Būreliai ir veiklos vaikams

Atėjus rudeniui ir prasidėjus mokslo metams, išauga susidomėjimas būreliais. Daugelis tėvų skuba vaikus užrašyti papildomoms veikloms. Kviečiame skaityti “Keliaujančių mamų” apžvalgą, kokie būreliai šiemet yra populiariausi, kaip skiriasi jų kainos  ir mamų pasidalinimus patirtimis.

Svarbu ne tik būreliai, bet ir lavinimas – skaitykite ir keliaukite su vaikais po Lietuvą pagal ABCėlę (spausk čia).

Vaikų užimtumo ir lavinimo veiklos Lietuvoje: pasirinkimas, kainos ir mamų patirtys

Keliaujančios mamos” facebook grupėje,  turinčioje virš 37 000 narių (kurių daugiau nei 95% sudaro mamos), įvykusi diskusija išryškino tokias tendencijas. Populiariausios būrelių kategorijos išlieka tradicinės (sportas, menai, šokiai, kūrybiniai, kalbos ir pan.), tačiau jų kainos gali skirtis net keliais kartais priklausomai nuo miestų. Taip pat tėvų biudžetui įtaką daro ir pasirinktam būreliui reikalinga “amunicija”. Tad kokius būrelius vaikai renkasi šiemet? Kiek tai kainuoja šeimoms? O jei šeimoje auga ne vienas ir ne du vaikai? Kiek pomėgių gali sutalpinti vieno vaiko laisvalaikis po mokyklos? Dalinamės mamų patirčių ir patarimų apžvalga.

SPORTAS

Vaikus tradiciškai labiausiai traukia futbolas, krepšinis, baseinai, gimnastika, tenisas, tačiau išlieka nemažas susidomėjimas ir ledo rituliu, kovų menais, dailiuoju čiuožimu bei kitais sporto būreliais. Tačiau jei tarkim vieni būreliai lyg ir nereikalauja didelių investicijų į priemones, kiti (kaip dailusis čiuožimas, jojimas, ledo ritulys, žirgynai) gali gerokai patuštinti tėvų kišenes. Be to, tos pačios krypties būrelis atsieis skirtingai – viename mieste gali kainuoti vos kelis eurus mėnesiui, o kitame mieste, dažniausiai didmiesčiuose – jau ir keliasdešimt eurų…

Gimnastika

Gimnastika gali atsieiti labai skirtingai, priklausomai nuo miestų, mėnesio grupiniai užsiėmimai šiais metais kainuoja nuo 20 iki 60 eurų, neskaitant reikalingų priemonių, individualių treniruočių ir varžybų mokesčių.

 • Gintarė iš Klaipėdos, 3 vaikų, 5, 8 ir 15 metų mama. 5-metė Leticija du metus lanko meninę gimnastiką. Šis sportas apjungia grožį, plastiką, koordinaciją, ritmo pojūtį, stiprų kūną ir didelį užsispyrimą, charakterį, ryžtą ir discipliną. Būtent taip, kaip buvau auklėjama aš, todėl norėjau, kad ir mažiausioji turėtų visą, ką pati turiu. Kaina – 30 eurų mėnesiui ir papildomai gimnastikai reikalingos priemonės.
Ledo ritulys
 • Gintarės 8 metų Lukas lanko ledo ritulį Klaipėdos „Baltija”.  Ledo ritulys labai daugiafunkcinis sportas: vaikų koordinacijai, pusiausvyrai ugdyti, viso kūno raumenynui. Ledo ritulys yra greita ir techniška sporto šaka. Mažieji ledo ritulininkai išmoksta dirbti komandoje, kartu siekti tikslų. Kiekvienas žaidėjas privalo atlikti konkrečias funkcijas, kartu ir komandines.  Svarbiausia – išsiugdo kovotojų savybę – drąsą! Būrelį lanko jau tris metus. Kaina 80 eurų bei papildomai kainuoja apsaugos. Dar Lukas lanko šachmatus. Per du metus įgudo ir užima 1 vietas mokykloje. Išleidome nuo 6 metų, su tikslu pamėginti. Netikėjome, kad taip patiks, nes mūsų vaikas labai išsiblaškęs.  Būtent šis sportas priverčia sustoti, susikaupti ir pagalvoti prieš darant ėjimą. Šachmatai vysto intelektą ir loginį mąstymą, kūrybiškumą, moko siekti tikslų, ugdyti socialinius įgūdžius. Prieš ėjimą, reikia labai gerai apskaičiuoti, todėl vysto ir gebėjimą skaičiuoti,tuo pačiu ir atmintį. Vyriausioji 15 metų dukra planuoja tęsti šokių  ir tinklinio būrelius”.
Kartingai
 • Mama Gabija, Kaunas:  5-metis lankys kartingus, 120€/mėn. 4 kartai treniruotės, papildoma – 30€. Brangus reikalas, bet man pačiai suprantamas ir artimas sportas.
 • Oksana iš Vilniaus, dviejų mergaičių, 2 ir 5.5 metų, mama. “Dvimetė Urtė lanko kūrybinius užsiėmimus , o penkiametė Lėja –  kartingus ir plaukimą.  Lėja pernai rinkosi įvairius šokius, tačiau nepatiko. Bandė gimnastiką, vėlgi netiko. Šiemet vasaros pradžioje išmėginome kartingus. Vaikui labai patiko, prašė kasdien vesti.  1k./per savaitę ( mėnesio būrelis 1 val. teorija ir du praktiniai važiavimai) –  120 eurų. Baseinas kainuoja apie 60-80 eurų mėnesiui, su apsilankymu  kartą per savaitę. Urtei dažniausiai perkame vienkartinius kūrybinius apsilankymus už 15 eurų / val.
Kovų menai ir jėgos sportas

Tiek berniukų, tiek mergaičių tarpe populiarūs įvairūs kovų menai: karate, tekvando, dziudo ir kt. Tai ne tik gerina vaikų fizinę būklę, bet ir lavina atkaklumą, tikslo siekimą, moko apsiginti. Lietuvoje dirba puikūs treneriai, tad sportuojantys vaikai turi visas galimybes siekti ir sportinių aukštumų.

 • Mama Virginija, Marijampolė:  vyresnėlis 13 metų lanko mokykloje futbolą nemokamą ir sporto centre Sūduva sunkiąją atletiką, už kurią reikėtų mokėti 5 eurus, bet kadangi yra  pirmų vietų prizininkas, tai moketi nereikia. 11 metų sūnus mokykloje lankys gatvės šokių būrelį 10 eur ir dar paairinks kazkokiu bureliu kurie nemokami.
 • Mama Liubov, Vilnius: Vyresnė dukra jau 4 metai lanko karate – 3k./savaitėje = 40mėn., kita mergaitė meninę gimnastiką 3k./savaitėje = 60eur mėn.
 • Mama Ingrida, Kauno raj: berniukas 8m – krepšinis, dziudo, šachmatai. Tarp kitko, sakė dziudo lanko nemažai mergaičių.
 • Mama Aurelija, Kaunas: mano mergaitė nuo 1 klasės dabar jau 5-tokė lanko Tekvondo. Yra kelios grupės nuo mažiukų iki didelių. Galima lankyti per Sporto mokykla „Gaja”.
Baseinai

Iš sporto būrelių labai populiaru ir baseinai, tačiau jei didžiuosiuose miestuose baseinų treniruočių kainos  svyruoja apie 70-80 eur mėnesiui vienam vaikui grupinėje treniruotėje, tai mažesniuose miestuose jos gali būti beveik 10 kartų mažesnės…

 • Mama Živilė, Vilnius: Vilniuje 80eur/mėn baseinas, jei vieną kartą savaitėje nori lankyti…  ir tai, dar reikia palaukti eilėje, kol vietų atsiras…
 • Mama Jurgita, Alytus: sūnus lanko plaukimą 4 kartus savaitėje, mokame 6€ už mėn. (!), dukra į dailės mokyklą eis už mėn 10€.
 • Mama Raminta, Vilnius: 4 metai berniukui, baseinas 65 eur 1k./savaitėje, robotika 31 eur 1k./sav Vilniaus r. ir planuose anglų kalba.
Žirgynai

Šis pomėgis tėvams atsieina taip pat nepigiai. Kainos šiuo metu Vilniuje yra gan aukštos. „Pavyzdžiui 1 treniruotė su trenere kainuoja apie 35 eurus. Kaina priklauso ir nuo disciplinos, nes dažnai konkūro (šokimo) treniruotės pigesnės 15-30€. Dailusis jojimas brangiau, kainos prasideda nuo 25€ dažniausiai. Perkant abonementą gaunasi šiek tiek pigiau. Bet yra ir jojimas už pagalbą, galima tartis, pagelbėti prižiūrint žirgus, taip ir vaikai išmoksta papildomų atsakomybių, ir tėvai šiek tiek sutaupo.” – dalinasi septyniolikametė vilnietė Ieva jau kelis metus visą savo laisvalaikį skirianti žirgų sportui.

Netoli Prienų (Kauno raj.) nuostabioje gamtos apsuptyje įsikūręs “Harmony Park” kviečia vaikus užmegzti nepamirštamą pažintį bei sukurti ilgalaikį ryšį su nuostabiais, protingais ir prieraišiais gyvūnais – žirgais. “Harmony Park“ žirgynas kviečia ne tik vaikus išmokyti profesionaliai valdyti žirgą, bet ir parengti iš praktinės pusės. Čia sužinosite daugiau apie žirgus, kaip juos prižiūrėti, valyti bei pabalnoti. Juk žirgas nėra tik sporto įrankis. Tai visų pirma gyvūnas, reikalaujantis daug dėmesio, laiko ir meilės. Jojimo pamokos vyksta atviruose lauko aikštynuose, o šaltuoju metų laiku – moderniame, uždarame manieže, kuriame padengta speciali smėlio ir purumą suteikiančių medžiagų danga. Jojimo pamokose dalyvauja rūpestingi ir savo darbą išmanatys profesionalūs treneriai. Kviečiame visus norinčius susipažinti su žirginiu sportu, tiek pirmuosius žingsnelius jojimo sporte žengiantiems, tiek jau pažengusiems vaikams.

ŠOKIAI (nuo pramoginių iki liaudies šokių  ir baleto)

Daugelis tėvų pirmenybę teikia įvairioms sporto šakoms.  Ne visiems vaikams intensyvus sportas tinka ir džiugina. Sportiniai šokiai – puiki alternatyva profesionaliam sportui! Šokių pamokos vaikams padeda stiprinti kūną ir skatina fizinį vystymąsi. Šokiai tinka tiek berniukui, tiek mergaitei. Jie lavina judesių koordinaciją, miklumą, plastiškumą ir kūrybinį mąstymą. Mamos gerais atsiliepimais įvertino pramoginių šokių studiją Vijūnas, įsikūrusią Vilniuje. Norintys prisijungti prie naujų grupių rugsėjo mėnesį, susipažinti su nauju tvarkaraščiu naujoms grupėms gali čia: tvarkaraštis

Nemažai vaikų renkasi gatvės šokius, bet populiarūs išlieka baletas (apie 50 eur/mėn.) ir liaudies šokių būreliai.

 • Mama Vaida, Kaunas. Šeima rūpinasi net 4 vaikų užklasiniu lavinimu, beveik visi vaikai lanko šokius, tiesa, pagal savo skonį. Mergaitė (8m): gatvės šokiai, sportiniai šokiai ir pianinas. Berniukas (8m): sportiniai šokiai ir karate. Mergaitė (6m): baletas. Mergaitė (15 m): oro joga ir dainavimas. Daugiausiai kainuoja dainavimas ir pianinas – individualūs užsiėmimai. Už viską daugmaž apie 500€.

MENAI ir KŪRYBA (dailė, muzika)

 • Mama Oksana, Visaginas. Visi būreliai po 6 eur/mėn. Lankysim animacijos studiją, keramikos būrelį, akrobatiką.
 • Mama JurgitaAlytus. Dukra į dailės mokyklą eis už mėn 10€. Sūnus lanko plaukimą 4 kartus savaitėje, mokame 6€ už mėnesį.
 • Mama Ilona, Vilnius. Dukra 1k. savaitėje dailė 24€, 2k. savaitėje akrobatika 55€. Sūnus 3k. savaitėje futbolas 40€, 1k. savaitėje baseinas 32€.
 • Mama Roberta, Vilnius. Darželyje 1 keramikos užsiėmimas 5 eur. 🙂
 • Net iš kelių miestų mamų paminėti darželinukams skirti kūrybiniai užsiėmimai.  „Klaipėdoje lankėme „Family Lab Academy” pusdienio mini darželį (1-4 m. vaikams) ir mielai čia grįžtame į kūrybinius užsiėmimus savaitgaliais” (4-6 m. vaikams, 2,5 val. užsiėmimas 25 eur; kūrybiniai užsiėmimai 6mėn.- 4m. vaikams – 12 eur) – šioms rekomendacijoms pritaria ir Keliaujančios mamos” įkūrėja Vilma Vainorė.

Taip pat rekomenduojame „MoonArt” tapybos studiją, kurioje šeimininkauja laisvė. Tai studija, kur vaikai ir suaugusieji kuria laisvai, be suvaržymų. „MoonArt” studija nėra klasikinio profilio dailės mokykla ar dailės būrelis. Čia nėra terminų, pažymių, vertinimų „gerai“ ar „blogai“. Čia nėra vietos konkurencijai. Studijos tikslas – pasiekti, kad paveikslas kalbėtų už tapytoją ir išlaisvintų jo autentiškumą. Lankytojai lavina ne tik tapybos įgūdžius, bet ir gerai praleidžia laiką kurdami ir atskleisdami savo gebėjimus.

 

KALBOS (užsienio ir lietuvių kalba išeivių vaikams)

Užsienio kalbos yra vienas svarbiausių įgūdžių šiuolaikiniame globaliame pasaulyje, ypač keliaujant.  Todėl tėvai didelį dėmesį skiria užsienio kalbų mokymui. Populiariausia išlieka anglų kalba, pradedant nuo darželio.

 • Mama Živilė: Pas mus darželyje pernai buvo būreliai anglų, krepšinio, šokių. Matysiu ką šiemet pasiūlys. Man labiausiai priimtina, kai darželinukai lanko būrelius darželio metu.

Tačiau kiekvienam sąmoningam lietuviui, nesvarbu kur gyvenančiam, labai svarbi gija su Lietuva yra lietuvių kalba. Labai džiaugiamės pastebėję “Emokis” lietuvių kalbos mokyklą išeivių vaikams!

Emokis mokykla kviečia mokytis lietuvių kalbos įvairiose pasaulio šalyse gyvenančius lietuvius.  Galima jungtis iš bet kur jums patogiu laiku! Mokykloje jau turime mokinių iš Airijos, Anglijos, Norvegijos, Suomijos bei tolimųjų Australijos bei Kanados! Nekantraujame sužinoti, iš kokių šalių mokiniai prisijungs šiais metais! Priimami 5 -16 m. vaikai. Mokykloje mokoma ne tik nuo ABC pažinimo, taip pat ruošiami vaikai pagal Švietimo ministerijos programas, padedama pasirengti grįžimui į mokyklas LietuvojeEmokis  mokykloje dirba savo darbą nuoširdžiai mylintys mokytojai, kuriems labai svarbu, kad kiekvienas prisijungęs mokinukas pats noriai lauktų pamokos. Išsaugokime savo lietuvybę kartu, kad ir kur pasaulyje būtume – pasidalinkite šiuo būreliu su savo užsienyje gyvenančiais draugais!

KIEK POMĖGIŲ GALIMA SUTALPINTI?

Tad esant vaiko norui, pasirinkimo tikrai yra daug, o sutalpinti daugybę pomėgių apimančius būrelius taip pat galima. Ir kiek tai gali kainuoti?

 • Mama Irena, 9 metų mergaitės mama:  ansamblis (1 k/sav 17 eur), šokiai (1 k/sav 20 eur), karate (2 k/sav 35eur) ir krepšinis mokykloje (3 k/sav 50 eur), į muziką vieną kartą per savaitę (pianinas 1 k/sav 50 eur). Aritmetika (1 k/sav 85 eur), žirgynas (1 k/sav 100 eur) ir baseinas (1 k/ sav 55 eur) – savaitgalį, kainos mėnesiui. Namuose būna 17 val., pailsi ir atlieka pamokas, ko nespėjo mokykloje. Visi būreliai mergaitės pačios pasirinkti, laukia ir noriai eina. Norečiau sumažinti, bet pati prašo viską palikti.
 • Mama Viktorija, Kaunas. Trečiokas, beveik 9 metai. Mums atrodo labai daug, bet jis pats pasirinko ir noriai eina, nenori sustoti, labai džiaugiasi. Lanko futbolą jau 5 metai/2 kartus per savaitę, paskyrėme tam nvs krepšelį, gaunasi pusė sumos, apie 15€/mėn. Tada gatvės šokiai, į savaite 2k., mėn 25€. Ir mokykloje per prailgintą pats yra pasirinkęs tautinius šokius, dainavimą 2k./savaitėje – nemokamai, skaitymo būrelis – nemokamai🙂

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ renkantis būrelius?

Pirmiausia, atsižvelgti į vaiko pomėgius, gabumus ir norą

Mokytoja, emocinio vaiko mokymų tėvams lektorė Daiva Jodkauskienė, Pajausk save dailės terapijos studijos įkūrėja, primena nepamiršti ir emocinės vaiko savijautos. “Gyvename laikmetyje, kai vaikų užimtumui galime pasiūlyti pačius įvairiausius būrelius ir veiklas. Šį kartą noriu pakalbėti ne apie pasirinkimo galimybes, o apie emocinį stabilumą” – sako Daiva. Ji sutiko pasidalinti pastebėjimais, kaip užimtumas veikia vaikų emocinį stabilumą. “Aš už tai, kad būtų lavinami vaikų įgūdžiai.  Vaikai nuo mažens gebėtų įvardinti savo poreikius. Taip pat žinotų, ko nori, ir to siektų. Šiame procese, labai svarbu ir vaiko emocinė būsena. Ar tikrai jam patinka tai, ką daro ir kuo užsiima? Ar tėvai žino, kokiomis emocijomis alsuoja jų vaikai? – apžvelgia lektorė.

Ar gerai, jei vaikas lanko daug būrelių?

Studijos įkūrėja, turinti daugelio meų pedagoginio darbo patirties, mano: “Pastebėjau, kad ir patys suaugusieji dažnai nesuvokia, kaip jaučiasi, darydami vienokius ar kitokius dalykus. O susivokti – labai svarbu, nes savo patirtį jie perduoda vaikams”. Ar gerai, jei vaikas lanko daug būrelių? Iš vienos pusės – taip, nes taip įgyjama patirtis. Visgi lektorė pateikia priešingą pavyzdį: “Pažįstu merginą, kuri lankė daugybę būrelių. Taip išreiškė norą sulaukti pagyrimo ir dėmesio iš tėvų. Laikui bėgant, pastangos peraugo į varginantį norą konkuruoti ir būti geriausia. Tėvams atrodė savaime suprantama, o merginą nuolatinės pastangos liūdino ir sekino”. Kyla klausimų, ar neturėtų tėvai besąlygiškai mylėti savo vaiko, pajausti vidumi, kada vaikas kenčia?

Svarbiausia – pusiasvyra

“Turėjau mokinių, kuriuos tėvai atvedė į užsiėmimus, siekdami patenkinti savo lūkesčius.  Ne todėl, kad vaikams būreliai  patiko, o dėl savo paties praeities neišpildytų svajonių. Tad kaip su vaikų emocine būsena tokiu atveju? Ar jie jaučiasi išgirsti? Greičiausiai – ne!” – dalijasi tikromis istorijomis „Pajausk save” dailės terapijos studijos įkūrėja. Daiva rekomenduoja neperlenkti lazdos. Ji siūlo neapkrauti vaikų įvairiomis veiklomis. Bet taip pat netikėti, kad šiais laikais jiems niekas neįdomu.”

Dalinamės mamų patirtimis ir patarimais

Turite įdomių ir aktualių temų, kuriomis norite pasidalinti, pasitarti su kitomis mamomis apie keliones, pramogas, veiklas su vaikais? Parašykite mums keliaujanciosmamos@gmail.com 

#bureliaivaikams #apzvalga #mamupatirtys #sporto #muzikos #sokiu #menai #lavinamieji #kurybiniai #vaikopsichologija #patarimaimamoms #zirgynas #harmony #idejos #veiklosvaikams #uzsiemimai vaikams #reklama

 

 

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas