tervetes-parkas-keliaujancios-mamos

TERVETĖS gamtos parkas

Pasakomis ir legendomis apipintas miškas, mažyčiai spalvoti nykštukų nameliai, medinės skulptūrėlės, 35 kilometrai pasivaikščiojimo takų ir ragana, verdanti eliksyrus. Ir visa tai – vos 15 kilometrų nuo Lietuvos sienos – viename didžiausių ir šeimoms draugiškiausių Latvijos parkų – Tervetės gamtos parkas. Keliaujančių mamų ambasadorė Dovilė su šeima leidosi pas kaimynus latvius ir dalinasi pačiais šviežiausiais įspūdžiais bei patarimais!

Naudinga informacija planuojant vizitą

Atvykti į Tervetės gamtos parką tikrai nėra sudėtinga – jis įsikūręs vos 15 kilometrų nuo Žagarės miestelio (koordinatės 56.487503 23.373076). Automobilį galite palikti parko teritorijoje mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje (yra ir elektromobilių krovimosi stotelė) arba visai šalia nemokamoje stovėjimo aikštelėje (atstumą iki parko tikrai nesunkiai įveiksite pėsčiomis kartu su vaikais). Prieš pradedant parko lankymą, rekomenduojame užsukti į info centrą ir pasiimti žemėlapį. Parko teritorija – 400 hektarų, kuriuos tik apeiti (be sustojimų ar ilgesnių tyrinėjimų) užtruktų bent jau 3 valandas. Parkas dirba kasdien nuo 9 iki 19 valandos. Į parką įleidžiami ir gyvūnai! Bilietų kainos pateikiamos čia, o apsistojus Tervetės glampinge, parko lankymas – nemokamas.

Tervetės parko takeliai ir aplinka prižiūrėta ir sutvarkyta, todėl drąsiai galite parką apeiti ir su vaikišku vežimėliu. Parkas pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Jeigu vaikiško vežimėlio neturite, galite išsinuomoti traukiamus vežimėlius, dviračius ar šiaurietiško ėjimo lazdas. Teritorijoje rasite visą reikalingą infrastruktūrą: poilsio zonas bei iškylų vietas, tualetus, kavines.

 

Tervetės parko lankymas – ką apžiūrėti pirmiausiai

Tervetės parką galima suskirstyti į tris dalis: Nykštukų miškas, Pasakų miškas bei miško gudrybių pažintiniai takai. Pastarieji takai labiau pažintiniai – čia atrasite informacinius stendus (deja tik latvių kalbomis), šioje dalyje rengiamos edukacijos, Žaliosios klasės mokymai pagal pažintinė švietimo programą „Pažink mišką”.

Keliaujančios mamos rekomenduoja pažintį su Tervete parku pradėti nuo Nykštukų miško – įėjus pro vartus sukti į kairę ir eiti link Nykštukų sodybos (la. Rūķu sēta). Kelyje jūsų lauks animatoriai, supynės, visos kelionės metu lydės medinės skulptūros, kurių parke suskaičiuojama daugiau nei šimtas. Pasiekę Nykštukų sodybą susitiksite gyvą personažą Nykštuką, kuris vaišins žolelių arbata. Dirbtuvėlėse galėsite susimeistrauti medinių suvenyrų. Šalia įrengta didelė vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona ir nedidelė kavinė, kurioje turėsite galimybę pasimėgauti gardžia kava su bandele. Toliau galima patyrinėti ir patį Nykštukų kaimą – mažytes sodybėles. Ant kiekvieno namelio yra užrašas, todėl galima susipažinti su nykštukų gyvenimo būdu, sužinoti jų amatus ir viską pamatyti mažyčių žmogučių akimis.

Nuotykį kviečiame pratęsti ir į Tervete parką pasižiūrėti iš 25 metrų aukščio šile pasislėpusio vieno didžiausio visoje Latvijoje medinio Tervetės apžvalgos bokšto. Bokštas įveikiamas net ir mažiausioms kojytėms – dviejų metukų Jogailė savarankiškai užlipo ir nusileido visais laiptukais!

Po Tervetės bokšto gyvūnų mylėtojams turėtų patikti didelėje Anelės pievoje įsikūręs Anelės ZOO lankymas. Čia laisvai ganosi ožkelės, vištos, triušiukai. Turėsite galimybę gyvūnėlius pamaitinti, paliesti bei su jais nusifotografuoti! Pievoje įrengta nuo saulės apsauganti poilsio palapinė bei lėlių namelis. Anelės ZOO lankymas yra mokamas, tačiau kainos labai draugiškos šeimai.

Nepraleiskite ir būtinai aplankykite įspūdingą Nykštukų miestelį „Kankorėžis“ (latv. „Čiekure“), kurį sudaro daugiau nei 40 spalvotų namelių kompleksų, žydinčios gėlės, tekantis upelis ir mediniai tilteliai.

Pasakų miškas ir atrakcionų aikštelė

Tervetės parke kursuoja traukinukas (pasivažinėjimo kaina asmeniui 1,50 Eur), todėl judėti po parko teritoriją galima ir greičiau! Viena iš Pasakų siauruko stotelių yra prie pat Tervetės apžvalgos bokšto, todėl rekomenduojame Pasakų mišką pasiekti traukiniu. Pasivažinėjimas traukinuku ne tik pailsins pavargusias kojeles, bet ir suteiks daug teigiamų emocijų vaikams. Pasakų miške pamatysite daugybę Anos Brigaderės (Anna Brigadere), vienos žinomiausių latvių rašytojų, įkvėptų pasakų herojų medines skulptūras. Tradicinės parko dalies pavadinimas “Spindukas” kilo būtent nuo 1903 metais parašytos pjesės “Sprindukas” pavadinimo. Čia sutiksite ir pagrindinius pjesės herojus Sprinduką,  Nulėpausį, Miško karalaitį Anelę su draugėmis ir kitus pasakų veikėjus. Raganos miške sutiksite ne tik gyvą raganą, maišančią eliksirus ir kalbančią burtažodžius, bet ir mitines būtybes – šikšnosparnius, vorus ir velnius.

Tervetės parkas ypatingas tuo, kad apjungia begalę įvairiausių veiklų: nuo lėto ir ramaus vaikščiojimo miško takais ir grožėjimosi gamta bei pasakų herojais, iki aktyvaus laipiojimo takais su kliūtimis (Gaisa takas), bandymo atrasti išėjimą labirinte (latv. Labirints) ar savo jėgas norinčių išbandyti 3 kilometrus besitęsiančiame dviračių parke (latv. Kurbada žeme) su įvairiomis įkalnėmis, viražais, tiltais ir liepteliais.

Lankytini objektai aplink Tervetės parką

Rekomenduojame apsilankyti viename didžiausių Baltijos šalyse „Tervete tinklų parke, kuris įrengtas 6 metrai nuo žemės  pušų girioje. Čia rasite begalę įdomių veiklų: mažųjų pamėgtą kamuoliukų baseiną, įvarius tunelius, medinius namelius, krepšinio ir kamuolių aikšteles, batutus ir viskas padalinta net į du aukštus! Rekomenduojame tinkluose būti su savo avalyne.

Dar vienas netoliese esantis objektas – drugelių namai, kuriuose gyvena įvairiaspalviai drugiai iš Azijos, Pietų Amerikos ir Afrikos. Latviją pasiekia drugelių lervos, kurios kruopščiai saugomis, kol iš jų išsirita nuostabaus grožio drugeliai. Šiame parke taip pat pamatysite žuvų, vėžlių ir kitų atogrąžų gyvūnų.

Nakvynė požeminiuose nameliuose arba nameliuose medyje

Tervetės gamtos parko lankymui rekomenduojame skirti bent dvi dienas. Taip galėsite neskubėdami apsilankyti ir išbandyti visas parko siūlomas pramogas bei pasimėgauti poilsiu. Rekomenduojame nakvynei pasirinkti vieną iš išskirtinių LVM gamtos parko glampingas variantų: moderniai įrengtus požeminius namelius su trinkelėmis išklotomis privačiomis terasomis bei atskira laužaviete arba ilsėtis namukuose medžiuose. Kad ir kurį apgyvendinimo variantą pasirinksite, pažadame, jog liksite maloniai nustebę. Mūsų šeima pasirinko požeminį namelį – realybė pranoko lūkesčius. Čia viskas apgalvota ir suderinta iki smulkmenų: eksterjeras dera su interjeru, išlaikomas vientisumas bei nepalieka jausmas, jog nors ir esi viskuo aprūpintas, bet vis dėlto – gamtoje. Net tokios smulkmenos, kaip natūralūs lininiai patalynės užvalkalai, šlepetės ar stalo žaidimai – kelia šiltus prisiminimus. Apgyvendinimo paslaugos yra teikiamos visais metų laikais. Taip pat 2 iš požeminių namelių yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems žmonėms. Visos apgyvendinimo vietos su patogumais: tokiais kaip dušai, tualetai, kaitlentės, keturios miegamosios vietos. Svečiai priimami su gyvūnais. Nameliai įrengti netoli Tervetės tvenkinio, todėl dienos metu čia galėsite maudytis, išbandyti irklentes, išsinuomoti valtis, vandens dviračius ar net pažvejoti. Glampingo teritoriją vakarais apšviečia ir jaukumo suteikia po visą teritoriją išvedžiotos elektrinės girliandos.

Lankytojai taip pat gali parko teritorijoje pasistatyti palapinę ar atvykti nuosavu kemperiu/prikabinamu nameliu.

Primename, jog visiems LVM gamtos parko glampingo svečiams, pasirinkusiems poilsį požeminiuose nameliuose ir nameliuose medžiuose, įėjimas į LVM Tėrvetės gamtos parką nemokamas.

Likome maloniai nustebę

Apsilankę Tervetės gamtos parke su visa šeima, likome maloniai nustebę tiek apgyvendinimo kokybės ir išskirtinumo, tiek ir pačios parko teritorijos. Nesitikėjome, kad visai šalia Lietuvos sienos egzistuoja tokio dydžio pasakiškas parkas taip puikiai pritaikytas visos šeimos lankymui. Tiesą sakant iš pradžių įžengę į teritoriją nelabai žiūrėjome į žemėlapį, bet kelis kartus paklydę, supratome, jog vis dėlto, pirmą kartą lankantis, dydis ir plotas yra nesuvokiamas ir norint pasiekti lankytiną vietą, reikės atidžiai sekti tiek nuorodas, tiek ir sekti patį žemėlapį. Todėl rekomenduojame parko ir aplinkinių objektų lankymui skirti tikrai ne vieną dieną ir pasimėgauti atostogomis lėtai.

#tervetesparkas #keliaujanciosmamos #latvija #reklama #kaveiktilatvijoje #pramogossuvaikais #parkai

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas