Hario Poterio pasaulis

Jeigu esate Hario Poterio gerbėjai, nepraleiskite šio straipsnio! Kelionė į magijos pasaulį – užburiantys Hario Poterio filmo užkulisiai, mandragoros, drakonai ir Ligustrų gatvė.

Taip pat skaitykite apie šeimos žygi su vaiku į kalną: Mozės kalnas su vaiku – Keliaujančios Mamos (keliaujanciosmamos.lt)

Mūsų, Ketlerių, šeima

(Rusnė, Aleksandra ir Artūras), kaip ir daug kitų Lietuvos šeimų, labai mėgsta keliauti. Jeigu nekeliaujame fiziškai, tai keliaujame bent jau skaitydami knygas (turime knygų apžvalgų tinklaraštį www.knygosnugarele.lt). Todėl visiškai nenuostabu, kad Rusnė, kuriai jau tuoj 7 metai, nuo pat gimimo susipažino su knygomis, o kiek vėliau ir su kelionėmis.

Pirmoji jos tolimesnė kelionė buvo į Kyjivą, kai Rusnei buvo 1,5 metų. Nuo to laiko Rusnė kartu su mumis jau aplankė Lenkiją, Latviją, Prancūziją, Portugaliją (Madeira), Graikiją (Rodo sala), todėl kelionės jai yra įprastas ir labai laukiamas dalykas. Sausio pradžioje į kelionių sąrašą įsirašėme dar vieną šalį – Jungtinę Karalystę. Keliavome į Londoną, o šią kelionę derinome prie dviejų dalykų – Rusnės mokyklinių atostogų ir apsilankymo Hario Poterio pasaulyje (Harry Potter Warner Bros studios).

Apie Harį Poterį Rusnė žino jau seniai – abu su vyru esame Hario Poterio fanai, tik atradome jį skirtingu laiku. Vyras knygas skaitė paauglystėje, o aš – jau suaugusi. Abu labai greitai įsimylėjome burtų ir magijos pasaulį ir tapome jo ištikimais fanais, o kai įkūrėme bendrus namus, turėjome dvi knygų kolekcijas ir labai daug įvairiausių su Hariu Poteriu susijusių dalykų (tarkime, mūsų koridoriuje ant sienos yra užrašas – citata iš Hario Poterio knygų: „Working hard is important, but there is something that matters even more: believing in yourself“).

Su Rusne esame kartu perskaitę pirmąją knygą ir ji yra mačiusi kelis filmus (tai mūsų šeimos kalėdinė tradicija). Anksčiau darželyje su draugėmis ji yra žaidusi „Harį Poterį“, nešdavosi burtų lazdelę ir rengdavosi Hermionos uniformą. Žinau, kad kai kurie tėvai nenori rodyti savo vaikams burtininkų, raganų ir Voldemorto, tačiau mes Rusnei akcentuojame visiškai kitus šios istorijos dalykus – draugystę, ištikimybę, drąsą, kovą už gėrį ir pan.

Taigi pereikime prie kelionės į Hario Poterio pasaulį.

Svarbiausią informaciją ir patarimus išdėstysiu punktais, kad būtų patogu skaityti:

Bilietai.

Kelionės planavimą pradėjome būtent nuo HP bilietų pirkimo (tai galima padaryti čia: https://www.wbstudiotour.co.uk/), nes šiuos bilietus arba išperka labai greitai, arba lieka nepatogūs laikai. Bilietai mums trims kainavo apie 150 svarų, tačiau yra įvairių variantų (tarkime, grupiniai bilietai), taip pat mažesniems vaikams bilietai nekainuoja. Pastudijuokite visas opcijas puslapyje.

Turo laikas.

Tai yra laikas, nuo kurio prasideda Jūsų turas. Mes rinkomės savo turą pradėti 9 val. ryte. Toks laikas turi ir savo pliusų ir minusų. Įsivertinkite, kad jeigu apsigyvenote Londone, tai nukeliauti iki Hario Poterio pasaulio užtruks apie 1,5 – 2 val. (čia primetant laiko, kad būtų ramu ir spėtumėte). Pagrindinis pliusas – 9 val. prasideda pirmasis turas, todėl dar nėra daugybės žmonių ir visur galima ramiai nusifotografuoti, nereikia laukti eilėse ir pan. Tad įvertinkite, kas jums svarbiausia ir pagal tai rinkitės turo laiką.

Laikas ture.

Laikas, kurį praleidžiate Hario Poterio pasaulyje, yra neribotas, taigi galite būti iki pat studijos uždarymo.

Susisiekimas.

Jeigu keliausite iš Londono, būtinai būtinai pasidomėkite, ar niekas nestreikuoja. Hario Poterio studija įsikūrusi netoli miestelio Watford, į kurį lengviausia ir paprasčiausia nuvažiuoti traukiniu iš centrinio Londono, tačiau atvykę į Londoną sužinojome, kad būtent ši traukinio linija streikuoja ir nevažiuos. Teko suktis iš padėties. Taigi patogiausia į Watford Junction stotį keliauti traukiniu iš London Euston stoties. Tačiau jeigu Jums atsitiks taip ir ši linija streikuos, tai galite keliauti alternatyviu būdu – metro linija „Metropolitan“ važiuoti iki Watfordo, o tuomet eiti pėstute iki Watford Junction (apie 30 minučių). Iš Watford Juction važiuoja shuttle autobusas tiesiai į HP pasaulį (pirmas išvažiuoja 8:15 val. tiems, kurie pasirinko 9 val. turą). Šie autobusai važiuoja maždaug kas pusvalandį, yra dviaukščiai, jose daug vietos, tad tikrai tilpsite. Žinoma, yra ir kitų keliavimo opcijų – tarkime, galime iškart nusipirkti važiavimą specialiu autobusu iš centrinio Londono (tačiau mums pasirodė brangoka), keliauti taksi ar apskritai savo automobiliu (prie studijos yra didžiulė parkingo aikštelė). Pastudijuokite visas galimybes studijos puslapyje.

Atvykimas ir rūbinė.

Atvykę praeisite patikrą ir tuomet galėsite rūbinėje palikti savo striukes ir paltus. Kadangi dalis turo yra lauke (apie 25 minutes), darbuotojai siūlo striukes pasiimti su savimi. Mes nusprendėme imti tik Rusnės striukę ir gerai padarėme, nes tuomet per visą turą tektų nešiotis striukes, kažkur jas pasidėti norint nusifotografuoti, o Rusnės striukė tilpo tiesiog tėčio kuprinėje. Kai ateina Jūsų turo laikas, tai galite jį ir pradėti, būsite surinkti į grupę, kuri visa kartu ir pradės kelionę po magiškąjį pasaulį.

Audiogidas.

Galima užsisakyti audiogidą (įvairiomis kalbomis, mes ėmėme anglų), tačiau tiesą sakant nedaug jo ir naudojome, nes su mažu vaiku nelabai yra „palauk, čia dabar mama paskaitys“. Tačiau vyras buvo užsakęs Rusnei specialų albumą (irgi rasite puslapyje), ten daug kas aprašyta.

Apranga.

Vienas iš dalykų, kurių pasigailėjau, kad neaprengiau Rusnės jos turima Hermionos uniforma ir nepaėmėme burtų lazdelės, būtų smagesnės nuotraukos. Tačiau pagrindinis patarimas apsirengti tiesiog patogiai vaikščiojimui.

Nuotraukos ir vaizdo įrašai.

Ture beveik visur galima fotografuoti ir filmuoti kiek tik norisi.

Ką pamatysite?

Lengviau turbūt būtų atsakyti, ko nepamatysite… Iš tiesų turas yra didelis, jame pamatysite labai daug Jums pažįstamų vietų (jeigu matėte filmus), personažų ir pan. Čia bus ir Skersinis skersgatvis, Gringotso bankas, Hogvartso didžioji salė, Grifų gūžtos koledžo berniukų kambarys, mandragorų auginimo šiltnamis ir dar daug daug kitų smagių vietų (nenoriu visko išpasakoti).

Papildomos pramogos (nemokamos ir mokamos).

Ture gausu ir pramogų. Vienos iš jų yra visiškai nemokamos (mokymasis kaip laikyti burtų lazdelę, mokymasis laikyti šluotą ir pan.), taip pat prie kai kurių eksponatų vaikai gali spaudinėti mygtukus ir, tarkime, priversti puodą maišytis (vaikams labai patinka), kitos yra mokamos – filmavimasis ar fotografavimasis prie green screen (skrendant ant šluotos ar važiuojant Hogvartso ekspresu). Mūsų laiku nebuvo absoliučiai jokių eilių, tad labai greitai viską padarėme, ką norėjome.

Maistas.

Turo viduryje bus kavinė, kurioje galėsite nusipirkti sumuštinių, vaisių, desertų, kavos ir net butterbeer (ir pasilikti suvenyrinį bokalą sau)! Kainos tikrai nėra didelės ir galima visai neblogai pavalgyti. Kavinių yra taip pat pagrindinėje salėje prieš turą ir jau išėjus iš jo, tad alkani tikrai neliksite. Grįžus atgal į Watford Junction, jeigu būsite labai alkani arba tiesiog norėsite pavalgyti pigiau nei centriniame Londone, šiek tiek paėjus iki sankryžos, ant kampo, yra vietinis bistro, kuriame tikrai greitai, skaniai ir pigiai pavalgėme prieš keliaudami į Londoną atgal.

Suvenyrai.

Ture yra kelios parduotuvės, didžiausia parduotuvė yra turo gale, tačiau turo viduryje yra parduotuvė, kurioje buvo dalykų, kurių nebuvo toje galutinėje parduotuvėje. Labai nuliūdau, nes buvau pasiruošusi nusipirkti kalėdinius žaisliukus, tačiau išėjus iš turo jau neberadau jų. Tad patarimas – jeigu matote kažką, kas patinka, pirkite iškart. Parduotuvėje rasite labai daug įvairiausių dalykų su HP simbolika, net trigalvį šunį ar mandragoras.

Grįžimas atgal.

Shuttle autobusai nuo studijos važiuoja maždaug kas pusvalandį ir nuveš Jus iki Watford Junction, o jau iš ten arba traukiniu (jeigu nestreikuoja), arba metro galite grįžti į Londoną.

Ar tikrai verta važiuoti?

Jeigu esate ištikimi Hario Poterio gerbėjai, tikrai verta. Ir visiškai nesvarbu, kiek Jums metų. Matėme labai daug suaugusių žmonių be vaikų, kurie užaugo su Hariu Poteriu. Tačiau vaikams čia taip pat labai patiks, ypač, jeigu jie bent šiek tiek susipažinę su Hariu Poteriu ir jo draugais. Tai tikrai buvo viena smagesnių mūsų kelionių!

Labai dėkojame mamai Aleksandrai Ketlerienei už išsamų pasakojimą ir nuostabias nuotraukas!

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada labai laukiame laiškų: keliaujanciosmamos@gmail.com

Taip pat, kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

#kelionessuvaikais #harispoteris#londonas#hariopoterioturas#kelioneilondona#dienosturas#patarimai#apzvalga

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas