100 kilometrų pažintiniais takais su kūdikiu

Pavasariui įsibėgėjus, balandžio mėnesį Mama gamtoje Indrė išsikėlė sau naują tikslą, kurį sunkiai, bet pavyko įgyvendinti! Pažintiniais takais eita tol, kol pavyko pasiekti 100 kilometrų per mėnesį.

Daugiau apie pažintinius takus skaitykite: Pažintiniai takai tinkami su vaikais: TOP5 ir iššūkis! ir Pažintiniai takai Lietuvoje pritaikyti keliauti su vaiku vežimėliu

Ankstyvas pavasaris tobulas metas žygiuoti, nes nėra per karšta ar per šalta, taip pat vabzdžiai dar nėra aktyvūs, keliai gerai praeinami, nėra aukštos žolės – vieni pliusai. Indrė atvirauja: „Nors keletą kartų oro sąlygas pataikėme prastesnes , tačiau įveikti atstumų tai nesutrukdė. Praėjome net 14 pažintinių takų„.

Pirmasis – Saidės pažintinis takas

Neries regioniniame parke įrengtas prie Neries ir Saidės upių santakos. Pagrindinis atributas čia yra Stirnių piliakalnis, nuo kurio atsiveria labai graži panorama. Pats takas yra labai trumpas 1.2km bet galima pasidaryti gerokai ilgesnį, nes miško takelių yra ir daugiau. Tekantis upelis taip pat svarbi šio tako dalis. Puiki vieta pasivaikščioti, papiknikauti ir tėvams su vežimukais.

Antrasis – Karmazinų pažintinis takas

Šis pažintinis takas mane nustebino savo „gyvumu“  informacinių stendų, suoliukų, pavėsinių prasme. Galiu įsivaizduoti, kad šiltuoju periodu šiame take turėtų būti daug iškylaujančių, keliaujančių žmonių. Maršrutas žiedinis 7 kilometrų ilgio, puikiai sužymėtas – pasiklysti nėra kur. Dalis maršruto eina palei upę. Nežinau ar rekomenduoti tėveliams su vežimukais, nes yra piliakalnis su daug laiptelių reikėtų įsivertinti ar užnešite.

Trečiasis – Ąžuolijos mokomasis pažintinis takas

Įkurtas prie pat Utenos miesto ir savo džiunglėmis nepralenkė jokio kito mūsų lankyto tako. Tikrai nestandartinis, turintis laukinės gamtos ir suteikiantis daug įspūdžių takas. Maršrutas žiedinis apie 5 kilometrus, puikiai sužymėtas. Taip pat ir įrengti informaciniai stendai. Pats takas yra siauras su kalnais, nuokalnėmis, upeliais, grioveliais. Šio tako jau ir labai norėdami su vežimuku neįveiksite, tačiau vaikams, kurie eina su savo kojytėmis turėtų būti labai įdomu.

Ketvirtasis – Alnio ežero takas

Šis takas yra Labanoro regioniniame parke. Eina aplink Alnio ežerą puikiu keliu, kurį galima įveikti ir dviračiu ir vežimuką stumti ir automobiliu privažiuoti į tam tikras vietas. Labai tinka stovyklavimui ir maudynėms, nes įrengti stalai su suoliukais net keliose vietose. Pats maršrutas yra žiedinis apie 13 kilometrų, užsukus į pusiasalį, galima pasimėgauti gražia atokvėpio vieta.

Penktasis – Dūkštos pažintinis takas

Tikras „hikinimo” maršrutas! Kalnai, nuokalnės, laipteliai, tilteliai, takeliai, upeliai. Gerai, kad šį kartą nepamiršau ėjimo lazdų, nes tikrai pasitarnavo. Maršrutas žiedinis apie 5km pradžioje labai sudominantis statinys – apleistas, apgriuvęs malūnas, prie jo galima laisvai prieiti ir patyrinėti. Puikus tako žymėjimas, informaciniai stendai, tvarkingi laipteliai, tilteliai. Vaikams labai įdomus!

Šeštasis – Protėvių takas

Labai lietingas buvo šis mūsų pasivaikščiojimas, bet jei išsigastume lietaus tai nežinau, kiek čia išvis pavyktų tų takų praeiti. Na, iš tako tikėjausi kažko daugiau, galbūt pripratau prie tokių „įvairesnių”, o čia atrodė paprastesnis, bet tikrai neprastas! Tako pabaigoje radome ne tik gyvūno griaučius, bet ir pačius gyvūnus. Maršrutas žiedinis, gavosi apie 10km, pradžioje yra stendas su žemėlapiu. Žymėjimas neblogas, tačiau vietomis jo trūko. Praėjome keletą pilkapynų, „Karališkąją virtuvę“, taip pat yra ir keletas informacinių stendų. Jei pritrūktumėte kilometrų visai šalia yra ir Žaliasis miško takas.

Septintasis – Arlaviškių pažintinis takas (Kadagių slėnis)

Šį taką vadinu šventiniu, nes atstumas vos 2 kilometrai ir pasivaikščiojimas labai paprastas, tvarkingai įrengtu taku ir išskirtinai gražiais vaizdais. Pačioje pradžioje yra keletas stalų piknikui, puikiai tinka po žygio išgerti arbatos. Vaikams labai tinkamas tiek su vežimuku tiek su savomis kojytėmis, rekomenduoju prasukti.

Aštuntasis – Senųjų kaimų pažintinis takas

Nors visą maršrutą lijo lietus, visai nesigailėjome, kad išėjome! Galbūt mažiau populiarus, bet puikus pasirinkimas pasivaikščiojimams. Takas yra Vilniuje. Maršrutas žiedinis, jo ilgis 10km, žymėjimas aiškus, tik kai kur jo pritrūko. Įrengti informaciniai stendai, prie žymių objektų, kurių buvo visai nemažai – įdomu paskaityti. Takas įvairus – ir mišku, ir keliu, ir pro gyvenvietes Yra graži atodanga ir atokvėpio vietų, o pabaigoje smagios didelės supynės Taip pat yra stačių vietų, kuriose įrengtos virvės prisilaikyti.

Devintasis – Strielčiukų žygtakis

Jei ieškote naujų vietų su gražia panorama, tai ši vieta puikiai tinka! Takas prasideda nuo Rokantiškių piliavietės, kur atsiveria labai gražūs vaizdai ir pati aplinka tokia tvarkinga. Pats žygtakio maršrutas yra žiedinis, galima pasirinkti ilgesnį ir trumpesnį maršrutą. Takas miško, tačiau gana platus ir tik keletas statesnių vietų. Kelias sužymėtas ir įrengti informaciniai stendai. Vienas minusas, kad ant tako labai daug arklių kakų, reikia visad žiūrėti po kojomis.

Dešimtasis – Šilėnų pažintinis takas

Vienas iš įvairesnių, nes yra ir miško, ir gyvenviečių, ir piliakalnis ir upė. Tako ilgis priklausys nuo kur nuspręsite pradėti, nes yra keletas vietų skirtų automobiliams pastatyti, aš pradėjau nuo tolimiausios, todėl mano atstumas gavosi 8km, bet džiaugiuosi, kad taip palikau automobilį, nes būtent toje atkarpoje sutikau 3 gerves. Praeidama pro gyvenvietes nelabai jaukiai jaučiausi dėl lojančių didelių šunukių, bet jie buvo už tvorų arba parišti tai viskas gerai. Takas patiks vaikams, nes gana interaktyvus: yra lentelės su klausimais apie gyvūnus ir augalus, taip pat galima pasimatuoti koks paukštis esate. Na o laiptelių šis takas nuo piliakalnio ir atgal turi tikrai nemažai. Nusileidus prie upės galima atsikvėpti ir sužinoti daugiau apie buvusią gyvenvietę.

Vienuoliktasis – Ščiūrio rago pažintinis takas

Takas pasakoja legendą apie dvasią Lakają. Na, dvasia Lakaja tikrai stebėjo mus visą kelią, jausmas buvo lyg tuoj tuoj išlys kažkas, bet nepasirodė. Gal neveltui ta legenda?  Puikus ir interaktyvus pažintinis takas netoli Molėtų. Nemaža kelio atkarpa vingiuoja palei ežero pakrantes. Maršrutas žiedinis, gerai pažymėtas. Įrengta daug informacinių stendų ir skatinančių įsitraukti! Taip pat vaizdingose vietose įrengtos atokvėpio vietos.

Dvyliktasis – Žvėrinčiaus miško takas

Šis takas mums labai prailgėjo, kadangi maršrutas yra linijinis ir vietoje grįžimo atgal tuo pačiu taku, ėjome aplinkui pro Prienus atgal iki Birštono, nors pats takas yra 6 kilometrų ilgio, mums gavosi net 13 kilometrų. Takas asfaltuotas, puikiai tinka ir dviračiu ir vežimuku ir kitomis transporto priemonėmis. Daug medinių žvėrelių pakeliui, laipynės, pavėsinės.

Tryliktasis – Degučių pažintinis takas

Neilgas, įdomus, beveik aštuoneto formos pažintinis takas gali būti puiki stotelė lankant Zarasų kraštą. Patogus privažiavimas, kelios stovyklavietės. Maršrutas žiedinis ir gerai pažymėtas, nors rašo kad atstumas 2 kilometrai, mums su visais įsukimais link pelkių ir piliakalnio gavosi 3.5 kilometrų. Daug informacinių stendų, bent jau mūsų vaikui tai privaloma visus perskaityti. Objektai: piliakalnis, pilkapiai, paminklas žuvusiems. Pats takas yra miško, bet gerai pravažiuojamas, tai vežimuką drąsiai pastumdyti galima. Labai gražūs mediniai takai nutiesti iki pelkių, kur atsiveria vaizdai.

Keturioliktasis – Šventosios aukštupio pažintinė trasa

Patiko nuo pat pradžių, nes pradžioje įrengta smagi automobilių stovėjimo – apžvalgos aikštelė su medinėmis supynėmis, pavėsine ir gražiais atsiveriančiais vaizdais. Maršrutas žiedinis, virš 10 kilometrų, takai lengvai praeinami, pro miškus, pievas, laukus, kaimus. Įrengtos aiškios rodyklės žyminčios maršrutą, taip pat informaciniai stendai. Pagrindinis tako akcentas – pontoninė perkela, traukiant lyną gali persikelti savarankiškai per ežero dalį. Yra gražių poilsio vietų. senos kapinaitės, keletas pilkapių vietų.

Tikiuosi rasite sau tinkamą pažintinį taką ir pasileisite į nuotykius, na o kitus iššūkius su vaikais gamtoje kviečiu stebėti FB ir Instagram.

„Keliaujančios mamos” kviečia dalintis patirtimis ir atradimais!

 

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas