Nuolat girdite, kad po Lietuvą keliauti smagu ir įdomu, bet niekaip nesiryžtate? Vis atrodo, kad visi objektai per toli, nežinia ar pritaikyti vaikams? Nežinote, nuo ko pradėti? Kur ieškoti informacijos? Yra sprendimas – paklauskite tų, kurie su vaikais išmaišė ne tik visą Lietuvą, bet ir pasaulį. Tad puikus sprendimas vasarai – atostogos su šeima Lietuvoje. Kur jo ieškoti?
Bendruomenė, kilusi iš šeimų poreikio
Didžiausia keliautojų su vaikais bendruomenė internete, vienijanti jau virš 50 000 keliautojų „Keliaujančios mamos“. Mamos ir ne tik jos, patarimais apie keliones Lietuvoje dalinasi specialioje grupėje Kelionės su vaikais po Lietuvą – poilsis, pramogos, įdomybės!
Prieš daugiau nei pusantrų metų iš augančio šeimų poreikio informacijai apie keliones su mažaisiais buvo sukurta grupė „Keliaujančios mamos„. Šiuo metu grupė išaugo iki didžiausios Lietuvoje keliaujančių šeimų bendruomenės. „Keliaujančios mamos” vadovaujasi savo šūkiu – „Žinome viską apie keliones su vaikais!”. Šeimos čia dalinasi įdomiausiais maršrutais, taupymo būdais, pigių kelionių paieška, nurodo būtiniausius daiktus kelionėse su vaikais. Tad visą reikiamą informaciją apie keliones su vaikais dabar galima rasti vienoje vietoje.
Pasakoja idėjos autorė ir „Keliaujančios mamos” įkūrėja Vilma Vainorė: prasidėjus pandemijai, keliautojų pagrindinis galvos skausmas buvo, kaip atgauti pinigus už rezervacijas. Taip pat nepasiduoti turizmo sektoriaus bandymams pasilikti pinigus už nerealizuotas keliones nesuteikiant jokių garantijų, kad kada nors jos įvyks. Tačiau jau šiek tiek aprimus situacijai tėvai atrado kitokį būdą keliauti – dalinosi buvusių kelionių vaizdais ir istorijomis Facebook‘o grupėje ir Instagram paskyroje.
Įsibėgėjus karantinui tapo aišku, kad artimiausias vasaros atostogas dauguma planuosis atostogas su šeima Lietuvoje. Vis dėlto paaiškėjo, jog informacijos apie keliones su vaikais Lietuvoje beveik nėra!
„Nors ir yra daug įvairių puslapių apie keliones, apžvalgų apie lankomus objektus, viešbučių rekomendacijų, bet trūko koncentruotos, išsamios informacijos skirtos būtent apie keliones Lietuvoje su vaikais. Tėvai labiausiai pasigesdavo rekomendacijų apie lankomus objektus. Ar jie tinkami šeimoms su vežimėliais? Kurie viešbučiai turi pritaikytas vaikams sąlygas? Kurios kaimo turizmo sodybos pasiruošusios priimti mažuosius ir paruošusios jiems žaidimų aikšteles? Kurie restoranai ir kavinės turi vaikiškus meniu ir specialias kėdutes mažiausiems gurmanams“, – pasakojo V. Vainorė.
Būtent todėl ir gimė grupė „Kelionės su vaikais po Lietuvą – poilsis, pramogos, įdomybės!” Į šią grupę buvo pakviesti ir po pasaulį keliavę esami bendruomenės nariai, ir prisiekę keliautojai po Lietuvą. Per mažiau nei mėnesį prie naujai įkurtos grupės prisijungė daugiau nei 10 000 narių. Čia šeimos dalinasi savo atradimais su vaikais. Matome įspūdžių su tikrais safariais, apleistais bunkeriais ir raketinėmis bazėmis, indėnų ar jurtų kaimu, rekomenduojamos iš savo patirties nakvynės vietos, stovyklos, pramogos.
Grupė skirta ne tik mamoms
Anot Vilmos, ši grupė skirta visiems, kas savo šeimose turi vaikų ir kas dirba su vaikais. Ne tik tėvams. Skirtingai nei į užsienį, kur vaikai dažnai keliauja su tėvais, Lietuvoje vaikai dažnai keliauja ir su seneliais, krikšto tėvais, tetomis ir dėdėmis.
Seneliai, kurie savaitgalį lieka su anūkais, grupėje ras patarimų, kur nusivežti anūkus praleisti turiningai laiką, sužinos, koks parkas su gyvūnais juos nustebins labiau nei uždara prekybos centro žaidimų aikštelė.
„Vyresnius vaikus dažniausiai sunkiau sudominti ir priversti padėti į šoną mobiliuosius telefonus. Todėl pateikiamos ir labai netradicines bei originalios vietos bei veiklos – slaptos karinės bazės, ekskursijos bunkeriuose. Informacijos čia ras ir auklės, kurios sužinos, kuris parkas tinkamas pasivaikščiojimui su mažyliais bei auklėtojos, kurios ras įdomias ekskursijas klasės išvykoms“, – pasakojo grupės įkūrėja.
Patars ir apie maršrutus, ir apie žaidimus automobilyje
Bendruomenė „Keliaujančios mamos” vienija įvairių kelionių mėgėjus, išbandžiusius su vaikais skirtingas kryptis, turinčius skirtingus biudžetus, todėl daugiau šansų, jog būtent čia rasite atsakymą į kiekvieną rūpimą klausimą, susijusį su kelionėmis su vaikais.
„Grupėje rasite apžvalgas apie lankomus objektus, nakvynės ir pramogų vietas, maitinimo įstaigas, įvairias rekomendacijas. Norite supažindinti vaikus su gyvūnais – čia rasite detalų sąrašą vietų, kur vaikai gali itin artimoje aplinkoje susipažinti su gyvūnėliais, juos pamaitinti, paglostyti. O jei nežinote, ką veikti namuose, kai lyja – pateiksime jums veiklų vaikams, susijusių su kelionėmis“, – teigė Vilma.
Be to, čia mamos dalijasi ir praktiniais patarimais, kaip išspręsti ir su pačiomis kelionėmis susijusius klausimus – kaip paruošti vaikus kelionėms, kas turi sudaryti vaiko kelioninę vaistinėlę, kokie svarbiausi patarimai ruošiantis ilgesnei kelionei automobiliu.
Tėveliai noriai dalinasi patirtimi
Anot Vilmos, šeimos itin aktyviai dalinasi savo rekomendacijomis – kelia nuotraukas, patirtis, plačiai aprašo aplankytas vietas. Grupės kūrėjai sakosi dažnai sulaukiantys atsiliepimų, kad tėvai surado atsakymą į savo klausimą vien tik peržvelgę naujausius grupės įrašus ar pasinaudoję paieška grupėje. Be to, tėvų istorijos ir fotoreportažai iš aplankytų vietų įkvepia ir kitus tėvus ieškoti dar neatrastų vietų arba parodyti kitiems vietines savo apylinkių įdomybes.
Atostogos su šeima Lietuvoje: domina nebe jūra, o ežerai
Šių metų atostogų tendencija yra neįprasta – tėvai „Keliaujančių mamų” grupėje daugiausiai domisi ne rekomendacijomis atostogoms prie jūros, bet poilsiu prie ežerų ar gamtoje. Tad ir daugiausiai klausimų kyla dėl kaimo turizmo sodybų. Įdomu tai, kad dalis šeimų planuoja atostogauti su seneliais arba su kitais giminaičiais ar draugais, nes nemažai tėvelių teiraujasi ir rekomendacijų didelėms kompanijoms.
Kelionių grupės įkūrėja pastebi, kad šeimas vis dažniau domina ne tik pasvyus poilsis ar trumpos išvykos. Daugelis planuojasi ilgesnes atostogas su šeima Lietuvoje – keturių/penkių dienų ar net savaitės, aplankant kelis rajonus.
Straipsnis publikuotas DELFI.