Į kalnus su vaikais: mamos rekomenduoja kalnų kurortus

Sausis įprastai kalnų mėgėjų yra labai laukiamas mėnuo, kai galima pabėgti nuo kasdienybės ir darbų į kalnus. O kaip žiemos pramogas kalnuose galima suderinti su vaikais, savo patyrimais dalinasi ir labiausiai patikusius kalnų kurortus rekomenduoja Keliaujančios mamos.

Visus rekomenduojamus slidinėjimo kurortus mamos pačios aplankė ir išbandė su vaikais. Tad jei turite klausimų  – užeikite į @keliaujancios_mamos istorijas („stories”) arba tiesiai į mamų profilius paspaudus vardą.

Taip pat patarimų kokių daiktų reikia vykstant į kalnus su mažais vaikais galite rasti anksteniame straipsnyje „Su vaikais į kalnus: Patarimai„.

Kelionės į kalnus su vaikais nuo mažų dienų

Esu Aušra , dviejų berniukų mama. Visą gyvenimą mėgau keliauti, tačiau gimus vaikams motinystės atostogos leido lanksčiau derinti laiką ir atrasti dar didesnį kelionių džiaugsmą. Žiemos laikotarpiu viena pagrindinių kelionių krypčių – kalnai. Mamos dažnai baiminasi vykti į slidinėjimo kurortus su mažaisiais ir tikrai be reikalo. Šiai dienai galima rasti nemažai slidinėjimo kurortų, kurie pritaikyti žiemos pramogoms su vaikais.

Dalinuosi dalimi mūsų aplankytų vietų, kurias galiu rekomenduoti. Nors didžiausią įspūdį palieka Alpės, tačiau pirmoms kelionėms galima rinktis ir žemesnes vietoves Tatruose ar net Estijoje. Mes į kalnus leidomės drąsiai, iš karto prie aukščiausių, su metukų amžiaus vaiku.

1. Combloux Prancūzijos Alpėse.

Viena įsimintiniausių kurortų dėl savo lokacijos, infrastruktūros ir paslaugų kokybės. Vaizdai į Mont Blanc (aukščiausias Europos kalnas), puikios slidinėjimo trasos, šalia keltuvai ir slidinėjimo erdvė vaikams. Galima išsinuomoti rogutes, yra slidinėjimo mokyklėlė. Patogu pasiekti skrydžiais ir automobiliu.

2. Chamonix Prancūzijos Alpėse.

Labai populiarus miestelis su vaizdu į Mont Blanc, daugybe viešbučių, slidinėjimo keltuvų, žiemos pramogų. Veikia slidinėjimo mokyklėlė, muziejai ir traukinukas, su kuriuo galima nuvykti iki ledyno. Tiesa, į ledyną teks leistis dar vienu keltuvu žemyn ir įveikti daugybę laiptelių.

3. Les Houches Prancūzijos Alpėse.

Paperka vaizdais ir puikia infrastruktūra. Daug pramogų vaikams, slidinėjimo mokyklėlės, rogutės, čiuožykla.

4. Alpe di Huez

Šiek tiek žemesniame aukštyje, labai populiarus su vaikais. Tiesa, ir žmonių kiekis didesnis nei kitur, ypač per vaikų atostogas.

5. Bad Gastein Austrijoje

Įspūdingi Alpių vaizdai, terminės versmės ir nepaprasto
grožio krioklys. Keltuvai atnaujinti, stoja tarpinėje stotelėje. Viršūnėje yra restoranas
su vaikų žaidimų aikštele.

6. Obertauern Austrijoje

Vaikams patiks sniego miestelis, slidinėjimo mokyklėlė, gyvūnų parkas netoliese ir kriokliai.

7. Oteppa Estijoje

Visai šalia Lietuvos atrastas puikus žiemos pramogų kurortas. Didžiulė erdvė vaikams, jaukus miestelis ir jau rudens pabaigoje atidaromos trasos naudojant dirbtinį sniegą, net jei lauke jo dar nematyti. Norintiems išbandyti kalnus puikus pasirinkimas.

Kalnų kurortai Švedijoje – išbandyti vietinės šeimos

Rekomendacijomis iš savo patirties dalinasi Eglė, gyvenanti Švedijoje, keturių vaikų mama.

 1. Kungsberget

Mūsų pirmasis kartas slidinėjant su vaikais buvo Kungsberget  Čia mažiau trasų. Didesnė tikimybė, kad sniegas bus minkštas ir bus ledo… nes nėra taip toli į šiaurę ir arčiau jūros. Tai ir oras šiltesnis būna. 238km nuo Stokholmo. 2val 40 min kelio. Yra aplink nuomuojamu namu, ar butu. Ilgai veikia vaikiškos trasos.

2. RommeAlpin

Taip pat nėra labai toli nuo Stokholmo. Ten esam buvę 2 ar 3 kartus. Daug trasų. Ilgos. Patiko ir mums, ir vaikams. Kiek sunkiau su apsigyvenimu, namuką sunkiau gauti. Nors yra ir butų, bet mes pasirinkome viešbutį Borlänge mieste gal 30 min kelio iki slidinėjimo centro. Minusas, kad trasos trumpai dirba.

3.   https://www.skistar.com/en/

Čia galima rasti informacijos apie 6 didžiausius slidinėjimo centrus (3 iš jų Švedijoje). Užsibukinti gyvenamą vietą, išsinuomuoti įranga irgi per čia galima. Visi gerokai nutolę nuo Stokholmo, todėl jau gana anksti iškrenta sniegas ir būna šalta.

4. Sälen

Esame buvę ne 1 kartą, bet deja nė karto neslidinėjom 😀 Ten labai dideli kalnai, daug sniego. Kur gyventi yra didelis pasirinkimas. Yra šiek tiek ir kitų pramogų, baseinas ir boulingas. Trasos, net 4 kalnai. Čia galima vaikus palikti priežiūrai jei norisi paslidinėti vieniems kažkiek. Minusas kad toliau važiuoti, apie 440km nuo Stokholmo 5val 20min.

5. ÅRE

Mums kol kas labiausiai patikęs slidinėjimo centras ÅRE. Gana toli nutolęs į šiaurę. Dideli kalnai, nuostabūs vaizdai, daug trasų, įvairios darbo valandos trasų ir liftų. Daug gyvenamųjų namų. Tik kelias ilgesnis. Apie 600km nuo Stokholmo, beveik 8 val kelio.

6. Vemdalen

Nuo Stokholmo 5 val kelio, kitas centras Vemdalen. Taip pat patiko ir mums, ir vaikams. Kiek mažiau trasų. Tai buvo mūsų 1-oji stotelė keletui parų, o nuo ten apie 200 km kelio iki ÅRE centro.

7. Pačiam Stokholme

Yra keli slidinėjimo kalnai. Tik bėda dėl per šiltos žiemos, jie retai atsidaro. Nes net purškiamas sniegas neišsilaiko. Bet jei žiema šaltesnė, tai taip pat puikios vietos mokintis slidinėti.

8.  Mora

Dar vienas centras yra Mora mieste. Ten nesame slidinėję, bet esame buvę ten įsikūrusiame žiemos zoologijos sode ir Kalėdų senelio miestelyje.

Manau, puiki mintis žiemos atostogų metu aplankyti keletą skirtingų vietų ir pasimokinti slidinėti. Vaikam skirtos trasos yra visose centruose. Vaikai slidinėti išmoksta labai greitai, bet vistiek patarčiau paimti instruktorių. Mes pirmą kartą „mokinomės” net kartu su vaikais, kad jiems būtų drąsiau.

 

Į Austrijos kalnus automobiliu iš Lietuvos

Naujausiais įspūdžiais iš Austrijos Lachtal kurorto visą savaitę @keliaujancios_mamos instagrame dalinosi mama Gintarė .  Pirmajai šių metų kelionei pasirinkusi žiemos pramogas kalnuose. Gintarė juokiasi: vaikai to nėra bandę, bet sakom – ne bėda, išmoks.⠀Arba gaus čiuožti rogutėmis 🙂

Kaip ten atsidūrėme?

Kelionė laukė ilga ~1600km .⠀Startas – per Lenkiją! Ir nusprendėme, jog privalome būtinai aplankyti didžiausią akvaparką Europoje – Suntago. Taip ir padarėme. Likome labai patenkinti!  O sekantį rytą vėl tęsėme kelionę per Lenkiją, Čekiją ir Austriją. Pranėrėme greitai ir galiausiai atsidūrėme kalnuose .

Kurortą   Lachtal  Austrijoje draugai rekomendavo, apie jį  nieko nežinojome. Parodė trasas ir namukus per web camerą. Namuką išrinko draugai su pagrindine mintimi arčiau trasos. Niekaip negalėjau tikėtis, kad atsidursime visai trasoje😅, kas nemažas pliusas. Pamatėme , kad bus vaikų mokyklėlė, dėl kurios nerealiai apsidžiaugėme ir, kad yra visų spalvų trasos.

Atvykus į patį kurortą

Ilgai žioplinėjome – ieškojome to namelio, nes netiksliai buvo nurodytas adresas ir geolokacija. Matėme namelį iš foto, galvojame – rasime. Bet nesitikėjome, kad jie visi vienodi.  O sustojus ir paklausus  betkurio vietinio kur mums važiuoti, jie gužčiojo pečiais. Galiausiai vabank kilome į patį viršų ir radome. Pasirodo, mūsų namelis vos ne aukščiausiame taške kelio. Realiai už 4 namukų baigiasi kelias!

Namukas. Jis tobulas. Telpa 10 žmonių, yra maitinimo kėdutė, maniežas. Dušinė, 2 tualetai, vonia su langu į kalną. Didžiulė virtuvė, židinys. 4 miegamieji. Didelė chill zona su išskleidžiama sofa. Didelis valgomasis. Sauna. O fainiausia bei reikalingiausia, slidininko batų džiovyklė. Taigi rytais šilti, sausi batai – garantuoti!

SKI pass:
  • Pakeltuvai pradeda veikti nuo 8:30-16:30.
  • Iki 6 metų ski pasas nemokamai.
  • 6-12 metų – 120 eurų ski pasas – 6 dienom.
  • 12 ir daugiau, tai ir mums,  – 230 už 6 dienas.
  • 1 valanda – 12eurų.

Zonos – varlininkas, mėlyna, raudona, juoda. Kiek keistai suskirstytos. Tikrai turiu su kuo palyginti. Tai šio kurorto raudona ir juoda keistai panašios. Kai kurios raudonos – atrodė taip statu, kad stovėti neįmanoma, ką jau ten apie čiuožimą kalbėt… Bet kai turi įgudžius, sniegą paragausi tik tada kai pagausi “kupstą” (ta prasme – sustumtą sniegą) arba tave “nukals” pradedantysis, o tokių labai nemažai visur.

Kodėl mokėme savo vaikus patys?

Atvykus, pirmąją dieną užkėlėme maximum į “varlininką”. Pati kadaise nuo jo pradėjau. Lukas iškarto pagavo, Lėja sunkiai, bet matėsi, kad supranta, tik bijo. Su Lete buvo sunkiausia, nesuprato principo. Sakom – imam trenerį. Bet priėjus prie mokyklėlės sužinojau, kad vaikai imami tik tie su kuo susikalbėti eina. Susikalbėjimas: čekų, lenkų, anglų, austrų, vokiečių kalbomis. Taip jau nutiko, kad Leticija tik LT ir RUS temoka.

Tad mokinome patys, nusižiūrėdami ką daro treneriai. Ir pavyko puikiai. Jau pirmos dienos gale Lukas kilo su tėčiu Danieliumi į kalno viršų. Viršunė nei daug nei mažai – 2200 m virš jūros lygio. Aišku, grįžo nuo galvos iki slidžių sniege paskendęs. Vartaliojosi nemažai, bet entuziazmas didžiulis! Lėja, kariavo su savo baimėmis kartu su kita sesyte Lete varlininke.  O aš net nesupratau kaip bėgiodama be slidžių iš paskos sudeginau 2789 kkal per visą dieną!

Pats kalnas – labai fainas, stati dalis – juodos trasos gabalas, man patinka statumas. Vaikui tuo tarpu apvažiavimas aplink padarytas – mėlyna trasa. Ir nusileidimas raudona. Leticija, mažoji, būtent ją rinkosi. Keltuvu kėliau ją tik su mano priežiūra, kartu. Mokyklėlėse treneriai statydavo po vieną vaiką, o vaikui nukritus, liepdavo čiuožti atgal, vaikai buvo, kad ir bijojo. Tai padėdavo “praeiviai”. Taigi, vėl pliusas to, kad buvau visada su dukra pati.

Keltuvai

Tokiems kalnams , asmeniškai man pasirodė netinkami. Ta prasme kalnas per status. Ištisai nuo keltuvo kažkas krisdavo. Pirmasis pašikniukas vienam ir kitas pašikniukas dviems, nuo jo krito ir suaugę ir vaikai. Per status kampas – nepatogu baisiai, bet įgudus gal arba visą laiką įtampoje kylant – atlaikai. Beje, Luko peties trauma  – būtent nuo keltuvo krito.

Pramogos miestelyje

Tokių čia nėra. Parduotuvėlė viena su maistu ir “ale suvenyrais”. Kainos labai kandžiojosi. Mes maistui netaupome, bet pirkti nebuvo ten beveik ko.  Tai pagrinde: kiaušiniai, pienas, miltai, saldainiai ir gėrimai. Normalesnės parduotuvės su asortimentu didesniu, normaliomis kainomis, rasite tik pirmame miestelyje už kurorto, kalno papėdėje. 40 km nuo mūsų namelio.

Orai

Iš 6 slidinėjimo dienų – saulėtos 5. Vėjas 5 dienas ledinis. 3 dienos pūga. Slidinėjant žemiau, traukė į viršų. Bet tik įsėsdavome į pakeltuvą ir pakilus aukščiau suprasdavome, kad vėl apsigavome ir ten baisus vėjas.

Nei sykio nepasigailėjome dėl kurorto, nors ir buvo niuansų su keltuvais ir kalba. Bet žmonės draugiški.  Ar mums patiko? Beprotiškai! Ar mes vaikams įskiepyjome meilę kalnams? TAIP!

Kalnų slidinėjimo kurortas Prancūzijoje

Šiuo metu Prancūzijos kalnų kurorte esanti mama Oksana dalinasi savo įspūdžiais:

Kalnų kurortas  Sainte Foy Tarentaise  įsikūręs netoli įžymaus Trijų Slėnių kurorto, palyginus mažesnis, bet kokybe neatsilieka. Trasų pakankamai, yra ir pažengusiems, ir naujokams. Du kalneliai vaikams mokintis ir čiuožti rogutėmis. Viešbutyje yra spa ir baseino zona. Vietinės kavinės siūlo dienos pietus. Visumoje, kaina atitinka kokybę 👍

Mūsų vyriausiam dabar 5,5 metai, mergaitei 4, jie mokosi slidinėti su instruktoriumi. Kiti dar mažiukai, tad einame ant kalno su rogutėmis arba tiesiog žaisti į lauką. Pasirinkome šį viešbutį nes yra baseinas. Tad kambaryje nenuobodžiaujame. Yra dvi sukurinės vonios, siltas hammam, čia kasdien einame pasišildyti ir pasimaudyti. Šiaip labai ramus kurortas, nėra eilių, nedaug žmonių, leliukas džiaugiasi miegeliais vežime lauke.

 

Kiti kalnų slidinėjimo kurortai rekomenduoti mamų

Italijoje: Val di fassa , Livigno

NorvegijojeHaffjelltopen, Hemsedal, Hovdan, Haukeli, Rauland 

Visada laukiame ir Jūsų kelionių patirčių! Pasidalinkite savo patarimais su kitomis mamomis komentaruose arba parašykite mums keliaujanciosmamos@gmail.com

Žinote kam tai aktualu? Padarykite gerą darbą – pasidalinkite straipsniu 😉

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas