Atvykus jus pasitiks tikras indėnas

Vasaros sezono atidarymas gamtoje: Vinetu kaimas

Su kuo jums asocijuojasi vasara? Mums tai su atostogomis arčiau gamtos. Todėl vasaros sezono smagiam atidarymui „Keliaujančios mamos” rinkosi į kaimą. Ir ne bet kokį, o kur jus pasitinka indėnai plunksnuotomis kepurėmis, laisvai ganosi arkliai, stiepiasi į dangų tipiai, kuriuose net galite likti nakvynės!

Ankstesnis „Keliaujančių mamų” klubo apsilankymas Vinetu kaime čia.

Kodėl būtent Vinetu kaimas?

Vinetu kaimas tai vieta ypatinga daugeliu atžvilgių. Žinia apie nepaprastą kaimą-muziejų po atviru dangumi Klaipėdos rajone jau ne pirmus metus sklinda po Lietuvą ir už jos ribų. Kad ši vieta tinkama atvykti ir su mažais vaikais „Keliaujančios mamos“ puikiai žino, todėl norėdamos aktyvios ir smagios popietės  vaikams, rinkosi čia. Atvykusiuosius Vinetu kaime pasitinka draugiškas arklys Ceilonas ir autentiškais indėnų rūbais pasipuošę šeimininkai, kurių indėniškas pasisveikinimas Ahoy iš karto perkelia atvykėlius į tolimą Amerikos žemyną. Čia laisvai risnoja žirgai, pievose ganosi avys, burbuliuoja kalakutai. ,,Vinetu kaime” gyvena daug gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių ir kitų gyvūnų. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Norintieji gali pajodinėti su žirgais. Kaimą supa aukšti ryškiaspalviai obeliskai ir tradiciniai indėnų tipiai, kuriuos galima ne tik apžiūrėti, bet ir pasilikti nakvynei.

Vinetu kaime įkurtas indėnų muziejus, kuriame pristatomas per dešimtmetį surinkta muziejaus ekspozicija: rankdarbių, meno ir juvelyrinių dirbinių, archainių ginklų, trofėjų, toteminių stulpų, muzikos instrumentų, aprangos ir puošybos detalės, senovinės nuotraukos, paveikslai ir kitų artefaktų. Čia vyksta ir daug smagių dalykų, pavyzdžiui, Kokopelli festivalis.

Kokopelli festivalis 2024, Birželio 22-24 d.

Tai gyvos muzikos, atradimų ir asmeninio tobulėjimo festivalis visai šeimai po atviru dangumi! Devintais metais iš eilės Vinetu Gentis atveria savo kaimo vartus ir širdis. Bei kviečia tave į blaivų, vienintelį Lietuvoje Indėnų tematikos festivalį “Kokopelli” . Šis festivalis sutampa su Vasaros Saulėgrįžą, todėl kviečiami visi švęsti bendrystę. Šių metų simbolis – Taikos Balandis kviečiantis puoselėti laisvę bei taiką su aplinka ir su pačiu savimi. (Jei susidomėjai, bilietus gali įsigyti jau dabar čia)

Indėniškos Vasaros stovyklos vaikams, paaugliams nuo 9 iki 15 metų

Svarbiausi indėnų gyvenimo principai yra laisvė, drąsa, pagarba, pasitikėjimas, kilniaširdiškumas, savarankiškumas ir meilė viskam, kas mus supa. Vinetu kaime organizuojamos vasaros stovyklos vaikams ir paaugliams, kad jie pajustų ir geriau suprastų, kaip šie principai veikia mūsų gyvenime.

Atsiriboję nuo civilizacijos patogumų, mobiliųjų telefonų ir kompiuterių, nuostabiame gamtos prieglobstyje stovyklų dalyviai atranda spalvingą indėniško gyvenimo buitį, kūrybos džiaugsmą, patiria smagius nuotykius bei išbandymus, geriau pažįsta ir supranta save ir kitus.

„Keliaujančių mamų” pramogos Vinetu kaime

Vinetu kaime bemat galvoje iškyla skaitytos vaikystėje knygos apie narsius indėnų vadus ir greitus jų žirgus. Nieko keista, kad mamos, nemažiau nei vaikai, norėjo išgirsti ir išbandyti siūlomas pramogas.

Apšilę indėniškame kliūčių ruože, išbandę savo vikrumą ir greitumą kartu su mamomis, vaikai skubėjo į tipius (tradicines palapines), kuriose galima akies krašteliu pažvelgti į pirmųjų Amerikos gyventojų istoriją ir kultūrą.

Šiek tiek aprimus pirmosioms emocijoms vaikai skubėjo prie lankų. Čia juos taiklumo kantriai mokė pats Vinetu genties vadas. Vyresni vaikai (ir ne tik jie) šiame kaime gali savo jėgas išbandyti ir kirvio ar ieties metimo rungtyse, sudalyvauti tikrame senovinių ginklų mūšyje, išbandyti savo pusiausvyrą ant kojūkų ir vikrumą pasitikrinti, perbėgant per tvenkinį rąstu.

Vietiniai indėnai aprodo akmeninį labirintą, kurį įveikus ir jo centre tupinčiam ereliui pasakius savo norą. Jis būtinai išsipildo vos per kelias dienas. Kai visi norai išsakyti, pažintis persikelia įį būgnų ratą, kuriuos visų lankytojų džiaugsmui galima išbandyti patiems!

Po pažintinės dalies be dėmesio nelieka ir karstyklių bei kliūčių ruožas, pirtis ir, be abejo, tradiciniai valgiai, kuriuos čia ruošia genties moterys. Garuojantys, švieži tako paplotėliai yra tinkami ir vegetarams, juose nenaudojama mėsa.

Šiltuoju sezonu čia rengiami plaukimai baidarėmis ir kanojomis, vyksta žygiai pažintiniais takais ir labirintais. Rengiamos ypatingos indėnų kultūros šventės su laužais ir muzika, savaitgaliais vyksta meditaciniai ritualai.

Indėnų kaime galite užkąsti vegetariškų skanėstų ir daržovių sriubos, nes fizinė ir dvasinė sveikata taip pat svarbus akcentas šioje vietoje. O „Keliaujančios mamos” visus dalyvavusius vaikus vaišino taip pat sveikuoliškais skanėstais „Pūsta vaikystė”, kurie taip pat gaminami Klaipėdos rajone, daug kam gerai pažįstamo prekės ženklo „Gėrybė”, kurios produkcijos sudėtyje nėra gyvūninės kilmės produktų: be laktozės, be kiaušinių, saldinti natūraliais saldikliais iš datulių, obuolių ir kokoso, gali drąsiai valgyti ir gliuteno netoleruojantys!

Ačiū visiems – priėmusiems, dalyvavusiems ir kuriantiems smagią bendrystę!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas