Azorai su kūdikiu: lankytinos vietos

Ilga kelionė su kūdikiu, be vežimėlio ir su nuotykiais? Skaitykite toliau mamos Gintarės pasakojimą bei patarimus apie kelionę į Azorus.

Taip pat skaitykite mamos pasakojimą apie kelionę su vaiku į Kolumbiją: Kolumbija: kelionė su vaiku įmanoma! – Keliaujančios Mamos (keliaujanciosmamos.lt)

Atėjo laikas atostogoms!

Užsisukome vaiko auginimo rutinoje, norėjosi pakeisti aplinką, todėl su vyru nusprendėme, kad atėjo laikas atostogoms ir keliausime visi trys – aš, mano vyras Vaidotas ir mūsų septynių mėnesių kūdikis Mykolas. Kadangi Mykolą maitinau pati, nebuvo net klausimo ar jis keliaus kartu, ar paliksime seneliams. Vidurvasarį mėgstame leisti prie Baltijos jūros, todėl tolimai kelionei pasirinkome vasaros pradžią. Esame medikų šeima, propaguojame sveiką gyvenimo būdą, labiau mėgstame aktyvias atostogas, todėl pamatę gerus bilietų pasiūlymus į Terceiros salą Azoruose, nedvejodami nusprendėme keliauti! Bilietų ieškojome scyscanner.net svetainėje. Bilietai Kaunas-Londonas-Terceira-Londonas-Kaunas mūsų šeimai kainavo apie 320 eur.

Apie Azorus

Apie Azorus žinojome nedaug – vulkaninės kilmės salynas Atlanto vandenyne, labiausiai nuo Europos nutolęs taškas, salyne vyrauja subtropinis klimatas. Nusipirkę bilietus, pradėjome daugiau domėtis apie šį salyną, pagrindinius lankytinus objektus. Kadangi nusprendėme keliauti tik su rankiniu bagažu, pagrindinis klausimas buvo – ką reikės apsirengti ir kokius įsidėti rubus, kad lyjant lietui – nesulyti, pučiant vėjui – nesušalti, turėti maudymosi aprangą, esant geram orui, ir kad viskas tilptų į tris kuprines. Mano vyras parašė žinutę Mantui Stonkui, kuris neseniai buvo Azoruose ir jo pasiteiravo, koks ten oras ir ką rengtis, Mantas iš karto sureagavo ir atrašė, jog oras labai permainingas, būtina pasirūpinti neperpučiamais drabužiais, atspariais drėgmei. Pagrindinė mūsų apranga buvo sportinė, vaikščioti buvo vienas malonumas, nes pasirinkome patogią avalynę, labai pasiteisino neperšlampamos, plonos striukės. Vežimo Mykolui neėmėme, kadangi tikslas buvo kuo daugiau vaikščioti, laipioti po kalnus, o vaikas labai gerai jausdavosi nešyklėje, tai skridome tik su nešykle.

Viešbutis

Skrydis iš Londono į Terceirą truko apie 4 valandas, Mykolas skrydį toleravo gerai, pagrinde valgė ir snaudė. Iš anksto per booking.com programėlę buvome užsisakę viešbutį ,,Teresinha“, už 7 naktis su pusryčiais sumokėjome 504 eur. Viešbutis buvo netoli oro uosto, galima jį pasiekti pėščiomis, bet mes rinkomės autobusą, kuriuo kelionė truko truko iki 20 min. Viešbutis buvo tvarkingas, personalas draugiškas, kieme – baseinas, pagrindinis minusas buvo, jog nesikeitė pusryčių meniu, visus rytus maistas buvo vienodas. Pietus ir vakarienes valgėme vis kitose salos vietose.

Lankytini objektai Azoruose

Nuomavomės automobilį 3 paroms, pilnai užteko, į kai kuriuos objektus nuvykome, net du kartus!

Pagrindiniai lankymo objektai:

  • Praja da Vitorija – antras pagal dydį miestas Terceiros saloje, įsikūręs salos rytinėje dalyje,turintis jūrų uostą ir aerodromą. Taip pat šiame mieste yra vienas gražiausių Azorų paplūdimių, Terceiroje vienintelis balto smėlio paplūdimys, netoli paplūdimio, ant kalno apžvalgos aikštelė – Baloico da praia.
  • Algar do carvao – urvas susiformavęs po ugnikalnio išsiveržimo, vienas pagrindinių Terceiros lankytinų objektų, tikrai vertas dėmesio.
  • Biscoitos – natūralūs baseinai.
  • Mums asmeniškai labiausiai įsimintinas objektas – Miradouro da serra do cume – apžvalgos aikštelė kalne su įspūdingu panoraminiu vaizdu. Į šia aikštelę važiavom 3 kartus, kad nebūtų rūko ir galėtume pamatyti įspūdingą panoramą. Turėjome stebėti orų prognozę ir nuvykti į vietą minučių tikslumu, mums pavyko, rūkas išsisklaidė vos kelioms minutėms.
  • Kalnas Monte Brasil – lipom sužymėtomis trasomis į kalno viršūnę. Šiek tiek pavargome, bet tikrai rekomenduojame.
  • Angra do heroizmo – Terceiros sostinė.
  • Kiti lankytini objektai – Furnas do enxofre, Altares, Serreta ir Raminho, Gruta do natal, Duke of Terceira garden.

Maistas

Maistas Terceiros saloje tikrai labai skanus, ypatingai jūros gėrybės. Restoranus rinkomės iš Tripadvisor programėlės.

Rekomenduojame restoranus:

  • ,,Boca negra“, kuriame ruošiamas tradicinis patiekalas Alcatra;
  • ,,Ti Choa“ – restoranas mėsos mėgėjams, siūlantis jautienos didkepsnius, būtina pargauti ir tradicinio deserto Alfenim – “vinegar dessert,” restoranas netinka vegetarams, reikia užsisakyti staliuką iš anksto;
  • ,,Ginsu“ – sushi ir kokteilių baras; Restaurante O Pescador – prabangus restoranas, siūlantis šviežias jūros gėrybes, dienos žuvį, taip pat turi labai platų vyno pasirinkimą.

Būtinai siūlome paragauti espresso kavos bei desertus, kurių saloje yra daug ir įvairių!

Pabaigai

Aplankėme maksimaliai viską, ką buvome suplanavę. Vienintelio dalyko, ko nepavyko įgyvendinti – tai išplaukti į delfinų stebėjimą vandenyne, to negalėjome padaryti dėl blogų oro sąlygų.

Grįždami turėjome persėdimui Londonas (Stansted) – Vilnius tris valandas, nors buvome be registruoto bagažo, tačiau dėl didžiulių eilių pasų patikroje į skrydį nespėjome ir teko pirkti naujus bilietus. Taip mūsų kelionė prailgėjo, nes dar pora naktų apsistojome Londone pas draugus, dėkojame jums, Evelina ir Robertai už svetingumą. Su nuotykiais grįžome namo, o apie kelionę į Azorus –  prisiminimai tik patys geriausi!

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada labai laukiame laiškų: keliaujanciosmamos@gmail.com

Taip pat, kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

#kelionessuvaikais #azorai#lankytinosvietos#kelioneįazorus#uzsienis#patarimai

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas