Europa, Kelionės Užsienyje

Bulgarija: kitokia kelionė su vaikais (specialūs poreikiai keliaujant)

akmenu-miskas-pobiti-kamani

Bulgarija – netikėtai patogus ir malonus pasirinkimas šeimos kelionei, net kai keliaujama su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių. Mama Daiva pasidalino autentiška patirtimi, kurioje svarbiausia – ne prabanga, o apgalvoti sprendimai ir paprasti džiaugsmai: nuo iš anksto pasirūpintos pagalbos oro uoste iki kasdienio gyvenimo Bulgarijos kurorte. Šis mamos pasakojimas įkvepia nebijoti keliauti, o kartu pasiūlo praktiškų patarimų ir įdomių vietų, kurios praturtina kelionę visai šeimai.

Kitokių atostogų planas: Turkija su vaikais: viešbučiai su šildomais baseinais (sąrašas)

ausu_kistukai_vaikams_kaip_apsaugoti_ausis_skrydzio_metu

Mama Daiva sutiko pasidalinti kitokia atostogų istorija, kad įkvėptų ir kitas šeimas keliauti su įvairių poreikių vaikučiais:

„Perskaitę apie kelionę su vaikais, mūsų penkių asmenų šeima nusprendė išbandyti šią kryptį. Pirmiausia turėjome pasitarti ir įvertinti visus pliusus ir minusus, nes šeimoje turime du vaikučius su specialiais poreikiais.

Kryptis KAUNAS-BURGAS

Kauno oro uostas mus pasitiko labai svetingai ir pasiruošęs padėti. Buvome iš anksto pasirūpinę specialiomis „Nematomos negalios saulėgrąžų“ juostelėmis,  kurios padėjo lengviau pereiti visus oro uosto patikrinimus. Šios juostelės labai svarbios, nes jos ženklina, kad žmogus turi specialių poreikių ir gali pasinaudoti pirmumo teisėmis bei gauti papildomą pagalbą. Tai tikrai puikus sprendimas – ne tik dėl to, kad su jomis lengviau pereiti patikrinimus, bet ir dėl to, kad grįžtant namo juostelės padėjo išvengti papildomų problemų su vandens buteliukais. Oro uosto darbuotojai, pastebėję šias juosteles, leido mums pasiimti papildomą buteliuką vandens, kuris kitu atveju būtų buvęs konfiskuotas.

Skrydis į Bulgariją vyko sklandžiai. Vaikai žiūrėjo pro langą ir grožėjosi besikeičiančiu peizažu – kalnais, miestais ir mėlynu dangumi. Kiekvienas žvilgsnis pro lėktuvo langą tarsi nuotykis. Kadangi tai buvo pirmas skrydis mūsų vaikams, mes stengėmės pasirūpinti viskuo, kas galėtų padėti jaustis patogiai ir užtikrintai. Vienas iš naudingiausių patarimųausų kamštukai, kuriuos rekomendavo „Keliaujančios mamos“. Jie padėjo apsaugoti vaikus nuo ausų užgulimo, kuris dažnai būna skrydžių metu.

Kelionės metu pravertė įvairūs užkandukai ir spalvinimo knygutės, kurios užėmė vaikus ir suteikė jiems smagumo bei dėmesio nukreipimo. Džiaugėmės, kad buvome pasiruošę su užsiėmimais ir kad vaikai nesijautė nuobodžiaujantys.

Po 2,5 val. skrydžio, pagaliau nusileidome Burge, Bulgarijoje.

 

Burgas/Бургас

Tai antras pagal dydį miestas Bulgarijos Juodosios jūros pakrantėje ir ketvirtas visoje šalyje (po Sofijos (София), Plovdiv (Пловдив) ir Varnos (Варна)). Burgas – ekonomikos, kultūros ir turizmo centras pietryčių Bulgarijoje su miesto oro uostu ir didžiausiu bei svarbiausiu Bulgarijoje jūrų uostu.

Iš ten mes su taxi pasiekėme už 30 km esantį Ravdos miestelyje viešbutį „Cascadas Ravda“. Tai  puikus pasirinkimas mūsų šeimai – viešbutis ramioje vietoje, netoli jūros, o aplinka pritaikyta šeimoms su vaikais. Atostogos prasidėjo romantiška vakariene ant Juodosios jūros kranto. Saulė nusileido, ir mes mėgavomės šiltu vakaru, valgydami skanų bulgarišką maistą ir stebėdami bangas.

Kelionės metu aplankėme ir keletą įdomių vietų, kuriose buvo galima pasimėgauti tiek gamta, tiek kultūra. Automobilį išsinuomavom Ravdoje esančioje kompanijoje „RENT A CAR BM”. Mums tiko Honda Jazz 1,6Kainą suderėjome po 25 eur už dieną.

Viena iš pirmųjų vietų, kurias su išsinuomotu automobiliu aplankėme – apie 80 km nutolusią Varną.

Varna/Варна

Tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas, dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Šio miesto istorija siekia gilią senovę. Pradžioje tai buvo mažytis senovės trakų žvejų kaimelis. 

Varnoje apžiūrėjome ten esantį delfinariumą. Delfinariumas vaikus šiek tiek nuvylė, nes Lietuvoje esantis delfinariumas yra žymiai įdomesnis.

Įdomus pastebėjimas, kad ieškant kur prisiparkuoti automobilį, neįgaliesiems skirtų vietų radome tik prie LIDL prekybos centro. Visur kitur yra tik konkrečiam su neįgaliojo simboliu pažymėtam automobiliui skirta vieta.

Kitas įdomus objektas, kurį aplankėme, tai nuo Varnos 20 km nutolęs Akmenų miškas Pobiti Kamani, kuris yra UNESCO saugomas gamtos paminklas. Šie akmenų dariniai, atrodo, tarsi iškilę tiesiai iš žemės, sukuriantys paslaptingą ir magišką atmosferą. Vaikai buvo labai sužavėti šio gamtos stebuklo ir kartu su mumis tyrinėjo šias senovines formacijas, kurios kelia daug klausimų ir įspūdžių.

Sužavėjo šalia Ravdos esantis Nesebaro miestas, su išlikusia viduramžių architektūra.

Nesebaras/Несебър

Miestas įsikūręs pusiasalyje, pylimu sujungtu su jūros pakrante. Nesebaras – VII a. žvejų kaimelis, su siauromis gatvelėmis, senovinėmis bažnyčiomis, išlikusiomis antikinės tvirtovės sienomis. Jo įkūrimo data siekia net VI a. pr. Kr. Kažkada miestas buvo garsus dėl jame buvusių 40 šventyklų. Dabar jų tiek nebėra. Tačiau išlikusiosios iki šiol skleidžia senųjų laikų dvasią, pristato architektų ir statytojų meistriškumą.

Vaikai ypatingai džiaugėsi apsilankymu Nesebaro vandens parke, kuris yra didžiausias tokio tipo parkas Bulgarijoje. Čia jie turėjo galimybę išbandyti daugybę baseinų ir vandens kalnelių, o mes su vyru džiaugėmės, kad galime pailsėti ir pasimėgauti saule.

Sveikatinomės mineralinio vandens baseine Vetrene „Акве калиде – Термополис“. Šis baseinas buvo puiki vieta atsipalaiduoti ir atgauti jėgas po aktyvių dienų. Vaikai džiaugėsi šiltu vandeniu, o mes su vyru mėgavomės pirties malonumais. Keliaujant po Burgo apylinkes sustodavome pas vietinius ūkininkus įsigyti šviežių vaisių bei daržovių.

Keliaujant pakrante iki Burgo aplankėme Pomorie kapą ir mauzoliejų (III-IV a.)/Тракийска куполна гробница Поморие. Jis randasi 4 km į vakarus nuo Pomorie (Поморие) miesto. Originalios grybo formos Pomorie kapas-mauzoliejus – vėlyvosios Antikos Bulgarijos žemėse architektūros pavyzdys. Deja, tą dieną jis buvo uždarytas.

Pomorie/Поморие

Patys bulgarai Pamorie miestą vadina aristokratišku, nes šalia jo yra druskingi ežerėliai ir tyvuliuoja Pomorie ežeras. Pomorie ežero vanduo yra itin druskingas, o jo dugnas padengtas aukštos mineralizacijos juodo purvo sluoksniu, turinčiu daug mikroelementų. Pamorie miesto pakrantės smėlis yra beveik juodos spalvos, nes jame gausu geležies. Nors ir išbandėme su vaikais purvo vonią, bet vaikams nei kvapas, nei smėlis nepatiko. Daugiausiai laiko praleidome prie šiltos Juodosios jūros.

Tai buvo nuostabi 7 dienų patirtis – žaidimai smėlyje, maudynės šiltame vandenyje ir mėgavimasis saulės spinduliais. Kelionė į Bulgariją buvo tikrai ypatinga, ir mes ją galime rekomenduoti šeimoms, kurios ieško puikios ir ekonomiškai „neskausmingos” poilsio vietos su spec. poreikių turinčiais vaikais.”

Ačiū mamai Daivai už atostogų rekomendacijas.

Šioje kelionėje mums pasiteisino šie dalykai:

Dalinamės tikromis patirtimis

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada laukiame:

Nuorodos straipsnyje gali vesti į partnerystės puslapius.