Kolumbija: kelionė su vaiku įmanoma!

Kolumbija su vaiku? Skamba šiurpiai ir nesaugiai? Skaitykite toliau ir mama Urtė išsklaidys baimes bei abejones! 

Dažnai pasvajojame apie egzotiškas keliones, bet ar joms pasiryžtame? Amerika yra viena tokių pageidautinų krypčių, o jei dar kalba pasisuka apie egzotiškąją Pietų Ameriką? Kaip nuspręsti pasirinkti šią kryptį ir apsistoti ties Kolumbija? Dalinamės nuoširdžia kelionių istorija nuo pat jos planavimo pradžios!

Taip pat skaitykite Keliaujančių mamų pradžios istoriją ir į kai tai išaugo šiandien: KELIAUJANČIOS MAMOS susivienijo į bendruomenę – (keliaujanciosmamos.lt)

Nuo ko viskas prasidėjo…

Kadangi artėjo mano jubiliejinis gimtadienis, sukome galvą, kur pagaliau galėčiau savo gimtadienį paminėti šiltai, be sniego ir šiltų aprangų. Su vyru svarstėme kelis variantus. Pradėjome nuo saugiausių (nes, visgi mums atrodė, kad mūsų mažasis, kuriam 1,6 metai, gali būti rakštis skrendant ilgus atstumus): Madeira ir kitos salos buvo, atrodo, visai patogus ir malonus variantas. Vis dėl to, pažiūrėję klimatą, nusprendėme, kad Madeirą galime pasilikti kitam kartui ir ieškojome toliau. Tolome link Šri Lankos, Džakartos, Pietų Afrikos respublikos, bet arba orai jau atrodė per karšti, arba nesužavėdavo ta kryptis. Sėdim, naršom… Vyro aišku pozicija tokia, kad darom MAX, tai variantas Pietų Amerika. Tik kur? Peru? Bolivija? Čilė? Meksika? Kuba? Dominykos respublika?

Nusprendėme rizikuoti

Ne paslaptis, skaičiavome, dėliojomės pliusus ir minusus ir vis dėlto nusprendėme rizikuoti. Kolumbija. Kaip atrodė – vyksime į dideliu nusikalstamumu pasižymėjusį kraštą, kur turi būti be galo atsargus, nes sklando gandai, kad ir turistai dažnai apšvarinami ir prekyba žmonėmis egzistuoja. Žodžiu baisiau nei baisu, o dar su vaiku. Na ir apsisprendėm, nusipirkom bilietus ir pradėjom planuotis kelionę.

Pirmiausia, man kaip vaistininkei,

labai parūpo situacija su užkrečiamom ligom. Domėjausi, klausinėjau, ką daryti – skiepytis ar ne nuo geltonosios karštinės ir ar vežtis vaistų nuo maliarijos. Rekomendacijose skiepai buvo, vaistai ne. Pasiteiravusi keliaujančių mamų patarimų grupėje (čia), kurios su savo vaikučiais šiame krašte jau buvusios, nusprendžiau, kad visgi šiuo atveju nuspręsime pačioje Kolumbijoje. Kolumbijoje, beje, skiepai nemokami, skiepija pačiam oro uoste sostinėje Bogotoje. Uodų mačiau tik kelis. Nesiskiepijome. Sukandžioti buvome, bet labai mažų ir labai nedraugiškų musyčių. Lietuvoje jų irgi yra, tik jos ne tokios piktos.

Kaip užimti vaiką ilgos kelionės metu?

 

Žaidimai, maistas, o gal specialūs pagalbininkai sėdynę paverčiantys patogiu miegamuoju? Rūpėjo ir vaiko nešiojimo/vežiojimo klausimas. Geriau vežimukas ar nešioklė – kuprinė? Tai pasakysiu taip. Vaikai tokias keliones daug geriau iškenčia nei suaugusieji. Miega, valgo, žaidžia. Vaikam iki 2 metų, tikrai nerekomenduoju apsikrauti papildomu bagažu su pripučiamais čiužinukais, nes nemaža dalis kompanijų jų tiesiog neleidžia naudoti, todėl būtinai, nusprendę imti, pasitikslinkite ar jūsų pasirinktos avialinijos tai leis.
Vaiko transporto priemonių gabenimas. Kadangi skridome su KLM ir Airfrance, politika ta pati: leido įsidėti su vaiku iki 2 metų ir vėžimėlį ir nešioklę – kuprinę. Ar prireikė antrosios, čia jau kitas klausimas. Mums tai buvo tik papildomas nereikalingas bagažas.

Naujųjų trankiai sutikti nepavyko… 

 

Keliones pradžia buvo 2022.12.30. Vykome iš Kauno į Varšuvą iš kur ir skridome. Iš Varšuvos buvo jungiamasis skrydis per Amsterdamą į Bogotą. Bendroje sumoje skrydis truko 16 val. Kolumbijos sostinėje buvome 2022.12.31 per pietus (7 val skirtumas). Tad spėjome pasveikinti savo šeimą ir draugus sulaukus naujų Lietuvoje ir ėjome prisnūsti tikėdamiesi sutikti Naujus garsiai ir pailsėjus. Ir čia suklydome. Pasirodo Kolumbijoje, Naujieji minimi garsiau iki Naujųjų likus savaitei, o tikrąją sutikimo dieną, jie leidžia ramiai namuose su artimaisiais.

 

Ką aplankėme ir kaip keliavome

 

Aplankėme nemažai miestų: Bogota, Salento, Pereira, Manizales, Medellin, Santa Marta, Palomino ir aplinkinius miestelius. Šie miestai vienareikšmiškai skyrėsi. Vieni buvo pilni atostogaujančių vietinių, kiti buvo ramūs, nedaug žmonių. Keliavome įvairiai, pagrinde autobusais arba taksi. Autobuso bilietai:  brangiausia kelionė truko 7 val., kainavo 13,89 EUR žmogui (vaikui nemokamai). Bilietus lėktuvui tarpmiestiniams skrydžiams siūlyčiau pirkti iš anksto. Perkant tą pačią dieną suma siekė apie 100 EUR visiems, perkant iš anksto 40 EUR visiems.
Taksi keliavimas irgi labai pigus. Yra miestų kuriuose negalima naudotis pavežėjų programėlių paslaugomis, nes už tai yra baudžiama ir gaudoma policijos. Kaip išsiaiškinome vėliau, tai nevisai legalu Kolumbijoje. Imant vietinį taksi be app’so, permokėsit, jei nepaprašysite įjungti taksometro. Geriausia naudotis jų vietiniais app’sais keliauti, mes naudojomės Cabify. Kaina už kelionę svyruoja įvairiai. Brangiausia buvo 20 EUR su taksi, bet į ją įėjo ir kelių mokestis. Pigiausias keliavimas autobusais. Visur. Autobusai dažniausiai važiuoja kas 20 minučių į bet kur. Ilgai kelionei pasirūpinkite užkandžių, ypatingai su vaiku, bet ir tai išsprendžiama jei pamiršote. Vis tiek pakelėje į autobusą įlips užkandžiais nešini prekeiviai.

Kuo gali sužavėti Kolumbija?

 

Vienareikšmiškai savo gamta ir žmonių svetingumu bei geranoriškumu. Mitą dėl nesaugumo tikrai paneigėm.
Ką pamatyti? Čia savo poreikius patenkinti ras kiekvienas. Naktinis gyvenimas, gatvės šokiai, maistas, kalnai, slėniai su palmėm, kavos plantacijos, kriokliai, jūra ir ežerai, bei vienintelė natūrali egzistuojanti “piramidė”.  Gyvūnija (kolibriai, papūgos, radau ir vieną nepatrauklų vorą po lova) Viskas čia.

 

Viešbučiai ir nakvynės vietos.

Didelis pasirinkimas. Kadangi vykome į Kolumbiją vietinių vaikų atostogų metu, ir jų geruoju sezonu, tai kainos buvo didesnės. Visgi radome ir pigių variantų.
Rekomendacijos: Hostelis su asmeniniu kambariu ir tualetu, Salento mieste, Sap Hostel kainavo 50 EUR trims naktims su pusryčiais. Labai gražioje vietoje apsistojome ir prie Karibų jūros, prie pat kranto,  Casa Coraje kainavo 117 EUR. Santa Martoje HotelPlayaBonita, čia namelį ėmėme per airb&b, kainavo ženkliai mažiau, su įskaičiuotais pusryčiais. Kai pasiilgome, galėjimo susišnekėti angliškai, labai smagu buvo apsistoti Masaya casa viejas, čia dvi naktys buvo brangiausios, su pusryčiais ir puikiu vaizdu pro langą 255 EUR (bet verta). Patikusios nakvynės vietos Manizales Vereda LA LINDA (tik kelionė iki jo užtruko, be to, ruošiantis apsistoti pas juos, maistą siūlau susipirkti iš anksto). Jerico miestely rekomendacija tenka Palmar de Jerico suits (2 naktys 59 EUR). Bogotoje ir Medelline tikrai galima rasti daugybę variantų, tik iš anksto pasidomėkite rajonais.
 
Na, o mano rasti minusai:

 

  • Privalu bent kažkiek mokėti ispanų, nes jie tikrai nemokės anglų (5 žmonės visos kelionės metu kalbėjo angliškai ir tai tik iš aptarnaujančio personalo).
  • Prie vandenyno esant nevalgykite ,,medium rare” keptos mėsos (gali tekti susipykti su skrandžiu).

Maisto pasirinkimas milžiniškas

Jūros gėrybių kainos išmušančios iš kojų gerąja prasme, mėgaukitės! Na, o tie, kurie nori gauti daug vitaminų, tai jų tikrai gaus su visais ką tik nuskintais vaisiais. Jūsų pasirinkimas geriant sultis bus: ar su pienu (in leche) ar su vandeniu (in aqua). Bet kuriuo atveju liksite patekinti!

 

Kiti patarimai

 

Mobilusis ryšys. Vos atvykę į šalį nusipirkite vietinę mobilają liniją ir bendraukite be problemų, naudokitės map’sais ir kvieskitės taksi be apribojimų. Kelionei buvome išsipirkę ir sveikatos bei kelionių draudimą. Ačiū Die, šio dalyko neprireikė!

Tai ką, mielos mamytės, aprašyti tikrai dar galėčiau ir daugiau, bet manau svarbiausius akcentus sudėjau ir surašiau. Keliaukite, mėgaukitės ir NEBIJOKITE šios šalies. Ji puiki!

Dalinkitės savo kelionių istorijomis ir patarimais

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada labai laukiame laiškų: keliaujanciosmamos@gmail.com

Taip pat, kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

#kelionessuvaikais #kolumbija#pietuamerika#karibujura#kelioneikolumbija#uzsienis#patarimai

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas