Šviesos parkai 2023: nuo šviečiančios istorijos iki stebuklų šalies

(+dovana šeimai) Šiemet Lietuvoje šėlstant helovynams  (vietų sąrašu visoje Lietuvoje dalinomės čia), mažesnių vaikų turinčioms ir labiau grožio bei ramybės, o ne adrenalino  ieškančioms šeimoms „Keliaujančios mamos” paruošė ir kitą vietų SĄRAŠĄ, kurias tikrai mielai aplankysite su šeima. Tai ŠVIESOS PARKAI. Čia rasite ir įkvepiančius pasakojimus apie Lietuvos istoriją, o gal norėsite pasinerti į Alisos stebuklų šalį ar pavaikščioti mėnulio takais ir pasisupti šviečiančiose supynėse? O gal čia nuspręs  apsilankyti ir helovynų gerbėjai – pusiausvyrai po gasdinimų atgauti?

Ir jau laikas ruoštis Kalėdoms! Kas planuojate keliauti pas tikrąjį Santą Klausą? Dalinamės kelionės patirtimis, patarimais ir atrinktais pasiūlymais kelionėms autobusu ir lėktuvu į Laplandiją čia!

1.  Alisa stebuklų sode (Vilnius, VU Botanikos sodas)

Spalio 20 – vasario 25 d. jūsų laukia meninių šviesų instaliacijų parkas LUMINA, įsikūręs vienoje gražiausių sostinės vietų – Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose. Parkas kviečia į stebuklingą sodą, kuriame patirsite ir atrasite šviesų, šešėlių ir garsų magiją pagal L. Carrollo knygos „Alisa stebuklų šalyje“ motyvus. 1,5 km ilgio take ne tik sutiksite Alisą, rasite Triušio olą, bet galėsite stabtelėti užkandžių ir gėrimų stotelėse pasistiprinti. O „Keliaujančios mamos” kviečia  aplankyti ne tik šį, bet ir tokius šviesų parkus Lenkijos miestuose – Vroclave, Poznanėje, Liubline ir Bydgoščiuje bei šių metų naujienas – LUMINA šviesų instaliacijų parkus kituose Europos miestuose – Budapešte, Prahoje ir Sofijoje.

2.  Pilių karai – kelionė laiku (Vilnius, Kalnų parke)

Nuo spalio 27d. atsidarė ir dar vienas LUMINA parkas – Pilių karai! Čia žvanga ginklai, žvilga įmantrūs šarvai ir pasakojamos nuostabą keliančios legendos. Leiskimės į kelionę laiku, daugiau kaip šešis šimtmečius atgal į didingą praeitį, kai Lietuvą valdė Gediminas ir jo ainiai, Vilnius tapo sostine, o dėl sosto vyko nuožmios kovos. Beveik 2 km ilgio take galėsite stabtelėti užkandžių ir gėrimų stotelėse.

šviesos parkas kelione laiku

3. Švytintys Babilono sodai (Klaipėdos raj.)

Ruošiama NAUJIENA! (apie renginio datą nformuosime) Ar kada matėte besmegenį vaikščiojantį ant Triumfo arkos? Ar neregėtai atgyjantį Eifelio bokštą? Visi pasaulio stebuklai atgis šviesų ir muzikos dėka. Kviečiame apkeliauti pasaulį šviesų takais visą žiemos laikotarpį! Apie atidarymo datą paskelbsime netrukus, pasiruošimai jau vyksta!

4. Nykštukų takais! (Klaipėdos raj., Radailių dvare)

Nuostabiais nykštukų takais pradėsime leistis jau nuo gruodžio vidurio. Visas Radailių dvaro 2 ha kiemas nušvis neregėtomis spalvomis, netradicinėmis šviesų instaliacijomis ir jaukias akimirkas dovanos NEMOKAMAI! Šis renginys žada linksminti visus iki pat sausio galo.

5. Mėnulio takais – šventinė pasaka (Rumšiškėse)

Naujas šviesos ir žibintų festivalis „Mėnulio takais“ duris atvers Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, nuo lapkričio 4 d.- vasario 4d. festivalis kviečia visus pasinerti į magišką pasaulį. Visą kelionę lankytojus čia lydės nakties sergėtojas Mėnulis, atversiantis vartus į stebuklingą ir paslaptingą nuotykį. Keliaudami sutiksite paslaptingų miško gyventojų, laumių, angelų, lietuvių kultūros ir istorijos įkvėptų šviesos skulptūrų ir, be abejo, didžiausių žiemos švenčių pranašą elnią devyniaragį. O bent trumpam užsimiršti, pasinerti į svajonių ir sapnų karalystę, pabūti tarsi nesvarumo būsenoje kvies „Žvaigždžių miškas“. Daugiau nei 300 pavienių skulptūrų, lazerių ir LED instaliacijos ir beveik 2 km maršrutas – visa tai leis pasinerti į pasaką, pajusti šviesos galią ir šventinę nuotaiką. Šioje stebuklingoje kelionėje bus įdomu visiems šeimos nariams.

6. Šviečiančių sūpynių parkas (Darbėnai)

Norite pasisupti šviečiančiose sūpynėse? Pažiūrėkite mūsų instagrame čia kaip smagu, kai tokios supynės įrengtos visame parke! Darbėnuose šiais metais įsikūrė pirmasis ir vienintelis Lietuvoje toks šviečiančių sūpynių parkas (Darbėnų miestelio Vytauto didžiojo parke, Palangos g. 14 B). Parke iš viso įrengta kelios dešimtys skirtingų sūpynių, kurios sutemus virsta šviečiančiomis meninėmis instaliacijomis. Tad gražiausias vaizdas parke atsiveria būtent tamsiais vakarais.  Vienu metu parke gali suptis apie 70 žmonių. Parke numatytos ir specialios supynės judėjimo negalią turintiems asmenims.

7. Ąžuolyno parkas (Kaunas)

Žibintų ir šviesos instaliacijų festivalis, įsikūręs viename unikaliausių Lietuvos parkų – Kauno Ąžuolyne, kviečia jus į stebuklingą kelionę su puikiai pažįstamais ir ne tik vaikų mylimais Kakės Makės pasakų personažais. Šimtamečių ąžuolų apsuptyje lankytojų lauks virš 250-ies šviesos skulptūrų ir lazerių instaliacijų. Spalio 27d. – 2024 m. sausio 6d.

8. Kalėdinė instaliacija Klaipėdoje

Pati populiariausia vieta Klaipėdos mieste Kalėdinėms nuotraukoms. Nemokama! Rasi Google Maps čia. Arba pažiūrėk kaip rasti ir kur geriau parkuotis čia: facebook, instagram, TikTok @pramogosvaikams.

9. „Šviesos labirintai” (Elektėnuose)

Ar žinote dar Lietuvoje šviečiančių parkų, instaliacijų ir jaukių pasivaikščiojimams su vaikais vietų?

Pasidalinkite su mumis – papildysime!

Dovana kantriausiems

Jau netrukus skelbsime konkursą mūsų facebook (čia) laimėti kvietimus šeimai į šviesos parką!!! Sekite šią mūsų paskyrą, kad nepraleistumėte naujienų iš Lietuvos! Arba tiesiog užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį 😉

#sviesosparkai #parkas #sviesosfestivaliai #lumina #alisastebuklusode #piliukarai #menuliotakais #vilnius #kaunas #rumsiskes #darbenai #trakai #sviecianciossupynes #supyniuparkai

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas