TOP 14 draugiškų vaikams sodybų su gyvūnais

Šiuolaikinio gyvenimo ritmas atitolino vaikus nuo gamtos, visgi vos gavę progą jie iškart vėl lengvai į ją įsilieja. Labiausiai tame padeda bendravimas su gyvūnais, ypač toks, kurio nevaržo tvoros, aptvarai ir daugybė taisyklių.  Bendruomenė „Keliaujančios mamos“ parengė sąrašą vietų visoje Lietuvoje, kur vaikai gali gyvoje, natūralioje, etiškoje aplinkoje ne tik pamatyti gyvūnus, bet ir juos paliesti, pamaitinti ir paglostyti.

Toks artimas vaikų bendravimas su gyvūnais ne tik plečia jų biologines žinias, bet ir stipriai veikia jų augantį emocinį intelektą – mažieji mokosi rūpestingumo, švelnumo, susipažįsta taip pat ir su žmonėmis, kurie didžiąją gyvenimo ir širdies dalį paskyrė būtent gyvūnų auginimui, globai ir priežiūrai – vaikai stebi jų darbą, jų elgesį su gyvūnais ir neretai jais žavisi.

Vietų, kuriose vaikai susipažįsta artimai su gyvūnais yra daugybė visoje šalyje, tačiau „Keliaujančios mamos“ atrinko draugiškiausias mažiesiems.

VILNIAUS APSKRITIS

Pelėdų parkas (Vilniaus rajonas)

Tai arčiausiai sostinės esantis paukščių parkas, nuo sostinės jį skiria vos apie 12 km. Čia įsikūrusi sodyba išsiskiria savo jaukumu, o jos magišką atmosferą kuria čia gyvenančios pelėdos. Apsilankymas „Pelėdų parke“ leis jums susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, turėsite galimybe pajusti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Čia sužinosite daug apie šių paukščių gyvenimą, bet nemažiau svarbu ir tai, kad apie jas jums papasakos žmonės, kurie nuoširdžiai rūpinasi, augina ir domisi šiais paukščiais daugybę metų.

Šeimininkai užtikrina ramybę ir paukščiams, ir kiekvienam lankytojui, todėl prieš apsilankant turėtumėte paskambinti ir užsirezervuoti laiką ypatingam susitikimui su miško paukščiais. Ypač savaitgaliais laiką rekomenduojame derinti prieš savaitę ar dvi.

Tel.:+370 688 00822. Daugiau informacijos – Facebook‘e „Pelėdų parkas Rudamina“ arba https://www.peleduparkas.lt/

KAUNO APSKRITIS

Gyvas kalnas (Kaišiadorių rajonas)

Tai šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Jame galėsite pamatyti įvairiausių gyvūnų – nuo viščiukų iki ponių. Svarbiausia tai, kad vaikai šiame ūkyje gali augintinius paliesti ir pamaitinti. Sodybos savininkai pažymi, kad dažnai tokia atima pažintis su gyvūnais ne mažiau emocijų suteikia ir suaugusiems, ne tik vaikams.

Dėl apsilankymo ūkyje reikia susitarti iš anksto telefonu: Dalia +37060356068 arba Diana +37067516291 arba Facebook puslapyje žinute

Myliu kaimą (Kaišiadorių rajonas)

Keliaujant po Kaišiadorių rajoną apsilankykite ir miške įkurtoje rančoje. Vaikai čia turi galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyti didelėje pievoje kartu su ožkomis, paglostyti triušius, palesinti vištas, , o taip pat pasidžiaugti kitais kaimo teikiamai malonumais: žaisti lauko žaidimus, suptis supynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Tėvai tuo metu galės ramiai pailsėti hamakuose, klausydamiesi miško paukščių čiulbėjimo arba leisti laiką prie laužavietės – atsivežę maisto galite surengti pikniką.

Ūkyje galima taip pat rengti fotosesijas ir gimtadienius. ,,Myliu kaimą” koncepcija – ramus šeimos poilsis gyvūnų apsuptyje, tad ilsintis būsite tik vieni Jus. Tam užtikrinti turėtumėte iš anksto susitarti dėl savo atvykimo, o šiltuoju metų laiku apsilankymo gali tekti palaukti ir savaitę ar dvi.

Daugiau informacijos

Jonavos alpakos (Jonavos rajonas)

 

Būdami Kauno apskrityje būtinai užsukite aplankyti alpakų – tai labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Čia gyvena dar tik keletas išskirtinės išvaizdos gyvūnėlių, tačiau vasarą gims mažieji alpakiukai. Jeigu norite jas pamaitinti, šalia pabūti ir pasikrauti teigiamų emocijų – esate labai laukiami.

Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 656 50475. Karantino metu lankytojai įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis ir pirštinėmis.

ALYTAUS APSKRITIS

Karpiškių žvėrynėlis (Varėnos rajonas)

Varėnos rajonas gali pasigirti ne tik įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir gyvūnų mylėtojo įkurtu Dzūkijos zoologijos sodu – Karpiškių žvėrynėliu. Užsukus į žvėrynėlį galima rasti ir netikėtų derinių – sparnuočių kompanijoje puikiai jaučiasi ir vilkai.
Po sodybą vaikšto spalvingi povai, kudakuoja margaplunksnės vištos, o aptvare suka ratus vilkai. Taip pat čia galima pamatyti ir pamaitinti Šiaurės Amerikos meškėnus, triušius, o visus atvykstančius ypač stebina lapė, atliekanti salto.

Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu.

Lankytojai laukiami kasdien nuo 10 val. iki 18 val. Karantino metu reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 670 23941.

MARIJAMPOLĖS APSKRITIS

Ąžuolų vila (Kazlų Rūdos rajonas)

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų, bet jau turi būrelį avelių, ožkyčių, ponį, įvairių paukščių ir šunų. Sodyba priima svečius laisvam bendravimui su augintiniais, o taip pat organizuoja fotosesijas ir šventes.

Būtina susitarti iš anksto telefonu: +370 611 76696. Daugiau informacijos Facebook’e: „Ąžuolų vila”.

UTENOS APSKRITIS

Triušiukų slėnis (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų. Bet nepasiduokite klaidinančiam pavadinimui – ūkyje be ilgaausių taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Vis dėlto mažųjų rankytės dažniausiai krypsta link triušiukų.

Daugiau informacijos telefonu: +370 673 37 553 arba internetiniame puslapyje.

Safari parkas (Anykščių rajonas)

Jei keliaujate po Utenos apskritį, užsukite į nepakartojamą safarį. Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Čia galima pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje.
Teritorijoje yra ir papildomų pramogų – galima rasti lauko teniso kortus, krepšinį, futbolą, šaudymą iš lankų, aitvarus, batutus, vaikų žaidimo aikštelę. Papildomos pramogos yra visiškai nemokamos lankantis safaryje arba picerijoje.
Parką galima lankyti tik važinėjant parko visureigiu, todėl būtinos vairuotojo teisės.

Dėl apsilankymo reikia derintis iš anksto telefonu: +370 666 00114. Daugiau informacijos internetiniame puslapyje.

Paukščių kaimas (Ignalinos rajonas)

Tai nuostabi vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galite pamatyti daugiau paukščių, nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų, nei kada nors esate girdėję.
Apie auginamus paukščius šeimininkė žino viską, todėl visiems atvykusiems gali apie juos pasakoti be galo. Sodyboje galima užsisakyti ir labai įdomias edukacines programas.

Daugiau informacijos telefonu: +370 670 72989 arba internetiniame puslapyje.

PANEVĖŽIO APSKRITIS

Panevėžio alpakų ūkis (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos, lamos ir ožiukai. Svetingi ir draugiški šeimininkai, Renata ir Rolandas Meleškos, ne tik papasakos, kaip pradėjo šį gyvenimo hobį, bet ir pakvies įsigyti švelnių ir šiltų gaminių iš alpakų vilnos bei dalyvauti edukacinėse programose.

Būtina registruotis iš anksto telefonu +370 682 19653.

ŠIAULIŲ APSKRITIS

Raiba plunksna (Šiaulių rajonas)

Sodyboje auginama daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avelių. Be to, čia vykdoma visuomenės švietėjiška veikla, organizuojamos moksleivių ir kitų lankytojų ekskursijos bei parodos.
Sodyboje galima gyvūnus maitinti savo atsivežtu maistu (morkomis, obuoliais, salotomis, kopūstais), tačiau jokiu būdu negalima maitinti sausainiais, batonu ir kitu nesveiku maistu.

Dėl apsilankymo kreipkitės telefonu: +370 620 88561.

DARGAIČIŲ ZOO (Šiaulių rajonas)

Alpakų ūkyje, įsikūrusiame Dargaičių kaime, galima išgirsti viską apie mieląsias alpakas: iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai, kaip atrodo alpakų vilna.
Smagiausia dalis tai gyvas ir artimas susipažinimas su alpakomis ir kitais gyvūnais. Šiuo metu ūkyje gyvena net 21 skirtinga gyvūnų rūšis. Prižiūrint šeimininkui gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.
3 ha teritorijoje pamatysite ne tik daugybę gyvūnų, bet ir rasite skirtingų užsiėmimų vaikams – pasivažinėjimą elektromobiliais, jodinėjimą ant asiliuko, važinėjimą su karieta, žaidimų aikštelės.

Registracija nebūtina. Daugiau informacijos.

KLAIPĖDOS APSKRITIS

Vinetu kaimas (Klaipėdos rajonas)

 

Vinetu kaimas tai tikrai ypatinga vieta. Tai gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kur dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi toteminiai stulpai, o šalia stovi autentiškos indėnų palapinės tipi, kuriose apsigyventi gali ir atvykę svečiai. Kaime vedamos pažintinės, pramoginės programos, šaudymo turnyrai iš indėniškų ginklų, turistiniai maršrutai baidarėmis ir netgi bėgiojimas per žarijas.

Gyvūnai yra neatsiejama indėnų gyvenimo ir kultūros dalis, tad ,,Vinetu kaime” gyvena įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Norintieji gali pajodinėti ir žirgais.

Daugiau informacijos.

Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda)

Viešint prie jūros tiesiog privalu užsukti pasisveikinti su delfinais, ruoniais, pingvinais ir kitais jūrų gyvūnais. Šis muziejus daugeliui poilsiautojų, ypač su vaikais, jau tampa tradicija. Istoriniame Nerijos forte įsikūręs Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas visus pajūrio gyventojus bei svečius kviečia pažinti paslaptingą vandenų pasaulį.

Visa informacija apie darbo grafiką ir lankymą karantino metu internetiniame puslapyje.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas