiškia sluoksniuoti aprangą? Iš esmės, tai yra aprangos pritaikymas kažkokiai veiklai ar oro sąlygoms. Sluoksniuoti aprangą – rinktis tokius drabužius, kurie atliktų svarbiausias funkcijas. Dažniausiai yra įvardijami trys sluoksniai:

Pirmasis sluoksnis – skirtas drėgmei nuo kūno patraukti

Tai yra svarbu, jeigu veikla yra aktyvi. Drėgmė ant odos reiškia papildomą vėsą ir pavojų dėl vėjo ar šalčio, ypač žiemą. Dėl to pirmąjį sluoksnį derėtų rinktis iš merino vilnos arba poliesterio. Abu šie pluoštai puikiai dorojasi su drėgme. Visgi, merino vilna suteikia ir puikią termoreguliaciją. O ta šiluma, žiemos kontekste – medžiojama. Poliesteris, tuo tarpu, puikus pasirinkimas, jeigu  žmogus nėra šąlantis arba jeigu žmogus yra aktyvus. Na, arba pati veikla yra aktyvi, pavyzdžiui: bėgimas, kalniukai ir t.t.

Antrasis sluoksnis – skirtas šilumai

Dažniausiai šio sluoksnio vaidmenį užima džemperis, liemenė, kartais net ir lengva striukytė. Tik džemperis aktyviam laisvalaikiui yra savotiškas – flisinis. “Fleece” iš anglų k. verčiant – veltinis. Taigi, flisas – velto poliesterio pluoštas. Kuo jis toks ypatingas? Na, visų pirma, tai yra puikiomis šiluminėmis savybėmis pasižymintis pluoštas. Tai reiškia, jog nereiks storo drabužio tam, kad būtų šilta. Na, arba jeigu jau pasirinksiu storą, tai jame šilumos bus “ohoho!”.  Antra, poliesteris, kaip ir pirmojo sluoksnio atveju, pasižymi greitu džiūvimu. T.y. drėgmė iš audinio išgarinama labai greitai. Audinys kvėpuoja. Būtent į tokį džemperį aš ir orientuočiau šitokiose kelionėse. Ypač, kai jų yra tiek daug skirtingų. Tik pasirinkčiau, veikiausiai, vidutinį arba storesnį variantą.

Trečiasis sluoksnis – apsaugai nuo oro sąlygų!

Taigi, kaip jau ir aišku, kad išorinis drabužis turi būti neperpučiamas ir neperšlampamas. Visgi, keliaujant į didžiulį šaltį svarbiau yra apsauga nuo vėjo. Na, nes sausas sniegas nėra tiek baisus. Visgi, visiems tiems, kurie ruošiasi kelionėje ir su rogutėmis nuo kalniuko pasileisti, ar į kokią pusnį griūti, ai, ar sniego angelą Laplandijoje palikti: neperšlampamas išorinis audinys – labai labai rekomenduotinas. 🙂

Visgi, puikiai suprantame, kad daugiau reiktų pakalbėti apie striukės ar kombinezono šilumą, kuri taip pat priklauso nuo keleto aspektų. Beje, pirštinės, kepurės, movos ir kojinės – labai svarbi aprangos dalis. Ir, be abejo –  AVALYNĖ! Todėl plačiau apie tai – jau kitame straipsnyje čia: Vaikų apranga žiemą: specialisto patarimai

Pasidalinsime ir mes ką išsirinkome bei kaip pasiteisins toks pasirinkimas šaltam orui net Laplandijoje!

Už išsamius profesionalius patarimus renkantis tinkamus rūbus nuoširdžiai dėkojame Vytautui iš www.hiatus.lt

#laplandija #kelionessuvaikais #keliaujanciosmamos #mamukeliones #rovaniemi #kaleduseneliokaimas #haskiai #pasivazinejimassuelniais #naujametineskeliones #kelionesperziemosatostogas #rubaivaikamsziema #patarimai #hiatus #interluxtravel #kaledineskeliones #reklama

Nuotraukos: Interlux Travel.

 

Keliaujančios mamos

Naujausi įrašai

Apie mus

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable.

Socialiniai tinklai

YouTube