Kelionė kemperiu po Ispaniją ir Gibraltarą

Kelionės kemperiu po įvairias šalis yra daugelio svajonė! Mama Indra dalinasi detaliomis kiekvienos kelionės dienos veiklomis, žygiais ir įspūdžiais su vaikais po Andalūziją ir Gibraltarą!

Taip pat skaitykite apie naujas tiesiogines kryptis iš Lietuvos: Lietuvos oro uostai: naujos TIESIOGINĖS kryptys – (keliaujanciosmamos.lt)

Kelionės pradžia:

Sveiki! Geriau vėliau nei niekada! Norime pasidalinti savo kelionės įspūdžiais iš kelionės įvykusios lapkričio mėnesį.

KELIONĖS DATA: 2022.11.14-2022.11.27. Iš šių dienų aktyviai keliavome 7 dienas, kitas – leidome draugų vestuvėse.

ŠALIS: Keliavome po Andalūziją (Ispanija) ir Gibraltarą (UK).

KELIAUTOJAI: Keliavau aš su vyru ir dviem vaikais, sūneliais (vyresnėliui 3 m. 2 mėn., o mažiausiam 1 m. ir 2 mėn.)

NUVYKIMAS: Skridome lėktuvu, su persėdimais: Vilnius-Londonas (Luton) (linijos Ryanair) ir kitą dieną Londonas (LUTON) – Malaga (linijos easyJet). Turėjome nakvynę Holiday Inn viešbutyje, kuris yra prie pat oro uosto. Mums pasirodė skristi su persėdimais ir pigiau ir patogiau. Buvo apsvarstyta galimybė rinktis tiesioginį skrydi Kaunas – Malaga, bet… mums nuo namų iki Kauno oro uosto 130 km, skrydis 4 h, o nusileidimas vidurnaktį..

BAGAŽAS: Turėjome 7 vienetus bagažo:

4 rankinius bagažo vienetus: 3 (2 kuprines ir viena nedidelė sportinę tašę per petį), kurie priklausė man, vyrui ir vyresnėliui. Ir vieną lagaminuką 10 kg, kuris kainavo papildomai, bet galima jį buvo imtis į lėktuvo vidų.

3 registruotus bagažo vienetus: vieną 20 kg normalų lagaminą ir 2 INFANT bagažo vienetus, kurie yra nemokami (1. vežėmės sportinuką (mūsų vežimas gan kompaktiškas ir turi specialią tašę) 2. Vežėmės Deuter nešynę viresnėliui, mylimą naktipuodį, du gan didelius žaislinius sunkvežimius, didelį poką sauskelnių ir dar smulkmenėlių. Viską dailiai sudėjome į kelis didelius šiukšlių maišus ir gausiai apvyniojome lipnia juosta, padarėme patogią rankeną ir atrodė visai neblogai! 🙂

Bagažo nemažai,

bet oro uostuose naudojomės bagažo vežimėliais, Lutono oro uoste jie mokami (2 svarai), bet su juo galima nueiti iki viešbučio ir laikyti per naktį, tai didelio vargo su gan daug bagažo neturėjome. Oro uostuose aš mažiausią nešiausi nešyklėje, o vyresnėliu labai patiko sėdėti ant vežimo bagažui! Lėktuve mažiukas sėdėjo man ant kelių (kai buvo būtina sėdėti prisisegus).

Keliavimo būdas:

Po Ispaniją keliavome su čia išnuomotu kemperiu. Kemperis buvo gan didelis ir patogus, nepaisant to, papuolėme į sukčių rankas. Todėl Indie Campers nuomos platformos nerekomenduojame.

ŽYGIUOSE SU VAIKAIS: Vyresnėlį (18 kg) vyras nešiojosi Deuter Kid Comfort 3 III nešynėje, o mažiausias (12 kg) pas mane džiaugėsi kelionės vaizdais ErgoBaby nešyklėje.

Apie aktyvią kelionės dalį trumpai padieniui:

11.16. Aplankėme Nerja Cave Park. Įėjimas mokamas, bet už vaikus mokėti nereikėjo. Mums patiko, paliko didelį įspūdį.

Tą pačią dieną vykome į žygį po Tabarnaso dykumą. Maršrutas Ruta Circular de Western Leone. Žygio užbaigti nepavyko, nes takas yra apleistas, užgriuvęs ir nepraeinamas, ypač su vaikais. Tad nužygiavus 1,8 km teko grįžti. Bet vis tiek, pamatytas kraštovaizdis kalba pats už save. Labai patiko.

11.17 vykome šiauriau į Sierras de Cazorla gamtos parką ir čia perėjome Cueva del Agua maršutą. Gaila, kad tik buvo didelis rūkas ir mums peizažą užstojo debesis..

11.18 Vykome į Sierra Nevada Nacionalinį parką. Ir čia žygiavome nuostabiu Cahorros Rio Monachil taku.

11.19 Tėtis vienas leidosi į žygį nepaprasto grožio Caminito del Rey (The King‘s Little Path) taku. Įėjimas mokamas, bilietą geriau pirkti internetu iš anksto, nes takas labai populiarus ir vaikai iki 8 metukų neįleidžiami, tai kol tėtis žygiavo, mama leido laiką su vaikučiais kemperyje, kaip ir buvo planuota.

11. 20 Ryte aplankėme Rondą. Su kemperiais yra kėblu miestuose/senamiesčiuose, tai mes į juos ir nelabai važiavome, nes sudėtinga dėl parkingo. Konkrečiai Rondoje kemperį palikome mokamoje traukinių stoties stovėjimo aikštelėje ir patraukėme prie Rondos įžymiojo tilto.

Po pietų vykome į trumputį, bet kvapą gniaužiantį žygį po Cueva del Hundidero , čia pasivaikščiojome per užtvanką, o po to leidomės iki laukinio urvo. Takas puikiai įrengtas ir nešamiems vaikučiams saugus.

11.21 rytą kilome kalnų siauručiais serpantinais iki Mirador de Salvador Guerrero žygio vietos. Nors ir kartais užplaukdavo debesėlis, bet pavyko pasigėrėti panorama nuo kalno keteros.

Vėliau po pietų nuvykome prie Viduržemio jūros, bet gal jau tiksliau būtų sakyti prie Atlanto vandenyno pakrantės. Čia ketinome leistis į dar vieną žygį kopomis ir pajūriu Playa Bolonia Banos Baelo , bet įpusėjus, pradėjo stipriai lyti ir nuskubėjome atgal į kemperį.

11.22 Paskutinė aktyvios atostogų dalies diena,

o jos planas – Gibraltaras. Šią dieną pasivaikščiojome po Gibraltaro centrą ir kilome funikulieriumi į Gibraltaro kalną (PATARIMAS pirktis bilietus inertnetu ir nestovėti eilėse, kaip kad gavosi mums. Mes pirkomės pilno paketo bilietą). Norėjome pereiti šį maršrutą , bet neįvertinome, kad mūsų ES veikiantis internetas čia neveiks, tad tiesiog sekėme nuorodas ir mėgavomės vaizdais.  Dar įspėjimas dėl makakų! Taip, faina ir egzotika, bet vertėtų jų pasisaugoti, ypač jei rankoje koks užkandis.. Kalbu iš patirties, nes iš manęs makakos atėmė tik išluptą ledų porciją, o viena net grybštelėjo man ranką nagais! Va toks, nuotykis.

Oras ir grįžimas:

Lauke temperatūra diena buvo pats tas žygiavimui – apie 18-20 laipsnių (žinoma, kalnuose kiek vėsiau). Kelis kartus lijo, bet lietus būdavo trumpalaikis. Antrą kelionės savaitę, kurią leidome ne žygiuodami, o draugų vestuvėse, oras visai atšilo, dienomis buvo kartais net 24 laipsniai su daug saulės. Priminsiu, kad Lietuvoje tuo tarpu, jau nuo lapkričio vidurio sniegai pradėjo pustyti kelius. Tad, jei kas galvojate, kaip Andalūzijoje lapkričio mėnesį su orais, tai pirmyn! Jie labai geri!

GRĮŽIMAS: Grįžome vėl: Malaga – Londonas (Luton): Londonas (Luton) – Vilnius su persėdimais ir nakvyne tarp persėdimų viešbutyje.

Apibendrinant,

Ispanijoje prabuvome 12 dienų (2022.11.15-26); Nuvažiavome 1215 km. kemperiu; Su vaikais nužygiavome +-39 km;

Kelionėje mes:

  • Ėjome per Tabarnaso dykumą;
  • Perėjome du urvus (Nerja ir Šv. Mykolo (Gibraltare));
  • Su vaikais įveikėme pilnai 5 nuostabius žygius (2 nepavyko, dėl tam tikrų aplinkybių);
  • Aplankėme 2 miestus (Rondą ir Gibraltarą (UK));
  • Buvome prie Atlanto vandenyno (vyras net išsimaudė);
  • Nakvojome kempinguose ir stovyklavietėse;
  • Matėme nuostabius kalnus, slėnius, urvus, kriokliukus, vingiuotus siauručius kalnų kelius, kaktusus, palmes, jūrą ir vandenyną;
  • Visa šeima smagiai leidome laiką, daug kalbėjomės, svajojome;
  • Fotografavome, filmavome.

Jei būtų įdomu išsamesni kelionės įspūdžiai, jie surašyti mūsų FB grupjė “Indra&Edmundas”. Čia yra daugiau nuotraukų/video. Jei bus ūpo, mūsų nuotykiai Ispanijoje virs Youtub’o filmukais ir nuguls mūsų Youtub kanale – Indra&Edmundas.

#keliones#ispanija#gibraltaras#kelionessuvaikais #zygiai#kelionekemperiu#uzsienyje #keliaujanciosmamos

Kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas