Kelionės Lietuvoje

Idėjos, ką veikti su vaikais rudenį

Ruduo – tobulas metas šeimos laisvalaikiui drauge. Ką veikti, kas naujo, ką vėl aplankyti? Idėjomis dalinasi “Keliaujančios mamos”.

Leiskitės į kelionę laivu po Kauno marias arba su mašina aplink jas

Kauno marios – didžiausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje, Nemuno slėnyje. Leskitės laivu aplink jas arba išsiruoškite į žygį su dviračiais arba tiesiog automobiliu. Čia tiek daug įdomių objektų – Kauno hidroelektrinė ir senoji Kauno marių prieplauka, romantiškasis gamtos apsuptas poetės Salomėjos Nėries memorialinis muziejus, bendruomenės pastangomis iškilusi tik iš pažiūros kukli Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčia Palemone. Pažaislio vienuolyno kompleksas ir daugybė kitų! Trūksta idėjų – pasinaudokite mobiliąja programėle „Aplink marias”.

Etnokosmologijos muziejus

Muziejaus lankytojai pirmiausiai kviečiami į ekspozicinę galeriją, įrengtą kalno šlaite. Muziejuje galima paliesti meteoritą, pasikelti į 30 m. aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasigrožėti Aukštaitijos apylinkėmis. Žvelgiant pro saulės teleskopą ir dienos metu galima išvysti saulės ugnikalnius – protuberantus. Tai pirmasis Lietuvoje muziejus, veikiantis visą parą.

etnokosmologijos

Istorijų dvarelis Anykščiuose

Tai muziejus, kuriame viską galima liesti. Netikėtai čia siekiama pristatyti žinomus istorijos faktus, atrasti reikšmingas smulkmenas, detales ir iš jų sudėlioti savą ano laikmečio versiją. Atradimai, nuotykiai, didžioji legendų knyga, praeities personažai, į kuriuos galima persikūnyti – visa tai ir dar daugiau laukia lankytojų.
Istorijų dvarelis mažiesiems lankytojams ir jų šeimoms yra parengęs įdomiausių edukacijų, žaidimų. Pažadame – šioje erdvėje rasite paslapčių (juk dvaruose jų visada būna), nuotykių, atradimų ir pasakojimų apie tikras šiose apylinkėse nutikusias istorijas.
Visi lankytojai, tiek tėvai, tiek vaikai, muziejaus lankyme dalyvauja ne tik kaip pasyvūs lankytojai, bet kaip aktyvūs dalyviai, kurie gali paliesti ir išmėginti juos sudominusius eksponatus, pasiklausyti tradicinės vietinių žmonių tarmės, atsiliepti senoviniu telefonu, išgirsti kaip 1863 m. sukilėliai ruošiasi mūšiui, aprengti tų laikų ponus ir tarnus bei pro durų plyšį pamatyt vaiduoklį ir net pasigaminti skaitytojo pažymėjimą.

 

Aplankykite muziejus

Ruduo – puikus metas aplankyti muziejus. Patikėkite, dabar muziejai tokie atsinaujinę ir modernūs, kad net sunku patikėti. Trūksta įdėjų – pateikiame net 40 įdomiausių muziejų vaikams visoje Lietuvoje.

Pilnas sąrašas čia.

Memorialas Lietuvos partizanams

Tik prieš savaitę atidarytas ir pristatytas visuomenei memorialas. Idėja Kryžkalnyje įamžinti Lietuvos partizanus prieš dešimtmetį kilo monsinjorui Alfonsui Svarinskui. Būtent jo sumanymu pradėtas statyti memorialas Kęstučio apygardos partizanams pagerbti ir atminti (statybos leidimas išduotas 2009 m. liepos 2 d.), kurio pagrindinis akcentas – 15 metrų aukščio koplyčia-varpinė su vitražais ir nerūdijančio plieno kryžiumi, simbolizuojantys amžiną veržimąsi, tikėjimą, bet kartu ir rimtį, pagarbą žuvusiems už Lietuvos laisvę. Koplyčios viduje pakabinti keli varpai, kuriais memorialo lankytojai gali skambinti. Šalia koplyčios įrengtos devynios betoninės nuožulnios plokštumos su Kęstučio apygardos partizanų slapyvardžiais, pavardėmis, gimimo ir mirties datomis. Tai puiki proga jau šiek tiek vyresniems vaikams priminti Lietuvos istoriją.

Aplankykite gražiausius pažintinius takus

Sakysite tą darėte pavasarį ar vasarą? Patikėkite mumis – rudenį, gamtai keičiant spalvas, takai Jus tikrai nustebins savo grožiu.
Kokius takus rinktis – skaitykite čia. Visi jie pritaikyti lankymui su vaikais.

Kiemo galerija Kaune

Prieš daugiau nei dešimtmetį į namą šiame kieme atsikraustęs menininkas Vytenis Jakas pastebėjo, kad kaimynai susvetimėję ir pamiršę bendrą kiemo praeitį. Čia gyvenusių žydų šeimų nuotraukas ėmęs perkėlinėti ant sienų V. Jakas sulaukė didelio palaikymo. Kieme vienas po kito randasi ir kiti objektai, savo pėdsakus palieka vis nauji menininkai – čia nerealūs piešiniai ant sienų, netikėtos mozaikos, net žaislai vaikams. Planavę čia užtrukti keletą minučių – praleidome daugiau nei pusvalandį.

 

Šilutės sekretai

Tai dar viena puiki vieta įdomiai supažindinti mažuosius su istorija. Tai 20 Lietuvininkų gatvės šaligatvyje įmontuotų stiklinių kambarių, kuriuose meno mokyklos auklėtiniai atkūrė XIX a. pabaigos–XX a. pradžios miestiečių gyvenimą.

Skulptūrų parkas „Lipantys iš vandens“

Tai dar visai naujas lankytinas objektas, kurį tikrai rekomenduojame įsitraukti į savo lankytinų vietų sąrašą. Tai didelio dydžio įvairios skulptūros, kurios ragina prisiminti, kad kažkada Nemuno slėnyje buvo Mozūrų kaimas. Didžioji jo dalis pranyko apsemta pastačius Kauno hidroelektrinę. Marių vandenys užliejo ir keletą kitų kaimų. Mažesnioji Mozūrų dalis liko krante ir dabar priskiriama Samylams, kurie yra Kauno marių regioniniame parke.

Klausykite pasakas su vaikais kerinčioje edukacijų erdvėje

Palangoje, visai netoli Birutės parko, yra Lietuviškų pasakų parkas. Tai nereali vieta tėvams su vaikais. Tai tarsi didžiulė, po atviru dangumi esanti, edukacijų erdvė, įtraukianti vaikus ir jų tėvus į lietuviškos tautosakos pažinimo pasaulį. Parke įkurdintas lietuvių liaudies pasakų motyvus iliustruojančias skulptūras, mažieji lankytojai gali „išbandyti“ – liesti, karstytis, sukioti atskiras jų detales ar kitaip žaisti, o paspaudę mygtuką, pasaką išgirsti!

Aplankykite įdomiausius žaidimų kambarius

Seniai praėjo tie laikai, kai žaidimų kambariai buvo skirti tik gimtadieniams švęsti. Šiandien tai puiki erdvė vaikams leisti laisvalaikį. Interaktyvios pramogos, edukacijos, žaidimai – trūksta idėjų – keliaukite į mūsų Facebook grupę ir rasite daugybę įdėjų, kur apsilankyti.