Mamos kelionė su vaiku: atradimai Kretoje

Labai dažnai gauname užklausų ir patarimų prašymų – ar verta keliauti su vaiku ar net vaikais vienai mamai. Ar tokiu atveju ne per sunku, ar patogu, ar įmanoma rinktis kitokią kelionę nei viskas įskaičiuota? Ir labai džiaugiamės, matydamos, kad mamos išdrįsta keliauti vienos! Dalinamės mamos Rasos ir jos dukrytės kelionės įspūdžiais Kretoje.

Taip pat skaitykite: Kreta: greitos rudens atostogos

Sveiki, esu pirmakartė mama Rasa.

Šiuo metu auginu dukrytę Agnietę, kuriai dabar yra 1 m. ir 5 mėn. Šis motinystės etapas yra be galo nuostabus, nes didžiąją laiko dalį tiesiog mėgaujuosi laiku su dukryte. Žinoma, pasitaiko ir sunkių dienų, tad labai svarbu, kad šeimoje būtų visokeriopas palaikymas. Gimus dukrai, pradėjau labiau mylėti gyvenimą, dažniau gyventi šia akimirka ir nelaukti kitos progos.

Besibaigiant vasarai pradėjau galvoti, jog būtų smagu kaip nors prasitęsti ją. Pasikalbėjome su vyru ir išsiaiškinome, kad kartu atostogauti nepavyks. Vyras nusprendė, kad kelių savaičių pasivaikščiojimas po Lietuvą einant Camino Lituano piligrimų keliu jam atstos geras atostogas. Kiekvienam savas kelias… Tad kodėl neišvykus kur nors tik mudviem su Boružėle?

Kelionė su vaiku tik dviese

Nuspręsta. Keliaujam į Kretą! Skrydžiai tiesioginiai, nuostabus oras, graži gamta, be to, ten jau teko lankytis, tad kiek drąsiau keliauti tik dviese. Nemažai laiko praleidau dėliodama maršrutą, galvodama, ką ir kur noriu aplankyti per 3 savaites. Apsistoti vienoje vietoje nenorėjau, o ir keliauti su vaiku vis iš tos pačios vietos atrodė nelabai patogu. Tad dar tada, kai buvau Lietuvoje suradom, kas nuomoja automobilį viename mieste ir suteikia galimybę grąžini jį kitame. Žinojau, kad Kretoje yra daug automobilių nuomos punktų, ir gal net žymiai pigiau ten kainuotų nuoma, bet šį reikalą norėjau sutvarkyti dar būdama namie. Kitaip tariant, kad būtų kuo mažiau nereikalingo streso.

Pirmiausia norėjau apkeliauti visą Kretos salą,

bet automobilio nuoma planuojant pasirodė per didelė prabanga visam atostogų laikui, tad išsinuomavau automobilį 9 dienoms ir per jas stengiausi kuo daugiau pamatyti, atsižvelgdama į vaiko poreikius ir nuotaiką. Per tą laiką daug aplankyta.

  • Miestai ir miesteliai: Stalida, Sisi, Neapolis, Agio Nikolaos, Krasi, Matala, Damnoni, Bali ir Agios Pelagia. Žinoma, jų buvo ir daugiau, bet dėl trumpų sustojimų jų tiesiog neįtraukiu.
  • Urvai: Meladoni, Sfendoni ir Matalos.
  • Gyvūnų parkai: Amazonas ir Reptislandas.
  • Kitos lankomos vietos: Arkadijaus vienuolynas ir įvairios miestų koplytėlės, Kourtaliotiko kanjonas ir krioklys, žymusis Preveli paplūdimys ir daugelis kitų.

Jei reiktų išsirinkti TOP 5 vietas Kretoje, tai būtų:

  • Reptislandas – roplių parkas / terariumas, nedidelė patalpa, kuriame gyvena išties nemažai įvairiausių roplių. Labai patiko, kad galima gyvūnus ne tik apžiūrėti, bet ir palaikyti juos, su jais nusifotografuoti. O kaina už tokią vietą, kurioje galima patirti daug malonių įspūdžių, net juokinga – tik 4 €.
  • Kourtaliotiko kanjonas ir krioklys – pirmiausia įspūdingi ir didingi vaizdai. Žinoma, vieta labai lankoma turistų, ir ne veltui. Buvo gražu, bet tą grožį kiek gadino kretiečių išvedžioti laidai virš krioklio. Nepaisant to, išties verta nuvykti ir pamatyti savo akimis. Nemokamai.
  • Matalos miestelis, atrodo, gal kiek nuvalkiota vieta. Bet kur tik nebuvę tie turistai? Nedidelis miestelis, kurį iš abiejų pusių supa kalnai. Maudytis jūroje pasirodė kiek pavojinga. Bet miestelis žavus ir spalvingas, menantis, kad kadaise buvo labai mėgiamas hipių. O dar žymieji Matalos urvai! Bet man labiausiai patiko panorama iš kalnų. Bet į Matalą siūlyčiau keliauti tik kelioms dienoms, nes vėliau gali ir pabosti.
  • Bali miestelyje pabuvojau ne pirmą kartą (pirmą kartą lankydamiesi Kretoje jame gyvenome apie savaitę). Ir tai, kad norėjau sugrįžti, turbūt daug ką pasako! Miestelis nedidelis, bet išties tobula vieta pasyvioms atostogoms prie jūros. Yra visko, ko reikia – tavernų, krautuvėlių, bent keli gražūs paplūdimiai. Būtent šiame miestelyje įsimylėjau Kretą!!!

Deja, sunku išrinkti paskutinį – 5-ąjį – objektą ar vietą. Save laikau didele gamtos mylėtoja, ir man daug kas buvo gražu ir verta dėmesio.

Apžvelgdama kelionę į Kretą su vaiku galiu teigti:

ji buvo išties intensyvi, ir to nė kiek nesigailiu, nes Agnietė buvo kantri ir smalsi visos kelionės metu. Ne kartą teko išeiti iš komforto zonos, bet dėl to kelionė tapo dar įsimintinesnė. Per tris savaites patyriau tris kritines dienas: tomis dienomis tiesiog pravirkdavau iš nuovargio, nes vienai nuolatos būti tik su dukra ir jos emocijomis, nemiegojimu ir dažnais kaprizais būdavo sunku. Išties ne viskas buvo labai lengva ir paprasta.

Tokios kelionės, žinoma, praturtina akiratį, bet ir išvargina. Juo labiau, kad vyras šį kartą buvo toli, Lietuvoje. Bet išaušdavo kitas rytas ir vėl leisdavomės į dienos nuotykius su šypsena. Tad nei prieš kelionę, nei po jos nesijaučiau esanti drąsi mama. Esu ta, kuri nori gyventi ir mėgautis gyvenimu su savo šeima.

O mūsų nuotykius galite toliau sekti IG @smalsios_akytes.

Kviečiame ir Jus aktyviai dalintis savo nuotykiais su vaikais žymint: Instagrame  @keliaujancios_mamos arba siunčiant mums el.paštu savo kelionių su vaikais istorijas: keliaujanciosmamos@gmail.com

#kelioneviensuvaiku #mamosirvaikokelione #kreta #graikija #kelionessuvaikais #poilsis #kapamatytiKretoje #mamosistorija #lankytinosvietoskretoje #keliaujanciosmamos

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas