12 patarimų: kelionė automobiliu su vaikais

Vasaros atostogos įprastai reiškia – daugiau praleidžiamo laiko automobilyje. Tačiau keliavimas su vaikais, dažnai tėvams kelią daug nerimo. Tad kaip pasiruošti kelionei automobiliu su mažyliu?

Jums taip pat gali patikti šeimos kelionė į Tervetę gamtos parką Latvijoje

Kartu su @saugus_vaikas pateikiame 12 patarimų, kurie, tikėkimės, palengvins jūsų atostogų laiką automobilyje!

1. Ilgesnei kelionei pradėkite ruoštis iš anksto

Išankstinis paruošimas kelia mažiau streso ir skubėjimo kelionės dieną. O stresuojant tėvams, vaikai tai perima ir taip pat gali tapti irzlūs. Tad stenkitės susiplanuoti kelionę dieną prieš, pradėkite pakuotis reikalingus daiktus bei apgalvokite, kokius žaislus vaikui vertėtų paimti į automobilį.

2. Pradėkite kelionę miego metu

Jei įmanoma, susiplanuokite pradėti kelionę tuomet, kai vaikui ateina laikas pamiegoti. Tokiu būdu bent dalį kelionės įveiksite ramiai ir be didesnių pastangų, reikalaujančių užimti vaiką. Jei visgi neišeina kelionės susiplanuoti per vaikų miegus, leiskite jiems tiesiog atsikratyti šiek tiek energijos prieš sėdant į automobilį: vyresni vaikai lai pabėgioja, o dar nevaikštantiems leiskite kurį laiką pašliaužioti namuose.

3. Laimingi vaikai – geros kelionės pradžia

Dažniausiai pykčių prieš prasidedant kelionei būna mažiau, kuomet mažiausieji būna sotūs ir sausi.

4. Užsiimkite su vaikais kelionės metu – tai juk puikus laikas bendravimui

Užsiėmimų automobilyje galima sugalvoti begalę: žaiskite, dainuokite, mokinkitės kūno dalių ir t.t. Atsirinkite veiklas, tinkančias jūsų vaiko amžiui.

Keletas pavyzdžių, ką galima žaisti su vaikais automobilyje:

  • atspėk, apie kokį gyvūną aš galvoju;
  • paleiskite mėgstamos dainos pradžią ir spėliokite, kokia tai daina;
  • suskaičiuokite raudonus automobilius, ieškokite praskrendančių paukščių;
  • žaiskite ”Pamarskomu” (akmuo, popierius, žirklės);
  • susikurkite savo ,,dainų krepšį”: atsispausdinkite paveikslėlius su įvairiomis dainelių asociacijomis, kurių įprastai klausotės. Ištraukę paveikslėlį su muse, uždainuokite dainą, kurioje būtų paminėta musė. Pvz., Telebimbam – musė;
  • pasiimtus žaislus iš namų, ištraukite vis po vieną, kad vaikui ilgiau būtų idomiau. Stenkitės į automobilį pasiimti minkštesnius, aštrių kampų neturinčius žaislus, kad nelaimės atveju jie nesužeistų vaiko bei kitų automobilyje esančių keleivių.

5.  Knygos bei audio knygos

Pasiimkite į kelionę mėgstamą knygą, o gal rasite gerą audio knygą, kurios paklausyti galės visa šeima. „Keliaujančios mamos” naudojasi ir  „mybe” programėle vaikų nusiraminimui, jausmų suvaldymui ir greiteniam užmigimui.

6. Pertraukos, pertraukos ir dar kartą pertraukos

Dažnai mes, tėvai, ignoruojame vaikų siunčiamus ženklus, jog jiems reikalinga pertrauka. Galvojame, kad na ne tiek jau daug ir liko, tai pakentėkime. Šis ignoravimas gali iššaukti vaikų stiprų irzlumą, o ilgainiui ir blogą asociaciją su automobiliu. Keliaujant su vaikais pertraukas daryti ne tik reikia, bet ir būtina. Jiems išsėdėti automobilyje yra gerokai sunkiau nei mums, suaugusiesiems. Sustokite saugesnėje vietoje, kurioje vaikai galėtų prajudinti užsisėdėjusias kojytes bei gautų gryno oro.

7. Užkandžiai

Turėkite vandens, kad vaikai galėtų atsigerti ištroškus. Pasiimkite su savimi užkandžių, kuriais suviliotumėte vaikus per pertraukas. Venkite valgyti judančiame automobilyje dėl užspringimo rizikos. Nepamirškite ir savęs – kava termose gali būti tikrai gera idėja!

8. Pietūs kelyje

Jei kelionėje stosite papietauti, pasistenkite, jei tik išeina, suplanuoti ilgesnę pietų pertrauką, kad vaikai spėtų ne tik pavalgyti, bet ir aktyviai pajudėti. Galbūt rasite vietą su vaikų žaidimo aikštele.

9. Ekranas – kai jau niekas neveikia

Tik stenkitės naudoti jį saikingai. Nukreipti mažiausiųjų irzlumą gali pakakti tiesiog parodant filmukus, kuriuose jie būna užfiksuoti ir pakalbėti apie tai, ką jie ten veikė.

10. Saulės apsauga

Saulė ir šiluma labai vargina, tad naudokite apsaugą nuo saulės ant lango bei palaikykite vėsesnę temperatūrą automobilyje.

11. Keliaujate su kita šeima?

Tuomet, galite ,,pasimainyti” vaikais, jog jie kartu galėtų pabendrauti automobilyje keliaujant iš taško A į tašką B.

12. Nepamirškite savęs

Jei vairuoja jūsų partneris, o ne jūs, pasinaudokite proga pailsėti, kuomet vaikas miega. Tiesiog mėgaukitės ramybe!

PABAIGAI

Mėgaukitės vasara ir laiku kartu su šeima. Kelionės su vaikais automobiliu gal ir ne pačios lengviausios, bet akimirkos pasiekus kelionės tikslus – neįkainojamos! Tad pasiruoškit įvairių užsiėmimų, pasiimkit gerą nuotaiką ir visi, užsisegę saugos diržus, judėkite pirmyn gaudyti naujų šeimos prisiminimų visam gyvenimui.

Saugių ir smagių kelionių!

#keliaujanciosmamos #autokeliones #kelionessuseima #kelionesautomobiliu #kelionessuvaikais

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas