Atostogos su vaikais – Bulgarija. Ar verta?

Atėjus vasarai ir prasidėjus atostogoms mokyklose ir darželiuose, daugelis tėvų ima ruoštis kelionėms su vaikais prie Baltijos jūros ar kažkur toliau. Šiemet vasaros pradžios orai nelepino nei Lietuvos pajūryje, nei daugelio pamėgtose  atostogų šalyse – Turkijoje, Graikijoje, Italijoje… Bet mes jau turėjome planą vasaros pradžiai – imame naują atostogų kryptį! Bulgarija su vaikais. Taigi, ar verta?

Pasiruošimas kelionei:

Įsigykite bilietus į naujas kryptis iškart!

Atsidarius naujai vasaros krypčiai iš Kauno, mes nebūtume „Keliaujančios mamos”, jei jos neišbandytume su vaikais! Taigi, pasirodžius informacijai, kad atsiranda maršrutas Kaunas-Burgas (Bulgarija), iškart įsigijome bilietus dar praėjusį gruodį. Tokiais atvejais visada rekomenduojame – kai tik atsiranda nauja poilsinė kryptis, nelaukite sezono įkarščio, įsigykite bilietus iškart. Mūsų pavyzdys tai patvirtina: bilietus sausį pirkome po 50 eurų žmogui, o jau artėjant skrydžiui, likus 2-3 savaitėms iki jo, bilietai kainavo po 350 eur asmeniui. Dabar šia kryptimi, priklausomai nuo datos, galima rasti skrydžių nuo 73 eur iki 400 ir brangiau žmogui…

Ką visada pasiruošiame iš anksto:

Kadangi mėgstame kelionėse neapsikrauti daiktais ir skrendame tik su rankiniu bagažu (kuprinė mamai ir kuprinė vaikui), tai daiktų sąrašas neilgas:

1. Dokumentai

Bulgarija yra Europos sąjungos šalis, tačiau sienų kontrolė vyksta. Tai skrydžiui tinka ir ID kortelės, net su į pabaigą einančiu galiojimu, svarbu galiotų skrydžių metu. Mūsiškė ID kortelės baigiasi rugsėjį, tai dėl visa ko check-in dariau su pasu, bet perklausėme pasienio pareigūnų ir registracijos oro uoste darbuotojų, ar būtume galėję skristi su savo ID, tai patvirtino, kad be problemų.

2. Pinigai

Vežėmės kreditinę kortelę (kuri mums atlieka ir papildomą draudimo funkciją visiems skrendantiems šeimos nariams), nes tikėjomės atsiskaityti vietoje ja. Apie 200 eur pasiėmėme grynais išlaidoms vietoje, kuriuos keitėmės nusileidę oro uoste į levus. Valiutos keityklų nustatyti kursai visur panašūs, tad nėra didelio skirtumo kur keistis, oro uoste ar mieste. Valiutų santykis apytiksliai 2 levai:1 eur, tad orientuotis kainose paprasta. Bet su kortelėmis nedaug kur sekėsi atsiskaitinėti: pradedant autobusų bilietais, hamamu, kasyčių pynimu, pirkimu lauko prekyboje ir baigiant barais – visi su labai retom išimtim pageidavo grynų, tad keitėmės pinigus ne kartą, bet keityklų daug, ieškoti nereikia.

3. Vaistinėlė

Standartiškai vežamės vaistus nuos skausmo ir karščiavimo, nuo žarnyno sutrikimų ir jei atsitiktų alergija. Tikėjomės daug saulės tai ėmėme mineralinį kremą nuo saulės su SPF50, lūpoms apsauginį balzamą su SPF. Dar dezinfekcinių servetėlių ir antiseptinį purškalą žaizdoms, pleistriukų ir tepalą nuo patempimų, sumušimų, skausmo. Šios kelionės metu prireikė ir jo… Kremas natūralios sudėties, šaldantis, tai Vasarai po susitrenkimo baseine pagelbėjo, o mamai – nuo beprasidedančios migrenos po kelionės (mūsų naudojamam kremui ir kitiems ICE POWER produktams birželio mėnesį InternetineVaistine.lt su kodu ICEPOWER20 taikoma  -20% nuolaida, tad tikrai rekomenduojame pasinaudot proga). Turėjome ir priemones nuo erkių/uodų. Bet šių labiau reikia Lietuvoje.

4. Higienos ir kosmetikos priemonės

Nenumatytiems atvejams kuprinėje visada turime vienkartinį TRON puoduką vaikams, kuris telpa rankinėje. O kelionės kosmetikos krepšelyje mums nepamainomi SOLIDU kietieji šampūnai/balzamai plaukams/kūno prausikliai (išduosim, kad prenumeruodami jų naujienlaiškį gausite -20% nuolaidą krepšeliui, o ir įprastose parduotuvėse akcijų būna).  Verta turėti ir patogų kosmetinį šepetėlį kelionėms, taip pat mūsų atradimas ruošiantis šiai kelionei – tušas blakstienoms, nusiplaunantis tik po karštu vandeniu (+38 laipsnių). Kaip rinkomės ką vežtis, galite pamatyti čia. O su kodu KELIAUJANCIOSMAMOS30, visai IDUN dekoratyvinei kosmetikai Juaroje ČIA  30% nuolaida visą birželio mėnesį !

Kokių 5 dalykų niekada nepamirštame pasiimti į lėktuvą?

Nesvarbu kur skrendame, Vasara visada kelionėms lėktuvu pasiima:

  • Specialius ausų kištukus, kad išvengti skausmo (jau pati atsimena  skirtumą be jų ir su jais…), galima įsigyti ir „Keliaujančių mamų” e-parduotuvėje čia (taip pat yra ir suaugusiems).
  • Veiklos lėktuve – į #mamukeliones dažniausiai vežamės įvairius žurnaliukus su pridėtais žaisliukais – ir siurprizas, ir veikla viename.
  • Vanduo – būtinai! Tiesa, dažniausiai vaikams vandenį praleidžia patikros punkte, tik patikrina. Tačiau Bulgarijoje tikrintojai pasirodė principingesni už Didžiosios Britanijos, Suomijos, Ispanijos, Graikijos ir kitų šalių, į kurias pastaruoju metu skridome, pareigūnus, todėl vandenį vaikui (nes virš 2 metų) teko išmesti ir pirkti jau duty free zonoje, patys suprantate, nepigiai.
  • Užkandžiai. Labai dažnai ✈️ vežamės sausainius – pusrytainius (turim silpnybę 7 grūdų įvairių skonių lietuviškies pusrytainiams) ar kokių riešutukų, džiovintų vaisių, kai jau alkis kankina, o nesinori čipsų pirkti, kai pradeda lėktuve užkandžius siūlyti. Į priekį vežėmes pusrytainius, o atgal turėjome net picos (dėžutėje išsinešimui tiesiai iš Bulgarijos beach baro)!
  • Nepamirštame tikros damos atributų – lūpdažių! O jei rimtai, tai tiek lėktuve dėl sauso oro, tiek atostogų metu drėkinti ir apsaugoti vaikų (ir mamų) lūpas, manome, kad būtina! Tai šįkart vežėmės jau minėtą  balzamą lūpoms su SPF ir dar vieną vaikišką balzamą vienaragio formos (na kaip gi kitaip!🦄 radom netyčia, tai kai pamatė, teko pirkti…)

Su tokiu mini paketu, kelionės dažniausiai mums pavyksta puikiai! 😁 Neprailgo ir tos 2,5 valandos iš Kauno iki Burgas (Bulgarija) ir atgal.

Juara IDUN mineraline kosmetika
Su kodu KELIAUJANCIOSMAMOS30, visai IDUN dekoratyvinei kosmetikai Juaroje 30% nuolaida visą birželio mėnesį ! Rinkis natūralią mineralinę kosmetiką – SPAUSK ČIA

Bulgarija – ką pamatėme ir kaip pramogavome

„Saulėtas krantas” arba bulgariška Palanga

Lokacija patogi norintiems ranka pasiekiamų paplūdimių, nuolatinių pramogų, vakarinių programų su šokiais ir karaoke, parduotuvių (padirbinių prekeivių rojus, nors atrodytų ES teritorija jau…). Susikalbėti, tiesa, dažniau paprasčiau pavyksta rusiškai nei angliškai. Įprastai aptarnavimas malonus, bet gali pasitaikyti ir šaukštas deguto – kokia viskuo nepatenkinta bobulytė užsilikusi tarsi iš sovietinio filmo,na ir gali nustebinti mokami vieši tualetai įrengti kažkokiam sandėliuke, tiesiogine prasme.

Mūsų apartamentų viešbutis Beachfront Apartaments by Marty’s – buvo promenados pabaigoje, tad išėjus iš jo galima net kelis kilometrus eiti promenada su visomis turistų vilionėmis. Apie viešbutį detaliau toliau tekste prie apsistojimo vietų.

Ką veikėme „Saulėtam krante” prastu oru?

Tikrai neliūdėjome – kol lijo, ragavome tikrai skanų bulgarišką maistą, išlindus saulutei ar vakare vaikščiojome pakrantės smėliu, pėsčiųjų promenada, pramogavome. Kadangi lauko akvaparkai dar neveikė, mums viešbučio administracija parekomendavo SPA su baseinu gretimame  5* viešbutyje. Nuėję nepasigailėjome – pasilepinome su vaikais pirtelėmis, hamamo procedūra su pilingu, putomis ir masažu, tuomet dar sekė masažas jau relaksuojančioje aplinkoje, veido kaukės ir baseinai. Ir čia dar kartą pasitvirtino taisyklė, kad reikia derėtis, derėtis ir derėtis. Oficiali kaina tokios prosedūros  (90 min. asmeniui) – pagal viešbučio kainoraštį 170 levų, kurią eina ir moka viešbučio svečiai. Nusiderėjome iki 120 levų, t.y. 60 eur… dviems mamoms ir dviems vaikams 😀 Tai visas tas pusantros valandos procedūrų gėris plius baseinai po to – tik 30 eur mamai! Vien dėl to verta buvo atvažiuoti. Jau nekalbant kiek džiaugsmo buvo vaikams  – tiesiog putų vakarėlis hamame! Tiesa, kitą dieną jau tokių kainų nebesiūlė, matyt tai veikia kaip masalas ilgiau poilsiaujantiems.

Esant geram orui, „Saulėtam krante” galima užsisakyti pasiplaukiojimą su katamaranu link Nesebero – miesto muziejaus. Kartu su maitinimu, pasižiūrėti ir užsisakyti galima čia.

Viešasis transportas

Iš Saulėto kranto galima nesunkiai viešuoju transportu arba taksi nuvažiuoti iki Nesebero  ir Burgaso. Šiuos miestus tikrai rekomenduojame aplankyti, skaitykite žemiau apie juos. O dabar – autobusai:

Tvarkaraštis iš Saulėto kranto į Nesebarą, senąjį miestą, Unesco paveldą.

Naudojomės ir taksi, tartis dėl kainos galima iš anksto arba turi ir skaitliukus. Palyginti nėra brangu. Tik vaikams autokėdučių nesitikėkite, o kartais ir diržų galite nerasti (mikriuke).

Burgas

Juodosios jūros uostamiestis Bulgarijoje, kiek didesnis už Klaipėdą, gyventojų virš 200 tūkstančių. Jame labiau galite pajausti tą tikrąjį, ne kurortinį Bulgarijos gyvenimą. Kažkiek vietomis dvelkiantį palikimu, bet lygiai taip pat sparčiai ir modernėjantį. Vykome į parką su daugybe vaikų žaidimo aikštelių, su ilgais pasivaikščiojimo takais prie jūros, kavinėmis, yra ir traukinukas taupantiems kojas. Veikia smėlio figūrų ekspozicija, čia galite užsisakyti savarankišką turą.

Miestas muziejus – Neseberas

Vietiniai labai juo didžiuojasi ir rekomenduoja apsilankyti. Neseberas 1956 m. paskelbtas miestu muziejumi. 1983 m. įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia daugybė antikinių pastatų sienų, vidurinių amžių įtvirtinimų, senosios bazilikos (VI a.) griuvėsiai. Labai daug cerkvių.
Ši vieta mums labai patiko, nes  ne tik istoriškai įdomi, bet ir labai jauki vieta pasivaikščioti pakrante, papietauti įdomioje vietinėje kavinėje, vaikams daug žaidimų aikštelių. O mamoms – parduotuvyčių: nuo vietinių skanėstų, antikvariatų, rankdarbių, suvenyrinių ikonų iki… oh well… „brandinių” rankinių ir kitokių „gėrių”.

Kur apsistojome: 

Beachfront Apartaments by Marty’s

Pirmąsias dienas užsisakėme apartamentus su terasa ir vaizdu į jūrą Beachfront Apartaments by Marty’s visiškai ant jūros kranto. Atvykti ėmėme taksi mikriuką išėjusios iš oro uosto. Oro uoste iš mūsų prašė 80 levų, išėjus laukiantis taksi 60 levų, susiderėjom už 50 levų (25 eur už nuvežimą mikriuku), važiuoti truko apie 20 minučių. Kitus, kas mažiau derėjosi, į tą patį viešbutį atvežė brangiau.

Apartamentų pastatas dar kiek tuštokas atrodė, ne sezonas, baseine vanduo šaltas, tad net nebandėme. Ypatingai keista pasirodė „raktų sistema”. Ji elektroninė, įeinant į kambarį reikia ant rankenos suvesti pin kodą. Bet keisčiausia, kad VISIEMS registruojant davė tą patį, t.y. ir prieš mus registruojamiems svečiams, ir mums… pin-1234… Tai išgirdusios, mes pareikalavome pin mūsų kambariui pakeisti į individualų.

Kambariai kiek senovinio dizaino, bet švarūs, kad labai tvarkingi būtų, nepasakyčiau. Neveikė TV nei viena programa (atsiprašė, kad visam viešbutyje taip tądien) ir pastebėjome po pusdienio, kad iš kondicionieriaus visa pelkė miegamam prilašėjusi. Bet administracija labai atsiprašė, atsiuntė mums saldainių dėžę ir vietinio vyno dovanų. Tai puikiai panaudojome ir terasą vakariniams pasisėdėjimams. Na, ir visą informaciją, kokios tik bereikėjo – įskaitant autobusų grafiką ar SPA pasiūlymus gretimuose viešbučiuose suteikė labai maloniai 😀

Rekomenduojame tiems, kas nėra labai pretenzingi kai kuriems nesklandumams ir mėgsta poilsį Palangos tipo – daug pramogų, barų, paslaugų, pramogų, muzikos.

Burgas Beach resort

O tobulas poilsis šeimoms su vaikais mūsų akimis tikrai gali būti čia. Jei važiuočiau dabar antrą kartą ilsėtis – vykčiau būtent čia!

Antras apartamentų viešbutis Burgas Beach resort labai labai patiko. Čia jau ir oras pasitaisė. Labai rekomenduojame ramaus, kokybiško šeimyninio poilsio mėgėjams. Apartamentai su virtuvėle, viskas modernu, įėjimai skaitmenizuoti (su rakto čipu), švaru, teritorija sutvarkyta, vaizdinga – pradedant baseinu su seklesne dalimi vaikams, baigiant žydinčiais augalais ir tvarkingu paplūdimiu šalia. Yra nedidelė vaikų žaidimo aikštelė prie baseino su supynėmis ir paplūdimy prie baro. Aptarnavimas labai paslaugus ir malonus. Veikia restoranas (atsidarė tik mūsų išvykimo dieną, tai neišbandėme, bet tikrai tikime, kad geras įvertinant visą servisą).

Kas dar ypatingai patogu – į/iš šių apartamentų atvykti nereikia ieškoti automobilio. Jie įsikūrę panašiai 15 minučių atstumu važiuojant nuo oro uosto. Išlipus iš lėktuvo, paėję vos kelias minutes, galite sėsti į viešą autobusą Nr. 15 ir už 3 levus (1,50 eur, bilietus grynais pirkti autobuse, ikimokyklinukams nemokamai) per keliolika minučių nuvykti iki galinės maršruto stotelės. O nuo jos viešbutis vos už kelių šimtų metrų. Ir visai šalia jo – puikus paplūdimys su jaukaus interjero restoranėliu, žaidimų aikštele vaikams, šezlongais ir spalvotais skėčiais.

O jei norite geresnių nei per Booking kainų, parašykite mums 😉

Pakeliui  namo – lėktuvų muziejus

Autobusu (Nr. 15) atvykstant į oro uostą, savo stotelės tikrai nepraleisite. Ji išsiskiria tuo, kad šalia stovi tikras lėktuvas. Išlipus šioje stotelėje ir einant tuos porą šimtų, pamatysite ir daugiau lėktuvų, nes čia įsikūręs ir jų muziejus!

Pastabėlė apie daiktus ir jų prekybą bei kainą Bulgarijoje

Visur, kaip jau minėjau, klesti „brandinių” daiktų prekybą. Visur. Kioskeliose, parduotuvėse, turistų lankomiausiose vietose, tokiose kaip Nesebaras. Kadangi nesame iš tų, kuriems labai aktualu pirkti kažką dėl pavadinimo, kad tik pasipuikuoti juo, tai ir nesusigundėme. Bet oro uoste užkliuvo akis už akinių Prada, kadangi su to paties modelio akiniais jau atvykau į Bulgariją ir juos įsigijau savo apvalaus gimtadienio proga Fielmann šį kovą prieš #mamųkelionę į Gran Kanariją. Tai labai norisi tikėti, kad bent oro uosto duty free prekiaujama originaliais daiktais, nes kaina duty free buvo dar ir didesnė nei perkant Fielmann Lietuvoje… Na, tai apsirūpinti originaliais akis saugančiais akiniais tikrai rekomenduoju ne Bulgarijoje, o namie ;).

P.S. Šįkart grįžtant namo, kaip įprasta #mamųkelionėse pas pilotą neužsukom, bet su stiurdesėmis neatsispyrėme nusifotografuoti 🤗 Ačiū už malonų skrydį namo!

Dalinamės tikromis kelionių istorijomis

Nori pasidalinti savo kelionės istorija? Parašyk mums. Taip pat primename, kad visą vasarą trečiadienio rytais Klaipėdoje kavinėje Ateik Ateik Upė kviečiame susitikti pažinčiai, pokalbiui prie kavos su kaskart vis kita įdomia keliaujančia ir kokią nors įdomią veiklą turinčia, o dažniausiai ir 3 ar daugiau vaikus auginančia mama.

Tai kas kartu su mumis į sekančią #mamųkelionę? Jei tokios bendros mamų kelionės domina, užsisakykite „Keliaujančių mamų” naujienlaiškį, pažymėdami #mamųkelionės.

Jūsų kelionių draugės, Keliaujančios mamos

#kelionesuvaiku #musthave #kapasiimti #paruostukas #skrydis #veiklosvaikams #kuouzimtivaikus #pasiruosimas #patarimaikeliaujantiems #patarimaimoterims #bulgarija #lektuvas#mamųkelionė #keliaujacios mamos #keliones su vaikais #atostogos #pazintines keliones #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas