Anykščiai: pramogos su vaikais ir poilsis

Anykščiai – kupinas gamtos, kultūros, istorijos ir grožio miestelis Lietuvos rytuose įsikūręs prie vaizdingos Šventosios upės. Tačiau ar žinote, kad Anykščiuose galite rasti tokią gausą pramogų su vaikais, kad ten norėsite pasilikti mažiausiai savaitei! Taigi – pramogos su vaikais ir poilsis Anykščiuose, kokį patyrėme mes.

Lietuvoje atėjus vasaros laikui ir atšilus orams, taip ir norisi patyrinėti ką galima rasti čia, nesibeldžiant tūkstančius kilometrų. Todėl daug negalvoję, nusprendėme pradėti savo atradimus Lietuvoje pradėti nuo raidės A – Anykščiai!

Čia buvome apsilankę prieš porą metų, tad labai smalsu buvo pamatyti, kaip pasikeitė Anykščiai ir kokias pramogas su vaikais galima čia rasti dabar. Tai dalinamės savo rekomendacijomis.

Daugiau straipsnių apie Lietuvos atradimus galite visada rasti čia: Kelionės Lietuvoje

Pailsėkite gamtoje

 • Medžių lajų takas – unikalus 300 metrų takas nutiestas tarp medžių viršūnių. Čia užsukti privaloma! Į tako pradžią įsukite pro Puntuko akmenį (antrasis pagal dydį riedulys Lietuvoje), pakeliui apžiūrėkite vabzdžių viešbučius ir pamatykite inkilus skirtingiems paukščiams. Tako lankymas yra mokamas, bilietus įsigysite čia pat esančioje kasoje (suaugusiems 4 eur, ikimokyklinukams – nemokamai). Pasimėgaukite pasivaikščiojimu tarp medžių viršūnių, paskaitydami informacinius stendus, pasigėrėdami vaizdais ir klausydami miško balsų!  Tako gale rasite apžvalgos bokštą nuo kurio apžvalgos aikštelės (34 m aukštyje) atsiveria įspūdingas Šventosios upės ir miško gamtovaizdis.
  Adresas: Dvaronių k. 5, Anykščiai 29168
 • Nepraleiskite galimybės prasieiti ar praminti dviračiu nauju 80 m ilgio kabančiu tiltu į kitą Šventosios upės pusę iki legendomis apipinto Karalienės liūno – vieno didžiausių gėlo vandens šaltinių Lietuvoje.
 • Šventosios pažintinis takas – turintis 20 pažintinių stotelių (tarp jų ir Puntuko akmuo, ir dabar jau galimybė pasinaudojant nauju kabančiu tiltu kirsti upę ir tęsti kelionę) vingiuojantis beveik 5 kilometrus per miškus ir pušynus. Adresas: lengvai rasite įvedę padavinimą. Koordinatės: 55.4860° N, 25.0605° E . Visai šalia galite aplankyti ir Praeities taką su įspūdindingomis medžio skulptūromis bei pažintinį Anykščių šilelio eko basų kojų taką.
 • Daumantų atodanga – nuo atodangos atsiveria trys skirtingi geologiniai sluoksniai. Čia rasite apžvalgos aikštelę, pažintinį taką, laiptus ir įspūdingus vaizdus. Atsigaivinti padės du iš žemės gelmių trykštantys šaltiniai.
 • Bijeikių apžvalgos bokštas – 15 metrų aukščio bokštas nuo kurio apžvelgsite Rubikių ežerą bei visas Anykščių apylinkes.

Aplankykite muziejus

 • Siauruko muziejus – menantis laikus, kai siaurais bėgiais važinėjo traukiniai. Čia pasijusite kaip grįžę atgal į praeitį – pasitiks jus unformuoti tų laikų geležinkelio darbuotojai, galite pamatyti kaip gyveno stoties viršininkas, išgirsti tų laikų muziką, užkąsti senoviniame vagone-restorane, pravažiuoti autentišku siauruko traukiniu ar net drezina. Pamatysite unikalius pastatus, vandens bokštą, plieninį kniedytą tiltą, kuris nutiestas virš Šventosios upės, senovinių automobilių parodą.
  Adresas: Stoties g. 4 A, Anykščiai 29107
 • Arklio muziejus – muziejuje rasite ne tik viską apie šį protingą gyvūną, bet ir jo istoriją, lietuviškas veisles, įvairių žemės ūkio padargų ir transporto priemonių tempiamų arkliais ir žirgais, kalvę bei aukštaičių sodybą bei audinių, drožinių, pintinių ekspozicijas.
  Norinčius pajodinėti ar pavažiuoti karieta – priims ir pavėžins žirgynas Vilartas (reikėtų susiderinti iš anksto)
  Adresas: Muziejaus g. 4, Niūronys 29175
 • Angelų muziejus – muziejuje pasitinka beveik žmogaus ūgio angelas su kuriuo taip ir norisi pasisveikinti. Čia eksponuojama daugiau nei 100 profesionalių menininkų sukurta angelų kolekcija: tapyti, mediniai, keramikiniai, stikliniai ir pagaminti kitomis technikomis. Labai patiko, kad yra užsiėmimo mažiesiems, kol tėveliai apžiūrinėja ekspozicijas: galima paspalvinti angeliukus, pažaisti. Išduosime paslaptį – antrame muziejaus aukšte gyvena Angelas pildantis norus… Adresas: Vilniaus g. 11, Anykščiai
 • Atskiro paminėjimo nusipelno Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia – bažnyčia. Tai aukščiausia bažnyčia Lietuvoje (79 m aukščio bokštai, iki I pasaulinio karo buvo 84 m). Nepatingėkite užkopti iki jos apžvalgos aikštelės.

Papramogaukite

 • Apversti namai, „Toks kitoks” miestelis– pamatysite kaip atrodytų pasaulis aukštyn kojomis, kreivas ar besisukantis tarsi skalbyklėje. Tikras iššūkis smegenims, bet vaikams tikrai patiks!
  Adresas: Skapiškių k., Anykščiai Skapiškių k, 29168
 • Labirintų parkas – parke yra net keli labirintai (energetiniai, veidrodžių, kukurūzų ir kt.). Čia taip pat rasite Padangų nusileidimo trasą, veikia Mini Zoo, naujas traukinukas, įrengtos  žaidimų aikštelės, valtelės vandens mūšiams!
  Sezono NAUJIENA – visą vasarą veiksianti čiuožinėjimo pačiūžomis aikštelė!!!
  Adresas: Skapiškių k. 5, Anykščiai Skapiškių k, 29168
 • Cosmos paukščių takas – specialus kambarys, kuriame vaizdas ir garsai suteiks pojūčius lyg būtumėte tikrame kosmose.
  Adresas: J. Biliūno g. 53, Anykščiai 29110
 • Vasaros rogučių trasa – ant Kalitos kalno įsikūrusi 500 metrų trasa su linksmaisiais kalneliais, posūkiais, tramplynais.
  Adresas: Kalno g. 25, Anykščiai 29117

Anykščiai mylintiems gyvūnus

 • Safari parkas – 50 ha parkas, kuriame turėsite galimybė važinėti visureigiu ir grožėtis daugiau nei 150 laisvai vaikštančiais gyvūnais.
  Adresas: Ažupiečių km. 14, Anykščiai 29174
 • Triušiukų slėnis – čia galima susipažinti su daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų. Be ilgaausių taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais ir kitais šio slėnio gyventojais.
  Adresas: Antalamėstės k Girios g. 2
 • Anūkis – Gyvasis muziejus Anykščiuose, čia rasite visus ūkio gyventojus: avis, ožkas, karves, arklius, vištas, antis, žąsis, kalakutus ir kitus.
  Adresas – Šeiminiškių kaimas, Anykščių rajonas

Pailsėkite po pramogų

 • Baseinas „Bangenis” – jame rasite plaukimo baseinus su masažinėmis kaskadomis, įvairių pirčių, sukūrines vonias, baseinėlius skirtus vaikams, hidromasažinius baseinus.

Gal sutiksite ir vaikščiojantį talismaną varliuką Bangenį 😉 Adresas: Ažupiečių g. 1A, Anykščiai.

Apsistoti galima

 • Nykščio namai – įsikūręs patogioje vietoje, nuostabus kainos ir kokybės santykis,  turintis visą sportui ir poilsiui reikalingą infrastruktūrą. Viešbutis, restoranas siūlantis aukštaitiškus paveldo patiekalus, kavinė, sporto salė, kurioje treniruojasi net Lietuvos rinktinė, dviračių nuoma, vaikų žaidimų aikštelė kieme. Ir nepriekaištinga švara.
  Adresas: Liudiškių g. 18, 29130 Anykščiai
 • Kaimo turizmo sodyba ,,Kankorėžis – ant Šventosios upės kranto, pušyne įsikūrusi sodyba. Puiki vieta pailsėti su šeima, draugais, švęsti šventes. Yra net keli namukai,  vidaus basienas, vandens kubilas lauke, pavėsinės, pirtis, ramybe mėgautis galite tarp pušų pakabintuose hamakuose ar didelėse medinėse supynėse.
  Adresas: Abromiškio kaimas, Anykščių sen., Anykščiai
 • Anykščių miesto kempingas „Po žvaigždėm“ – kempingas taip pat įsikūręs prie Šventosios upės, jame rasite visus patogumus ir kavinę ,,Kavos namelis“.
  Adresas: Tako g. 2, Anykščiai

Ir naujas mūsų kelionių draugas kiškutis Anykštis, kurį matote nuotraukose, yra  iš Anykščių menų inkubatoriuje atrastos menininkės By Dite rankų. Čia galite rasti įvairių sričių menininkų, stebėti kūrybinį gamybos procesą ir įsigyti originalių kūrinių.

Žinote ir lankėtės kitose įdomiose vietose Anykščiuose? Parašyk mums, papildysime rekomendacijas!

Kviečiame dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas