Kroatija: automobiliu su vaikais

Kroatija vasaros metu išties populiari kryptis. Šilta Adrijos jūra, žavingi saulėlydžiai, atviruko verti paplūdimiai ir pasakiškai skanios jūrų gėrybės. Kviečiame skaityti vilniečių šeimos, Gerdos ir Andriaus įspūdžius iš neseniai vykusios kelionės, į kurią leidosi su vaikais: aštuonmete Goda ir dvimečiu Kajumi Ši ilgesnė kelionė šeimai pirmoji. “Iki tol skraidydavome į Turkiją arba Bulgariją su viešbučiais ir viskas įskaičiuota variantais. Po kurio laiko supratome, kad noras pažinti pasaulį yra didesnis nei vartymasis ant gulto prie baseino ” –  pasakoja Gerda.

Daugiau kelionių patirčių į įvairias šalis su vaikais galite rasti čia: Mamos keliauja užsienyje

Kaip keliavote?

Į Kroatiją vykome savo automobiliu su vienu sustojimu Austrijoje, Vienoje. Ten ėmėme dvi nakvynes. Su vyru svajojome bent dienai ten užsukti, todėl ryžomės iš namų Vilniuje pajudėti apie 3.30, kad vaikai didžiąją laiko dalį miegotų, o mes greičiau pasiektume tikslą. Nors iš pradžių jaudinausi, tačiau dabar galiu pasakyti, kad tai buvo geriausias sprendimas.

Kokias lankytinas vietas rekomenduojate su vaikais?

Savaitę praleidome Zadaro mieste. Kroatija – tai mūsų pirma tokia tolima kelionė ir prieš išvykdami nusprendėme, kad leistis i pietus su dvimečiu dar per anksti (nežinojome, kaip jis jausis kelyje, tačiau dabar ramu, kad galime keliauti toli ir drąsiai). Zadaras yra nuostabus ir užburiantis savo senamiesčiu.

Iš jo vykome į KRKA nacionalinį parką, Čiovo salą aplankyti draugų ir netoli Zadaro esantį Duboka draga paplūdimį, esantį tarp kalnų. Ten galima šokinėti nuo uolų ir gerti sultis žiūrint į vaizdą iš atviruko . KRKA nacionalinis parkas vertas atskiro dėmesio dėl užburiančių krioklių, kalnų grožio, ypatingos aplinkos ir plaukimo laivu. Tai vieta, į kurią būtina užsukti esant Kroatijoje.

Keliaudami su vaikais nekėlėme lūkesčių aplėkti Kroatiją – norėjome malonaus laiko pagal sau įprastą ritmą, su pietų miegu namuose ir mums tinkama rutina. Su niekuo nesilyginome ir nelenktyniavome, kiek aplankėme ar pamatėme, nes mums svarbiausia  nepamesti komforto.

Kokius atradote paplūdimius, tinkamus su vaikais?

Mes rinkomės Zadarą, nes jame dera senamiesčio grožis, daug kavinukių ir miesto paplūdimių, kurie pasiekiami pėstute arba su mašina ir nemokamu parkingu. Ėjome į Kolorave paplūdimį – šalia pat nemokamas parkingas, paplūdimyje smulkūs akmenukai, tobulas krantas taškytis ir nardyti, persirengimo kabinos, tualetai ir kavinės su ledais ir kava šalia. Taip pat – vandens dviračių nuoma, vandens batutai.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kelionės metu?

Didžiausias iššūkis buvo tinkamai susidėlioti veiklas ir užkandžius kelionei. Mano patarimas – tureti bent kelias iki tol nematytas veiklas/žaidimus vaikams (mūsų atveju buvo magnetinė ir piešimo lentelės, kurios prikaustė dėmesį).  Maisto atsargos irgi svarbu, kad būtų negendančios – vaisiai, daržovės, riešutai. Svarbiausia nepjaustyti jų namuose, nes ima greičiau rūgti! Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kada vaikai miega, kad kelionės metu nusnūstų – tokiu būdu laikas automobilyje praeina greičiau.

Kokius miestus aplankėte?

Zadaras, Čiovo sala ir KRKA nacionalinis parkas. Kroatijos pirmam kartui pakako, tačiau jau dabar planuojame, į kurią šios šalies dalį leisimės kitą vasarą, nes įsimylėjome vos nuvykę.

Kroatija: ką aplankyti?

Parkai:

KRKA nacionalinis parkas https://goo.gl/maps/yAnuYVo5tWmyruTf6

Plitvicos ežerai https://goo.gl/maps/YNU6nUo1mPs1aYts5

Biokovo gamtos parkas https://goo.gl/maps/xZhbSoJhDjSARiEJA

Salos:

KRK https://goo.gl/maps/xEjpwfvT1a4drRCW6

HVAR https://goo.gl/maps/ZfwVTgSYXLjfmSUw5

BRAČ https://goo.gl/maps/Ty6d3bL26gAPS6xw8

KORČULA https://goo.gl/maps/wKtVo9ugtytRkvvo7

LOŠINJ https://goo.gl/maps/p6xgDLcvhdSyFeMd7

CRES https://goo.gl/maps/n5Lh8TF5XqXCbZ2P6

Kurortai prie jūros:

  • Splitas – didžiausias miestas Adrijos pakrantėje
  • Makarska  – populiarus kurortas  Adrijos pakrantėje ir prie Biokovo kalnų
  • Rovinj – populiarus kurortas Istrijos pusiasalyje ir aktyvus žvejybos uostas
  • Pula – kurortas Istrijoje su giliomis vyndarystės tradicijomis
  • Dubrovnikas – piečiausias kurortas su Unesco saugomu senamiesčiu

Kviečiame dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas