Aplink ežerus – ne vien maudynės!

Lietuva – turtingas ežerais kraštas, o jie ypač vilioja karštomis vasaros dienomis. „Keliaujančios mamos“ kviečia pažinti ežerus ne tik iš maudyklų, bet ir žygiuojant aplink juos. O išsimaudyti taip pat spėsite! Tad šiandien vėl dalinamės mamos Indrės (@mama_gamtoje) naujai įveiktu iššūkiu ir jo rezultatais bei patarimais, kaip žygiuojant gamtoje saugoti save ir vaikus.

Ankstesnių mėnesių Indrės iššūkius galite rasti čia: Kelionės dviračiais su vaikais, 100 kilometrų pažintiniais takais su kūdikiu.

Iššūkis – žygiai su šeima aplink ežerus

Birželis puikus vasaros pradžios mėnuo, kuris atrodo duoda startą lėkti prie ežerų ir maudytis. Tačiau galima ne vien maudytis, o prie maudynių prijungti ir aktyvesnių bei pažintinių veiklų visai šeimai. Šį mėnesį nusprendėme skirti žygiams aplink ežerus esančius Vilniaus rajone. Apėjome aplink šiuos ežerus:

Gėlos ežeras Nemenčinėje

Na šį taką aplink ežerą turbūt būtų teisinga vadinti pažintiniu, nes radome keletą informacinių stendų, takas gerai pramintas, daug erdvių apsistojimui, du pagrindiniai paplūdimiai su smėliuku ir geru krantu, medinės vaikų supynės, o įdomiausias yra baltojo molio paplūdimys, čia vaikų rojus žaidimams, tik reiktų būti atsargiems, dėl pasitaikančių stiklų duženų. Aplink visą ežerą vos 3 kilometrai ir takas puikiai praeinams.

Balžio, Juodžio ir Tapelių

Vienas šalia kito esantys ežerai Vilniuje, kuriuos apeiti galima visus kartu. Trasa labai gerai praeinama, daugiausia gerai pramintas miško takelis. Iš viso susukome 8 kilometrus.

  • Balžio ežeras turi 2 pagrindinius paplūdimius su daug smėliuko, geru krantu, gelbėtojais, tualetais ir papildomomis sezoninėmis pramogomis. Taip pat einant aplinkui yra gana neblogų vietų sustojimams ar maudynėms be didelio kiekio žmonių, galbūt net būsite vieni;
  • Tapelių ežeras taip pat turi 2 pagrindinius paplūdimius su anksčiau minėtais patogumais, tačiau šio paplūdimio pakrantė gerokai ilgesnė, todėl daugiau vietų ramiai atsipūsti;
  • Juodžio ežeras paplūdimio skirto maudynėms neturi, tačiau jei esate žvejys tai keletas priėjimų tikrai yra.

Graužio (Lentvario) ežeras Lentvaryje

Mūsų paskutinysis ežeras, palikęs daugiausiai įspūdžių. Pradėjome nuo Lentvario dvaro sodybos, gaila pats dvaras šiuo metu yra restauruojamas ir į vidų patekti negalima, tačiau iš išorės atrodo tiesiog įspūdingai. O dvaro teritorijai priklausantis parkas sužavėjo dar labiau. Daug išlikusių pastatų, statinių, upelis, laiptai, mini kriokliukai, senosios arklidės ir kiti įvairūs objektai sukėlė susidomėjimo bangą, todėl netikėtai ten užtrukome gerokai ilgesnį laiką nei planavome. Vėliau 3km bridome žolynais, krumynais, dilgėlynais, todėl kaip turistinės trasos nerekomenduojame arba užsimeskite ilgesnes kelnes. Na ir žinome priėjome pagrindinį parką, kuriame yra įvairių supynių vaikams, paplūdimys, patogūs stalai, suolai piknikams, tinklinio, krepšinio aikštelės, labai tvarkinga ir gana didelė erdvė smagiai praleisti dieną.

Dažnas klausimas dėl erkių

Gana dažnas klausimas visgi buvo ar tokiomis trasomis eidami sutinkame daug erkių. Erkės – turbūt vienas iš didžiausių tėvų „baubų“ stabdančių, tokias ir panašias išvykas gamtoje. Iš tiesų negaliu sakyti, kad mes jų nesutinkame, viena kita pasitaiko einanti ar jau įsisiurbusi. Tačiau paniška baimė išeiti į lauką neatsirado. Kaip ir daugelyje situacijų manau svarbiausia yra apsisaugoti ir iš savo žmogiškosios pusės padaryti viską, kas apsaugotų nuo erkių. Visų pirma visa šeima išskyrus mažają dėl amžiaus esame pasiskiepiję nuo erkinio encefalito, naudojame įvarius repelentus, vaikams dedame šviesius drabužius ir dažnai apžiūrime.

Patarimai kaip išvengti erkių įkandimų:

Indrės patarimai: Svarbu paminėti, kad didžiausia tikimybė sutikti erkes yra lapuočiai miškai, nešienautos pievos, todėl jei norite dar labiau apsisaugoti rinkitės spygliuočių miškus. Taip pat pasiimkite dezinfekuojančių priemonių ir pincetą jei prireiktų. Šiuo atveju geriau turėti ir nepanaudoti, nei kai reikės neturėti.

„Keliaujančios mamos“ patarimas: Tickless erkių apsauga (linkas https://keliaujanciosmamos.lt/produktas/tickless-ultragarsine-apsauga-nuo-erkiu-kudikiams-ir-vaikams/ )

Su TICKLESS Baby apsauga nuo erkių įkandimo kūdikiams ir vaikams gamtoje praleistas laikas nesukels Jums jokių rūpesčių. Prietaisas skleidžia 40 kHz ultragarso impulsus, kurie yra nekenksmingi ir nepastebimi žmonėms, tačiau trikdo erkes, blusas. Jos praranda gebėjimą orientuotis, tad net jei ir užlipa ant gyvūno ar žmogaus, turite ženkliai daugiau laiko jas pastebėti. Tai gali padėti apsisaugoti nuo įkandimo. Visiškai netoksiškas. Neskleidžia jokių cheminių medžiagų ar kvapų. Esant normaliai temperatūrai prietaisas veikia nuo 9 iki 12 mėnesių po aktyvavimo. Veikimo diapazonas – apie 1,5 metro. Mažas ir patogus: tereikia spaustuku ar virvele pritvirtinti prie vaiko drabužių arba vežimėlio. TICKLESS Baby 2012 metais testuotas ir patvirtintas Italijos Camerino universiteto Medicinos Mikrobiologijos laboratorijoje.

Na, o jei jau pasirūpinote visomis apsaugomis, linkiu kuo dažnesnių ir saugesnių kelionių gamtoje!

#keliaujanciosmamos #mamagamtoje #lietuvosezerai #zygiaisuvaikais #aplinkezerus #kelionessuvaikais #kelioneslietuvoje

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas