Patarimai keliaujant su vaikais: ką pasiimti?

Dažnai atostogos su vaikais šiek tiek apkarsta ir atbaido šeimas vien dėl pačios kelionės iki išsvajotojo rojaus kampelio. Tačiau „Keliaujančių mamų” nuomone, nėra nieko sudėtingo ar net neįmanomo – tereikia viskam tinkamai pasiruošti! Tam pagelbės mamų pagalba ruošti patarimai keliaujant su vaikais. Šiame straipsnyje apžvelgsime LABIAUSIAI PASITEISINUSIUS ir reikalingus daiktus keliaujant su vaikais automobiliu, lėktuvu ar traukiniu!

Taip pat skaitykite apie Keliaujančių mamų kelionę į Laplandiją:Laplandija: patarimai kaip nuvykti ir ką veikti? – Keliaujančios Mamos (keliaujanciosmamos.lt)

1. Maistas: sotus vaikas – laimingas vaikas

Užkandžiai

Net suaugęs žmogus būna nepatenkintas ir piktas, kai yra alkanas. Todėl nepamirškite į kelionę būtinai įsidėti užkandžių, o jeigu nusimato ilgesnė nei kelių valandų išvyka – ir kažko rimčiau pavalgyti. Užkandžiams visuomet labai tinka įvairūs vaisiai ar vaisių TYRELĖS (mes kelionėse esame išbandę ir rekomenduojame Marmaluzi ). Šios tyrelės paruoštos tik Lietuvoje užaugintų vaisių ir daržovių, švelnaus skonio ir svarbiausia, be jokių skonio stipriklių ar pridėtinio cukraus! Tyrelę reikėtų pasirinkti pagal rekomenduojamą amžių ir duoti tik tarp maitinimų.

Dar vienas puikus užkandis visai šeimai – TRAPUKAI. Pasilepinkite natūraliais, nekeptais kukurūzų ir lęšių trapukais su saldžiais burokėliais, ryžių ir speltos su juodaisiais serbentais ar grikių ir lęšių su chia sėklomis.

Kūdikio maistas kelionėje

Ilgesnėje kelionėje, kai nebus galimybės gamintis patiems, pasirūpinkite sveikais kūdikio pietumis. „Keliaujančios mamos” rekomenduoja įvairiais Marmaluzi  daržovines košes, košes su mėsa ar žuvimi, taip ir grūdines ar užpilamas košeles. Yra netgi sudaryti specialūs raciono rinkiniai skirti nuo 1 dienos iki pilnos savaitės! Pamirškite rūpesčius dėl dienos meniu sudarymo – tuo jau pasirūpinta!

Taip pat Marmaluzi asortimente rasite ir sveikų sulčių, gėrimų, nektarų, vaisių batonėlių ir netgi sriubos! Marmaluzi rūpinasi ne tik pačiais mažyliais, bet ir visos šeimos sveikais užkandžiais ar netgi pietumis.

2. Knyga – geriausias laiko praleidimas

Neretai vaikams nusibosta stebėti besikeičiančius vaizdus pro langą (ypač jeigu skrendama lėktuvu), todėl vertėtų pasirūpinti, kuo užimti mažąsias akeles. Mobilieji telefonai, plančetės ir kitos technologijos, žinoma, yra išeitis, bet nevertėtų skubėti ir pirmai progai pasitaikius užimti vaikus ekranais. Knyga, o ypač jei ji visiškai nauja ir dar nevartyta – puikus kelionės kompanionas. Toliau pateikiame kelias „Keliaujančių Mamų” knygų rekomendacijas skirtingo amžiaus vaikams:

Pirmoji mažylio garsų knyga

Tai visiškas bestselleris, kitos tokios knygelės, skirtos vaikams, Lietuvoje tiesiog nėra! Knygoje ne tik spalvingi paveikslėliai ir garsai, bet ir atvartai, liečiamos detalės, takeliai pirštukams ir skylutės! Ji ne tik praturtins jūsų kelionę, bet bus naudojama ir toliau kiekvieną dieną.

Pirštų knygelės

Ar esate išbandę pirštų knygeles? Jos puikios tuo, kad kiekvieną kartą galima susikurti SAVO istoriją ir ją suvadinti į pagalbą pasitelkus kitus šeimos narius ar papildomus žaislus, aplinkos detales, daiktus. Kviečiame susipažinti su Mažąją panda. Knygelėje ryškiai akcentuojamos pagrindinės trys spalvos, kurias mažyliai geriausiai skiria – tai raudona, balta ir juoda. Knygelė tikrai patrauks kūdikių dėmesį!

Vyresniems vaikams

Šiek tiek vyresnių vaikų pamėgti herojai Petsonas ir Findusas – taip pat tiesiog privalo būti įtraukti į kelionės daiktų sąrašą. Knygoje „Petsonas ir Findusas konstruoja mašiną“ rasite ne tik nuotaikingas istorijas, bet ir ištraukiamas detales, atvartus, kas puikiai užims vaikus kelionėje!

Mokslams kelionėje

Keliaujant su priešmokyklinuku, galima laiką praleisti ir besimokant raideles jungti į žodžius, o žodžius į sakinius. Leidykla „Nieko rimto“ yra specialiai išleidusi visą seriją knygų Aš skaitau!”, kurios skirtos dar tik pirmuosius savarankiško skaitymo link žingsnelius žengiantiems vaikams. Knygos sužymėtos pagal sudėtingumą nuo 0 (pradedančio) iki 2 (pažengusio) lygio. Pradedantiesiems rekomenduojame perskaityti labai linksmą knygelę „Kada tu žydėsi?“!

3. Rekomenduojami žaidimai ir žaislai kelionėje

Žaidimai ir žaislai visuomet pagyvina ir padeda lengviau ištverti ilgesnę kelionę. Visuomet prieš laukiančią išvyką, apgalvokite, kokie yra vaikų jau pamėgti žaislai ir žaidimai bei pasidomėkite naujais, prisiminkite, ką Jūs su tėvais žaisdavote vaikystėje. Keliaujančios mamos pateikia keletą paprastų, bet įdomių žaidimų variantų:

 • Žodžių grandinė – „Ką pasiimti kelionei?” Pirmasis žaidėjas pradeda sakinį, kurį užbaigia daiktavardžiu, antras žaidėjas turi pakartoti visą sakinį ir pridėti papildomą daiktavardį ir t.t. Žaidimas tęsiasi tol, kol vienas iš žaidėjų suklysta vardindamas anksčiau paminėtus daiktus. Pavyzdžiui: kai aš važiavau atostogauti į Italiją pasiėmiau kremą nuo salės. Antrasis žaidėjas pakartoja pirmą ir prideda pavyzdžiui stalo žaidimą ir t.t.
 • Skaičių žaidimas. Kelionėje automobiliu ar traukiniu, galima skaičiuoti skirtingų spalvų automobilius, kelių ženklus, tiesiog užduoti vaikui atlikti matematinius veiksmus (pridėti atimti ir t.t.).
 • Kas žino daugiau dainų? Na o kad kelionė būtų dar linksmesnė ir dainingesnė, galima žaisti, kas žino daugiau dainų iš konkrečios raidės ar dainų, kuriose būtų minimas konkretus žodis.
 • Istorijų žaidimas. Apsidairykite aplink ir kartu sukurkite istoriją apie matytą šeimą, žmogų, automobilį. Kas jie tokie? Ką veikia gyvenime? Kur keliauja? Ką veiks ir t.t.
Rekomenduojame įdomius, patogius, mažai vietos užimančius žaidimus.
 • Mažiausiems keliautojams rekomenduojame Montessori metodika paremtus žaidimus “Pelytė ir sūris” ar „Suveriamus žvėrelius“, kurių pagrindinis tikslas – suvarstyti virveles į esančias skylutes.
 • Šiek tiek ūgtelėjusiems keliautojams patiktų nedidelio formato žaidimas – galvosūkis, kuris lavina koordinaciją „Labirintas“. Jo tikslas – nuvesti rutuliukus į skirtas duobutes.
 • Taip pat visiško pasisekimo sulaukęs unikalaus dizaino piešimui skirtas mobilusis telefonas, kuriame galima ne tik piešti, bet ir mokytis rašyti raides ar skaičius.
 • Na ir tikrai daugelio tėvų teigiamų atsiliepimų sulaukusi interaktyvioji plančetė, kuri kalba ir dainuoja lietuvių kalba, šviečia, ragina tyrinėti ir pažinti raides, garsus bei paveikslėlius! Su mažaisiais keliautojais taip pat galima žaisti Alias! Jeigu vaikas dar nemoka skaityti, yra specialus variantas su paveikslėliais!
 • Priešmokyklinukams ar mokyklinio amžiaus vaikams siūlome žaidimų kolekciją papildyti magnetiniais galvosūkiais, kurių tikslas magnetukais uždengti piešinėlius taip, kad liktų tik užduotyje pavaizduoti objektai ir jų kiekis! Patinka net ir suaugusiems! Taip pat labai įdomūs ir ilgai naudojami IQ brando galvosūkiai: yra kelioninis IQ mini bei šiek tiek didesnis IQ FIT variantai. Žaidimo tikslas – sudėlioti figūrėles taip, kaip nurodyta skirtingose užduotyse.

4. TOP reikalingiausių higienos prekių sąrašas kelionei

Patarimai keliaujant su vaikais nebūtų išbaigti, jei neapžvelgtume higienos reikalų. Mamos žino, kad dažnai kelionėse pasikeitus oro sąlygoms, vandens kietumui kenčia jautri vaikų odelė. Taip apt aplinkoje tyko ir kitų pavojų: skraidantys vabzdžiai, bakterijos. „Keliaujančios mamos” pačios visuomet naudojasi ir pataria be ko neapsieisite kelionėje:

 1. Keliaujant (ypač oro uostuose, parkuose, vaikų žaidimo aikštelėse), kur čiupinėjame daug įvairių paviršių, vertėtų šalia turėti dezinfekcinį gelį ar skystį. Keliaujančios mamos rekomenduoja CUCCIOLO gelį, kurio sudėtyje yra arbatmedžio aliejaus, alavijų ekstrakto, augalinio glicerino ir vitamino F.
 2. Atsižvelgiant į kokią klimato zoną keliaujate, būtina pasirūpinti savo ir savo vaikų oda. Jeigu planuojate atostogas šaltuose kraštuose ar žiemojate Lietuvoje, pagalvokite apie kremą nuo šalčio – Keliaujančios mamos rekomenduoja iš 98,5% natūralių žaliavų pagamintą apsauginį kremą nuo vėjo bei neigiamos temperatūros su sviestmedžių aliejumi CUCCIOLO. Jis skirtas naudoti kiekvienai dienai bei tinka netgi kūdikiams. Taip pat, reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir raminamu, apsauginiu vaikų lūpų balzamu. Jei vykstate į saulėtus kraštus – kremą apsaugai nuo saulės ir nudegimų.
 3. Neretai kelionėje tenka praleisti ir daugiau nei keletą valandų, todėl mažyliams, vis dar draugaujantiems su sauskelnėmis, ilgėliau pabuvus nepakeistuose vystykluose, gali atsirasti odos pabėrimų. Todėl rekomenduojame turėti kremą, skirtą išbertai nuo šlapių vystyklų odelei. Jis taip pat padeda ir nuo atšiauresnių sąlygų (ilgiau pabuvus vandenyje ar šaltame ore).
 4. Keliaujant ten kur šilta, nepamirškite pasirūpinti ir apsauga nuo vabzdžių, erkių ir uodų! CUCCIOLO purškiamoji priemonė pagaminta iš eterinių aliejų, puikia atbaido skraidančius vabzdžius bei tinka vaikams nuo 3 mėnesių amžiaus!

5. Pagalvėlės transformeriai, kurias galite naudot visur ir visada

Į bet kurią kelionę – pagalvėlės būtinos. Ypatingai vaikams, išbūti ilgus skrydžius, keliones traukiniu ar automobiliu, padėti galvą, pasnausti ir pailsėti ant minkštos pagalvėlės – didelis išsigelbėjimas.

Vilė pagalvėlės transformeriai – puikus pasirinkimas! Nuo kūdikių iki suaugusiųjų, universalios, galite naudoti visur ir visada.

Planavimas – raktas į turiningas ir linksmas visos šeimos atostogas! Neleiskite, kad smulkmenos jas sugadintų. Patarimai keliaujant su vaikais paruošti „Keliaujančių mamų” bendruomenės pagalba. Mes skatiname šeimas tinkamai pasiruošti, nebijoti ir išdrįsti keliauti!

#kelioniupatarimai #reikalingidaiktai#cucciolo#kremasnuosalcio#keliaujanciosmamos #kelionessuvaikais #mamukeliones #kelioniuzaidimai#patarimai #vaikuzaidimai#knygurekomendacijos#vaikuknygos#kelionesperziemosatostogas #REKLAMA

Nuotraukos: seimostogos.lt, marmaluzi, niekorimto.lt, juara.lt, Keliaujančios mamos.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas