Kroatija: Splito ir Dubrovniko regionas – ką pamatyti

Kroatija viena tų šalių, kurios nuolat atsiduria dėmesio centre kai pakrypsta kalba apie planuojamas keliones pavasarį. Dalinamės šeimos, keliavusios automobiliu Kroatijoje, rekomendacijomis ką galima pamatyti ir aplankyti.

Plačiau apie Kroatiją galite paskaityti ankstesniame straipsnyje „Kelionė į Kroatiją – viskas ką reikėtų žinoti kiekvienam keliautojui”.

Savo kelione ir rekomendacijomis dalinasi mama Jūratė:

Su vyru ir 14 mėnesių vaiku (puikus metas kol nereikia vienam į darbą) išvykome „workation” į Kroatiją. O Kroatija yra mūsų Tailandas Europoje. Vykome ten ne pirmą kartą, automobiliu spalio-lapkričio mėnesiais kai nebe sezonas. Kelionė ntruko 21val važiavimo, kurį įveikėme per 3 dienas nestodami pakeliui kažko apžiūrėti. Su vaiku keliaujame tiesiog lėčiau, bet paprastai aplankome beveik viską, ką lankytume ir be jo.

Per ten praleistą laiką netapome Kroatijos ekspertais, daug ko dar nepamatėm ir palikome kitiems kartams, bet palikusiomis geriausią įspūdį ir mažiau populiariomis tarp turistų vietomis norime pasidalinti ir su kitomis keliaujančiomis šeimomis.

TOP5 vietos Splito bei Dubrovniko regionuose

1. Omiš – mes čia gyvenom, mažas ir gyvas ne sezonu miestelis. Su smėletu paplūdimiu, šalta upe, mažu senamiesčiu, 2 pilimis ir aplink įspūdingais kalnais. Viena pilis nesunkiai pasiekiama, į kitą reikia pasiruošti žygiui. Šalia yra ir laipiojimo sienų, kurios yra nemokamos 👍

2. Biokovo nacionalinis parkas prie Makarskos. Į jį patekimas ribojamas bei kainuoja, kelias veda įspūdingais, siaurais ir baisiais serpantinais. Bet pakilus laukia iš 1km aukščio atsiveriantys vaizdai į jūrą, nedidelis gyvūnėlių zoo ir skywalk (stiklinis apžvalgos ratas ant skardžio). Ten galima apsiverkti ir iš baimės, ir iš grožio 😀

3. Ston – jau buvom 2 kartus ir dar grįšim. Šalia yra auginamos jūros gėrybės, yra net „black risotto Ston style”, galima paragauti šviežių midijų. Be maisto labai rekomenduojam praeiti siena per kalną, kuri jungia Ston ir Mali Ston. Kelionė trunka apie 40min, vasarą gali labai išvarginti. Grįžti atgal galima greičiau einant palei kelią.

4. Dubrovnikas tiesiog privalomas. Bet kai pavargsti nuo žmonių ir eismo, gali iš jo keltis į Lopud salą, kurioje nėra automobilių! Arba nueiti/užsikelti/nuvažiuoti į Dubrava Observation Point, iš kurio matosi visas Dubrovnikas.

5. Punta Oštro – piečiausia Kroatijos dalis. Ten viskas apleista, tai spėjam būna labai mažai žmonių. Užlipus ant kalno, vaizdas atsivieria 360 laipsnių kampu: į jūrą, Punta Oštro fortą ir Juodkalnijos Mamula fortą-salą.

Atkreipkite dėmesį

Transportas: Kroatijoje be automobilio ir nešyklės mažesniems vaikams niekaip.

Restoranuose: vaikų meniu beveik niekur neradome, ten vaikas valgydavo jūros gėrybių risotto kartu su manimi. Čia vaikai be galo mylimi ir šnekinami 💛

Oras: Mūsų kelionės laiku oras buvo labai permainingas, nuo jutiminės +6 iki +24.

Vieninteliai šalies mūsų pastebėti minusai: nėra pigiau nei Lietuvoj ir nėra tiesioginių pigių skrydžių.

Dalinamės patirtimi ir rekomendacijomis

Esate aplankę įdomių vietų? Atradę nuostabių kraštovaizdžių? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais! Parašyk mums el.paštu keliaujanciosmamos@gmail.com , žymėk mus savo kelionėse socialiniuose tinkluose, dalinkis patirtimi „Keliaujančių mamų” Facebook” grupėse skirtose kelionėms su vaikais Lietuvoje ir užsienyje.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas