Kreta: greitos rudens atostogos

Į Lietuvą įžengus rudeniui, dažnas ieško kaip pratęsti saulėtas dienas. Tam tikrai palankus laikas visą rugsėjį, spalį – kol dar nesustabdyti sezoniniai skrydžiai ir saulę galima dar rasti pakankamai arti Europoje.

Tobulos kryptys su vaikais rudenį:

Tokiu metu esame kelis kartus vykę į Italiją (Gardos ežeras, Milanas, Rimini, Venecija), Ispaniją (Alikantės regioną pernai ir net 8 #mamųkelionė į Barseloną), Prancūzijos Žydrąją pakrantę (Kanai, Nica, aplankant ir mažiausią valstybę – Monaką). Šiemet paskaitę mamos Renatos istoriją domėjomės kelione į Sakartvelą, bet užmatėme gerą variantą į Graikiją, o kuo tai baigėsi – dalinamės šiandienos istorijoje.

Patarimas: su vaikais Vilniaus oro uoste galite pasinaudoti atskira saugumo patikros eile. Laukimo erdvėje vaikai taip pat nenuobodžiaus – yra žaislų, mašinėlių, turėjome ir savo veiklų pagal amžių – žurnaliukų.

Bilietų medžioklė:

Kadangi keliaujame gana daug, stengiamės nepermokėti už skrydžius. Kol iki mokyklos dar likę metai, turime galimybę gaudyti pigius bilietus likus 2-3 savaitėms iki skrydžio. Taip ir šį kartą paieškojus pigių skrydžių per Skyscanner programėlę,  radome bilietus iš Vilniaus į Atėnus  (žmogui 35 Eur į vieną pusę su Wizzair) ir sekančią dieną Atėnai-Kreta po 29 Eur.
Kadangi turime Wizzair nuolaidų kortelę (kurią galite įsigyti online perkant bilietus ir prisitaikyti nuolaidą), bilietus Vilnius-Atėnai pirkome tiesiogiai iš Wizzair, o ne per Scyscanner, tai kaina dar sumažėjo ir dviese su dukra „tilpome” į 50 Eur.
Atgalinių bilietų neturėjome, nes svarstėme grįžti  vėl su persėdimu po dieną ar kelias, aplankant dar kelias šalis, kadangi iš Kretos bilietai į Kiprą tuo metu kainavo 26 eurai, į Marselį vos 22 Eur. Pigiau nei autobusu…
Tačiau yra dar viena gudrybė – atgalinius TIESIOGINIUS bilietus radome ir įsigijome į čarterinį komercinį skrydį. Tiesa, jokių garantijų, kad visada pavyks gauti pigų skrydį, bet mums pasisekė. Buvo likęs vienas bilietas Kreta-Vilnius 59 eurai per Tezturą, tai mums nebetiko, nes mes dviese. Novaturo viename iš paskutinių skrydžių buvo likę 3 bilietai po 99 eurus, tai 2 iš jų ir nusipirkome.

Pirmoji stotelė – Atėnai:

Ką supratome nusileidę, kad tikrai nevertėjo nuomotis iš anksto automobilio. Nes jų nuomos punktas buvo už oro uosto (nors aprašyme buvo minėta, kad oro uoste).  Reikėjo laukti kol iki punkto nuveš mikroautobusiukas. Tai truko apie 1,5 papildomos valandos, kurią būtume skyrę Atėnų apžiūrai. Tačiau su taksistais taip pat būna visko, galite permokėti už pasivažinėjimą iš oro uosto dvigubai, kaip nutiko mūsų bendrakeleiviams.
Gal kad Atėnus pasiekėme jau sutemus, 9 val. vakaro, mums didelio įspūdžio šis miestas nepaliko. Tiksliau paliko, bet tokį, kad viskas uždaryta, gal net su visam, o senamiestis atrodė kaip po masinio vandalų užpuolimo, visas išpieštas grafičiais. Be automobilio būtų nejauku.
Apsistojome nakčiai centre, visai netoli Akropolio (užsakome dažniausiai nakvynę dieną prieš skrydį, o šįkart – tiesiog prieš lipant į lėktuvą, nes Booking’e būna taikoma daug nuolaidų tos dienos nakvynėms, o šiuo metu jau ir nebe sezonas). Po vakarienės lauko restoranėlyje (och, tos graikiškos porcijos…), nusprendėme aplankyti Akropolį, nes iki kitos dienos skrydžio jau nelabai būtume radę laiko kažką daugiau vakare pamatyti. Pasivaikščioti po Akropolio teritoriją nepavyko, nes jis turi darbo valandas ir yra aptvertas nemenka tvora, tad bet kada nepapulsite. Ir, aišku, mokamas. Bet tuoj radome puikią alternatyvą pasinaudojant Google Maps žemėlapiu (kur kviečiame pasekti ir „Keliaujančios mamos” gidą ir patogiai lankytinas vietas rasti žemėlapyje) – apžvalgos tašką štai čia, iš kurio atsivėrė įspūdingas naktinis apšviesto Akropolio vaizdas.

Kreta: atvykimas

Kretoje esu buvusi prieš 10 metų, tad viskas vėl lyg pirmą kartą. Herakliono oro uostas, nors ir labai judrus, bet labai kompaktiškas (ko nepasakysi apie Atėnų oro uostą, kur gana ilgai tenka paėjėti net įvertinus visas pagalbines eskalatorių juostas).
Vėl mašinos nuomos punktas ne oro uoste, bet kaina fantastiška – 6 dienoms be papildomo draudimo 70 eur, su draudimu dar +60 eur. Vaikiškos kėdutės nuoma 5 eur dienai, o pajuokavus, kad bauda policijai beveik tokio pat dydžio, jei važiuot be jos, dar ir nusiderėjom.

Viešbutis:

Kreta gana didelė sala, tai planavome porą naktų nakvoti netoli Herakliono, vėliau judėti kažkur į kitą dalį. Bet atradome per Booking šį šeimyninį viešbutuką, kurio sezono užbaigimo kaina buvo labai patraukli. Atvykus į viešbutį sužinojome, kad šeimininkė yra lietuvė Ieva, dviejų mergaičių mama – nusprendėme pasilikti ten visai savaitei ir Kretą tyrinėti automobiliu.
Viešbučio koordinatės ir trumpa apžvalga Google Maps „Keliaujančios mamos” gide čia.

Kreta – ką aplankėme:

Visas aplankytas vietas pažymėjome Google Maps Keliaujančių mamų gide čia – sąraše KRETA.
 • Matala – miestelis ir paplūdimys garsėjantis neolito laikotarpio urvais, kuriuose prieš kelis dešimtmečius nelegaliai buvo įsikūrusi hipių bendruomenė.
 • Agios Nikolayos miestą ir pakrantę
 • Pasivažinėjome kalnuose ir pro paplūdimius.
 • Išbandėme visas rastas vaikų žaidimų aikšteles, porą pažymėjome programėlėje Playground Buddy, kur keliaudami galite rasti artimiausias žaidimų aikšteles įvairiose šalyse.

Orų nenumatysi net čia:

Vykstant čia tikrinomės – temperatūra turėtų būti  apie 22-24 laipsnius.
Būnant Kretoje matėme, kad nusimato lietus, tačiau negalėjome net numanyti kuo jis baigsis. Vieną dieną važinėjant kalnuose užklupo liūtis ir perkūnija. Pasislėpėme graikiškame restoranėlyje, sočiai pavalgėme ir nuraminome paskambinusius viešbučio šeimininkus, kad esame saugūs. Deja, stichija nepagailėjo Kretos: iškrito per kelias valandas 2/3 lietaus metinės normos per dieną, kilo staigūs potvyniai iš kalnų, nuplovę kelis automobilius į jūrą, neišvengta aukų. Todėl keliaujant yra labai svarbu įsiklausyti į vietinių perspėjimus. Mums, lygumų krašto žmonėms, liūtys neatrodo baisu, kol nepamatai kaip staiga nuo kalnų atūžęs vandens srautas suniokoja miestelį.

PARUOŠTUKAS kelionei:

Dokumentai:
 • ID kortelės/pasai
 • Europos sveikatos kortelės (taip pat turime ir kreditinės kortelės draudimą)
 • Pasitikslinkite reikalavimus dėl covid. Šiuo metu daug kur netaikomi jokie papildomi reikalavimai, pvz mums skrendant į Graikiją nereikia nei testų, nei sertifikatų, bet pvz. į JAV vis dar reikalingi papildomi dokumentai.
Pinigai:
 • Kreditinė kortelė (atliekanti ir kelionės draudimo funkciją turėtojui ir jo šeimos nariams) bei visada turėkite šiek tiek grynų ir, jei turite, skirtingų bankų korteles.
Vaistinėlė:
 • Vaistai nuo skausmo, nuo temperatūros, nuo virškinimo sutrikimų – angliukai ir smecta, nuo alergijos, termometrą
 • Higienos ir apsaugos priemonės. Antiseptinės servetėlės ir purškiklis, pleistrai visada nepamainomi kelionėse. Apsaugos nuo saulės kremą nors ir turėjome, bet jau nebenaudojome – saulė nebe tokia kandi rudenį.

Plačiau apie vaistinėlę vaikui kelionėje skaitykite čia.

Sezoniniai rūbai, batai, maudymukai:
 • Patogumo Kretos paplūdimiuose ir kitose vietose suteikę @wavekids pončai
 • Žavesio atsiminimams iš Kretos suteikė @cukrausvata suknelės
Kuo užimti vaiką lėktuve:
Kelionėje nuobodžiauti neleido @leidyklaflintas žurnaliukai su įvairiausiais priedais nuo lipdukų iki kvepiančio slaimo. Ypač smagu lėktuve buvo vartyti žurnaliuką vaikus supažindinantį su skrydžiu ir lėktuvais. Nors Vasara lėktuvais keliauja nuo metukų (o dabar tuoj jau sukaks 5-ti), radome ir jai naujų dalykų apie lėktuvus. O panašaus amžiaus vaikams, kurie skrenda pimą kartą, tikrai rekomenduojame pavartyti šį žurnalo numerį apie keliones lėktuvu, kad būtų mažiau netikėtumų ir galimų baimių! Kelionių metu vaikai mielai varto žurnalus tiek oro uoste, kai tenka palaukti, tiek lėktuve, tiek ir viešbutyje prie baseino. Todėl visada prieš keliones įsigyjame naujus nematytus numerius, kad kelionės suteiktų vaikams kuo daugiau gerų įspūdžių, o tėveliams – ramybės 😉
#kreta #graikija #kelionessuvaikais #poilsis #kapamatytiKretoje #kapasiruostiskrydziui #skrydissuvaiku #atenai #orouostesuvaiku #vilniausorouostas #leidyklaflintas #babyblogzurnalas #cukrausvata #poncai #wavekids #reklama

Kviečiame aktyviai dalintis savo nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas