Vaikų vasaros stovykla gamtoje: 3 stovyklos

Vasaros atostogos – tai ilgai lauktas įvykis vaikams, tačiau ir šioks toks iššūkis tėvams. Kaip organizuoti vaikų užimtumą, kad dienotvarkėje būtų kuo mažiau ekranų? Kokią įtraukiančią veiklą pasiūlyti vaikams, kad jiems būtų įdomu? „Vencavo stovykla“ jau aštuntus metus kviečia vaikus nuo 10 metų amžiaus į pamainas, kuriose pagrindinė orientacija – turizmas, gamta, žygiai bei tarpusavio bendrystė! Apgalvotos veiklos, įtraukiantys žaidimai, patyrę ir įdomūs stovyklų vadovai – tai pagrindinės priežastys, dėl kurių kasmet patys vaikai, save drąsiai vadinantys vencaviečiais, veržiasi grįžti ir patirtį nuotykius dar kartą! Šiemet „Vencavo stovykla“ kviečia net į tris skirtingas stovyklas, iš kurių viena – Aukštuosiuose Slovakijos Tatruose!

Taip pat skaitykite apie lankytinas vietas Kanarų saloje – Gran Kanarijoje: Gran Kanarija: lankytinos vietos su vaikais – Keliaujančios Mamos (keliaujanciosmamos.lt)

Vasaros stovykla kalnų mylėtojams


,,Už kalnus geriau gali būti tik dar vieni kalnai!‘‘ – Šią frazę ne kartą esame girdėję tariant kalnus pamilusius, jais užsikrėtusiais ir be kalnų tiesiog nebegalinčius gyventi žmones. Jeigu jūsų šeima yra viena iš tokių arba nori tapti ir ieškote prasmingos, turiningos, stovyklos kalnuose – rekomenduojame išbandyti „Kalnų magijos“ stovyklą, kurioje šiemet organizuojamos net trys pamainos:

  • rugpjūčio 4 – 11 d.
  • rugpjūčio 14 – 21 d.
  • rugpjūčio 24 – 30d.

Vienintelė tokia organizacija Lietuvoje, į gyvenimo nuotykį kviečia vaikus nuo 12 iki 18 metų. Keturiolikos vaikų grupė, lydima 3 patyrusių vadovų – keliautojai savaitę laiko vaikščios kalnų takeliais, mokysis orientuotis kalnuose, lips į gražiausias Aukštųjų Tartų viršūnes bei perėjas, susipažins su maršruto planavimu, alpinistine įranga ir pačiu kalnų alpinizmu. Kiekvienos dienos maršrutas bus parenkamas, atsižvelgiant į bendrą vaikų fizinį pasirengimą bei oro sąlygas.

Kopiant į Aukštuosius Tatrus vaikai ne tik pamils kalnus, bet ir pažins save, o su savimi susitikti nuovargyje, tyloje, sunkumuose yra iššūkis kiekvienam, bet tame slypi daug pamokų ir gražių vertybių, kaip ir dirbant komandoje ar partnerystėje. Pasitikėjimas, atsakomybė, savarankiškumas, draugystė – tai šios stovyklos pamatas. Kalniečiai neveltui mėgsta sakyti, jog „kalnai – geriausi mūsų mokytojai‘‘.

Po kopimo, viena diena bus skirta maudynėms Slovakijos baseinuose, Aqua parke. Visos stovyklos metu vaikų maitinimu du kartus per dieną rūpinsis šefė iš Lietuvos Asta Gruodė. Bus gaminamas naminis, sveikas maistas ir tiekiamas pusryčių bei vakarienės metu. Pietūs bus organizuojami kalnų kavinėse. Stovyklautojai bus apgyvendinti erdviame name, žinoma, su vaizdu į kalnus. Tiek namo viduje, tiek ir lauke, vaikų lauks begalė įvairių veiklų ir žaidimų. Rytinė mankšta bei žaidimai – neatsiejama stovyklos dalis.

Stovykla organizuojama nebe pirmus metus, o vaikų atsiliepimai ir geros emocijos stovyklos organizatorius skatina nesustoti ir kalnų nuotykius tęsti toliau. Dalinamės Žygimanto (14 metų amžiaus) atsiliepimu apie stovyklą: „Kad ir kaip nuo batų skaudėjo kojas, kad ir kaip sunku buvo lipti, bet tas jausmas, kai jauti tą gryną orą, matai gražius vaizdus ir galvoji, kad tai buvo verta, o vėliau su draugais kalbiesi apie tai ištisus metus. Ten vadovai kaip draugai, labai šilta atmosfera. Labai malonu būti tarp tų visų žmonių ir matyti labai daug gražių vaizdų.“

Registracija į “Kalnų magijos” pamainą jau atidaryta: https://www.vencavas.com/kalnu-magija. Stovyklos kaina su pilnu maitinimu, baseinais, apgyvendinimu ir transportu – 680 EUR. Registracija patvirtinama po avansinio mokėjimo 100 EUR.

,,Šambala” –  utopinė gamtos karalystė

„Šambalos“ pamainos misija vaikams – ugdyti juose esančias labai žemiškas, unikalias, stiprias asmenybes, su tokiomis pačiomis gražiomis vertybėmis. Siekiama padėti vaikams išmokti būti savimi: išlaisvinti tikrąją vaiko prigimtį ir nusimesti visas sociume susikurtas kaukes. Kuriama saugi erdvė vaikui, kur jis kasmet galėtų sugrįžti, augti ir tobulėti, pasitelkiant pačias smagiausias priemones.

2023 metais stovykla organizuojama Ievalaukio sodyboje – Aukštaitijos nacionaliniame parke. Vaikai apgyvendinami nameliuose su visais patogumais šalia nuostabaus ežero, miškų apsuptyje.

„Šambala“ pamainoje organizuojamas vegetarinis pilnavertis maitinimas keturis kartus per dieną. Asta Gruodė, jau 6 metai kartu, talentingiausia vegetarinės mitybos Šefė Lietuvoje!

Pamainoje visada dalyvauja lygiai 30 vaikų ir net 8 vadovai! Toks santykis leidžia užtikrinti asmeninį dėmesį kiekvienam vaikui ir padeda sukurti stiprų, šiltą tarpusavio ryšį, kurį vadiname ‘‘Šeima‘‘. Ne kiekybė, o kokybė.
Pagrindiniai Šambala stovyklos principai:

  • Saviugda ir savęs pažinimas: vaikai mokosi žaidimo forma, todėl komandinių užduočių metu ne tik daug juokiamasi, bet ir ieškoma kūrybiškų komandinių sprendimų, mokomasi pagarbos ir įsiklausymo vienas į kitą, vaikui suteikiam laisvė realizuoti ir atskleisti save.
  • Turizmas – stovyklos metu organizuojami žygiai. Esant palankioms oro sąlygoms vienas žygis planuojamas po žvaigždėtu dangumi palapinėje. Turistiniai iššūkiai ir sudėtingesnės situacijos padeda vaikams greičiau atsiskleisti, suartina. Stovyklautojai neretai įveikia savo baimes, tampa drąsesni ir laisvesni.
  • Kūryba stovykloje derinama su aktyviomis pramogomis. Siekiama visur palaikyti harmoniją. Stovykloje skatinamas vaiko kūrybinis mąstymas, siekiama išlaisvinti vaizduotę, atskleisti vaiko kūrybiškumą per įvairius žaidimus.
  • Ryšys su gamta, tikrumas kuriamas per įvairias indėniškas ceremonijas, ritualus. Organizuojama tikra lietuviška tradicinė pirtis. Ilgi jaukūs vakarai ir pokalbiai prie laužo – tai kas suveda, vienija ir ilgam išlieka.

Stovykloje organizuojamos dvi pamainos: birželio 25 – liepos 2 d., liepos 23 – 30 d.
Kaina 420 EUR. Kviečiami vaikai nuo 10 iki 15 metų amžiaus.

,,Girių klajokliai‘‘ – stovykla paaugliams

Per savaitę laiko trunkančią stovyklą, vaikai labai artimai susipažįsta vieni su kitais, yra skatinami, intensyvios programos dėka, atrasti, atskleisti ir susipažinti su savo tikruoju „aš“. Todėl žygiavimas pėsčiomis, plaukimas kanojomis, derinamas su kūrybiniais komandiniais žaidimais pakeliui. Alpinistinės sudėtingos užduotys dienoje, derinamos su įvairiais senoviniais Lietuviškais ritualais, pokalbiais prie laužo po žvaigždėtu dangumi. Programa sudėliota taip, kad vaikai atsisuktų į save ir ten rastų reikiamus atsakymus. Per sunkias, baimingas patirtis komandoje ir individualiai, per refleksijas po jų, mes daug sužinome apie save ir kitus. Klajokliai gamtoje ir savyje.

Stovyklos metu vaikai tobulina savo turistinius įgūdžius: mokosi užkurti laužą įvairiomis oro sąlygomis, pastatyti palapinę, savarankiškai orientuotis miške, susipažįsta su turistiniu inventoriumi. Fiziniai gebėjimai ir ištvermė ugdomi daugiau nei 30 kilometrų besitęsiančio žygio per pelkes, ežerus ir miškus. Rytinėse judesio užsiėsimuose naudojamos ir apjungiamos įvairios praktikos: įvairaus judesio, jogos, kvėpavimo ir netgi akrobatikos! Stovyklos vadovai, yra žmonės, kurie tuo gyvena, o ne dirba. Kiekvieno vaiko asmenybė ugdoma pasitelkiant komandines užduotis bei darbą: kartais reikia prisitaikyti, ieškoti kompromiso ir drąsiai atskleisti save, o kartais pripažinti kad klydai.

Stovyklos organizatoriai siekia vaikams priminti, jog laimė slypi paprastuose dalykuose: bendravime, tarpusavio supratime, gebėjime priimti save ir kitą tokius, kokie esame. Skatinama kiek įmanoma labiau atsigręžti į gamtą, suartėti su ja ir bent savaitei tapti tikraisiais Girių Klajokliais.

Į „Girių klajoklių“ pamainą kviečiami 13 – 17 m. amžiaus vaikai.
Organizuojama tik viena pamaina: liepos 9 – 16 d. Stovyklos kaina 420 EUR.

Kaip teigia stovyklos organizatoriai, tėvų pasitikėjimas ir gražios vaikų emocijos – verčia kasmet labiau pasitempti, organizuoti dar įdomesnes veiklas su dar daugiau nuotykių! „Stovykla Vencavas“ – tai vieta, kur užsimezga draugystės: ne tik tarp vaikų, bet ir tarp vaiko su gamta!

Norite papasakoti apie savo keliones su vaikais? Visada laukiame laiškų: keliaujanciosmamos@gmail.com

Visada kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame @keliaujancios_mamos  arba @keliaujancios_mamos_lietuvoje

#vasarosstovykla #keliaujanciosmamos #vaikustovykla #kelionessuvaikais #reklama #stovyklavencavas #gamta #stovyklagamtoje #stovyklakalnuose

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas