Trumpas GIDAS po pietų Prancūziją su vaikais

Vasaros atostogoms įsibėgėjant skelbiame dar vieną trumpą GIDĄ: Pietų Prancūzija ir Monakas! Nors Prancūzijos Rivjera asocijuojasi su prabanga ir yra žinoma kaip įžymybių rojus, pietų Prancūzija visgi yra puiki vieta atostogoms su vaikais. Žydrojoje pakrantėje lankėsi ir „Keliaujančios mamos“, tad trumpai apie tai, ką ten galima pamatyti: Nica, Kanai ir Monakas!

Gidą po Ispaniją galite rasti čia: Kelionių kryptys su vaikais Europoje: trumpas gidas po Ispaniją

Vietos, kurias būtinai privalote aplankyti su šeima, jei ruošiatės į Prancūzijos pietų pusę

Žydrasis krantas arba Prancūzijos Rivjera (Cote d’Azur) – tai rytinė Viduržemio jūros pakrantės dalis Prancūzijoje, į vakarus besitęsianti nuo Kanų iki Mentono, o rytuose siekianti Italijos sieną. Prancūzijos Rivjeroje yra ir Monako kunigaikštystė. Tai glaustai apie tai.

Pietų Prancūzija

NICA: Ką veikti Nicoje?

Ši KRYPTIS tikrai įdomi, nes yra patogus tiesioginis susisiekimas iš Vilniaus. Šį miestą galite paversti puikia savo atostogų baze. Iš Nicos viešuoju transportu galite lengvai aplankyti didžiąją Žydrojo kranto dalį: Antibus, Kanus ar net šalimais įsikūrusį Monaką. Nicoje būna net 300 saulėtų dienų per metus, čia visada bus ką veikti! Populiariausias laikas yra pavasaris ir ruduo, tačiau šeimai įdomių veiklų galite rasti ištisus metus. #mamųkelionė į Nicą

Jei skrendate į Nicą, būtinai užsukite į ,,Phoenix” parką. Į šį parką lengva nuvykti, nes jis įsikūręs priešais Nicos oro uostą. „Park Phoenix“ rekomenduojamas mažesniems vaikams. Čia vaikai gali maitinti gyvūnus, pasivaikščioti po atogrąžų mišką… Bilietai suaugusiems kainuoja 3 eurus, vaikams nemokami. Parkas dirba kiekvieną dieną, puiki vieta šeimos iškylai, kurią galite organizuoti visoje parko teritorijoje.

Paplūdimiai. Galite planuoti praleisti čia ištisas dienas. Nicoje rasite ir viešų, ir privačių paplūdimių. Už mokestį galite pasinaudoti gultais, skėčiais, yra žaidimų aikštelių vaikams, daug jaukių kavinukių. Nicoje paplūdimys yra akmenuotas, čia nėra smėlio kopų, dėl smėlio teks pavažiuoti toliau. Pasivaikščiokite arba pasivažinėkite šalia nutiesta Promenade des Anglais.

Senamiestis, prancūziškai ,,Vieux Ville” yra vieta, kurioje tikrai rasite kažką, kas patiks kiekvienam šeimos nariui. Žavus siaurų gatvelių labirintas, kuriame gausu originalių kavinių ir restoranų, galerijų ir parduotuvėlių. Vaikščiodami po gatves, pakelkite akis į pastatų viršų. Vaikai gali stebėti dekoratyvius fasadus ir net pamatyti veidus, išraižytus po balkonais, esančiais už Palais Lascaris gatvės, Rue Droite. Pilies kalnas arba Colline de Chateau yra vienas iš dalykų, kuriuos Nicoje būtina pamatyti. Kelkitės liftu arba lipkite žavingomis gatvelėmis į kalvos viršūnę.  Iš viršaus atsiveria nuostabūs Nicos miesto ir jūros vaizdai. Ten taip pat rasite žaidimų aikštelių vaikams, suvenyrų ir užkandžių parduotuvių.

Neabejotinai mažyliams bus įdomu apsilankyti ,,L’Art En Movement”  žaislų muziejuje. Užsukite į pagrindinį aukštą, kuriame yra restoranas, butikas ir nemokama galerija. Jei norite apsilankyti kitame aukšte, mokestis yra 3 € už asmenį ir 1 € už žetoną mechaniniams teatrams. Kiekvienas mažas teatras pasakoja vaikišką istoriją prancūzų kalba.

Parkas: promenade du Paillon. Pasivaikščiojimo takas ir vaikų žaidimų aikštelės.

Patarimas:  Atvykę į Nicą sustokite turizmo centre ir parašykite kelionės vadovo. Vadove išvardintos veiklos ir restoranai turi „famille plius“ ženklą, taip galėsite  aiškiau planuoti savo apsilankymą šiame nuostabiame mieste su šeima.

Aplink Nicą:

EzeJei atvykote į Žydrąjį krantą, tai aplankyti Eze tiesiog būtina. Eze – maždaug 15 km nuo Nicos įsikūręs miestelis, sudarytas iš 2 dalių: Eze sur Mer kalno apačioje ir aukštai ant kalno (429 m virš jūros lygio) įsikūrusio viduramžiško Eze-Village. Vaizdai iš viršaus užburiantys. Aukščiausioje vietoje įkurtas garsus egzotiškas sodas Jardin Exotique, čia rasite kvapų namų Galimard ir Fragonard parduotuvių, iš kurių kvapų esencijas perka garsiausi kvepalų gamintojai. Vaikams smagu prasibėgioti siauromis gatvelėmis apžiūrint čia įsikūrusias parduotuvėles ir galerijas. Užkąsti kviečia jaukios kavinukės.

Akvariumas: „Marineland“  nuo Nicos nutolęs vos kelioliką kilometrų. Ten rasite ,,Marineland and Kids Island” (nuotykių parkas mažesniems vaikams) ir Aquasplash vandens parką. Pačiame ,,Marineland” yra ryklio tunelis, baltųjų lokių, pingvinų, jūrų liūtų ir vėžlių. Vaikų saloje yra šaudymo galerija, galima pajodinėti poniais.

Architektūra: ,,Pont du Gard” yra vienas įspūdingiausių romėnų architektūros paminklų Prancūzijoje, į šiaurės vakarus nuo Nimo miesto Pietų Prancūzijoje. Tai vienas lankomiausių istorinių paminklų Prancūzijoje. Šiame garsiajame Romos akveduke galite surengti pikniką ant upės krantų, iš kurių atsiveria fantastiškas tilto vaizdas, arba pasirinkti vietą piknikui prie Viduržemio jūros botanikos sodo. Ten tekančioje upėje po tiltu leidžiama net ir maudytis.

Keliaujant į Vakarus nuo  Prancūzijos Rivjeros, užsukite į žvaigždžių europos centrą – Kanus.

KANAI: ką čia veikti su vaikais?

Kanai (Cannes) – miestas pietų Prancūzijos Žydrojoje pakrantėje, 34 km nuo Nicos, žymus Tarptautiniu Kanų kino festivaliu bei tarptautiniu kūrybiškumo festivaliu „Kanų Liūtai”, jame vyksta ir daugiau festivalių, jiems skirti net Festivalių rūmai. Miestelis ne toks ir mažas, gyventojų jame virš 70 000.
SUSISIEKIMAS: kadangi gyvenome Juan Les Pins (kažkur per vidurį tarp Nicos ir Kanų), Kanus be vargo su vaikais ir visa vežimų amunicija pasiekėme įprastu viešuoju autobusu Nr. 200 už 1,50 eur suaugusiam žmogui per pusvalandį. Važiuojant iš Nicos užtruktų dar panašiai tiek pat, bet jau tada rekomenduotume vykti traukiniu, tikrai greičiau ir patogiau.
SENAMIESTIS: Viešint Kanuose būtina užlipti ant Le Suquet kalvos, nuo kurios atsiveria kerinti miesto panorama. Mums su vežimaičiais tai pasirodė per didelis iššūkis, tai nusprendėme pasinaudoti turistiniu traukinuku (kaina suaugusiam 10eur) ir nepasigailėjome 🙂 Traukinukas su audiogidu ne tik prasuko pro žymiausias Kanų vietas, nuo seno mėgstamas Europos karališkųjų šeimų, kino filmų garsenybių, bet ir užvežė senamiesčio labirintais aukštyn, kur turėjome progos pasigrožėti panorama.
Įdomu kaip atrodo Kino Festivalio šventovė – kur TIE raudoni laiptai? Senamiesčio Notre-Dame bažnyčia? Jachtos, jachtos – jos visur ir kooookios! Maistas ir gėrimai Kanuose? Paplūdimys Boulevard de la Croisette? Parduotuvių gatvė – apsipirkinėjimo mėgėjų rojus? Su #MamųKelionės įspūdžiais iš Kanų galite detaliai susipažinti ir pasigrožėti ČIA „Keliaujančios mamos” Facebook grupėje skirtoje dalintis kelionių įspūdžiais ir patarimais.

Aplink Kanus:

Tarp Nicos ir Kanų esantis „Antibes Land“ pramogų parkas tinkantis visai šeimai – nuo mažiausių iki didžiausių, nuo atsargiausių iki drąsiausių. Šiame parke tikrai bus ką veikti, kad galėtume viską aplankyti, patartina atsidėti mažiausiai pusdienį.

La Croix-Des Gardes vos kelis kilometrus nutolęs nuo Kanų miškas.
Šis nuostabaus grožio rezervatas, žinomas kaip „Kanų plaučiai“, yra puiki vieta pasivaikščioti su vaikais, be to, iš čia atsiveria vieni geriausių pakrantės ir miesto vaizdų.

Viduramžių kaimas Gourdona. Kaimas įsikūręs netoli ,,Loup” upės ir yra ant stačios kalno viršūnės. Į šį kaimą  galima patekti tik pro vienus miestelio vartus, čia rasite pagrindinę miesto aikštę, bažnyčią ir, žinoma, XVII a. pastatytą pilį. Mažiesiems turistams bus ką veikti, nes čia rengiami viduramžių tematikos renginiai, kurie patiks visai šeimai.

Gorge du Verdon tarpeklis yra nutolęs maždaug 2 val. į šiaurės rytus nuo Kanų. Tai didžiausias Europoje 25 km ilgio ir 700 m gylio kanjonas, per kurį teka upė. Jis dažnai vadinamas atitikmeniu JAV Didžiajam kanjonui Prancūzijoje. Vaizdai pasakiški.

Marselis ir jo ypatybės:

Marselyje tikrai nebus liūdna su šeima. Šis miestas prie Viduržemio jūros kranto, pasižymintis įdomia istorija, todėl pritraukia nemažai turistų, gausiausiai nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Čia vaikų laukia daug įdomių pramogų ir užsiėmimų.

Užsukite į Prado pakrantę  ir pasimėgaukite nuostabia diena pajūrio parke. Beveik 3 km atstumu tarp ,,Roucas Nautic” centro ir ,,Pointe Rouge” senojo uosto įsikūrusiame Prado pajūrio viešame parke yra 7 paplūdimiai. Čia pilna tinklinio aikštelių, riedlenčių parkų, laipiojimo sienelių, kavinių ir restoranų.

Pilies bokštas ,,Château d’If

Iš Château d’If pilies bokštų atsiveria vaizdas į to paties pavadinimo salą, esančią 3,5 km į pietvakarius nuo Marselio uosto. Ši XVI amžiaus tvirtovė XVIII amžiuje buvo paversta kalėjimu. Jis išgarsėjo XIX amžiuje kaip pagrindinė Alexandre’o Duma romano „Grafas Monte Kristo“ scena. Apsilankymas šioje vietoje – malonus mini nuotykis visai šeimai. Tai gerai išsilaikiusi istorinė pilis, iš kurios atsiveria nMarselio vaizdai. Restoranas su lauko terasa yra puiki vieta pietums.

Elfų miškas ,,Le Bois des Lutins” 

Elfų tematikos nuotykių parkas yra nutolęs apie 20 km į šiaurės rytus nuo Marselio miesto centro. Šiame didžiuliame pramogų centre galėsite praleisti visą dieną. Pramogų pasirinkimas platus visai šeimai, nuo pramogų sausumoje iki vandens čiuožyklų, aplink parką yra pilną užkandinių ir restoranų.

Pramogų parkas ,,OK Corral” tai laukinių vakarų tematikos parkas, įsikūręs 30 km į rytus nuo Marselio miesto centro. Parke yra atrakcionų, vandens čiuožyklų ir karuselių, pritaikytų visoms amžiaus grupėms. Centrinėje parko dalyje yra laukinių vakarų miestelis, kuriame galite žiūrėti pasirodymus su kaubojais ir banditais. Aplink parką yra daug užkandinių ir restoranų.

Akvariumas  ,,Le Grau-du-Roi”   Šiame akvariume rasite ryklio tunelį, ruonių ir jūrų liūtų, daug dėmesio skiriama įvairaus amžiaus vaikų edukacijoms. Čia rasite tropinių žuvų kolekciją ir jūrų muziejų, kainos prieinamos, akvariumas dirba ištisus metus.

Barbeno zoologijos sodas arba „Parc Zoologique de la Barben“, norint pamatyti jame viską, nusiteikite praleisti mažiausiai pusdienį. Šis sodas yra netoli Salon de Provence (apie viena valanda kelio nuo Marselio).

Netoli Montpellier miestelio esančiame  ,,Musée des Dinosaures” dinozaurų muziejuje, rasite įvairių priešistorinių eksponatų ir didelių dinozaurų kopijų, muziejus tinka skirtingo amžiaus vaikams. Tai didžiausias Europoje dinozaurų muziejus siūlantis puikią dienos pramogą vaikams, kurie žavisi priešistorinėmis būtybėmis.

Monakas

Poilsiaudami Žydrojoje pakrantėje, nepraleiskite progos aplankyti Monako – nykštukinės valstybės, garsėjančios prabanga, Formulės 1 trasa (kuria virsta įprastos gatvės) ir casino bei įspūdingu jachtų uostu. Su vaikais skyrėme gerą pusdienį, to pakako susidaryti šios miniatiūrinės, bet itin prabangios valstybės pirmą įspūdį.

Geležinkelio stoties informacijos centre (traukiniu Monaką pasiekti ko gero patogiausia) pasiimkite nemokamą Monako žemėlapį, kuris padės susiorientuoti šioje vos 2 kvadratinius kilometrus užmančioje valstybėje.

Monakas įsikūręs ant kalno, tad su vežimėliais nėra itin patogu važiuoti tai įkalne, tai nuokalne ar lipti laiptais. Bet situaciją gelbėja mieste įrengti nemokami liftai.

Nori papildyti savo įspūdžiais ir patarimais?⠀

Pasidalink savo kelionių akimirkomis ir patarimais su kitais:⠀
👍 žymėk @keliaujancios_mamos savo storiuose;⠀
👍arba parašyk mums!⠀

Apie kitas Europos atostogų kryptis pasidalinsime kitame straipsnyje. Laukite tęsinio!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas