Naujoji Zelandija su vaiku

Naujoji Zelandija su vaiku: šeimos kelionė

Keliaujančios mamos ne kartą stebino savo drąsa ir kelionių maršrutais, tad maloniai nustembame, kai vis dar sulaukiame kelionių „perliukų”. Ką žinote apie Naująją Zelandiją? Kad ten įspūdinga gamta, ugnikalnių žemė ir skamba maorių šūksniai vykstant įspūdingiems ritualiniams  šokiams? O mama Inga su šeima išsiruošė tai pamatyti patys.

Gal domina kitos egzotinės kelionės? Skaityk čia: apie šeimų keliones į Pietų Ameriką , Vanuatu salyną ar Afriką.

Naujosios Zelandijos svajonė

Ar įsivaizduojate kiek užtrunka planuotis kelionę savarankiškai? Mama Inga su šeima Naujoje Zelandijoje atostogavo 18 dienų, bet šioms atostogoms ruošėsi net pusę metų!

Vyras ir aš apie Naująją Zelandiją pasvajojome jau seniai. Tad 2023 m. svarstant rudens atostogas ir neišsirenkant nei vienos krypties, pradėjome svarstyti, gal keliauti kur toliau. Nutarėme rudens atostogų biudžetą pataupyti tolimesnei kelionei žiemą. Taip gimė idėja keliauti į Naująją Zelandiją. Nuo minties pradėjome ieškoti patrauklių lėktuvo bilietų. Dvi savaites tikrinom visus įmanomus bilietų pardavimo kanalus, kol sulaukėme patrauklaus pasiūlymo Finnair. Nusipirkus bilietus, prasidėjo kelionė kiekvieną vakarą!

Pasiruošimas atostogoms

Kelionės pradžia – tai pažinti šalį, prieš vykstant į ją. Pradėjome žymėtis norimus lankyti taškus, įdomias vietas. Kadangi Lietuvoje nebuvo daug informacijos apie Naująją Zelandiją, ieškojome internete užsienio forumuose bei Facebook grupėse. Vienas iš labiausiai pagelbėjusių kanalų buvo NZTT (New Zealand Travel Tips) – radome ne tik naudingos informacijos, bet ir nuolaidos kodus į įvairius lankytinus objektus bei lietuvių istoriko, geografo Ryčio Šalnos parašyta knyga: Kia Ora: Naujoji Zelandija.

Kelionės dienoraštis

Atskridus į Auckland, pasirinkome praleisti 2 dienas šiame mieste, aklimatizuotis ir priprasti prie 11 valandų skirtumo.

1 d. Pasivaikščiojome po miestą, pakrantę. Poilsis.

2 d. Auckland TV bokštas, ramus poilsis, pasivaikščiojimas, surandame vaikų žaidimo aikštelę dukrai.

3 d. Skrydis į pietinę salą Queenstown. Pasiimam nuomotą mašiną ir vykstame į kempingą apsistoti. Kempingas puikus, namelis su kvapą gniaužiančiu vaizdu į ežerą ir kalnus. Smagi vaikams žaidimų aikštelė. Tinkama pakrantė maudynėms.

4 d. Apsilankome Queenstown miestelyje, pakylam funikulieriumi ant kalno.

5 d. Kelionė iki Te Anau miesto.

6 d. Kelionė Milford Sound, užsakytas kruizas po fiordus. Vakare, iš Te Anau laivu kelionė į Glow Worms urvus (švieciantys sliekai).

7 d. Kelionė į Dunedin, pingvinų lankymas Otago Peninsula.

8 d. Dunedin stačiausia pasaulyje gatvė. Vėliau Moeraki Boulders beach. Pakeliui aplankėm Clay Cliffs. Kelionė iki Twizel.

9 d. Suplanuotas žygis Hooker Valley, deja, praėjus daugiau nei pusę kelio grįžtame atgal dėl stipraus lietaus ir mažo matomumo.

FOTO galerija

10 d. Aplankom įžymiausią medį pasaulyje #ThatWanakaTree. Toliau keliaujam iki Fanz Joseph miestelio. Kitai dienai numatyta kažkas nuostabaus.

11 d. Heli Hike – skrydis su sraigtasparniu su vaizdu į FOX ir Franz Jozeph ledynus. Viena nuostabiausių patirčių.

12 d. Keliaujam visą dieną iki Picton, iš kur keliausim į Šiaurinę salą, pakeliui sustojam Pancakes Caves.

13 d. Ankstyvas rytas, keltu keliamės į Šiaurinę salą. Turime registruotis likus dvi valandos iki išplaukimo. Keltas didelis, pasistatę mašiną einame į viršų įsikurti kelionei, laukia 4 val. kelionė. Kelte erdvės yra skirtingos, radome ir vaikams zoną. Galima užlipti ant denio pasižvalgyti. Kelionė neprailgsta. Atplaukę į Wellingron neužsibūnam, keliaujam toliau iki Turangi, nes iš čia suplanuotas šios kelionės žygių žygis.

14 d. 5 val. ryto ir mes keliaujame iki Tongariro automobilių aikštelės. Iš ten mus paima transferis ir nuveža iki žygio trasos pradžios. Maori kultūroje kiekvienas žmogus turi pereiti Tongariro ugnikalnio kelią. Oras apsiniaukęs, tad pasiruošę visiems keturiems metų laikams pradedame žygį. 22 km žygis truko 9 val. su šešiamete, bet kalnas ir orai kaprizingi, tad reikia pasverti ir nerizikuoti eiti, jeigu vaikas iki tol nėra ėjęs didesnių atstumų. Vakare grįžę, važiuojame į terminius baseinus atsipalaiduoti.

15 d. Keliaujame iki Rotorua miesto. Pakeliui aplankant Taupo miestelį ir kaip jie sako geriausią MC pasaulyje. Apsilankome MUD SPA ir ieškome nakvynės vietos Rotorua kempinge.

16 d. Vykstame į Waiotapu Thermal Wonderland. Praleidžiame pusdienį vaikštant. Vakare vykstame į Mitai Maori Village (iš anksto užsakyta vakarienė ir HAKA šokis ).

17 d. Hobbiton Movie Set Tours. Vykstame į Auckland.

18 d. Apsiperkam lauktuves ir ruošiamės ilgai kelionei namo.

Atostogų apibendrinimas

Šeima Naujojoje Zelandijoje praleido 18 dienų, nuvažiavo automobiliu 3200 km., eismas vyksta kairiąja kelio puse. Per atostogų laiką pakeista 11 viešbučių (daugiausiai Ingos šeima gyveno kempinguose).

Skrydžių maršrutas: Vilnius-Helsinkis-Los Andželas-Aucklandas. Skrydžių laikas apie 1,5 paros.

Naujojoje Zelandijoje buvome 18 dienų, o iš tiesų kelionę pradėjome daug anksčiau, t.y. prieš 6 mėnesius, kai pradėjome planuoti. Visų lankomų objektų bilietai, mašinos nuoma ir skrydis buvo pirkti prieš 6 mėnesius. Vasaris yra vasaros mėnuo ir vienas iš lankomiausių mėnesių, tad žmonių pagrindiniuose objektuose labai daug.

Dėkojame mamai Ingai už įspūdžius ir maršrutą net iš Naujosios Zelandijos!

Dalinamės tikromis patirtimis

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada laukiame:

Keliones su vaikais uzsienyje

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas