Europos sveikatos draudimo kortelė mobiliajame?

Įsibėgėjus žiemos atostogų sezonui, dažnas Lietuvos keliautojas lankosi kitose Europos šalyse. Nespėjusiems pasigaminti ar pamiršusiems į piniginę įsimesti Europos sveikatos draudimo korteles, ligonių kasų specialistai primena greitą nemokamą išeitį – į savo mobilųjį telefoną akimirksniu galima atsisiųsti kortelę pakeičiantį sertifikatą.

Mobilus sertifikatas populiarėja

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Tarptautinių reikalų skyriaus patarėja Neringa Šafranavičienė sako, jog šiais metais išduotų sertifikatų skaičius buvo rekordinis. Jau išdavė beveik 33 tūkst. sertifikatų, o pernai per visus metus 29 tūkst., užpernai – arti 22 tūkst. Ši paslauga vis populiarėja, nes gyventojams yra išties patogu ja naudotis. Be to, kaip ir Europos sveikatos draudimo kortelės, taip ir sertifikatai Lietuvos gyventojams išduodami nemokamai. O tai yra svarbus pranašumas keliaujantiems.

Kur ir kokią medicininę pagalbą užtikrina sertifikatas

Sertifikatas, kaip ir Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), patvirtina privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudusio asmens teisę Europos Sąjungos šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje bei Jungtinėje Karalystėje gauti būtinąją medicinos pagalbą, kurios išlaidas visiškai arba iš dalies apmoka ligonių kasos.

Tai reiškia, jog viešnagės Europos šalyse metu patyrus traumą ar ūmiai susirgus gydymo įstaigoje pateiktas sertifikatas užtikrins, kad būtinoji medicinos pagalba būtų suteikta pagal toje šalyje nustatytas pagalbos apimtis ir už ją sumokėta tos šalies nustatyta tvarka ir įkainiais.

Kaip atsisiųsti sertifikatą sau ar vaikui?

Jei PSD apsidraudęs gyventojas išvyko iš Lietuvos nepasiėmęs ESDK arba kelionės metu ją prarado, o jam skubiai prireikė kreiptis į Europos šalies gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, savo mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu galima prisijungti prie VLK informacinės sistemos ir savarankiškai susiformuoti sertifikatus, laikinai pakeičiančius kortelę.

Ten pat sertifikatą galima suformuoti ir savo nepilnamečiams vaikams. Tam kad būtų galima žmogų identifikuoti, reikia prisijungti per Elektroninių valdžios vartų portalą. Informacinė sistema automatiškai sertifikatą suformuoja einamajam mėnesiui.

Jei neturite galimybės atsisiųsti sertifikato savarankiškai

N. Šafranavičienė pataria tiems, kurie neturi galimybės prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų ir užsakyti sertifikato bei atsisiųsti jo į savo mobilų įrenginį, elektroniniu būdu pateikti užpildytą nustatytos formos prašymą teritorinei ligonių kasai arba kreiptis į šalies, kurioje lankomasi, vietos valstybinio sveikatos draudimo įstaigą. Ši įstaiga susisieks su Lietuvos Respublikos teritorine ligonių kasa pagal asmens gyvenamąją vietą su prašymu atsiųsti kortelę pakeičiantį sertifikatą.

Jei neturėjote ESD kortelės ir sertifikato?

Svarbu žinoti, kad jei viešėdamas Europos šalyse apdraustasis neturėjo nei ESDK, nei ją pakeičiančio sertifikato, suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas jam teks apmokėti savo lėšomis. Tačiau net ir tokiu atveju, grįžus į Lietuvą, galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal savo gyvenamąją vietą dėl patirtų išlaidų kompensavimo.

Šią informaciją 2022 12 28 pateikė Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Video, kaip užsisakyti serifikatą, taip pat rasite čia: Ligonių kasos: žaibiška paslauga padės išvengti nesklandumų keliaujant | VLK (lrv.lt)

#keliones #sveikatoskortele #europossajunga #kelioneseuropoje #sveikatakelioneje #sveikatosdraudimas #uzsienyje #keliaujanciosmamos

Kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas