Į Kalėdų senelio kaimą Rovaniemi: kaip nuvykti savarankiškai?

Viena lankomiausių šeimų su vaikais krypčių žiemą yra Laplandija. Nors Kalėdos jau praėjo, tačiau pasiilgusiems sniego ir norintiems aplankyti Kalėdų senelio kaimą išvengiant grūsčių, dabar puikus metas aplankyti Laplandiją Suomijoje.

Vykstame į Kalėdų senelio kaimą Rovaniemi

Kitos istorijos iš „Keliaujančių mamų” kelionių į Rovaniemi su vaikais: Laplandija: mamų kelionės su vaikais grįžta! (į šią kelionę vykstame 2022 m. gruodį) ir Pasakiška vieta, kurią aplankyti svajoja visi vaikai – Kalėdų senelio kaimas

Kelionės pradžia automobiliu

Šių metų pradžioje mūsų visa šeima vyko aplankyti Kalėdų senelio Laplandijoje bei patirti žiemos nuotykių Suomijoje. Mūsų šeimą sudaro 4 žmonės – mama Lina, tėtis Donatas, 5 metų sūnus Emilis bei 4 metų dukrytė Izabelė. Į kelionę išvykome sausio 2 dieną automobiliu iš Panevėžio. Pirmąją dieną keliavome iki Talino, pakeliui sustojome pavalgyti pietų. Nerimavome, ar vaikai atlaikys apie 600 km automobiliu, tačiau buvome pasiėmę smagią knygutę, kurią skaitėme garsiai, dar vaikiškų žaidimų, tai nuvykimas nebuvo toks baisus kaip galvojome.

Taline apsistojome viešbutyje, nes ryte turėjome keltis į Helsinkį su keltu. Taip ir padarėme. Keltu plaukėme 2 valandas, vaikai galėjo žaisti žaidimų kambaryje, taip pat valgėme Burger Kinge bei žaidėme „Uno”.  Helsinkyje didžiausia užduotis buvo rasti pigesnę automobilių stovėjimo aikštelę, nes turėjome palikti automobilį 3 paroms. Deja, nieko geriau neradę, palikome pačiame centre prie geležinkelio stoties.

Patarimas:  palikite automobilį Taline prie viešbučio „Hestia Europa”, nes paros kaina 2 eur, o Helsinkio centre sumokėjome 138 eur už tris paras. Nuo kelto iki traukinių stoties galima vykti Uber arba taksi.

Traukinys į Rovaniemi

Toliau vykome naktiniu traukiniu į Rovaniemi, kur yra Kalėdų senelio kaimelis. Į priekį vykstant mums teko senesnio tipo traukinys ir pasitaikė sugedusi šildymo sistema mūsų vagone, todėl turėjome persikraustyti į kitą vagoną. Gerai, kad buvo tuščių kupė, kur galėjome įsikurti.

Traukinyje vaikams labai patiko. Buvome skaitę knygučių kaip keliaujama traukiniu ir jie labai laukė tos kelionės. Išvažiavome 21.40 val iš Helsinkio ir apie 10.30 val buvome Rovaniemi. Šaltukas spaudė iki -12 laipsnių, bet buvome gerai pasiruošę- apatiniai termo rūbeliai, kombinezonai, tai ši temperatūra mūsų visai neišgąsdino.

Patarimas: mokėti brangiau ir vykti naujesniu traukiniu.

Rovaniemyje pas Kalėdų senelį

Internetu buvome išsinuomoję automobilį, kuris laukė traukinių stotyje, taip pat per bookingą buvome išsinuomoję butą. Viską radome, miestelis nedidelis, viskas labai aišku. Tik pasidėję daiktus vykome į Kalėdų senelio kaimelį. Pirmiausia norėjome pamatyti Kalėdų senelį. Tik įžengę į jo ofisą gavome bilietuką, kad už pusvalandžio galėsime įeiti į jo valdas ir maždaug už valandos jį pamatysime. Labai apsidžiaugėme, nes nežinojome ko tikėtis, ypač Kalėdiniu laikotarpiu. Kol ėjome pas Kalėdų senelį koridoriais, stebėjome įvairias nuotraukas, dovanas, slaptas akutes sienose, pro kurias pažvelgus matosi nykštukai pakuojantys dovanas ir panašiai. Atsidūrėme lyg pasakų pasaulyje, kur gyvena tikras Kalėdų senelis.

Prie įėjimo pas Kalėdų senelį galima užsakyti vaikams dovanėles, kurias jis įteiks. Kaina 25 eur, tačiau dovanėlėje buvo minkštas žaislas (kuris suvenyrų parduotuvėje kainuoja 20 eur), magnetukai, atvirutės. Dovanėlės vaikams labai patiko. Susitikimas su Kalėdų seneliu truko kokias 3 min, pasisveikinome (senelis moka lietuviškai „labas”, „ačiū”), nusifotografavome, senelis įteikė dovanas ir atsisveikinome. Tačiau pats faktas, kad su juo susitikome paliko didelį įspūdį. Po to, žinoma, pirkome susitikimo nuotrauką ir video. Patiko tai, kad visi super malonūs, jaučiasi šventiška nuotaika. Vaikai išsiuntė atvirutes savo geriausiems draugams į Lietuvą iš Kalėdų senelio pašto. Svarbiausią užduotį buvome įvykdę, ėjome pavalgyti, pažaisti žaidimų aikštelėje lauke ir grįžome į butą. Bute turėjome sauną, tai šildėmės joje ir kritome į lovas.

Pasivažinėjimas šunų kinkiniu: haskių ferma

Kitą dieną keliavome į haskių fermą truputį už Kalėdų senelio kaimelio. Ten pat yra ir elnių ferma. Norėjome pasivažinėti haskių kinkiniu, tačiau neilgą atstumą, kad vaikai ir mes labai nesušaltume. Tą dieną taip pat buvo -12 laipsnių šalčio. Mus kaip tik pasitiko moteris, kuriai paaiškinome savo norus ir iš karto galėjo keliauti prie šuniukų, sumokėjome po 30 eur žmogui ir lėkėme 800 m su haskių kinkiniu.
Įspūdis nerealus, šunys gerai treniruoti, miškas baltas, tikra žiemos pasaka. Dabar rinktumėmės ilgesnį atstumą (2 km), nes labai patiko. Po pasivažinėjimo su haskiais yra zona, kur gali sušilti, pasivaišinti sausainiais ir arbata, haskių prižiūrėtojas labai įdomiai papasakojo kaip tie šunys gyvena, treniruojasi ir panašiai. Vaikai žaidė lauke, yra padarytas kalniukas nučiuožti su rogutėmis. Didžiausia problema ten yra su pietumis, nes po 14.00 val dauguma kavinių tiesiog nebeturi maisto, tai norint pavalgyti turi grūstis su visais arba paskui tiesiog valgyti sumuštinius degalinėje. Mes ėjome į viešbučio restoraną, tačiau už pietus visai šeimai sumokėjome 100 eur.

Kitos pramogos

Po pietų ėjome į „Snow man world” tame pačiame Kalėdų senelio kaimelyje. Tai vieta, kur viskas padaryta iš sniego ir ledo. Kaina 28 eur žmogui, taip pat ir vaikams. Labiausiai patiko nusileidimas ledine trasa su padanga, buvome truputį nustebę, kad leidžia čiuožti su tokiais mažais vaikais, nes greitis didelis ir visur aplinkui ledas. Bet čiuožėme sėkmingai ir mūsų berniukui tai buvo pats geriausias dalykas iš visos kelionės, sakė norėtų čiuožti 100 kartų! Ten taip pat yra kavinė ledo uoloje, ledo baras.
Trečiąją dieną vėl vykome į Kalėdų senelio kaimelį. Pirkome lauktuves, žaidėme lauke, bet buvo jau -19 laipsnių šalčio, pietavome. Tą pačią dieną jau 17.00 val turėjome traukinio bilietus į Helsinkį, taip pat per naktį. Vakarieniavome traukinio restorane, maistas visiems patiko, buvo skanu,  žaidėme „Uno” ir miegojome. Ryte išlipome Helsinkyje, pasiėmėm mašiną, turėjome pusę dienos iki kelto į Taliną, tai slampinėjome iš kavinės į kavinę, nebuvome nieko suplanavę. Taline nakvojome ir ryte keliavome automobiliu atgal į Lietuvą. Nuotaika buvo gera, vaikai valgė skanumynus, miegojo mašinoje ir žaidė. Vakare grįžome namo į Klaipėdą.
Kelionė įsiminė dėl to, kad pasirinkome priešingą variantą žiemai, nekeliavome į šiltus kraštus, o kaip tik į šiaurę. Džiaugiamės prasitęsę Kalėdų nuotaiką. Įspūdingas kraštovaizdis, Kalėdų dvasia, visi žmonės su vaikais, laimingi, šypsosi, džiaugiasi. Laimingi grįžome ir mes, tėveliai, pamatę tikrąjį Kalėdų senelį.

Video įspūdžiai apie kelionę į Kalėdų senelio kaimą

Linos ir jos šeimos įspūdžiai iš 3-jų dienų kelionės į Laplandiją šiame  video, spausti ČIA. Video trukmė – 20 minučių.

LAPLANDIJA: Kalėdos ir Naujų metų sutikimas

INTERLUX TRAVEL – tarptautinis kelionių organizatorius, kuris savo veiklą Lietuvoje pradėjo 2015 metais, kuomet Vilniuje atidarė savo biurą. Tarptautinio kelionių organizatoriaus pagrindinis biuras yra įsikūręs Latvijoje. Plėsdami veiklą INTERLUX TRAVEL savo atstovybes atidarė ir kitose šalyse. Lietuva – viena pirmųjų, bet juos galite rasti ir Vokietijoje, Estijoje bei Ukrainoje.
Pagrindinis INTERLUX TRAVEL tikslas – pasiūlyti aukštos kokybės keliones už prieinamas kainas, o tai, pripažinkime, labai svarbu keliaujant su šeima.
Per ilgus darbo bei bendradarbiavimo metus INTERLUX TRAVEL susikūrė puikius santykius su partneriais, kas jiems leidžia pasiūlyti kokybiškas keliones patraukliomis kainomis.
Jie – tolimas, ir regis, nepasiekiamas kryptis padarė prieinamas kiekvienam!

LĖKTUVU iš VILNIAUS arba RYGOS
  • 2022.12.27-30 GARANTUOTA (Lietuvių kalba), nuo 579 € + pageidaujant ekskursijų paketas už 159 €
  • 2022.12.30-2023.01.02 GARANTUOTA (Lietuvių kalba), nuo 579 € + pageidaujant ekskursijų paketas už 159 €
AUTOBUSU

Nuo 229 €  + pageidaujant ekskursijų paketas

  • 2022.12.16-19* Rusų kalba, GARANTUOTA
    Šiomis datomis ekskursijos po Taliną nebus, išvykimas iš Rygos, bet iš Lietuvos iki Rygos bus organizuojamas pervežimas už papildomą mokestį, pervežimo kaina priklausys nuo keliautojų skaičiaus.
  • 2022.12.22-26 Lietuvių kalba
  • 2022.12.26-30 Lietuvių kalba, GARANTUOTA
  • 2023.01.04-08 Lietuvių kalba
  • 2022.12.29-2023.01.02 GARANTUOTA, nuo 239 € + pageidaujant ekskursijų paketas
Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais! Parašyk mums el.paštu keliaujanciosmamos@gmail.com , žymėk mus savo kelionėse socialiniuose tinkluose, dalinkis patirtimi “Keliaujančių mamų” Facebook” grupėse skirtose kelionėms su vaikais Lietuvoje ir užsienyje.
#laplandija #rovaniemi #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas