Mamos pataria

Kelionės automobiliu su vaiku

Kur keliausime šiemet? Tolimos kryptys greičiausiai turės palaukti, bet kiekviena kelionė vaikui – tai nauji įspūdžiai ir kokybiškas laikas su šeima, todėl Keliaujančios mamos kelionių nestabdo ir keliauja automobiliais. Šiandien pasakojame apie autokeliones su vaikais: kaip tinkamai pasiruošti kelionei automobiliu, kad tai nesugadintų savaitgalio ar atostogų pradžios.

“Keliaujančios mamos” keliauja daug ir dalinasi labai įvairia patirtimi, todėl remdamiesi ja šiandien parengėme Jums rekomendacinius patarimus, kaip nuosekliai ir paprastai pasiruošti kelionei automobiliu

1. Laiko planavimas ir sustojimai

Kelionės maršrutą ir sustojimų laiką būtina planuoti ir derinti prie jūsų mažylių dienotvarkės. Jei kūdikis žindomas – sustojimus planuokite pagal maitinimo grafiką. Šiek tiek didesni, darželį lankantys vaikai aktyvia veikla užsiima rytais ir po pietų, o apie 12.00 valandą yra guldomi pietų miego. Todėl toks laiko paskirstymas turėtų atsispindėti ir kelionėje – pietų miegui reikėtų planuoti nuvažiuoti ilgiausią maršruto dalį. Vyresni mokyklinio amžiaus vaikai yra pripratę prie pamokų režimo – pamokos trunka po 45 minutes, o tarp jų visada būna pertraukos. Jei reikia važiuoti ilgesnį atstumą, kelionė iki sustojimo turėtų trukti ,,dvi pamokas”. Dar vienas patarimas, remiantis mūsų, keliaujančių mamų, patirtimi – jei vaikas nemiega, darykite trumpus sustojimus kas dvi valandas.

2. Maršruto planavimas

Prieš išvykdami į kelionę – atlikite namų darbus ir paplanuokite kelionės maršrutą. Maršruto planavimui, būtina išanalizuoti ką įdomaus galite pamatyti pakeliui, nusimatyti galimus sustojimus, iš anksto pasidomėti rekomenduojamomis nakvynės ar maisto vietomis. Taip pat nepamirškite pasidomėti, kur yra žaidimų aikštelės ir jose sustoti bent trumpam, kad vaikai galėtų iškrauti savo sukauptą energiją. Vaikai pasidžiaugs, pažais ir keliauti toliau bus lengviau. Šioje žaidimų aikštelių paieškoje kelionėse jums labai padės programėlė Playground Buddy, kuri nurodys kur galima rasti vaikų žaidimo aikšteles. Nors netikėtumai ir nuotykiai yra neatsiejama kelionių dalis, bet šią romantiką reikėtų palikti keliaujant dviese su vyru arba vyresniais vaikais, su mažaisiais planavimas ir pasiruošimas būtinas.

 

3. Automobilio klimatas

Atrodytų smulkmena, tačiau keliaujant su vaikais automobilio klimatas yra labai svarbus. Dauguma žmonių, mėgsta kondicionierių naudoti kaip atvėsinimo įrenginį – tai didžiulė klaida, ypač keliaujant su vaikais. Kondicionierius – tai įrenginys padedantis užtikrinti komfortišką temperatūrą, tačiau ne momentinis vėsinimo įrenginys. Temperatūra automobilyje nuo lauko temperatūros gali skirtis tik 5 laipsniais – ne daugiau. Nesilaikymas šių nurodymų sukelia vieną dažniausių negalavimų tiek vaikams, tiek suaugusiems gerklės perštėjimą. Jei netyčia taip nutiko, nevertėtų pulti į paniką, o reikėtų iš anksto pasirūpinti vaikams tinkamų pastilių ir, žinoma, atsakingai reguliuoti temperatūrą automobilyje.
Mūsų nerealus atradimas – Lietuvoje gaminamos propolio tabletės su vitaminu C ir augaliniais ekstraktais, kurių yra kiekvienoje vaistinėje geltonai-juodai-dryžuotoje dėžutėje. Propolis dezinfekuoja kvėpavimo takus, drėkina juos, neleidžia bakterijoms ir virusams plisti. Taip pat nuskausmina burnos gleivinę, jei jaučiasi perštėjimas. Jeigu jums nesvetimas sudirgusios gerklės jausmas kondicionuojamose ar sausose patalpose, tai tokios pastilės visuomet turėtų būti šalia. Mūsų mažieji labiausiai mėgsta propolį su avietėmis, nes skonis jų visai kaip saldainių, o mamos savo „favoritu“ dažniausiai vadina naują propolį su vaistažolėmis.

4. Kelioninė vaistinėlė

Jei išsiruošėte į trumpą dienos kelionę jūsų vaistinėlę gali sudaryti tik patys būtiniausi vaistai, pvz. nuo karščiavimo, nuo alergijos (jei vaikas jautrus), pastilės nuo gerklės perštėjimo ir, žinoma, pleistrai, dezinfekciniai skysčiai. Tačiau mūsų rekomendacija – susidaryti savo kelioninę vaistinėlę ir visuomet turėti ją sukomplektuota taip, kad net skubiai išvykai nereikės jaudintis ir sukti galvos. Išsamus vaistinėlės vaistų sąrašas ir patarimai yra šiame straipsnyje.

5. Maistas, užkandžiai ir gėrimai

Vienas iš pagrindinių sėkmingos kelionės ingredientų. Užkandžiai kelionėje ne tik atlieka pasisotinimo funkciją, bet ir puikiai užima vaikus. Dažnai grupėje sulaukiame klausimų ką rekomenduoja keliaujančios mamos? Mūsų patirtis rodo, kad kelionei labiausiai tinka lazdelėmis pjaustytos daržovės – agurkai, paprikos, morkos, kepti arba virti vištienos gabalėliai, vaisiai ir uogos, kuriuos būtinai nuplaukite prieš kelionę. Jei neturite laiko pasiruošti šių užkandžių namie galite įsigyti parduotuvėse avižų batonėlių, javainių, trapučių, kukurūzų lazdelių. Neslėpsim, kelionėse su vaikais būna ištinka ir krizės, todėl tokioms situacijoms visada rekomenduojam turėti kažką, ką labai mėgsta vaikai ir kuo neleidžiama mėgautis kasdien – pavyzdžiui, ledinukai, saldainiai, sultys.

6. Kelioninė apranga

Šie klausimai mus kankina turbūt kasdien. Tačiau ruošiantis kelionei ypač, jei nesate labai įpratusios prie daiktų pakavimo – svarbiausia, kad būtų patogi, nevaržanti judesių. Jei vykstate į šventę, perrenkite vaiką jau tik atvykus į vietą, nepuoškite jo iškart, nes vaikui bus nepatogu, jis gali sukaisti, o ir didelė tikimybė, kad toks švarus ir gražus tikslo gali nepasieks. Žinoma, visada turėkite atsarginių rūbelių, o jeigu vykstate į ilgesnę kelionę tai turėkite porą švarių komplektų po ranka. Daugiau apie rūbelių planavimą, galite rasti šiame straipsnelyje.

7. Daiktų paskirstymas automobilyje

Svarbiausius daiktus susidėkite į rankinį bagažą ir susiplanuokite, tuos krepšius kurie turi būti automobilio salone ir kurie gali likti bagažinėje. Kad prireikus netektų iškrauti viso automobilio. Patartina po ranka visada turėti: minkštą žaislą, pagalvėlę ar po sprandu dedamą ritinėlį, lengvą antklodę, sauskelnių, drėgnų servetėlių ir drabužėlių persirengti, maistas ir gėrimai, žaidimai, veiklos. Automobilyje įvairiose situacijose gali pagelbėti ir popierinių rankšluosčių ritinėlis.

8. Apsauga nuo saulės

Nepamirškite iš anksto pasirūpinti lango apsauga nuo saulės. Į akis plieskianti saulė gali prišaukti rimtą krizę patiems mažiausiems keliautojams kūdikiams, o ir vyresniems geriausia, kad kelionės metu galėtų patogiai įsitaisyti kaip jiems patinka, nesistengiant tilpti į šešėlį.

9. Vaiko užimtumas automobilyje

Nesvarbu, ar kelionė automobiliu trunka tik keliolika minučių, ar kelias valandas – iš anksto reikia pasirūpinti, kuo užimsite vaiką. Užimtumą reikia planuoti atsižvelgiant į vaiko amžių, temperamentą, pomėgius. Jūs geriausiai pažįstate savo vaikus, todėl neabejojame, kad kelionėje surinksite visus reikalingiausius žaisliukus. Tačiau, mūsų patirtis rodo, kad vaiko žaislus reikėtų sudėti taip, kad norėdamas pats galėtų juos pasiimti. Šioje situacijoje labai pagelbėja patogūs mini krepšeliai, kabinami ant priekinės sėdynės. O ištikus krizei Keliaujančios mamos rekomenduoja, turėti kokį nors naują žaisliuką ar žaidimą, kuris užlaikytų vaiko dėmesį ilgesnį laiką.

10. Automobilinė kėdutė

Jei ruošiatės keliauti daug, pasidomėkite ir investuokite į patogią vaiko automobilinę kėdutę. Ši ne tik užtikrina saugumą kelionės metu, bet ir suteikia daug patogumo. Kėdutė turėtų būti pritaikyta jūsų mažyliui pagal svorį, ūgį, amžių.

Pabaigai, tikime, kad šie patarimai jums bus naudingi ir padės nuosekliai suplanuoti sėkmingą kelionę su vaikais automobiliu ir galėsite savo pasakojimais ir patirtimi prisidėti prie Keliaujančių mamų bendruomenės plėtimo.