Atostogavimas ir keliavimas su vaikais yra skirtingi dalykai

Mamos Brigitos šeima gali būti puikus pavyzdys kaip galima derinti pareigas šeimai su darbu, o tuo pačiu ir kelionėmis kartu su vaikais. Šeima jau keli metai kaip įsikūrusi Ispanijoje, bet net ir gyvenant savo svajonių šalyje, keliavimas su vaikais išlieka jų šeimos pomėgiu. Tad Brigita mielai dalinasi savo kelionių patirtimis su „Keliaujančios mamos” bendruomene.

Kelionės su vaikais nuo mažų dienų

Mes su vyru pradėjome savo vaikišką draugystę dar mokykloje kai man buvo 13 metų. Užaugome, susituokėme ir sukūrėme savo šeimą. Turime 5 metų sūnų ir 1 metų dukrytę. O mes kartu jau esame 17 metų, daugiau nei pusę gyvenimo. Esu sveikatingumo trenerė, kuri padeda moterims pasiekti savo išsikeltus tikslus,  Stay Fit with Petrule verslo įkūrėja. Dirbu nuotoliniu būdu su moterimis iš viso pasaulio.

Su vaikais pradėjome keliauti kada pirmasis vaikas buvo vos kelių mėnesių, bet tai buvo trumpos kelionės, kurios tikrai nesukėlė didelių iššūkių. O mūsų didžiosios kelionės prasidejo 2019 metais, tada automobiliu su sūnumi ( jam tada dar nebuvo 3 metukų) apkeliavome didelę dalį Europos, 13 skirtingų šalių. Tai buvo pati geriausia vasara mano gyvenime galvojau tada! 

Tačiau šiais 2021-aisiais metais  darome tą patį, tik jau su dviem vaikais, keliaujame po Europą automobiliu vėl. Ši kelionė pati geriausia!

Pomėgis keliauti abiejų, bet keliones planuoja mama

Prieš susilaukiant vaikų daug keliavome kartu. Automobiliu apkeliavome beveik visą Norvegiją, skridome į Dubajų, Kretos salą, Barseloną, Malagą, Londoną, Paryžių, Amsterdamą, Tenerifę. Tais laikais, prieš 8-10 metų, kelionės į kitas šalis nebuvo tokios populiariarios ir lengvai pasiekiamos kaip dabar.

Pomėgis keliauti yra mūsų abiejų, nes mėgaujamės patiriamais įspūdžiais kartu. Bet iniciatorė esu aš, nes aš planuoju visą kelionę, visas vietas randu ir išsaugau – ką jau aplankėme ir ką dar norime aplankyti.

Brigitos šeimos TOP3 šalys su vaikais. Ką labiausiai verta jose aplankyti? 

  • Italija – Como ežeras, Roma, Dolomites 
  • Prancūzija – Annesy miestas ir ežeras 
  • Vengrija – Budapeštas 

Mes visose vietose visada randame įdomios veiklos ir vaikams, bet keliaujame visur kur norime, o ne tik ten kur atrakcionų parkai. Kartu vežiojames plaukiojimo lentą, tad betkuriame vandens tvelkinyje galime smagiai ir aktyviai praleisti laiką. 

Atostogavimas ir keliavimas yra skirtingi dalykai

Mes keliaujame jau 3 mėnesius,  bet tokios dienos kada nedirbčiau nebuvo. Manau, kad atostogavimas ir keliavimas yra skirtingi dalykai. Keliaujame, bet tai nereiškia, kad tai atostogos kai gali išjungti telefoną ir mėgautis kiekviena akimirka. Skrydis į Egiptą ir laiko leidimas viešbučio teritorijoje nėra tas pats kaip keliauti taip kaip tai darome mes. 

Mes gyvename Ispanijoje jau 3 metus, pietinėje dalyje, tai rekomenduočiau atvykstantiems atostogauti čia aplankyti Nerja, Ronda, Ardales, Esteponoje yra gražus zologijos parkas, drugelių parkas – Benalmadena mieste. Taip pat ne kartą aplankėme Barseloną, Alicantę. Čia visur tobulos vietos su vaikais, įvairiausi parkai, jūra, gražūs paplūdimiai ir vandens pramogos.

Kokie svarbiausi daiktai atostogaujant su vaikais? 

Maistas ir vanduo, apsauga nuo saulės ir kepurės, higienos priemonės, vaistinėlė. 

Užsiėmimams – smėlio žaislai, knygelės, pieštukai, puzlės, kamuolys.

Svajonių šalis

Man patinka keliauti, sunku išsirinkti vieną vietą. Aš labai myliu kalnus, tad keliaujant aplink Alpes nuolatos kartojau, kad noriu čia likti. Tačiau kai ateina žiema norisi kur šilta. 

Tad mes pasirinkom Ispaniją kaip svajonių šalį ir būtent pietinę jos dalį, nes ten šilčiausios žiemos, geriausias klimatas. Labai skanus maistas, gera medicina, geros galimybės vaikams. 

Gyvenant Ispanijoje labai daug laiko praleidžiame gryname ore, nes lietingų dienų per metus tikrai nėra daug palyginus su saulėtomis. Veiklų, užsiėmimų su vaikais taip pat yra labai daug. 

Kas svarbiausia keliaujant su vaikais ?

Ne tik keliaujant, bet visada tėvai turi priminti sau, kad vaikai yra vaikai, neturime tikėtis, kad jie elgsis kaip suaugę žmonės. Negalima atimti iš jų vaikystės. 

Dažnai drausminame vaikus : nesitaškyk, nerėk, nemėtyk, nešokinėk… Vaikai turi visą tai daryti,  jeigu jūsų vaikas to nebedarytų, jums nebereikėtų jų drausminti, bet ar tai būtų normalu? Kada vaikas nesielgia kaip vaikas? 

Kiekvieną kartą, kai Jums atrodo, kad vaikas elgiasi blogai, kvailai, nemandagiai ar dar kažkaip, pasakykite sau garsiai: jis tik vaikas, leisk jam būti vaiku. Ne tik keliaujant, bet ir auginant vaikus reikia daug kantrybės. 

O keliauti taip kaip keliaujame mes per skirtingas šalis, kelis mėnesius, su automobiliu ir nuolatos keičiant apsistojimo vietas nėra paprasta. Tai reikalauja ne tik kantrybės, bet ir išlipimo iš daug komforto zonų, kurias esame susikūrę. Tenka susidurti su daug iššūkių.

Todėl daugumai keliavimas su vaikais atrodo per sunku. 

Už pokalbį dėkojame šauniai keliaujančiai mamai Brigitai Petrulei

Daugiau mamų istorijų iš kelionių užsienyje visada galite rasti čia: keliavimas su vaikais užsienyje

Nori pasidalinti savo patirtimi ir istorijom? Rašyk mums čia arba „Keliaujančios mamos” socialiniuose tinkluose!

 

 

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas