Mamos iššūkis: apžvalgos bokštai su Vyčio vėliava

Šis sausis tikrai nelepino orais lauko pramogoms su kūdikiais ir vaikais. Tačiau ir tokiu atveju viskas priklauso tik nuo požiūrio! Mama Indrė sugalvojo kaip motyvuoti save ir įprasminti savo laiką su vaikais keliaujant po Lietuvą bet kokiu oru. Tad pristatome keliaujančią mama Indrę – Mama gamtoje tinklaraštininkę ir jos sausio mėnesio iššūkį. Apžvalgos bokštai ir ant jų iškelta istorinė Vyčio vėliava sausio 13-osios aukų pagerbimui.

Apžvalgos bokštai ne vieninteliai įdomūs objektai apsilankymams su vaikais žiemą. Rubrikoje Mamos keliauja Lietuvoje galite rasti daugiau straipsnių apie keliones po Lietuvą su vaikais (spausk ir ieškok idėjų).

Kas mėnesį po iššūkį kelionėms Lietuvoje!

Indrė – pradedančioji tinklaraštininkė Mama gamtoje, nuolat generuojanti idėjas, kaip dažniau išeiti į lauką su vaikais ir motyvuoti juos rinktis aktyvų laisvalaikį gamtoje. Dalinamės Indrės idėja, kurią ji buvo išsikėlusi sausio mėnesiui, kaip ši idėja gimė ir kaip sekėsi ją įgyvendinti. Keliaujančios mamos” kviečia sekti, kokį iššūkį Indrė jau sugalvojo vasariui ir kartu su Indre tuos iššūkius įgyvendinti!

Indrė dalinasi: „Šovė mintis kiekvieną mėnesį išsikelti tikslą (iššūkį), kurį turėsiu įgyvendinti – taip būsiu atsakinga tiek prieš save, tiek prieš kitus.

Taigi, atėjo sausis, o su juo ir labai svarbi data – sausio 13-oji, laisvės gynėjų diena, kurią daugelis atsimena patys arba iš tėvų ar senelių pasakojimų. Apie šią dieną daug neišsiplėsiu nes tikiu, kad visi istoriją žino, tačiau kas yra svarbiausia – tai nepamiršti! Kiekvienais metais paminėti, parodyti kaip gerbiame savo laisvę ir už ją kovojusius. Taip ir mes savo vaikams šią žinutę perduodame, todėl tam ir skyrėme sausio mėnesio tikslą.

Aplankėme 13 apžvalgos bokštų Lietuvoje ir iškėlėme Vyčio vėliavą

Apžvalgos bokštai simbolizavo televizijos bokštą, prie kurio vyko sausio 13 – osios įvykiai. Vyčio vėliava – valstybę, laisvę, patriotiškumą ir priminimą, kam esame dėkingi.

Išpradžių pabijojau sakyti, kad tai iššūkis, todėl pavadinau tikslu, tačiau kai reikėjo tai įgyvendinti tapo tikru iššūkiu dėl dviejų dalykų:

 • Oras – pasitaikė labai šalti orai, o prie šalčio dar prisidėjo didelis vėjas, lietus ir žinoma bokšto viršuje viskas dvigubai intensyviau nei apačioje. Taip pat lipant sušalę konstrukcijos labai braškėjo ir siūbavo, tai lipti buvo adrenalino dozė;
 • Atstumai – gyvename Vilniuje, tačiau pačių artimiausių bokštų nesirinkome, nes taip įdomiau. Tai nuvažiavome gana daug kilometrų ir turintys vaikų supras, ką reiškia ilgos kelionės kūdikiui ir aktyviam vaikui išsėdėti automobilyje.

Tačiau visa kita buvo nereali patirtis, nes vasarą užlipti į apžvalgos bokštus nėra tokia jau sunki užduotis. O štai vidurį žiemos nėra taip paprasta, bet pamatyti baltą kraštovaizdį labai verta! Nuo jų matosi laukai, ežerai, miškai, upės – visa Lietuvos grožį atspindinti gamta.

Keletas patarimų norintiems žiemą lipti į apžvalgos bokštus su vaikais:

 • Pasirūpinkite apsauga nuo vėjo ypač kūdikiams, nes viršuje gerokai didesnis vėjas ir šaltis;
 • Pasidomėkite prieš važiuodami, koks privažiavimas, kiek reikės eiti pėščiomis nuo aikštelės (žiemą pravažiavimas miškais būna komplikuotas);
 • Pasirinkite „draugiškesnius vaikams” apžvalgos bokštus į kuriuos jiems lipti bus smagu, o ne baisu (daug priklauso nuo konstrukcijos ir laiptelių). Mums patikimiausi buvo šie: Šiaulės, Birštono, Merkinės, Didžiasalio, Eibariškių apžvalgos bokštai.

Gražiausi vaizdai atsivėrė:

 • Birštono apžvalgos bokštas;
 • Merkinės apžvalgos bokštas;
 • Labanoro (Mindūnų) apžvalgos bokštas;
 • Šiliniškių (Ginučių) apžvalgos bokštas.

Daugiausia adrenalino sukėlė lipant:

 • Puvočių apžvalgos bokštas;
 • Šiliniškių (Ginučių) apžvalgos bokštas.

Kol užlipi susisuka galva:

 • Labanoro (Mindūnų) apžvalgos bokštas;
 • Krekenavos apžvalgos bokštas.

Na, o jei tuo pačiu norite pamatyti daugiau tai labai rekomenduoju Birštono bokštą – netoliese galima nueiti iki Škėvonių atodangos, kur atsiveria nuostabus vaizdas tiesiai nuo skardžio. Krekenavos – prie pat yra supynių, basų kojų takas, kopimo sienelė ir kitų veiklų parkas. Beje šis bokštas apšviestas naktį, todėl vaizdas nenuvilia ir tamsiu paros metu.

Tai štai toks buvo mūsų sausio mėnesio tikslas, kuris virto iššūkiu ir gražiu sausio 13- osios įprasminimu taip pat žinoma ir smagiu šeimos praleidimo gamtoje būdu.

Visi aplankyti apžvalgos bokštai:

 1. Birštono apžvalgos bokštas – Aukščiausias Lietuvoje, tačiau lipant labai patogus ir saugus, todėl aukštis visai nesijaučia, užlipus atsiveria vaizdas į Nemuną.
 2. Veisiejų apžvalgos bokštas – Palyginti neaukštas, tačiau įdomios konstrukcijos. Užlipus atsiveria vaizdas į Snaigyno ežerą.
 3. Merkinės apžvalgos bokštas – Vienas iš įdomiausių, lipant galima sustoti keliuose bokšto lygiuose, vaizdas atsiveria į pušynus, Nemuno ir Merkio santaką.
 4. Puvočių apžvalgos bokštas – Lipti į šį bokštą buvo baisiausia, nes konstrukcija metalinė, laiptai nelabai patogūs, nuo šalčio ir vėjo labai traškantis ir judantis, tačiau vaizdas atsiveria į neaprėpiamus pušynus, o įdomiausia dalis tai etnografinis Puvočių kaimas, pro kurį važiuojant, atrodo lyg nusikeltum į praeitį.
 5. Ginučių (Šiliniškių) apžvalgos bokštas – konstrukcija labai panaši į Puvočių, o vaizdas atsiveria į Aukštaitijos nacionalinį parką, ežerus.
 6. Vilkakalnio (Ignalinos) apžvalgos bokštas – kadangi bokštas pastatytas pačiame Ignalinos mieste, tai ir vaizdai atsiveria į miestą, taip pat į žiemos sporto centrą, kur matėsi slidininkai.
 7. Lygumų apžvalgos bokštas – prie šio bokšto privažiavimas buvo sudėtingiausias, žinoma galima pasirinkti ir geresnį privažiavimą iš kitos pusės. Čia pamatėme būrį stirnų bėgančių per laukus, Kretuonos ežerą, miškus, senus kaimus.
 8. Didžiasalio apžvalgos bokštas – Neaukštas ir įdomios konstrukcijos, kuri panaši į Arką. Užlipus atsiveria vaizdas į Sirvėtos regioninį parką.
 9. Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas – Vadinu jį Lietuviškuoju eifelio bokštu, nes savo konstrukcija man jį primena. Laiptai kaip sraigtas lipant net sukasi galva, tačiau vaizdas užlipus puikus, atsiveria į Baltųjų Lakajų ežerą.
 10. Tytuvėnų apžvalgos bokštas – Konstrukcija primena Vilkakalnio apžvalgos bokštą, o vaizdas atsiveria į miškus ir laukus.
 11. Šiaulės kalno apžvalgos bokštas – Mums pasirodė įdomiausias, kadangi turi du užlipimus arba vieną užlipimą kitą nusileidimą, todėl vaikui tai buvo ypač smagu. Vaizdas į Tytuvėnų regioninį parką.
 12. Eibariškių apžvalgos bokštas – Labai keista, jog bokštas yra medinis, primena lyg gynybinis statinys randasi pačiame Radviliškio mieste, labai patogus vaikams. Vaizdas atsiveria į parką su vandens telkiniais.
 13. Krekenavos apžvalgos bokštas – Šis bokštas stovi prie pat turizmo centro ir labai gražiai apšviestas tamsiu paros metu. Užlipus vaizdas atsiveria į lygumas ir Nevėžio upę. Bokšto teritorijoje taip pat yra kitų pramogų vaikams.

Dalinamės Jūsų atradimais

„Keliaujančios mamos” pristato įdomiausias mamų keliones tiek Lietuvoje , tiek užsienyje! Esate pradedanti tinklaraštininkė ar tiesiog aktyvi šeima ir norite pasidalinti savo patirtimi? Rašykite keliaujanciosmamos@gmail.com arba žymėkite mus savo stories instagrame @keliaujancios_mamos_lietuvoje arba @keliaujancios_mamos jei keliaujate užsienyje.

Kopijuoti turinį be „Keliaujančios mamos” sutikimo – draudžiama.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas