Kelionė į Prancūzijos ir Šveicarijos Alpes

Mėnesis Alpėse, naujieji metai Šveicarijoje? Skamba, kaip svajonių žiemos atostogos! Mama Aistė su šeima būtent tokias atostogas ir turėjo, dėkojame jai ir kviečiame skaityti!

Taip pat skaitykite apie šeimos kelionę kemperiu po Ispaniją ir Gibraltarą: Kelionė kemperiu su vaikais po Ispaniją ir Gibraltarą – Keliaujančios Mamos (keliaujanciosmamos.lt)

Praktiškai visą gruodžio mėnesį

praleidome Prancūzijos Alpėse, Savoie regione prie Chamonix. Nuostabios vietos, vaizdai, bent kartą gyvenime tikrai verta ten pabūti, mes išvykome su jausmu, kad dar būtinai sugrįšime!

Mums didžiausią įspūdį palikę miesteliai:

  • Chamonix
  • Saint-Gervais-Les-Bains
  • Megeve

Smagu, kad visai šalia yra Italija, Šveicarija, vos valanda kelio ir jau smagiai laiką leidi Ženevos kalėdinėje mugėje! 

Chamonix ras ką veikti visi –

alpinistai ir slidinėjantys, o ir mažiukams yra abstu kalneliu, kur vaikystę ant rogių ar plastiko maišelių prisimena suaugę. Susidaro įspūdis, jog ir didžiausius pesimistus kalnų vaizdai ir hype’as gana greitai paverstų slidinėjimo fanais.

Iš Chamonix su keltuvu galima užkilti į Aiguile du Midi viršūnę (3842 m), o viršuje esančiame pastate pasitikrinti savo aukščio baimes stikliniame balkone! 🙂 Deja, mums ten pakilti neteko, kadangi mūsų pupsiui dar nėra 3-jų (tik nuo tokio amžiaus galima keltis į Aiguile du Midi, nors rekomendacija būtų nuo 5-erių).

Tuo tarpu į mt Brevent viršukalnę  (2525 m) galima kilti jau ir su 2-jų metų pupsiu, tad apsimuturiavom šalikais, kepurėm, aka kosmonautai ir pakilom  į viršų. Mus pasitiko, tiesiogine ta žodžio prasme, kvapą gniaužiantis vaizdas į Mont-Blanc  – “the Roof of Europe” (4810 m). Vaizdu ramiai galima pasimėgauti Le Panoramic restorane arba tiesiog sėdint sniego pusnyje – kaip kam mieliau, mes pasirinkom pusnis!

Daug kas alpių vaizdus piešia su raudonu traukinuku..

..ir tikrai! ,,Ekspuodicija” raudonuoju traukiniu į ledyną!! Važiavom į Mer de glace (Ledo jūra). Nuo Chamonix miestelio vos 20 min ir jau buvom užkilę į 1913 m aukštį, tada keltuvu žemyn, 540 laiptelių vėlgi žemyn ir mes ledyno urve! Va čia tai jausmas nenusakomas! Sunku suvokti, kad čia LEDYNAS, o ne kokios dirbtinės ledo skulptūros! Jei būsite šiuose kraštuose, būtinai apsilankykite – labai įdomi patirtis!

Deja, gruodis nebuvo dosnus sniegu

tad Alpėse slidinėjimo nebuvo tiek daug, kiek tikėjomės. Džiaugiamės, kad ištaikėme progą paslidinėti Les Houches trasose!

Šeimoms draugiškiausios slidinėjimo trasos:

  •  Les Houches
  •  Les Planards

Naujųjų pasitikti patraukėme į Šveicariją

Iš Kandersteg miestelio keltuvu užkilom į kalną ir apie 25 min pėsčiomis keliavome iki Oeschinesee ežero. Vaizdai magiški! Tiesa, jei keliausite su mažaisiais, geriausia tai daryti su nešyklėmis arba rogėmis, jei yra pakankamai sniego. Aplankėm ir Lauterbrunnen miestelį, garsėjantį pačiame miestelio centre esančiu 300 m aukščio Staubbach kriokliu.

Apibendrinant – Europa turi fantastines Alpes su begale įspūdingų vietų! Kyla noras lankytis dar ir dar kartą!

Daugiau mamos Aistės su šeima kelionių įspūdžių rasite @Triple AZ Trip 

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada labai laukiame laiškų: keliaujanciosmamos@gmail.com

Taip pat, kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  

#kelionessuvaikais #alpes#šveicarija#prancūzija#slidinėjimas#kalnai#patarimai#žiemoskelionės

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas