Londone su vaikais: ką aplankyti?

Nors Londonas yra viena brangiausių Europos sostinių, jis yra ypatingai įdomus megapolis su savo istorija, tradicijomis, kultūra, o be to – labai lengvai pasiekiamas ir iš Lietuvos. Todėl į Jungtinę Karalystę išsiruošėme ir mes, kad galėtume papasakoti kas mums pasiteisino ir paliko didžiausią įspūdį sostinėje – Londone su vaikais. Į kelionę leidomės tryse: mama ir dvi dukros aplankyti Londone gyvenančius draugus.

Skaitant kaip sekėsi Londone su vaikais, taip pat galite pasižvalgyti apie naujas tiesiogines kryptis iš Lietuvos čia: Lietuvos oro uostai: naujos TIESIOGINĖS kryptys – (keliaujanciosmamos.lt)

Susisiekimas

2023 m. sausis.  Londonas labai paprastai pasiekiamas gyvenantiems bet kurioje Lietuvos vietoje. Skrydžiai tiesioginiai, nebrangūs, galima rinktis artimiausią Lietuvos oro uostą (Vilniaus, Kauno ar  Palangos).

Štai, pavyzdžiui mes, gyvendamos Klaipėdoje rinkomės tokį variantą:
Traukiniu vykome Klaipėdos į Vilnių, nes dar sugalvojome aplankyti vilniečius draugus iki skrydžio. Kelionė truko 4,5 val. – apytiksliai valanda ilgiau nei automobiliu. Bet tikrai buvo patogesnė vykstant su vaikais, nes daugiau erdvės, galima vaikščioti, užkąsti, nereikia vairuoti. Kaina vykstant 2 suaugusiems ir vaikui – pigiau nei automobiliu (aišku, priklauso dar ir nuo automobilio, bet mums susitaupė, o ir už parkingą oro uoste nebereikia išlaidauti). Tad šitą kelionės etapą užskaitėm. Kaina suaugusiems po 22,50 eur, vaikams pusė kainos.
Toliau laukė skrydis lėktuvu Vilnius-Londonas (Luton) (Ryanair), kaina visoms trims 44 eur iš viso. Kadangi nebuvome „pririštos” prie automobilio tai atgal rinkomės skrydį į Palangą. Grįžimas Londonas (Stansted) – Palanga, kaina visoms trims 37,99 eur (skrydis po 12,99eur plius dvi rezervuotos vietos po 6 eur, minus JK mokesčių nuolaida). Skrydis Londonas-Palanga net 30 minučių trumpesnis nei Vilnius-Londonas.

Bagažas ir patikros

Turėjome tik 3 rankinius bagažo vienetus: 3 kuprines, kiekvienai po vieną. Pastarąsias dvi keliones vis užtaikome kur oro uostuose (gruodį Helsinkyje, dabar Londono Stanstede) bagažas ir keleiviai skanuojami naujomis technologijomis. Tai reiškia, kad nebereikia išiminėti skysčių ar kitų dalykų iš tikrinamų bagažų, o pakanka kuprines, lagaminus, striukes padėti į patikros dėžes taip kaip atsinešėte. Batų taip pat nėra butinybės nusiauti, jie praskanuojami specialiame įtaise pastačius koją. Žmonės skanuojami tam tikroje pozicijoje pakėlus prie šonų rankas pagal parodytą kontūrą. Na ir tradiciškai, mano mažoji kadangi viską turi paliesti, užlipti, paspausti ir t.t., tai tenka priėjus patikrą dar ir jos daiktus leisti patikrinti tuo testiniu „popieriuku”.

Vėlgi, kadangi Jungtinė Karalystė jau ne Europos sąjungoje, tai tiek išvykstant, tiek grįžtant tenka pateikti pasus abiejų šalių pasieniečiams. Jokių papildomų testų ar sertifikatų mums vykstant nebuvo reikalaujama, kaip ir kaukių lėktuve, oro uoste ir nuvykus į Londoną.

Tad leidžiamės tyrinėti, ką galima veikti Londone su vaikais – NEMOKAMOS vietos ir vietos, už kurias VERTA SUMOKĖTI!

Išsisaugok kitai kelionei! Nes tikrai įmanoma būnant Londone su vaikais ir pataupyti, ir puikiai praleisti laiką!

Ką pamatyti LONDONE su vaikais NEMOKAMAI:

National history museum (Gamtos istorijos muziejus)

Čia jūsų laukia įspūdingi dinozaurų, paukščių, vabzdžių pasaulių eksponatai, galite net . Muziejaus lankymas nemokamas.  Tačiau, jei nenorite laukti prie įėjimo, rekomenduojame užsisakyti savo nemokamą lankymosi laiką ir atvykus išvengsite gana netrumpos eilės (paskutinėje nuotraukoje). Rezervuoti bilietą galite čia: SPAUSK
Patyrinėti, ką smagaus galima rasti šiame muziejuje su vaikais, SPAUSK čia:

Raitosios sargybos pasikeitimas

Horse Guards pastato arka su laikrodžiu išlieka oficialiu įėjimu į Šv. Jokūbo ir Bekingemo rūmus. Pastatą saugo du raitieji kavalerijos kariai, kurie kasdien budi lauke nuo 10 iki 16 val. Sargybos pasikeitimas čia vyksta kasdien 11:00 val. ir sekmadieniais 10:00 val. Mes pataikėme apsilankyti jų pamainos pasibaigimo ceremonijoje 16 val. Mūsų instagram įkelsime video.

Science museum

Interaktyvus Mokslo muziejus  – tikras vaikų džiaugsmas kur galima eksperimentuoti praktiškai viskuo!

SkyGarden 

Tai aukščiausiai įsikūręs sodas su nuostabiais vaizdais ir kuriame apsilankymas taip pat nieko nekainuoja! Tik nepamirškite užsisakyti savo nemokamą įėjimo bilietą čia.

Nacionalinė galerija – tai meno muziejus Londono Trafalgaro aikštėje.

Įėjimas nemokamas, nebent norite užsisakyti turą su gidu. Galite atvykti tiesiog ekspromptu arba suplanuoti savo nemokamą vizitą čia: SPAUSK.
Tai vienas lankomiausių pasaulio meno muziejų, su daugiau nei 6 mln. lankytojų per metus, bet ten tikrai įdomu ir vaikams! Įspūdinga patirtis laukia 7–11 metų vaikų Nacionalinėje galerijoje  su programėle „Paveikslų saugotojas“. Tai įtraukiantis nuotykis mobiliajame telefone, skatinantis vaikus tyrinėti ir sužinoti apie vieną didžiausių paveikslų kolekcijų pasaulyje. Rekomenduojama tėvų ar kitų suaugusiųjų palyda. Atsisiųskite programėlę į savo telefoną ar planšetinį kompiuterį: Android arba Apple

Šviesos festivalis „Winter lights” 

Atvykite pamatyti įspūdingai plūduriuojančio  Žemės rutulio ir dar virš 20 šviesos instaliacijų.  Šis šviesų festivalis apšviečia dangoraižių, finansų ir ofisų centrą Canary Wharf. Apžiūrėkite su vaikais viską – nuo milžiniškų mamutų šeimos Riverside iki svaiginančio šviesolaidinio tunelio Wood Wharf. Čia rasite ir daug įvairaus maisto, nesvarbu, ar pasirinksite greitai užkąsti gatvės maisto turguje, ar užsisakysite vakarienę viename iš daugybės barų ir restoranų. Tinka visiems amžiams ir skoniams!
Šis šviesos festivalis vyks tik iki sausio 28 d., vaizdas įspūdingas!  💷Panaši, bet jau mokama instaliacija „Museum of the Moon” – ją galite rasti kitoje Londono vietoje, Old Royal Naval College, iki vasario 5 d.

Dalykai už kuriuos VERTA SUMOKĖTI:

Brigit’s Afternoon Tea Tour

Būnant Londone verta rinktis būtent Tea tour, nes popietinė arbatėlė – viena žinomiausių anglų tradicijų, o dar ir patogiai pamatote žinomas Londono vietas! Autobusas vežioja jus, o jūs vaišinatės užkandėlėmis, pyragaičiais ir gėrimais. Yra įvairių teminių turų,kurie vyksta nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. LABAI rekomenduoju užsisakyti iš anksto, nes likus kelioms dienoms iki atvykimo, laisvų vietų galite ir nebegauti. Taip atsitiko ir mums (nebebuvo vietų 5 asmenims), todėl rinkomės klasikinį Afternoon Tea tour su Brigit’s bakery kepyklėlės vaišėmis. Ir likome sužavėtos!

Jei norėsite užsisakyti tokį turą, tai galite padaryti tiesiog ČIA.

Brigit’s bakery turą rinkomės todėl, kad jis į nepamirštamą Londono įspūdį apjungia šiuos dalykus :

  • apžvalgos turą;
  • temines keliones (Kalėdoms Grinčo, žymiojo meškučio Paddingtono, kiaulytės Peppos ir kt.);
  • po Londoną 1,5 val. žvalgotės pro autentiško antikvarinio autobuso langus (kaip tai vykdavo 1960 metais);
  • kelionės metu užkandžiaujate ir smaližiaujate nuostabiais Brigit’s bakery sumuštinukais, daržovių pyragėliais ir desertais.  Užkandžiaujate, tai čia labai kukliai pasakyta, nes vaišių, kurių nebeįveikėme, parsivežėme dailiai supakuotus dėžutėse ir su malonumu pasimėgavome dar tą dieną po vakarienės. Brigit’s bakery galite rinktis meniu: iš tradicinio, vegetariško, dietinio be alergenų. Užsisakyti savo turą galite čia: SPAUSK.  O mes dar gavome ir nuolaidą, kuria pasidalinsime su pirmais mums parašiusiais žinutę  į keliaujanciosmamos@gmail.com
Hario Poterio pasaulis

Patirkite filmų kūrimo paslaptis – apsilankykite pas Harry PotterįPlačiau apie apsilankymą šiame Warner Bros studijos ture skaitykite čia:  Hario Poterio pasaulis O čia smagus 90 sekundžių filmukas iš ten video/reel.

R.Ketlerienės foto

Dangoraižis SHARD

Aukščiausias Vakarų Europoje dangoraižis ir panoraminis vaizdas iš jo 360 laipsnių apžvalgos aikštelės 72-ame aukšte. Yra uždara panoraminė erdvė ir dar vienu aukštu aukščiau – erdvė su atviru stogu, tad nesušalkite.  Užsisakyti bilietus galite čia. Šiame dangoraižyje taip pat gausu restoranų, viešbučių su baseinais, jei piniginė leidžia, galite jame ir apsistoti, pažymėti kokią sukaktį ar svarbų įvykį. Kai mes lankėmės SHARD, kai tik buvo švenčiami kinų Naujieji metai, tad neatsisakėme ta proga pavakarieniauti šiame dangoraižyje įsikūrusiame restorane Gong su vaizdu į Tower Bridge.

Istorinis Tower Bridge

Vaikų ir suaugusių smalsumą sužadins istorinis Tower Bridge su pėsčiųjų takas stiklinėmis grindimis virš žymiojo tilto ir vaizdais į Temzės upę. Užsisakyti bilietus galite čia. Arba  pasižvalgyti į Temzę galite ir iš London Eye apžvalgos rato (nepigu, nuo 32,50 svaro).

HMS Belfastkarinis laivas

Tai didžiausiais Europoje Antrojo pasaulionio karo laikų povandeninis laivas. Galima apžiūrėti visą laivą – nuo mašinų skyriaus iki kapitono tiltelio. Čia vyksta edukaciniai užsiėmimai. Kainos ir bilietai čia.

HORNIMAN muziejus ir sodai

Įėjimas į Horniman muziejų ir sodus yra nemokamas. Tačiau mokestis imamas norint aplankyti  ELMERį ir draugus (spalvotą David McKee pasaulį, šiuo metu vykstančią parodą), kaip ir  Akvariumą bei Drugelių namą.

Orai

Visi žino, kad orai Londone permainingi. Kai vykome, orų prognozės rodė nuolatinį lietų… Bet iš patirties žinojome, kad orai gali ten keistis net kelis kartus per dieną. Tad vėlgi, ruošėmės atsakingai. Pagal prognozes naktimis buvo žadama ir šaltuko, dienomis +4+10 šilumos. Tad toks tas sausis Londone: nei žiema, nei pavasaris.

Apranga  – tinkama drėgmei ir šalčiui

Kadangi ruošiantis kelionei mus profesionaliai ir labai maloniai konsultavo Hiatus.lt , tai ir šįkart nulėkėme į Klaipėdos parduotuvę pasitarti kaip nesušlapti ir nesušalti, o ko trūko, dėl dydžių, buvo užsakyta ir atsiųsta per porą dienų iš kitų miestų Hiatus.lt parduotuvių. Stimulą atsinaujinti suteikia ne tik augantis vaikas, bet ir išpardavimų nuolaidos. Todėl vietoje planuotos vienos striukės teko įsigyti net dvi: vieną šiltą atsparią vandeniui, spalvotą, su žaismingomis detalėmis, o kitą waterproof, atrodytų plonesnę, bet tinkančią nešioti net iki -20! Batukus taip pat radome čia, kiek žemesniais auliukais nei žieminių, tačiau taip pat neperšlampančius. Bei judesių nevaržančias kelnes, impregnuotas nuo vandens ir purvo, papildomai sutvirtintas tiek keliais.

Ir kaip tik vakar užmatėme nuotaikingą bandymą KAIP ATSKIRTI RŪBUS atsparius vandeniui nuo neperšlampančių waterproof – pažiūrėkite ir jūs šį video/reel, gal pravers renkantis arba išbandykite tai patys!

O šiuo metu galite pasinaudoti dar ir nemažomis išpardavimų nuolaidomis LEGO wear vaikiškiems rūbams! Čia ta pati viena iš mūsų pasirinktų striukyčių 🙂

Kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint Instagrame  @keliaujancios_mamos  kad Jus pastebėtume ir pasidalintume!

#londonas #kelionessuvaikais #uzsienyje #londonesuvaikais #muziejai #afternoonteatour #brigitsbakery #shard #hiatuslt #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas