Kelionės Lietuvoje

Kelionės pagal ABCėlę: pilimis garsus Jurbarko kraštas

Keliaujančios mamos tęsia keliones po Lietuvą pagal ABĖCĖLĘ ir šįkart kviečia keliauti dešiniuoju Nemuno krantu aplankyti ir atrasti Jurbarko krašto lobius. Jurbarkas: jį galite pasiekti tiek Rojaus keliu (nuo Seredžiaus iki Jurbarko) arba Mažosios Lietuvos lobių keliu (nuo Baltijos jūros siaurais mažosios Lietuvos keleliais Viešvilės kryptimi).

Jurbarko kraštas garsus savo pilimis bei dvarais!

Panemunės (arba kitaip vadinamos Vytėnų)  pilies raudonos plytos jau iš toli kviečia lankytojus sustoti bei užsukti pasižvalgyti. Pilyje rasite ne tik muziejų, meno, dizaino krautuves, knygyną, turgų, viešbutį, restoraną, bet ir nuostabų parką. Norintys pasigrožėti Panemunės kraštu iš aukščiau – yra kviečiami užlipti į 7 aukštų pilies bokštą. Mylintiems istoriją be galo patiks Žemaitijos kunigaikštystės valdytojų reprezentacinių apartamentų interjerų ekspozicija bei vienintelė Lietuvoje išlikusi ir restauruota XVIII a. dvaro virtuvė. Šį sezoną pilyje laukia atnaujintos edukacijos ir ekskursijos po naujai atvertas erdves. Čia galima tapti pilies lobio ieškotoju, mažuoju archeologu ar puikiuoju virėju.

Aplankykite ir ne mažiau įspūdingą Raudonės pilį, kurią gaubia nepaprasto grožio parkas. Jame rasite dekoratyvinius tvenkinius, antrą šimtmetį menantį, dviejų stambių vyrų skersmens kaštoną, senąją Raudonės liepą bei juodąją tuopą. Pavargusias kojytes po pilies parko teritoriją taip pat gali pavežioti Linksmasis traukinukas. Taip pat Raudonės pilyje galima užlipti į 33,5 m aukščio pilies bokštą. Kildami į jį apžiūrėsite tuo metu eksponuojamą parodą, o viršūnėje atsivers nuostabi Nemuno slėnio ir Raudonės miestelio panorama. Taip pat galėsite peržiūrėti filmą apie Raudonę ir jos istoriją, aplankyti pilyje vykstančią mugę, įsigyti suvenyrų. Naujai sutvarkytame Raudonės parke ir alėjose linksmai pasivėžinti kviečia linksmasis traukinukas.

Belvederio dvaras išsiskiria savo toskaniškuoju stiliumi. Ne veltui Belvederis išvertus iš italų kalbos reiškia „gražus vaizdas“. Nepagailėkite laiko ir užlipkite vienerių metų trukmę žyminčiomis 365 pakopomis ir aplankykite retų medžių parką bei rūmų pastatus.

Jurbarko dvaro parkas yra pačiame Jurbarko mieste, vakariniame pakraštyje. Jurbarko širdis, miesto švenčių vieta, bei nuostabus gamtos kampelis mieste. Šiandien vietoj buvusių rūmų stovi keturių kolonų portikas, primenantis rūmų didybę, o išlikusiuose dvaro fligeliuose šiuo metu įsikūrę Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras ir Jurbarko krašto muziejus, buvusioje dvaro raštinėje veikia didžio Lietuvos skulptoriaus Vinco Grybo memorialinis muziejus. Visgi, kaip ir kunigaikščių laikais, šurmulys parke netyla iki šiol. O vaikštinėdami naujai nutiestais parko takeliais pastebėsite jų dangos kaitą – taip pažymėtos kadaise čia stovėjusių pastatų vietos.

Gyvūnai netoli Jurbarko

Visai netoli Jurbarko, Panemunės ganyklose 8 ha plote kviečiame pasivaikščioti kartu su alpakomis. Čia įsikūrę Nemuno Alpakos teigia, jog laimės nenusipirksi, tačiau gali nusipirkti alpaką! Šie nuostabūs, draugiški gyvūnai, kitaip dar kartais vadinami pievų delfinais tiesiog negali palikti abejingo. Šiuo metu alpakų ūkį sudaro 11 patelių bei 5 patinai – visi įvairiausių spalvų bei spalvingų charakterių. Nemuno alpakos organizuoja seminarus, palaiko senąsias vilnos apdorojimo tradicijas, iš minkštos ir švelnios vilnos rateliu verpia natūralius siūlus, esant poreikiui juos dažo (!), mezga įvairius gaminius, siuva antklodes bei tiesiog labai labai myli alpakas!

Norėtumėte apie alpakas sužinoti daugiau? Paskambinkite ūkio šeimininkei +370 614 39916 Agnietei ir nuvykite aplankyti alpakų su vaikais.

Panemunėje ne tik automobiliu, bet ir pėščiomis

Šv. Jokūbo kelias

Turbūt daug kam girdėtas per Ispaniją besidirekiantis šv. Jokūbo kelias. Visuomet svajojote jį įveikti? Džiugi žinia, kad Lietuvoje taip pat driekiasi šis piligriminis maršrutas. Kelias veda per 8 seniūnijas: Viešvilės, Smalininkų, Jurbarkų, Jurbarko miesto, Skirsnemunės, Raudonės, Veliuonos ir Seredžiaus. Pekelėse išvysite metalinius kryžius, nykstančias kapinaites, gėrėssitės nuostabiu Nemuno slėniu bei įspūdingomis anksčiau aprašytomis pilimis.

Specialus maršrutas miesto svečiams

Specialiai Jurbarko miesto svečiams yra sukurtas maršrutas – lankytina vieta “Kauno gatvė pasakoja”. Kauno gatvė – tai seniausia Jurbarko gatvė, kurioje driekiasi Jurbarko senamiestis. Keliaudami šiuo maršrutu išvysite Švč. Trejybės bažnyčią su milžinišku varpu, sutiksite paslaptingą Panteros skulptūrą, o atgaivai pakvies fontanas. Jurbarko Kauno gatvė buvo pagrindinė miesto verslininkų vieta, todėl Kauno g. 33 išvysite ir tarpukariu veikusį pirmąjį bankelį. Keliaudami pažintiniu maršrutu taip pat pamatysite monumentalią skulptūrą su Seredžiaus ir Viešvilės miesto herbais, kuri pasakoja apie šių miestelių grožį, kviečia juos aplankyti bei pažinti.

Atradimai gamtoje

Ar žinojote, jog Jurbarko rajone galima pasivaikščioti jūros dugnu?! Keliaujant Karšuvos girioje (Karšuvos giria, 73145) galite išvysti tauriuosius elnius, šernus, briedžius bei kitus miško gyvūnus. Miško takelis veda Viešvilės rezervatu, kuriame išvysite kaip atrodo žmogaus nepaliesta gamta. Paėjėję šiek tiek toliau, įkopsite į aukščiausias Lietuvoje žemynines kopas – tai Kaskalnio geomorfologinis draustinis. Slinkdami ledynai soformavo šį kraštovaizdį, kur kadaise čia ir buvo jūros dugnas. Norėdami atsikvėpti, sustokite šiaurinėje Kaskalnio draustinio pusėje esančioje Svarkalnio aikštelėje.

Prieš važiuodami namo būtinai užsukite į buvusią raketų bazę Šilinės miške, kurioje SSRS laikais buvo laikomos karinės raketos.

Sudargo piliakalnių kompleksas

Kitapus Nemuno dar viena itin rekomenduojama lankytina vieta yra Sudargo piliakalnių kompleksas. Jame išvysite net 5 piliakalnius, galėsite pereiti basų kojų taku. Piliakalnio teritorija – puikiai sutvarkyta, o vaizdai tiesiog atima žadą. Pažadame, jog niekur Lietuvoje neišvysite tokios panoramos kaip nuo Vorpilio piliakalnio! Viduramžiais čia stovėjo viena svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais. Jų pulkai dažnai puldinėjo Sudargą, ir 1317 metais kryžiuočiams pavyko sudeginti Sudargo pilį, gynusią kelią į Lietuvą. Kautynėse didikas Sudargas žuvo, o jo šeimyna pateko į nelaisvę. Gyvenvietė buvo žvėriškai nusiaubta. Po šių įvykių pilis neatstatyta, tačiau pati gyvenvietė neišnyko.

Ką aplankyti nedideliuose Panemunės miesteliuose?

Būtinai siūlome užsukti į Viešvilės miestelį, kuriame labai kūrybinga bendruomenė nuolatos sukuria  įdomius kūrinius puošiančius šį miestelį. O svarbiausia tikrai patiks mažiesiems! Šiuo metų atvykę į Viešvilės miestelį išvysite plaukiojančias lelijas, kuriose yra įsikūrę linksmos varlytės, bei po maudynių išpuošti gultai. Ramiai atsipalaiduoti vietiniai traukia link Viešės upelio, kuriame įrengtas žuvitakis. Šis padeda atkurti žuvų išteklius upelyje ir kartu atveria nuostabų slėnį svajingiems pasivaikščiojimams. O karštą vasaros dieną atsigaivinti žuvitakyje.

Apsilankyti siūlome ir muziejuje po atviru dangumi – tai yra Veliuonoje. Čia kviečiame „paklaidžioti“ po miestelį ar išbandyti nuotaikingas Veliuonos kultūros centro edukacijas, kurių metu galėsite susipažinti su Vytautu Didžiuoju ar pažinti muzikos garsus ir fotografijos meną.

Dėkojame Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centrui už bendradarbiavimą ir nuotraukas.

Kviečiame dalintis patirtimis

Neseniai lankėtės Jurbarke ir aptikote „Keliaujančių mamų“ dar neatrastą įdomią vietą? Rašykite mums – mielai papildysime rekomenduotinų vietų sąrašą!