Pažintiniai takai tinkami žygiams su vaikais: TOP5 ir iššūkis!

Lietuva turtinga savo vaizdingais miškais ir upėmis, o jais gėrėtis galime vaikščiodami daugybe pažintinių takų, kurių tinklas iš šimtų kilometrų yra išraizgęs visą Lietuvą. O kurie takai tinkamiausi apsilankyti su vaikais? Tinkami pravažiuoti vežimėliu? Šiandien dalinamės mamų išbandytu TOP ir nauju šio mėnesio iššūkiu – 100 kilometrų pažintiniais takais su vaikais. Tai kas kartu? Paskaitykite ir lekiam!

Taip pat skaitykite: Pažintiniai takai Lietuvoje pritaikyti keliauti su vaiku vežimėliu bei Gražiausios atodangos ir regyklos Lietuvoje.

Mama Rasa: aplankyti 17 takų ir TOP5 įdomiausi bei vaizdingiausi takai 

Sveiki, esu mama Rasa ir šioje bendruomenėje sveikinuosi jau nebe pirmą kartą. Mes (aš, vyras Mykolas ir dukrelė Agnietė, kuriai jau beveik 2m., esame neabejingi gamtai, tad labai noriai keliaujam į įvairius pažintinius takus. Visoje Lietuvoje pažintinių takų yra išties daug, įdomu ar kas visus suskaičiavo? Bet mes kolkas aplankėme tik 17 (jei gerai visus suskaičiavau :D), gal vieną dieną pavyks aplankyti juos visus arba bent pačius įdomiausius ir vaizdingiausius pažintinius takus. Esame Vilniečiai tad dauguma aplankytų takų yra iš Vilniaus apskrities, bet stengiamės ties Vilniumi nesustoti.

Kaip keliauti su mažais vaikais? Kol dukrytė buvo mažesnė keliaudavo nešioklėje, dabar turime kuprinę/nešioklę, taip keliauti tikrai patogu, kol vaikas nenueina didelių atstumų. Visada rekomenduoju su vaikišku vežimėliu nekeliauti į pažintinius takus, nes man tai atrodo visiškas vargas ir nepatogumas vaikui, net ir turint važiuojantį miškų ,,tanką“ ir tai sakau iš mūsų šeimos patirties.

Norėčiau išvardyti visus mūsų aplankytus pažintinius takus ir gal kažkam bus idėja per vaikų atostogas aplankyti dar nelankytą taką.

Vilniaus apskrities: Ribiškių, Dūkštos, Karmazinų, Šilėnų, Saidės, Senųjų kaimų, Strielčiukų žygtakis, Pūčkorių, Sapieginės, Baltojo kalno, Miško turtų, Varnikų ir Žaliasis takas.

Kauno apskrities: Laumėnų ir Žiegždrių geologinis takas.

Alytaus apskrities: Skroblaus ir Bijotų – Širvinto miško takas.

Jei reikėtų išrinkti TOP5 įdomiausius ir vaizdingiausius pažintinius takus, tai būtų:

1. Laumėnų ir Žiegždrių geologinis takas

Taip taip čia yra du takai, bet kadangi jie yra jungiamieji, juos sujungčiau į vieną ėjimą ir tai būtų vienas įdomiausių ir vaizdingiausių takų kuriuos tik būsite ėje. Takas prasideda nuo Grigonių poilsiavietės prie Kauno marių. Tai vidutinio sunkumo takas, dėl maršruto ilgio ir įvairių įkalnių ir nuolydžių. Maršrutas yra linijinis, o bendro tako ilgis susidarytų apie 11km (pirmyn ir atgal).

2. Dūkštos pažintinis takas

Neries regioninio parko takas, kurio ilgis tik 5km. Nors ir nėra labai ilgas, bet tai tikrai vienas sunkiausių ir vaizdingiausių eitų takų. Daug laiptelių, pakilimų, nusileidimų ir įvairių gamtos kliučių, tad pareikalaus nemažai jėgų. Maršrutas yra žiedinis, tad vaizdai keisis ir neleis nuobodžiauti.

3. Žaliasis takas

Aukštadvario regioninio parko takas sužavėjas savo paprastumu ir natūralumu. Tako pažiba – Spindžiaus ežeras išsiskiriantis savo žalsva spalva ir skaidriu vandeniu. Takas žiedinis, nėra sudėtingas, bet gana ilgas apie 9km.

4. Pūčkorių pažintinis takas

Pavilnių regioniniam parkui priklausantis takas, nustebino gražiais gamtiniais vaizdais Vilniaus mieste. Takas nenuobodus, vidutinio sunkumo, ilgis apie 6km. Maršrutą pradėjome nuo Pūčkorių atodangos, keliaudami palei Vilnelės upelį.

5. Varnikų pažintinis takas

Trakų istoriniam nacionalinio parkui priklausantis takas, nėra sudėtingas, tik apie 4km ilgio. Tako išskirtinumas, pelkė ir per ją einantis ilgas medinis takelis. Maršrutas žiedinis, su kintančiu kraštovaizdžiu.

Nemeluosiu, sunkiausia buvo išrinkti penktąjį taką, nes šią vietą, galėčiau pakeisti mažiausiai trimis kitais takais, bet tebunie toks bus tas mūsų top 5 šiai dienai. O mūsų nuotykius galite toliau sekti IG @smalsios_akytes.

Mama Indrė: balandžio iššūkis 100 km takais su vaikais

Šį mėnesį „Keliaujančių mamų” ambasadorė Mama gamtoje Indrė taip pat ūssikėlė tikslą susijusį su pažintiniais takais. Ir ne bet kokį!!!

„Išsikeliu naują tikslą – 100 km pažintiniais takais su vaikais! T.y. išbandysime takus, kuriuose dar neesame buvę ir bandysime surinkti 100km. Galbūt ir jūs atrasite kokių nors įdomių, nebandytų ir užsinorėsite prasieiti.

Žinau, kad įgyvendinimas nebus toks paprastas, koks gali pasirodyti, nes vidutinis pažintinių takų atstumas yra ~ 5km, ilgesnių reikia paieškoti vadinasi, kad skirsime tam daug dienų.

Kaip sekasi Indrei rinkti kilometrus pažintiniuose takuose, galite sekti @keliaujančios_mamos_lietuvoje ir Indrės @mama_gamtoje instagram paskyrų storiuose.

Turizmo sėkmingiausi 2023 Lietuvoje nominantai

„Keliaujančios mamos” kviečia dalintis patirtimis ir atradimais!

Štai tokias vietas aplankyti su vaikais atšalus orams rekomendavo Keliaujančios Mamos. Esate čia buvę? O gal norite rekomenduoti savo atrastas ir pamėgtas vietas?
Parašykite mums keliaujanciosmamos@gmail.com arba dalinkis patirtimi “Keliaujančių mamų” Facebook” grupėje skirtoje kelionėms su vaikais Lietuvoje (spausti čia).

#keliaujanciosmamos #gamta #pazintiniaitakai #takaisuvezimeliu #vaikaigamtoje #smalsiosakytes #bendruomene #tyrinejamelietuva #mamagamtoje #laisvalaikisgamtoje  #gamta #gamtosgrožis #outdoorsfamily #hiking #hikingbaby #žygiai #žygiaisuvaikais

#nature #outside #momoutside #momoutdoors #pavasaris #laukas #kaveiktilauke #kaveiktigamtoje #gamtosvaikai

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas