Pažintiniai takai Lietuvoje pritaikyti keliauti su vaiku vežimėliu

Gražiausiose Lietuvos vietose vingiuoja apie 200 pažintinių takų. Vieni labai populiarūs, kiti – mažiau žinomi, įvairių ilgių, skirtingų reljefų ir dangos. Kokį taką reikėtų rinktis, jei norite pasivaikščioti su mažais vaikais vežimėliuose ar kurie būtų tinkami, jei nedidelis vaikas nori važiuoti balansiniu dviratuku ar paspirtuku?

SVARBU: Takai su laiku sensta, kai kurie yra atnaujinami, todėl jei vykstate toliau, paskambinkite į to regiono Turizmo informacijos centrą ir pasiteiraukite, apie ketinamo aplankyti tako būklę.

Taip pat visuomet galite rekomendacijų paklausti ir kitų šeimų “Keliaujančių mamų” grupėje Kelionės su vaikais po Lietuvą – poilsis, pramogos, įdomybės! , jos tikrai patars.

Nuotraukomis ir atsiliepimais dalinasi „Keliaujančios mamos” bendruomenės narės.

VILNIAUS APSKRITIS

Miško turtų pažintinis takas (Vilniaus r. sav.) – neilgas, vos 1 km., puikiai įveikiamas vežimėliu ar vaikui su dviratuku.

Varnikų pažintinis takas (Trakų r. sav.) – vaizdingas ir populiarus pažintinis takas. Didžioji jo dalis iš medinių lentelių su didesniais tarpeliais, kitą dalį sudaro lygus natūralus kelias, su vežimu ši dalis nesunkiai įveikiama.

Pauolios miško takas (Vilniaus r. sav.) – labai mažai žinomas, puikiai sutvarkytas, pritaikytas neįgaliesiems, todėl puikiai tinkamas ir su vaikiškais vežimėliais. Palei taką yra daug poilsio vietų, nuorodų ir nedidelių pramogų didesniems vaikams.

Strielčiukų žygtakis (Vilniaus m. sav.) – dalis tako puikiai tinka su važiuoti su vežimėliu, tačiau kai kur gali tekti jį trumpai panešti. Ši vieta yra ypač patogi, norint pabėgti nuo sostinės šurmulio ir ramiai pasivaikščioti. Yra dvi trasos – 2,5 ir 3,5 km.

Sakiškių rekreacinė poilsiavietė (Vilniaus r. sav.) – mažai žinoma, puikiai sutvarkyta vieta. Mediniais takeliai, įrengtos poilsiavietės. Netoli yra Zamečkavo skulptūrų parkas. Palei taką daug medžio skulptūrų, vaizduojančių miško žvėris, paukščius, grybus ir uogas, kurios pritraukia vaikų dėmesį.

Balto kalno takas (Širvintų r.) – tinkamas pasivaikščiojimams, vingiuoja pušynu, yra kilpinis, todėl grįžtate ten, kur pradedate pasivaikščiojimą. Yra daug skulptūrų, suoliukų ir informacinių stendų. Taip pat, nuo Baltojo kalno atsiveria vaizdas į Neries kilpą.

Gaujos pažintinis takas (Šalčininkų r. sav.) – tako ilgis apie 1,7 km. Yra įrengta 18 įdomių stotelių. Tako trasos su natūralia danga ilgis apie 1,4 km., su medžio danga – apie 0,3 km. Dalis tako yra pritaikyta lankymui neįgaliesiems, tad puikiai įveiksite ir su vežimėliu.

KAUNO APSKRITIS

Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas (Kauno r. sav.) – vežimėliu įveikiama ta tako dalis, kuri veda per pelkę, todėl rekomenduojame eiti nuo tako pabaigos, nes miško kelias su vežimėliais neįveikiamas.

Kadagių slėnio pažintinis takas (Kauno r. sav.) – ilgis apie 1,3 km. Vienas žinomiausių pažintinių takų Lietuvoje. Pirmoji pusės kilometro ilgio tako dalis yra pakylėta, lentinė, patogi keliauti ir su vežimėliais, tačiau antroji, deja, nelabai, nes veda stačiais miško keliukais. Vis dėlto pirmąją dalį pamatyti verta, būsite apsupti gamtos grožio.

KLAIPĖDOS APSKRITIS

Aukštumalos pažintinis takas (Šilutės r.sav.) – daugiau nei kilometro ilgio pažintinis takas puikiai pritaikytas važiuoti vežimuku, atskleidžia visą aukštapelkės grožį. Pažintinio tako pabaigoje, prie pelkinio ežerėlio, įrengta 3 metrų aukščio apžvalgos platforma.

Baltų mitologijos parkas (Kretingos r. sav.) – pirmasis ir vienintelis Lietuvoje objektas, kuriame susipažinsite su Baltų tautų pirmykštės mitologijos pilna sandara, gyvame miške pamatysite visas pagrindines Baltų dievybių panteono skulptūras. Tai muziejinio, edukacinio, pažintinio ir aktyvaus poilsio miško takas. Taip pat puikus pasirinkimas keliaujant su vežimėliu.

Jauryklos upės parkas (Kretingos r. sav.) – įkurtas būtent pagal tėvų su vaikais poreikius. Parke iš viso įrengta daugiau nei 3 km ilgio naujų sveikatingumo bei gamtinių edukacinių takų su įvairiais mediniais tilteliais ir lieptais. Čia atrasite ir 5 landšafto apžvalgos aikšteles, iš kurių atsiveria įdomių gamtos objektų vaizdai. Netrūks veiklos ir vaikams – rasite ten net kelias vaikų žaidimų aikšteles su smėlio lauku ir laipiojimo įrenginiais, sūpynėmis.

Naglių gamtinio rezervato pažintinis takas (Neringos sav.) – visiems puikiai žinomas ir vienas gražiausių takų Lietuvoje. Tik labai nedidelė dalis jo yra smėlėta, bet ją puikiai galima įveikti kelias minutes pasinešant vežimėlį. Tako trasa sudaro apie 2 km.

MARIJAMPOLĖS APSKRITIS

Buktos pažintinis takas (Marijampolės sav.) – maždaug 1,5 km takas, kuris idealiai tinka pasivaikščiojimui su mažais vaikais vežimėliuose. Didžiąją tako dalį dengia natūrali danga arba medinis takas, tad jau vaikštantiems vaikučiams nesunkiai įveikiamas.

TELŠIŲ APSKRITIS

Lopaičių pažintinis takas (Rietavo sav.) – įveikiamas su vežimėliu, gausus informacinių stendų, kurie supažindins jus su paslaptingu Lopaičių mišku. Yra šaltinis iš kurio galima atsigaivinti stebuklingų galių turinčiu vandeniu. Takas veda į Lopaičių piliakalnį.

ALYTAUS APSKRITIS

Žuvinto ežero gamtos takas (Alytaus r. sav.) – takas yra unikalus, nes atrodo kaip vienas ilgas tiltas. Jo ilgis 450 m., takas naujai įrengtas, puikiai tinkantis pravažiuoti su vežimėliais. Šalia jo duris atvėrė ir šiuolaikiškas Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centras.

UTENOS APSKRITIS

Šventosios dešiniojo kranto sveikatingumo takas (Anykščių r. sav.) – puikus pėsčiųjų ir dviračių takas su terasomis, poilsio aikštelėmis, nusidriekęs nuo Šventosios upės užtvankos iki pėsčiųjų tilto.

Medžių lajų takas (Anykščių r. sav.) – tako pabaigoje yra apžvalgos bokštas, kurio aukštis – 34 metrai (vienas iš nedaugelio apžvalgos bokštų, į kurį galima pakilti  liftu). Čia galima apžvelgti Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus.

ŠIAULIŲ APSKRITIS

Mūšos tyrelio pažintinis takas (Joniškio r. sav.) – tai ilgiausias pelkėje esantis lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Lengvai įveiksite jį su vežimėliu.

TELŠIŲ APSKRITIS

Šeirės pažintinis takas (Plungės r. sav.) – dalis tako sutampa su dviračių taku aplink Platelių ežerą. Takas yra tiksliai sužymėtas nuorodomis, pradžioje rasite labai išsamų informacinį stendą. Tako danga – sukietintas gruntas (idealus pravažiuoti su vežimėliu).

Germanto ežero pažintinis takas (Telšių r. sav.) – veda per Lietuvos tūkstantmečio parką. Germanto ežero pakrantėje įrengta vandens pojūčių zona, maudykla, vaikų žaidimų aikštelė. Take gausu poilsio vietų, sūpynių, skulptūrų. Visai šalia yra kitas, Ilgio pažintinis takas – šis, deja, visai nepritaikytas su mažais vaikais, bet tikrai įdomus. Dalį pažintinio tako sudaro pojūčių (basakojų) takas, skirtas keliauti basomis kojomis per pelkę, birias dangas, akmenis, rąstus, buomus – iš viso 1,2 km aplink Ilgio ežerą.

TAURAGĖS RAJONAS

Plynosios pažintinis takas (Tauragės r. sav.) – nesudėtingas 1,5 km medinis takas. Vienos krypties, tad atgal grįžti reikia tuo pačiu keliu. Be didesnių problemų įveikiamas vežimėliu.

Daugiau nei 50 įdomiausių gamtos objektų, pritaikytų lankyti net su kūdikiais

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas