Gran Kanarija: lankytinos vietos su vaikais

Gran Kanarija (Gran Canaria) yra trečia pagal dydį sala Ispanijai priklausančiame Kanarų salyne. Todėl nenuostabu, kad keliskart pabuvojus didžiausioje Kanarų salų saloje Tenerifėje, aplankius antrą pagal dydį Fuerteventūrą, mūsų tradicinei #mamųkelionei pasirinkome būtent Gran Kanariją. O kelionė buvo tikrai įspūdinga – į ją vyko 8 mamos ir net 10 vaikų! Tad mielai dalinamės su jumis ką spėjome pamatyti  Gran Kanarijoje ir kokias pramogas bei lankytinas vietas galite rasti ten Jūs. Važiuojam!

Jei domina ne tik Gran Kanarija, taip pat apie Kanarų salas skaitykite: Ką veikti Tenerifėje su vaikais?

Gran Kanarija: kodėl verta rinktis?

Vienas dažniausiai sulaukiamų klausimų “Keliaujančiose mamos” yra – kur rekomenduojate skristi atostogų su vaikais, kad būtų šilta? Vienas universaliausių atsakymų į šį klausimą, tinkantis visus metus būtų – Kanarų salos. Kodėl? Nes jos išsidėsčiusios Atlanto vandenyne, Makaronezija geografiniame regione. Šiam regionui taip pat priklauso Žaliojo Kyšulio salos, Azorai, Madeira. Kanarai yra toje pat platumoje kaip Sachara ar Florida.  Šie gamtiniai ypatumai ir lemia švelnų klimatą, su nežymiu temperatūrų svyravimu per parą bei keičiantis metų laikams.

Gran Kanarija, kaip ir kitos Kanarų salos, dėl šio vyraujančio šilto ir švelnaus klimato, vadinamos „amžinojo pavasario“ salomis. Tad čia su vaikais ištisus metus galima mėgautis pliažais, vandens pramogomis, laiką smagiai leisti kurortiniuose miesteliuose ir įvairiuose pramogų parkuose ar žygiuoti į kalnus. Turizmo sezono pikas prasideda liepos pabaigoje ir tęsiasi iki spalio mėnesio, vėliau turistų bangos sulaukiama žiemą, kai atvėsta Europoje.

Toks buvo ir mūsų tikslas pasirenkant Gran Kanariją: daug saulės, paplūdimių ir pramogų su vaikais. Na, ir savaime aišku – šaunios pažintys ir smagi mamų kompanija!

Kaip į Gran Kanariją nuvykti savarankiškai?

Ši #mamųkelionė buvo viena iš gausesnių (prieš tai 8 mamos vykome tik į Barseloną). Paprastai susidaro 4-6 mamų su vaikais grupelė, nes taip patogiau. Tad šįkart rinkomės patogiausius skrydžių variantus pagal gyvenamą vietą: dalis skridome iš Palangos oro uosto, dalis iš Vilniaus. Susitikome Londono Lutone persėdimui ir nakvynei.

Skrydžių kainos:

Palanga-Londonas (Luton)-Palanga pirmyn atgal mamai su vaiku 39 eur, patogus skrydžio laikas dienos metu. Vilnius-Lutonas pirmyn atgal mamai su vaiku kaina panaši, bet labai ankstyvas skrydis, praktiškai naktis be miego. Londonas – Gran Kanarija – Londonas bilietas žmogui kainavo apie 80 eur.

Nakvynė Londone:

Rinkomės viešbučius visai šalia Lutono oro uosto, kuriuos net su vaikais pasiekėme vos per keliolika minučių pėstute. Likome tikrai patenkintos patogumu. Holliday Inn London Luton Airport ir Holliday Inn Expess (jie vienas šalia kito). Rekomenduojame viešbučius imti su pusryčiais. Gaunasi geras kainos ir kokybės santykis vertinant Londono kainomis (apie 15 eur suaugusiam, vaikams nemokamai), gana platus maisto pasirinkimas. Kainos daugmaž standartinės. Bet jei norite palyginti įvairių viešbučių kainas ir ieškote geriausios kainos pasiūlymo, rekomenduojame užsukti į HotelsCombined platformą. Tai platforma, kuri  suranda ir pateikia  kainų variantus į pasirinktus viešbučius ir galite išsirinkti geriausią kainą ir užsisakyti ten, kur pasirinktas viešbutis kainuoja pigiausiai.

Paruoštukas kelionei – ką dar reikia turėti/žinoti:

 • Kelionės dokumentai: Skrendant su persėdimu Didžiojoje Britanijoje, kelionei būtini pasai ir galiojantys ne trumpiau kaip 6 mėn. Daugiau apie kelionių dokumentus informacijos galite rasti straipsnyje čia arba pasitikslinkite urm.lt
 • Sveikata: Būtinai išsiimkite ES sveikatos draudimo kortelę (nemokama, galioja ir Didžiojoje Britanijoje!). Ir visada turime draudimą su kreditine kortele arba papildomą draudimą.
 • Pinigai: kortelėje ir grynais. Jungtinėje karalystėje valiutos nesikeitėme, atsiskaitinėjome kortele. Beje, daug kur skelbimai, kad aptarnaujama tik atsiskaitant NEgrynais pinigais.
 • Pakrovėjas telefonui: Anglijoje kitokie kištukai. Viešbučiuose jie siūlomi įsigyti, bet paprastumas tame, kad galima krautis per telefono USB laido kištuką tiesiai į rozetę.
 • Vaistinėlė: Vaistai nuo skausmo (geriami, kai skausmas sugriebia rimčiau, ir tepami natūralūs), nuo temperatūros, nuo virškinimo sutrikimų – angliukai ir smecta, nuo alergijos, termometrą. Plačiau apie vaistinėlę vaikui kelionėje skaitykite čia.
 • Higienos ir apsaugos priemonės. Antiseptinės servetėlės ar purškiklis ir pleistrai visada nepamainomi kelionėse. Apsaugos nuo saulės kremą pirkome jau Gran Kanarijoje, nes vykome su rankiniu bagažu, o skysčių tūrius oro uoste tikrino gana griežtai. Dar vienas atradimas mamoms – patogi pudra su SPF ir susisukančiu šepetėliu, kaip tik kelionėms (video reels).
 • Laiko skirtumas nuo Lietuvos per 2 val.
 • Sezoniniai rūbai: Dienomis – Gran Kanarijoje karšta, kai lankėmės kovo mėnesį buvo apie +27, tad apranga buvo gana lakoniška –  vaizdingi lietuvių dizainerės kurti maudymukai :D. Toliau marškinėliai, šortai arba suknelės, būtinai galvos apdangalas (ne tik vaikams, bet ir mamoms) bei daug SPF kremo! Kelionėse ir nuvykus netgi ten, kur šilta, vėsesniam vakarui mums nepamainomi yra  kombiukai, mūsų pasirinkimas nr.1 jau keli metai. Vaikai labai mėgsta žaismingus kombiukus-kiškučius, drakonus, kačiukus iš šios internetinės parduotuvės , o su nuolaidos kodu KELIONE10 gausite ir nuolaidą).
 • Saulės akiniai: Kadangi nesenai rašėme kaip išsirinkti  kokybiškus saulės akinius vaikams (galite paskaityti patarimus čia), tai nusprendėme netaupyti akių sąskaita. Visada būdavo sunku pasirinkti saulės akinius, kurie ne tik atliktų savo apsauginę funkciją nuo saulės, bet ir tiktų prie veido bei patiktų. Tačiau šįkart gavosi atvirkščiai, buvo sudėtinga išsirinkti, nes patiko ir tiko beveik viskas, ką matavomės… Tiek mamoms, tiek vaikams. Čia trumpas mūsų  video reels , koks pasirinkimas saulės akinukų vaikams yra Fielmann. Ne tik kokybiškų, stilingų, bet ir originalų (tikrai dėl to galite būti ramūs )  žymių prekės ženklų (pasižiūrėti ar jie turi jūsų mėgiamą prekės ženklą galite čia).

Pasiruošimas kelionei su vaikais, kad ji būtų sklandesnė (tips&tricks):

Transportas Gran Kanarijoje:

Iš oro uosto iki viešbučio atvykome miniautobusiuku, kurie laukia prie išėjimo. Kelionės kaina 30 eur, bet išdalinus ant kelių mamų visai nebrangu, nes važiavome apie pusvalandį. Dalis mamų buvo užsisakę automobilius nuomai. Tačiau Las Palmase reikia įvertinti labai kuklias parkavimo galimybes – gatvelės ypatingai siauros ir prigrūstos automobilių. Viešasis transportas veža į visas turistų lankomas vietas bei oro uostą. Bilietą galima pirkti tiesiai iš vairuotojo. Vienos kelionės kaina priklauso nuo kelionės atstumo, mieste nuo 1,50 eur žmogui (vaikams dažniausiai nemokamai, bet buvo, kad  važiuojant į vieną pusę priskaičiuoja, o grįžtant – ne). Tarpmiestiniai autobusai gali kainuoti ir apie 20 eur.

Viešbučiai:

Galima rasti įvairių, pagal savo galimybes ir pageidavimus. Bet rekomenduojame užsisakyti iš anksto, nes artėjant apgyvendinimo datai, pastebėjome, kad pasirinkimo mažėja ir kainos auga gana ženkliai.

 • Sostinėje apsistojome moderniame self-service apartamentų viešbutyje ART Las Palmas. Turbūt labiausiai jis mums patiko ne tiek dėl patogios lokacijos (šalia paplūdimys, viešo susisiekimo stotelės, parduotuvėlės) ar modernumo, bet ir dėl nulinio kompromiso švaros klausimu. Nebuvo matyti nei išdžiūvusio lašelio ant čiaupų, nei jokių maisto produktų apartamentuose išskyrus pasveikinimo vandens butelį. O tai, patikėkite, tikrai labai gerai Kanaruose, kur vietiniai tarakonus laiko vos ne savaime suprantamu dalyku (nejuokaujam)…  Kambariuose, vonioje, virtuvėje – visur atrodė taip išblizginta, tarsi mes šiame apartamente buvome pirmieji gyventojai nuo jų pastatymo.  Vietų į šį viešbutį galite pasižvalgyti čia.
 • Antro viešbučio, kuriame buvome apsistoję, nerekomenduosime, nes jis tiesiog yra įsikūręs labai patogioje vietoje Puerto Rice, tačiau kitų privalumų neradome. Baseinas nedidelis, gilus, nepritaikytas vaikams. Vaizdą į įlanką užstoja kiti pastatai. Apskritai jautėsi, kad viešbutis „padvėtas”. Ką tikrai rekomenduojame – tai apsistoti Puerto Rico miestelyje. Iš čia lengvai su vaikais pėsčiomis vaizdingu taku palei vandenyną nueisite iki vieno geriausių Gran Kanarijos paplūdimių Amadores. Arba vos poros stotelių autobusu reikės norint pasiekti Anfi – taip vadinamą Gran Kanarijos Karibų paplūdimį. Arba  Puerto de Mogan miestelį – kanarietišką Veneciją. O ir vėjai šioje salos dalyje mažesni. Išvada: vieta mums labai patiko, bet viešbučio Puerto Rice paieškokite  kitų.
 • Trečia mūsų vieta, kurioje gyvenome: Servatur Waikiki. Čia radome viską, kad atostogas galėtume pavadinti tobulomis! Didysis baseinas pritaikytas vaikams, yra ir atskiras vaikams su čiuožykla, vaikų priežiūros klubas, pramogos ir visi kiti patogumai.
 • Kainas per įvairias viešbučių užsakymo platformas padės palyginti HotelsCombined.

Gran Kanarija: ką aplankėme ir rekomenduojame?

Las Palmas – sostinė:

Sostinėje apsistojome pirmąsias dienas po skrydžio, nes ji yra vėsesnėje salos dalyje. Taip pat norėjome aplankyti kelis giriamus traukos objektus ir tuomet jau lėkti piečiau šildytis ir pramogauti. Kadangi įsikūrėme patogioje vietoje tai per porą dienų aplankėme:

 • Senamiestis  Vegueta. Labai jaukus senamiestis pasivaikščioti, pasigrožėti, paklausyti gatvės muzikantų. Galite užsisakyti gidą (čia), kad išgirsti daugiau istorijos. Aplankyti Kristupo Kolumbo muziejų Casa de Colon. Senamiesčio grindinys iš akmenų, tad pasirūpinkite tinkama patogia avalyne.
 • Plaza de Santa Ana aikštė su didinga  katedra (Catedral de Santa Ana). Įspūdingas vaizdas akims, aikštė papuošta keliomis skulptūromis, vandens fontanėliais, tai vaikai smagiai pašėlo, kol mamos mėgavosi kava ir pokalbiu aikštės kavinukėse.
 • Užsukite į maisto turgelį Mercado De Vegueta šalia senamiesčio išragauti įvairių vaisių. O papietauti prisėdome atrodytų niekuo neišskirtiniame bariuke lauke, bet užtaikėme į tikrai šaunų restoraną La Mafia. Maistas tobulai skanus.
 • Poema del Mar įspūdingas akvariumas. Vertas sumokėtos kainos. Turi saugojimo vietą, tad nebūtina su savim neštis kuprinių į muziejaus vidų. Bilietus be eilės rekomenduojame įsigyti iš anksto  čia.
 • Visai šalia yra ir kitas  įdomus muziejus: Elder mokslo ir technikos muziejus (Museo Elder de la Ciencia y la Tecnologia). Keturiuose jo aukštuose gausu interaktyvių pramogų: skrydžio treniruoklis, planetariumas, 3D kino teatras ir robotų pasivažinėjimas Robocoaster  bei daug kitų patrauklių užsiėmimų.
  Muziejus ELDER,  tikrai patrauks vyresnių vaikų dėmesį.
 • Las Palmas paplūdimiai (playa de Las Canteras), kuris buvo arčiausiai mūsų viešbučio. Juodas smėlis, tad vaikai atrodė kaip kurmiai :D… Dieną visai smagu pasimėgauti bangomis ir smėlio pilių statyba, o vakarais prasieiti promenada, pavakarieniauti kavinėse su vaizdu į vandenyną. Su daugiau laivų ir uosto vaizdų kitas miesto paplūdimys – Alcavaneras . Plačiau apie kitus Gran Kanarijos paplūdimius – kiek žemiau.

Puerto Rico:

Pasidžiaugę porą dienų Gran Kanarijos sostine, autobusu pervažiavome į kitą, labiau kurortinę salos dalį – Puerto Rico. Tai tobula lokacija aplankyti net keletą mums patikusių vietų: Amadores ir Anfi paplūdimius, Puerto de Mogan miestelį. Iš čia galite plaukti pasižiūrė delfinų  jų naturalioje aplinkoje, pasivaikščioti įspūdingu taku vandenyno pakrante iki pat Amadores paplūdimio ar tiesiog prisėsti vakarienei vienoje iš kavinių. Laaabai skanu buvo čia: Playa Puerto Rico, Caballito del mar.

Plaukimą pas delfinus iš Puerto Rico galite rezervuotis čia.

PAPLŪDIMIAI mūsų TOP3 vietos ir paplūdimių sąrašas:

 • Amadores – žydras vanduo, bangos (čia reikia atsargumo), gultai, skėčiai, begalė kavinukių (rekomenduojame …), tualetai (mokami, su piktom prižiūrinčiom tetom arba kavinėse). Galima pasivaikštant pėsčiomis grįžti iki Puerto Rico, apie kilometrą vaizdingu taku.
 • Puerto Rico – paplūdimys gal neįspūdingas, bet patogu tuo, kad iš čia plaukia laivai stebėti delfinų ir į kitas vandens ekskursijas ( iš Puerto Rico stebėjimui rezervuotis bilietus galite čia, nes einant į uostą gaudys perpardavinėtojai, o apsistojus arčiau link Maspalomas pusės – bilietus įsigyti galite čia).
 • TOP paplūdimys su mažais vaikais – vienareikšmiškai Anfi. Nebanguotas, nuosekliai gilėjantis, šviesaus smėliuko, yra patogūs gultai ir skėčiai nuo saulės, priepat kavinės, parduotuvėlės.
 • Gran Kanarijos paplūdimiai (sąrašas) – mūsų išbandyti,  vienoje vietoje „Keliaujančios mamos” Google Maps gide čia, jei norėtumėte nuvykti. Peržvelkite naujausias nuotraukas, atsiliepimus ir nuorodas ten.

TOP pramogų PARKAI ir MUZIEJAI įdomūs vaikams :

 • Poema del Mar muziejų akvariumą jau minėjome, įspūdingas, vertas sumokėtų pinigų (skip the line bilietai čia).
 • Palmitos parkas – labai patiko, kažkas panašaus į Loro parką Tenerifėje, rekomenduojame (bilietai internetu čia).
 • Unikalus vietinių gyventojų Mumijų muziejus Guayadeque su išlikusia autentiška mumija ir vietinių istorija.
 • Vandens parkas Aqualand Maspalomas – labiau tinkamas paaugliams, nusileidimai gana baisūs, o mažųjų zona užtverta, tad nelabai ką būtų mažiukams veikti vyresniųjų zonoje. Bet kas mėgsta ekstrymą – vualia, čia galite įsigyti bilietus online, kad nestovėti eilėse.
 • Krokodilų parkas – pagrindinis egzotinių gyvūnų gelbėjimo centras Kanarų salose. Čia edukacija ir linksmybės derinami su krokodilų, paukščių ir beždžionių maitinimu, zoologijos sodo ekspozicijomis ir galimybe bendrauti su gyvūnais. Bilietus galite įsigyti čia online.
 • Sioux City Park – pastatytas kaip filmavimo aikštelė, šis vieta tapo įtraukiančiu pramogų parku. Pasijauskite kaip  laukiniuose vakaruose: apsilankykite salūne, stebėkite banko apiplėšimą ir susipažinkite su miesto šerifu. Bilietai online čia.
 • Holiday World Maspalomas Wooland – vienas didžiausių pramogų ir atrakcionų parkų saloje. Išankstiniai bilietai čia.
 • San Telmo miesto parkas su žaidimų aikštele priepat senamiesčio ir autobusų stoties, vaikams tiesiog patiko  pasižaisti. Nemokamas.

 Kitos lankytinos VIETOS, vaizdingi MIESTELIAI ir PRAMOGOS:

 • Maspalomas kopos . Vaikams tiesiog patiko siausti po smėlį, bet galite pajodinėti po šią kopų dykumą ir tikrais kupranugariais. Palydėkite čia saulę, labai romantiška vieta.
 • Mirador del Balcon įspūdinga apžvalgos aikštelė su stikliniu balkonu.
 • Roque Nublo – tai žymus salos objektas saugomas UNESCO, kaip gamtos paminklas, dar vadinamas Dievo pirštu. Patiks žygeiviams. Taku eiti truks apie valandą. Pasiimkite būtinai vandens, apsaugas nuo saulės (kepures, spf kremą, saulės akinius) ir turėkite patogią avalynę.
 • Puerto de Mogan miestelis – Gran Kanarijos Venecija. Navigacija rodo dvi vietas tokiu pavadinimu, tai kalbame apie tą, kur prie vandenyno apačioje. Puerto de Mogane galite išbandyti delfinų stebėjimą,  submarino turą. Taip pat yra apžvalgos aikštelė (mirador), iš kurios matosi visas miestukas. Pasiekiama stačiais laiptukais tarp namukų, tačiau puikiai įveikiamomi vaikams. Pačiam viršuje dar toks diedukas gyvenantis visus vandeniu „pašventina”, vaikams papildoma atrakcija.
 • Galite apsilankyti ekskursijose bananų (užsakyti galima čia)  arba alijošių plantacijose.

Savaitė Gran Kanarijoje pralėkė labai greitai, bet paliko neišdildomų įspūdžių visiems. Grįžome tuo pačiu maršrutu per Londoną. Ir vos nusileidę (iš antro karto Palangoje – reels), jau vėl planuojame kitas keliones!

Todėl norintys su mumis kartu pakeliauti – užsiprenumeruokite „Keliaujančios mamos” naujienlaiškį! O gal kažkur pasivažinėjame kartu? 😉 Jau turime idėjų!

O nuo traumų kelionėse labai rekomenduojame natūralias šaldančias ICE POWER priemones. Jas paprasta turėti su savimi, kiekiai tinkami į rankinį bagažą skrydžiams, patogu nešiotis rankinėje, kad būtų po ranka, kai reikia!

Dalinamės tikromis patirtimis

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada laukiame laiškų: keliaujanciosmamos@gmail.com

Taip pat, kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

#keliones su vaikais #kanarų salos #gran kanarija #keliaujančiosmamos #lankytinos vietos #gran kanarijoje #kelioniu patarimai #keliaujanciosmamos #ka veikti suvaikais #miesteliai #pramoguparkai #papludimiai #muziejai #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas