Artėjant vasarai, vis dažniau tėvų ir vaikų galvose ima suktis žodis ” stovykla „. Tačiau stovyklos gali būti labai įvairios ir padėti siekti daugelio tikslų. „Keliaujančios mamos“ ne tik keliauja, bet ir neužmiršta, kad yra BENDRUOMENĖ. Tad džiaugiantis pramogomis ir laisvalaikiu su savo šeimomis, „Keliaujančių mamų” bendruomenės įkūrėja ir socialinio verslo dalininkė Vilma Vainorė kviečia prisiminti, kad galima padėti kitai šeimai, neturinčiai tokių galimybių, patirti atradimo jausmą ir kurti jaukius šeimos prisiminimus. Tad šiandien geras darbas – neįprasta stovykla paaugliui.
Daugiau gerų ir gražių istorijų galima rasti čia: Geri darbai
Socialinė iniciatyva
„Viena auginu 3+ vaikus“ – tai „Keliaujančių mamų“ iniciatyva bei noras padėti šeimoms, kuriose mamos VIENOS augina vaikus. Tokių mamų turime savo bendruomenėje, jos žavi mus savo kelionių įspūdžiais, stiprybe , optimizmu ir meile vaikams. Yra išsilavinusios, turi mylimas veiklas ar hobius, propaguoja sveiką gyvenimo būdą ir mėgsta aktyviai leisti laiką su vaikais. Bet ne visada galimybės leidžia vaikus išleisti stovyklauti ten, kur norisi. Štai čia ir galėjome prisidėti sudarant tokią galimybę vienos šeimos, kur mama viena augina 5 vaikus, paaugliui. O stovykla buvo neelinė… Tai Vyrų kalvės stovykla paaugliams!
Stovykla iš paauglio auginanti vyrą
Kol daugelis jaunų žmonių į stovyklas važiuoja gerai praleisti laiką, į Whatansu stovyklas važiuoja tie, kurie nori ne tik dėl to, bet ir iš jos išvažiuoti visu sprindžiu didesni. Mat šiose stovyklose gerai praleistas laikas – tik viena medalio pusė. Kita – tai ne visada patogios, ne visada malonios, iš komforto zonos išlipti verčiančios patirtys. Šis vaikų lipimas per save duotajame momente ne visada šiems yra smagus ir malonus, tačiau jis augina. Jis leidžia patikėti savimi, patikėti draugu ir kurti įkvepiančią savo ateitį.
Balandžio pabaigoje vykusioje Vyrų kalvėje paaugliams tai patyrė vaikinų kolektyvas. Savaitgalio metu vaikinai keliavo per įvairiausias patirtis:
- Lavino valios raumenį, rytus po mankštos pasitikdami ežere;
- Mokėsi veikti baimės akivaizdoje ir lavino psichologinį atsparumą vaikščiodami ant stiklų, stovėdami ant vinių, besileisdami virve nuo šlaito ir improvizuodami ant scenos;
- Žaidė įvairiausius žaidimus, pradedant pamirštus senovės Lietuvių vyrų žaidimus, baigiant šratasvaidžiu. Šių žaidimų metu jaunuoliai ne tik gerai praleido laiką, bet ir mokėsi laimėti ir pralaimėti, mokėsi drąsos, planavimo ir strategijos įgūdžių ne tik žaidime, bet ir gyvenime;
- Ėjo svajonių žygį, kurio metu ne tik svajojo, bet ir mokėsi pasitikėti šalia esančiu, gyvenimiško priežasties ir pasekmės dėsnio;
Visų šių patirčių metu jie nuolatos grįždavo prie pamąstymo, kaip jie jaučiasi, taip mokydamiesi atskirti savo emocijas bei ką su jomis daryti; Kalbėjo apie tai, kas yra vyriškumas, apie paauglystę ir visas jos spalvas.
Ir žinot ką? Kiekviena stovykla – skirtinga. Nesvarbu, ar tai Whatansu stovykla vaikinams ir merginoms, klasėms, kolektyvams, ar tai Vyrų kalvės stovykla paaugliui ar tėčiui ir sūnui – kiekviena iš jų visada yra skirtinga. Tačiau kartu jos turi bendrą savybę – jos visos apie žmogiškumą, tikrumą ir drąsą gyventi įkvepiantį gyvenimą.
Mamos pastebėjimai po stovyklos
Ką reiškia turėti sūnų, kuriam 15 metų. Na, vaikas tai vaikas. Man jis visada mažas.
Bet, kai gauni priminimą – mama, aš jau paauglys! 🙂 , Tada susimastai, kad jis jau Netoks mažas.
Kaip jam padėti imti iš gyvenimo reikalingus dalykus, ugdytis vyriškumą, priimti iššūkius, pasitikėti žmonėmis, atsipalaiduoti, pažinti pasaulį kitaip? Tiek visko daug, o man kartais atrodo, kad aš jam tiek visko duoti negaliu.
Tačiau esu be galo laiminga, dėkinga, atsiradus galimybei jam pabūti tarp vyrų „Vyrų kalvėje” ir pamatyti, pajusti pasaulį kitaip. Parsivežti pilną bagažą potyrių, emocijų, prisiminimų, mokymų, pasitikėjimo, poilsio.
Taip, Mano Pijus grįžo kitoks… Ir aš labai džiaugiuosi jį tokį matydama. Jam visos emocijos ir potyriai vis dar gyvena auksčiausiame taške🥰
Edvinas Rupšys, tau ir tavo visai grupei didžiausios padėkos, šilčiausi apkabinimai ir geriausios emocijos is Mūsų. 🙏🥰
Vilmai Vainorei dėkojame be galo už rekomendacijas ir padėjimą ten pabūti.❤️❤️❤️
Daugiau apie potyrius įvairaus formato stovyklose, komandos farmavimo patirtis rasite čia: https://www.facebook.com/Whatansu arba www.whatansu.lt
Prisijunk prie gerų darbų ir tu
Kad gražūs darbai tęstųsi, kartais tereikia tiek nedaug:
- palaikyk „Keliaujančių mamų” bendruomenę pakviečiant prisijungti savo aktyvias drauges-mamas ir jų šeimas. Pažįsti aktyviai keliaujančių tėčių? Pakviesk ir juos!
- Ruošiant naudingą turinį ir informaciją, ją redaguojant, moderuojant socialinius „Keliaujančių mamų” tinklus, jungiančius virš 100 000 sekėjų, neatlygintinai kasdien skiriamas bendruomenės įkūrėjos ir kitų bendruomenės mamų laikas, tad kiekvienas Jūsų paspaustas patiktukas, emocija ar parašytas palaikantis komentaras – motyvuoja dirbti toliau!
- Ir visada laukiame Jūsų kelionių istorijų, patarimų ir aktyvaus dalyvavimo keliautojų bendruomenės gyvenime, tad drąsiai rašykite mums keliaujanciosmamos@gmail.com arba per Facebook ir Instagram