Austrija: į kalnus su vaikais. Slidinėjimo instruktorės rekomendacijos

Kas geriau gali atskleisti visas šalies subtilybes, jei ne ten gyvenantys? Austrija daug kam asocijuojasi su kalnais, todėl šiandien dalinamės mamos Eglės ir tuo pačiu slidinėjimo instruktorės, gyvenančios Austrijoje, rekomendacijomis susiruošusiems vykti į kalnus su vaikais.

Taip pat apie mamų išbandytus ir rekomenduotus kalnų slidinėjimo kurortus įvairiose šalyse galite paskaityti ir ankstesniame straipsnyje „Į kalnus su vaikais: mamos rekomenduoja kalnų kurortus” .

Labas, aš – Eglė, kiek tik galima keliaujanti mama. Gyvenu Austrijoje, Tirolio žemėje su savo šeima. Prieš 10 metų iš visur lekiančio Londono atsikrausčiau į mažą Austrijos kaimą mokytis tapti slidinėjimo instruktore bei išmokti vokiečių kalbą. Nuo to laiko negaliu atplėšti savęs nuo kalnų. Auginu du patrakusius berniukus Benjamin ir Leonardo. Vaikai čia nuo kūdikystės, jaunesnysis Leo gimė Austrijoje.
Mano sūnūs, kuriems tik 6 ir 4 metai, puikiai čiuožia slidėmis. Tuo daugiausia ir paremtos mūsų kelionės – gamta! Daug kopiame, čiuožiame, plaukiame, važiuojame kalnų dviračiais, riedlentėmis. Pagrinde keliaujame su savo įrengtu kemperiu, tyrinėjame gamtą, mylime jūrą bei vandenyną. Mūsų kelionės visada aktyvios!
Austrijoje mokau čiuožti slidėmis bei snieglente, kuriu interjero dizainus, fotografuoju bei prikeliu baldus antram gyvenimui.

TOP vietos slidinėti su vaikais

Obertauern – nedidukas kurortas Salzburg žemėje. Puikiai tinka visokio lygio čiuožiantiems vaikams ir ne tik. Puiku su vaikais, nes labai daug papildomų pramogų trasose, kaip: vaiduoklių miškas, visokiausi kalneliai, gyvūnų parkai. Labai didelė mokyklų pasiūla bei garantuotas sniegas. Didesniems vaikams taip pat faina, nes galima pabandyti saugiai čiuožti per purų sniegą, daug lengvų variantų. Visą kurortą galima apčiuožti ratu. O kaip dar nepraleisti naktinio slidinėjimo su kakava ant kalno bei įspūdingų slidinėjimo mokyklų šou pasirodymų. Galingų fejerverkų per naujus metus bei čiuožimo padangomis trasų.

 Serfaus – Fiss – Ladis – trys maži kurortai sujungti viena sistema Tirolio žemėje. Didelė mėlynų trasų pasiūla. Taip pat daugybė papildomų linksmybių: pračiuožimai miškeliu, pasakų takas, pračiuožti pro lokio burną ir duoti penkis dideliam kiškiui. Puikus pradedančiųjų vaikų parkas su skirtingo lygio liftais bei visokiais smagumynais, kad vaikams būtų įdomu. Ir kaip gi be specialios ilgos rogučių trasos bei čiuožimo pačiūžomis, grožintis žvaigždėtu dangumi.
Hochoetz – nedidukas slidinėjimo kurortas Tirolyje, Oetz miestelyje. Šis kurortas dalinasi vienu bilietu su didesniu – Kühtai, iki kurio reikia pavažiuoti automobiliu arba autobusu. Galima keisti slidinėjimo vietas dienomis. Hochoetz turi nemažai pramogų vaikams ant kalno, kaip kinas vaikams ant kalno, smagūs nusileidimai pro miškelius. Nusileidus į Oetz miestelį, galima atsipalaiduoti didžiuliame Aqua Dome baseinų parke arba lėkti prie Piburger see ežero ir mėgautis super ilgu pačiūžų taku ant užšalusio ežero.

TOP vietos pasivaikščiojimui su vaikais po kalnus

Zillertal Arena

Didžiulis kurortas Tirolio pakraštyje. Taip pat puikus slidinėjimo kurortas, vasarą visu grožiu atveria savo kalnus visokiausioms linksmybėms. Gondolos veikia nuolatos, į kalną galima kopti taip pat pėsčiomis patogiais keliukais. Gondolos viršuje rasite gausybę pramogų, kaip medinės karstynės po medžius, didžiulė konkorėžių pilis, medinių kamuoliukų paleidimo takai. Aukščiau rasite kalnų ežeriuką, kuriame galima plaukti, taip pat nuomotis valtis. Į kalną galima kilti ir leistis žemyn, jei yra jėgų pėsčiomis. Nusileidus slėnyje, tokios pramogos, kaip dviračių takai slėniu, jodinėjimas arkliais, baseinai, žaidimų aikštelės pamiškėse, pasivažinėjimas senoviniu gariniu traukiniu. Netolima kelionė iki Insbruko miesto.

Gasteiner slėnis

Įsikūręs Salzburg žemėje, netoli lietuvių itin pamėgto Kaprun bei Zell am See kurortų. Gasteiner slėnyje yra trys miesteliai, kuriuose galima tiek vaikčioti, tiek slidinėti: Bad Gastein, Bad Hofgastein bei Dorfgastein. Juose pilna kalnų dviračių takų įvairaus lygio sportininkams, puikūs takeliai tiek kopti į viršų, tiek leistis žemyn. Kalnų viršūnėse – žaidimų, apžvalgos aikštelės, ežeriukai, kabantys tiltai. Vaikštant aplink galima grožėtis laisvai vaikščiojančiais arkliais bei karvėmis. Apačioje, miesteliuose, puikus baseinų ir pramogų kompleksas, golfo laukai, įspūdingos architektūros Bad Gastein. Išvažiavus iš slėnio, šalimais rasite Zell am See su žymaus ežero ir ledyno vaizdu bei Kaprun su Kitzsteinhorn ledynu, kurį galima aplankyti bei vasarą.

Ötztal slėnis

Ir ko tik nerasite šiame slėnyje ir vasarą. Tirolio žemėje esantis slėnis, puikiai girdėtas slidininkams dėl Sölden  kurorto, kuris turi savo ledynę bei organizuoja aukščiausio lygio žiemos sporto žaidynes. Šis slėnis prasideda jau minėtu Oetz miesteliu, kuriam yra keltuvas į Hochoetz kurortą. Vasaros metu vaikams taip pat veikia visos pramogas, kaip kinas ant kalno, didžiulė žaidimų aikštelė. Slėnyje ant kalno slepiasi ledynmečiu susiformavęs Piburger see , iki kurio galima arba privažiuoti arba kopti miškais, nusėtais mėlynių krūmais. Per visą slėnį taip pat driekiasi dviračių takai. Langenfeld Aqua Dome kompleksas pilnas baseinų, spa bei pramogų. Sölden kurortas taip pat pilnumoje veikia vasarą, nuostabūs vaizdai atsiveria nuo ledyno viršaus, kur galima aplankyti garsųjį James Bond centrą. Slėnio gilumoje rasite Obergurgl ir Hochgurgl kurortus, kurie žiemos metu visada pilni sniego, o vasaros metu džiugina kalnų dviračių bei vaikščiojimo takais. Ten rasite privatų autotransporto muziejų. Šiame slėnyje rasite daug kalno namelių (hütte arba alm), kurie gali būtų jūsų kopimo tikslu, kai kuriuose galima apsistoti nakvynei. Umhausen kaimelyje, slėnio viduryje galite aplankyti įspūdingo dydžio bei galingos jėgos krioklį Stuibenfall, kurį galima tyrinėti iš labai arti, lipant specialiais laiptais prie pat krioklio.

Dalinamės patirtimi ir rekomendacijomis

Eglės  Facebook puslapis Slidinėjimas Austrijoje   yra tiems, ką domina slidinėjimo pamokos bei patarimai žiemos sporto Austrijoje klausimais, bet jis greitu metu keisis į vietą bendruomenei, mylinčiai Austrijos Alpes tiek žiemą, tiek vasarą, ieškantis info apie vietas, kur ir kaip vykti, norintiems užsisakyti slidinėjimo instruktoriaus bei kalnų gido paslaugas.
Esate aplankę įdomių vietų? Atradę nuostabių kraštovaizdžių? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais! Parašyk mums el.paštu keliaujanciosmamos@gmail.com , žymėk mus savo kelionėse socialiniuose tinkluose, dalinkis patirtimi „Keliaujančių mamų” Facebook” grupėse skirtose kelionėms su vaikais Lietuvoje ir užsienyje.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas