13 vietų Kaišiadoryse su vaikais

Ką žinote apie Kaišiadoris? Atrodo nedidelis niekuo neišskirtinis miestas, neskalaujamas nei mineralinių vandenų versmių, nei Baltijos jūros, tai kodėl reikėtų čia važiuoti vasara? „Keliaujančias mamas“ Kaišiadorys sužavėjo unikaliomis patirtimis – tai tikras lėtojo turizmo pavyzdys Lietuvoje. Tikra autentiška protėvių aplinka, edukacijos, amatai ir prisilietimas prie protėvių šaknų.

Ypatingai verta čia atvykti tėveliams, kurie nori vaikams parodyti atsakingą požiūrį į gamtą, ūkį ir tradicijas. „Keliaujančios mamos“ pataria ką pamatyti, ko išmokti ir pristato kitus Kaišiadorių lankytinus objektus vienoje vietoje.

Kur tie Kaišiadorys?

Kaišiadorių miestas įsikūręs vidurio Lietuvoje, pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno, kadaise buvo labai svarbus geležinkelio mazgas jungęs Varšuvą su Sankt Peterburgu. Apsilankymas čia gali būti puiki idėja, ypač mamoms su mažyliais, norinčioms bent dienai Vilniaus šurmulį iškeisti į nedidelio miesto atradimus ir tai padaryti, pavyzdžiui, traukiniu! Tačiau nemažai įdomių lankytinų objektų yra aplink miestą, todėl, jei norite patirti tradicijas, visgi rekomenduojame vykti automobiliu.

Mergakalnio regykla

Aukščiausia Kauno marių atodanga, atverianti įspūdingus vaizdus į didžiausią Lietuvoje dirbtinį vandens telkinį. Puiki vieta sustoti, atsipūsti, o gal net papietauti savo atsineštais užkandžiais su šeima.

Adresas: Gedimino g., Dovainonys, Kaišiadorių r.

Gyvas kalnas

Tai net 21 metus gyvuojantis šeimos ūkis. Jame galima pamatyti įvairiausių gyvūnų – nuo viščiukų iki ponių. Apsilankymas šioje sodyboje ypatingas tuo, kad galima ne tik apžiūrėti gyvūnus, bet vaikai juos gali glostyti ir maitinti. Sodybos savininkai atskleis visas ūkio paslaptis, todėl garantuoja pliūpsnį nepamirštamų emocijų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.
Dėl apsilankymo ūkyje reikia susitarti iš anksto.

Adresas: Stebeikių k. 19, Kaišiadorių r. sav.

Saulės vartų romuva. Paukščių kiemas

Prie autentiškos Rumšiškių muziejaus patirties labai tiks pasimokyti ir naminių paukščių auginimo paslapčių. Vaikams siūloma iš arti pažinti (paglostyti, palaikyti) įvairius naminius paukščius, sužinoti jų skirtumus, atpažinti jų plunksnas, kiaušinius, balsus, pažaisti ir padainuoti. Čia galėsite grožėtis povais, kalakutais, balandžiais, antimis, žąsimis, vištomis. Taip pat ši bendruomenė organizuoja baltiškas šventes prie aukuro ugnies.

Adresas Rumšiškių k. 36, Dovainonių k., Kaišiadorių r. sav.

Bebrų stebykla

Jei jau susipažinote su naminiais ūkiais, o gal ir nulipdėte savo meno kūrinį iš molio, pats laikas aplankyti visiškai nepaliestą laukinę gamtą Ginteikiškių kaime (čia jau daugiau kaip 20 metų nebuvo vykdoma ūkinė veikla). Tarp dviejų šimtamečių ąžuolų, penkių liepų ir maumedžio pavėsyje galėsite pabendrauti ir pamatyti bene didžiausią Lietuvoje bebrų šeimyną ir jų namą. Taip pat gausią, stebuklingai išlikusią, žaliųjų balinių ir pievinių varlių populiaciją. Pasidžiaugę gamta, patys smalsiausi lankytojai galės pamatyti ūkio rakandų, sukurtų prieš 30 ar 100 metų, ekspoziciją, kuri išdėstyta autentiškame svirne arba kūrenti aukurą, pasisupti sūpuoklėse, pasimėgauti kava ir žaliąja arbata.
Būtina išankstinė registracija.

Adresas: Ginteikiškių g. 13, Ginteikiškių k., Kaišiadorių r. sav.

Myliu kaimą

Dar daugiau veiklų rasite miške įkurtoje poilsiavietėje – rančoje, kur vaikai ne tik galės pabendrauti su gyvūnais, bet ir pajodinėt žirgu arba poniu, palakstyti didelėje pievoje kartu su ožkomis, paglostyti triušį, žaisti lauko žaidimus, suptis sūpynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Kol vaikai pramogaus gamtoje, tėvai hamakuose galės mėgautis paukščių čiulbėjimu ir ramiu poilsiu nuostabios gamtos apsuptyje. Dėl apsilankymo ūkyje reikia susitarti iš anksto.

Adresas: Pušyno g. 2, Aleksandruvka, Kaišiadorių r., Pravieniškių sen.

Vėjų fėja

Pasakos ir fėjos vaikams patinka, todėl žinoma pirmiausia akį pritraukia gražus pavadinimas. Tai 2 hektarai pozityvios, žalios ir mylinčios aplinkos. Šioje etnografinėje sodyboje vyksta labai daug stovyklų, edukacinių veiklų ir etno programų. Džiugina ir tai, kad vaikų užsiėmimuose puoselėjama senoji lietuvių kultūra bei kuriama darni gyvensena su gamta, mokoma baltiškų amatų, rengiamos kūrybinės įvairių meno technikų popietės, sveikos gyvensenos seminarai, prasmingos šventės. Tiesa, užsiėmimai nevyksta nuolatos, todėl prieš planuojant kelionę čia, nepamirškite pasidomėti apie veiklas ir užsiregistruoti.

Adresas: Pratkūnų k. 4, Kaišiadorių r. sav.

Žaslių kultūros ir amatų centras

Žaslių kultūros centras įsikūręs perstatytame ortodoksų sinagogos pastate, greta jo, 2016 m. naujai pastatytame priestate, veikia tradicinių amatų centras. Įprastai čia eksponuojamos įvairios parodos, todėl tai gali būti vienas iš jūsų turo su vaikais lankytinų objektų. Retkarčiais čia vyksta ir amatininkų (ne tik rankdarbių bet ir maisto) edukacijos, todėl prieš planuodami kelionę, nepamirškite pasidomėti ir galbūt turėsite unikalią patirtį ir išmoksite kažką naujo.

Adresas: Vytauto g. 38, Žaslių mstl., Kaišiadorių r. sav.

Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse

Tai pats didžiausias (beveik 200 ha) ir daugiausiai eksponatų turintis muziejus visoje Lietuvoje. Kitaip sakant, tai visas etnografinis kaimas, nukeliantis mus į senovę. „Keliaujančios mamos“ patvirtina, kad tai vieta kurią privalo aplankyti kiekviena šeima, norinti išugdyti vaikų meilę tėvynei, tradicijoms ir papročiams. Be to, čia grynas oras, graži gamta ir tikras prisilietimas prie istorijos. Šiame muziejuje vyksta labai daug edukacijų ir etnografinių švenčių, kurias privaloma patirti bent kartą gyvenime.

Adresas L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškių mstl., Kaišiadorių r. sav.

Girinio parkas, Senelis Žynys

Stebuklai nesibaigia ir jei mėgstate su vaikais lankyti Kalėdų senelius, rekomenduojame supažindinti juos ir su lietuviškaisiais žyniais. Skarotų eglių pavėsyje, mažame pasakų namelyje, darnoje su gamta iki sausio 5-osios vaikučių laukia Senelis Žynys. Iškritus sniegui Girinis skaito Baltąją pėdsakų knygą, o vasaros metu kartu galite pavartyti Žaliosios knygos lapus. Laužas, pokalbiai ekologinėmis, etnokultūrinėmis, darnos su gamta temomis ir kitos miško paslapys.
Būtina iš anksto susitarti telefonu.

Adresas: Kapitoniškių k., Kaišiadorių r. sav.

Girelės pažintinis takas

Trokštantiems tiesiog pasivaikščioti gamtos apsuptyje čia tikrai patiks. Tai labai gražus Kaišiadorių miško parkas, kuriame galite aplankyti inkilų alėją, nueiti į miško parko estradą, pamatyti didįjį ąžuolą, aplankyti II pasaulinio karo kapines ir pasiekti Girelės poilsiavietes. Tako ilgis 2,7 km, jame puikiai jausitės ir su vežimėliais, ir su dviratukais. Jei paliekate automobilį pradžioje, tai tako ilgis padvigubėja. Takas nėra žiedinis, jis prasideda ties Paukštininkų gatve ir baigiasi pasiekęs Girelės 1-ąjį tvenkinį. Rekomenduojama pradėti pasivaikščiojimą nuo Paukštininkų gatvės, kur stovi informacinis stendas su tako schema.

Molio virtuvė

Ar prisimenate vaikystės žaidimus su plastilinu? Jei norite praleisti smagų laiką su vyresniais vaikučiais, galite išbandyti molio dirbtuves. Čia organizuojamos įvairios edukacijos: raugo keramikos deginimas, lipdymo pamokos, stiklo papuošalų ir mažų stiklo vitražų gamyba. Smagūs įspūdžiai ne tik vaikams, bet ir jums garantuoti, nes kurti su vaikais kartu gera!
Būtina išankstinė registracija.

Adresas: Liepų g. 4, Lomenių k., Kaišiadorių r. sav.

Audronės Skarbaliūtės keramikos dirbtuvės

Kaip būtų smagu, jei šeimos kelionės metu, vaikai atrastų savo hobį, o gal net pašaukimą, todėl kūrybiškai šeimai dar vienos smagios keramikos dirbtuvės. Čia jau daug metų vedami edukaciniai užsiėmimai vaikams, kur šie susipažįsta su molio savybėmis, lipdo, dekoruoja, glazūruoja puodelius, vazeles, skulptūrėles, medalius, reljefines plokštes.
Būtina išankstinė registracija.

Adresas: Pašilės g. 2, Pravieniškių k., Kaišiadorių r. sav.

Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras

Dėl dar daugiau įdomių veiklų ir patirčių, nepamirškite aplankyti ir turizmo centro. Čia sužinosite apie visas įmanomas pramogas, kur rasti skaniausią kavą, o gal net išsirinksite įdomiausią ekskursiją jums po Kaišiadorių r. lankytinas vietas su gidu.

Adresas Gedimino g. 48, Kaišiadorys

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas