Azija, Europa, Kelionės Užsienyje

Turkija su vaikais: kelionių eksperto ir mamų atsiliepimai

Vos tik orams Lietuvoje subjurus, pradedame ieškoti kitų atostogų krypčių. Vasara jau įpusėjo, bet tikrai ne visi spėjo išsimaudyti jūroje. Pažvelgus į orų prognozes, belieka spėlioti, kada tas geras oras ateis. Keliaujančios mamos siūlo išeitį – atostogas Turkijoje, kur tikrai neteks spėlioti, ar oras bus geras bei jūra šilta.

Turkija – šeimų atostogų klasika

Dažnai tą pačią dieną į Turkiją pakyla net 6 lėktuvai iš Lietuvos. „Turkija yra klasikinė šeimų atostogų kryptis. Čia rasite absoliučiai visko ir visiems skoniams”, – sako kelionių ekspertas R. Širvinskas-Makalius. „Tai vienos patogiausių atostogų: niekuo nereikia rūpintis ir galima praleisti savaitę, dvi, o gal net tris, neišeinant iš viešbučių kompleksų, kurie siūlo „viskas įskaičiuota” paketus. Gausybė pramogų, vandens atrakcionų parkai, vaikų klubai, dieninės ir vakarinės programos bei puiki šalies virtuvė. Kiekvienas kurortas ir viešbutis vis kitoks. Jeigu ankstesnių atostogų metu neturėjote galimybės leistis į ekskursijas ir išvysti istorines šalies įžymybes, galite tai padaryti šiemet”, – dalijasi mintimis Makalius.

Kelionių ekspertas pataria: „Atostogaujant su vaikais, rekomenduojama atkreipti dėmesį, kiek laiko teks keliauti nuo oro uosto iki viešbučio. Jei planuojate aktyviau leisti laiką, pasidomėkite, ar pramogų, skirtų šeimoms, yra ne tik viešbučio teritorijoje, bet ir pačiame kurorte ar netoliese. Pavyzdžiui, Beleko apylinkėse peri vėžliai, juos galima pamatyti natūralioje aplinkoje. Kurortas taip pat garsus plačiais smėlio paplūdimiais. O štai iš Sidės organizuojamos ekskursijos į delfinų salą.  Turkija tinkama su bet kokio amžiaus vaikais: patiks ir šeimoms su kūdikiais, ir su aktyviais paaugliais”.

Amelios mama Giedrė:

„Šešis mėnesius per metus dirbu ir gyvenu Turkijoje. Tuo pačiu, žinoma, ir keliauju. Atostogoms su vaikais, Turkija geriausias pasirinkimas: niekuo nereikia rūpintis, o tai mamoms tikras poilsis. Gerų 5 žvaigždučių viešbučių tikrai daug, visgi patarčiau atkreipti dėmesį, jog viešbutis būtų pirmoje linijoje prie jūros, ar yra mini klubai vaikams, vandens kalneliai, akvaparkas bei restorano meniu, kad būtų pritaikytas vaikams. Taip pat viešbučio teritorija bei statybos metai: kuo naujesni, nuo labiau orientuoti į šeimas. Patarčiau kelionei ruoštis iš anksto: vartoti gerąsias bakterijas, prieš ir per kelionę, būtinai įsigyti kelionės draudimą, gerti vandenį tik iš buteliukų bei plauti vaisius. Turkija labai įvairi šalis, tad verta pamatyti istorinių objektų, atrasti aktyvių pramogų. Pagrindiniai objektai, ką siūlyčiau pamatyti: The land of legends atrakcionų ir akvaparkas, Antalijos akvariumas, teminis parkas su delfinų pasirodymais, raftingas su džipais (nuo 5 metų) bei pasiplaukiojimai laivais, kriokliai ir gamtos objektai. Idealus laikas su vaikais: gegužė, birželis, rugsėjis. O lankytinas vietas patogiausia aplankyti su kelionių organizatoriais, kurie pasirūpina ir pervežimu, ir maistu”.

Šviežiais atostogų įspūdžiais dalijasi mama Diana:

„Į Turkiją vykome su dviejų metų sūnumi. Rinkomės kelionę,  „viskas įskaičiuota”  ir viešbutį, orientuotą į pramogas vaikams: atrakcionai, animatorių paslaugos. Kadangi vaikas mažas, ekskursijų nusprendėme atsisakyti, nors viešbutyje buvo siūloma vykti į įvairias. Patį viešbutį, kaip visada, rinkomės 5 žvaigždučių. Esu girdėjusi, kad žemesnių žvaigždučių viešbučiuose pasitaiko įvairių virusų, tokių, kaip roto, bet mums patiems susidurti neteko. Visgi stengėmės saugotis ligų, tad vežiausi savo pripučiamą baseiną, nes bijojau leisti maudytis bendrame. Į tokias šalis kaip Turkija, Egiptas, visuomet keliaujame tik su agentūra, nes norime tikrų atostogų, kai niekuo nereikia rūpintis, nei maistu, nei pramogomis. Mūsų atostogos buvo puikios, nepalyginsi su Kipru, kur animatorių pareigos teko giminaičiams, nes trimetei dukrai buvo nuobodu.”

Mama Lina apie Turkiją:

„Keliavome su šeima. Ilgai svarstėme, kokias atostogas rinktis su 4 mėnesių kūdikiu ir pasirinkome pasyvų Turkijos poilsį prie baseino. Galvojome, ir kiti kartojo “su kūdikiu nepakeliausit”. Kelionių agentūroje įsigijome kelionės į Turkiją paketą (skrydžiai, pervežimai, viešbutis, maitinimas). Nors didelių lūkesčių nekėlėme, nuvykus neužteko vien gulėti prie baseino, tad leidomės apžiūrėti lankytinų objektų. Aplankėme Alanijos pilį, kur vykome taksi, kilome funikulieriumi. Apsilankėme kavinėje, iš kurios atsiveria nuostabi panorama į Alanijos miestą bei Kleopatros paplūdimį. Į Žaliąjį kanjoną vykome su ekskursijos programa: pirma apsilankymas mečetėje, tada plukdymas laivu į kanjoną ir laikas maudynėms jūroje. Beje, vykome ir  į prekybos centrą, kuris sužavėjo rūbų kokybe ir kainomis.  Mums labai pasiteisino sprendimas imti brangesnį “family room” tipo kambarį su svetaine, vaikas galėjo ramiai miegoti, o mes turėjome daugiau erdvės. Taip pat pravertė sportinis vežimėlis su gulima padėtimi ir apsauginis kremas nuo saulės su SPF 50, lininė kepurytė bei akiniai nuo saulės. Turėtų vaistų neprireikė. Mažoji buvo puiki keliautoja! Ir jau planuojame aktyvesnę kelionę”.

Mama Rusnė pasakoja:

„Esame jauna šeima, man 20, vyrui 25 ir mažajai Adelei 5,5 mėnesių. Gyvename  Londone, bet mėgstame atostogauti kitose šalyse, pasisemti naujų įspūdžių ir emocijų. Tai pirma mūsų   kelionė tryse. Nusprendėme vykti į Turkiją, nes norėjome pailsėti ir atitrūkti nuo kasdienybės. Kelionę suplanavome labai spontaniškai, išsirinkome 5 žvaigždučių viešbutį su viskas įskaičiuota  bei skrydžio bilietus atskirai. Džiaugiamės gavę puikią kokybę už prieinamą kainą. Vykome savaitei laiko į Antaliją ir 5 dienas iš 7 prabuvome viešbutyje prie baseino, labai smagiai praėjo laikas, rytais budavo vandens yoga, tad kol mažytė miegodavo, mamytė mankštinosi.  Po pietų įvairūs užsiėmimai: vandens futbolas, smiginis ir kt. Vieną dieną išėjome pasivaikščioti palei jūrą, ragavome turkiškų ledų, vakare lankėmės  jūros gėrybių restorane. Rekomenduoju vežimą dėti į kelioninį krepšį (nesusibraižys ir papildomai tilps sauskelnės ar servetelės, kitos mamos deda net sulankstoma gultuką, vaistus nuo karščiavimo, viduriavimo, slogos, dantukų bei kremą  nuo saulės bei kepurę/skrybėlę. Oro uoste naudojau nešyklę, buvo lengviau, nes oro uoste buvo daug žmonių ir su vežimu būtų buvę sunku. Taip pat žaislai, rūbeliai, maitinimo pagalvė, kuri pravertė ir miegui lėktuve”.

 

Kelionių į TURKIJĄ pasiūlymus galite rasti paspaudę ČIA.

Ką rekomenduojame įsidėti į kelioninę vaistinėlę? Straipsnį skaitykite čia.

Kviečiame dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

#reklama