Abėcėlės kelionėje – raidė I! Ignalina: ką veikti ir ką pamatyti?
Kelionės pagal ABCėlę: raidė A (skaitykite čia), raidė B (skaitykite čia), raidė C (skaitykite čia), raidė D (skaitykite čia).
Ignalina – tyros gamtos, ramybės ir poilsio uostas – vienas jauniausių Lietuvos miestų, savo istoriją skaičiuojantis nuo geležinkelio Sankt-Peterburgas–Varšuva nutiesimo. Praeitais metais atšventusi 155-ąją sukaktį.
PASIVAIKŠČIOKIME Ignalinoje ir aplink:
- Paplovinio ežero krante stovi Igno ir Linos skulptūra, pasakojanti meilės istoriją iš kurios kilo miesto pavadinimas. Praeikite tilteliu tarp Paplovinio ir Palaukinio ežerų.
- Pasivaikščiokite aplink Paplovinio ežerą: Paplovinio ežero tiltas, fontanas (vasaros metu),
- Miesto paplūdimys – įrengtas ant Gavio ežero kranto, kur rasite, ne tik maudynių vietą, bet ir čiuožyklą, tiltą, paplūdimio tinklinio aikšteles, lauko treniruoklius ar sūpynes vaikams. Taip pat galėsite pasivaikščioti daugiau nei pusę kilometro besitęsiančiu sveikatingumo taku „Basom kojom“. Miesto paplūdimyje įrengta ir griliaus zona, o šalia ne tik smėlis, bet ir žaliuojanti pieva, todėl tai puiki vieta ir piknikui.
- Legendomis apipintas Ladakalnis, kartais dar vadinamas Ledakalniu. Tai 175 m aukščio kalva, nuo kurios atsiveria išties nepakartojamas vaizdas. Nuo Ladakalnio viršūnės matosi net šeši tarp miškingų vietovių tyvuliuojantys ežerai. Kalno viršūnėje auga ąžuolas, įrengta erdvi apžvalgos aikštelė. Kiek atokiau įrengta Prezidentų ąžuolų alėja, kurioje pasodinti ąžuolai, skirti visiems Lietuvos prezidentams. Nepamirškite pasiimti akmenuko – į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo.
- Palūšės kaimas ir Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių.
- Aukštaitijos nacionalinis parkas – seniausias nacionalinis parkas Lietuvoje, įkurtas 1974 metais siekiant išsaugoti unikalią trijų kraštovaizdžio sričių sandūroje esančią Žeimenos aukštupio ekosistemą, jos gamtos ir kultūros vertybes. Tai antras pagal plotą nacionalinis parkas Lietuvoje. Palūšės kaime įsikūręs Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centras.
APLANKYKITE su vaikais:
- Ignalinos krašto muziejų – kuriame galima susipažindinti su šių vietų ir gyventojų istorija, jų amatais, papročiais ir tradicijomis. Greta pagrindinių ekspozicijų nuolat organizuojami įvairūs renginiai, parodos ir edukaciniai užsiėmimai.
- Bitininkystės muziejų – vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, saugomą pagonių dievų skulptūrų, kur galite iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Muziejaus teritorijoje smagu pasivaikščioti, paragauti medaus ar atsikvėpti hamakuose. Vidaus interaktyvios ekspozijos kviečia pasisvečiuoti bitininko namelyje, dirbtuvėse ir net pačiame avilyje.
- Užsukite į Ignalinos rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Kurioje mažylių lauks skaitykla ir Atradimų erdvė – vaikai gali bendrauti ir lavintis kartu su tėvais. Skaitykloje yra įvairių žaidimų, skaitymo kampeliai, interaktyvi erdvė.
- Ginučių vandens malūną. Malūnas saugomas valstybės ir priklauso Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijai, čia įrengtas įrenginių muziejus. Ginučių vandens malūno ekspozicija atvira lankytojams nuo gegužės 2 d. iki rugsėjo 30 d., antradieniais – sekmadieniais nuo 10.00 val. iki 18.00 val., poilsio diena – pirmadienis.
- Piešinius ant sienų (Katinas geografas; Ignalinos legenda; Pelkė; Abstrakcija; Mergaitė su šuniuku; Mergaitė su knyga)
- Plaktukų ekspoziciją – čia galima pamatyti nuo mažiausio iki didžiausio plaktuko. Jie atvežti iš įvairių pasaulio kraštų: Maroko, Kenijos, Portugalijos, Aliaskos ir kt. Kiekvienas įrankis turi savo istoriją.
- Garvežį – Ežero g. 6, Ignalina.
- Ignalinos rajone grybai auga visus metus. Prie tokio grybo smagu nusifotografuoti ar pasislėpti užklupus lietui. Grybai pasodinti prieš posūkį į Vidiškes. Įdomu, kad vienoje kelio pusėje auga kelis dešimtmečius menanti atnaujinta kompozicija ,,Grybukai”, o kitoje kelio pusėje Ignalinos miesto 150-ojo gimtadienio dovana – nauja kompozicija. Grybų galite paieškoti ir take palei Mekšrinio ežerą. Einant takeliu vis gali rasti tai vieną, tai du, tai visą būrelį…Iš viso 25. Smagių pasivaikščiojimų!
APŽVALGOS BOKŠTAI:
- Didžiasalio apžvalgos bokštas
- Šiliniškių apžvalgos bokštas
- Vilkakalnio apžvalgos bokštas
Apsistoti Ignalinoje taip pat rasite kur pagal skonį ir kišenę: nuo kempingo, stovyklavietės, svečių namų iki viešbučių ir dvaro.
Pristigus idėjų ką veikti, užsukite į Ignalinos rajono turizmo informacijos centrą „Tic’iuką” arba jų tinklapį.
Ar esate buvę Ignalinoje? Ką rekomenduotumėte dar?
O šį savaitgalį Ignalina švenčia ir miesto gimtadienį, tad tikrai veiklų nepritrūks! Gal tai gera proga aplankyti šį jauną miestą ir įspūdingą ežerų kraštą?
Informacija pasidalino Ignalinos Turizmo Centras.
Kviečiame dalintis patirtimis
Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!
- Parašyk mums el.paštu keliaujanciosmamos@gmail.com ,
- žymėk @keliaujancios_mamos savo kelionėse instagrame,
- dalinkis patirtimi “Keliaujančių mamų” Facebook” grupėse skirtose kelionėms su vaikais Lietuvoje (spausti čia) ir užsienyje (spausti čia).