Tatrai

Tatrai. Kelionė į kalnus su vaiku

Žinote posakį, kad už kalnus geriau tik kalnai? O kodėl nenuvykus į kalnus su vaiku? Juo labiau, kai juos pasiekti galima greičiau nei per dieną. Savo kelionės patirtimi ir patarimais šiandien dalinasi mama Jūratė iš naujausios kelionės su šeima į Tatrus.

Apie kelionę automobiliu į kalnus su vaikais taip pat galite paskaityti:  Automobiliu po Europą: mamos kelionė su dviem vaikais

Svarbiausia viską apgalvoti

„Noriu pasidalinti kelione su beveik 2-mečiu į Slovakijos Tatrus. Rinkomės Slovakiją, nes ten mažiau žmonių nei iš Zakopanės pusės.

Kadangi ligos mums sutrukdė dalį kelionės, tad nedaug praėjom bei susiplanavom. Dienos išvykas planuodavome iš vakaro arba atsikėlus ryte pagal orų prognozes skirtinguose miesteliuose. Visad reikia turėt planą geram orui ir planą blogam.

🚙Kelionė. Nuvažiavome į Slovakiją per 1 dieną, išvažiavome 7 ryto. Pakeliui stojome pagal poreikį. Kelionė truko 11val. iš Alytaus iki Tatranska Lomnica.

🎪 Veiklos automobilyje vaikui pagal pomėgius. Mums pravertė daugiakartiniai lipdukai, muzika, lego duplo, mašinytės, garsiniai muzikiniai žaislai, gps stebėjimas, pieštukų dėjimas tiesiog į butelį. Ne pirma ilga kelionė, tai pusė kelionės tiesiog žiūrėjome pro langą ir kalbėjom, ką matom, dainavom daineles su pirštukais.

🏠Apsistojome Tatranska Lomnica miestelyje, butą radom per Airbnb. Pasiūlymų pilna ir booking.com pagal poreikius, būna ir pensionų su virtuvėlėm, kempingų.

Tatranska Lomnica

⛰️Yra traukinukas. Galima nebrangiai nuvažiuot į kitus kalnų miestelius, tik į kai kuriuos gali ilgai užtrukt važiuodamas.
⛰️Yra keltuvai, kurie kelia į 4 vietas:

  • Stanica lanovky Štart – iš čia eina keli trailai, aukštis 1172m. Galima nuo čia leistis tokiais 3račiais.
  • Skalnatá dolina – iš čia eina dar keli trailai, aukštis 1751m. Šiaip gražu pasižiūrėti, yra ežeras ir observatorija.
  • Lomnicke sedlo – viršūnė, 2190m.
  • Lomnicky stit – aukščiausia Slovakijos vieta, joje yra observatorija. 2634 m. Į ją kelia toks mažiukas mažiukas keltuviukas, o kaina tokia didutė, bet manau verta 😀 keltis ryte, kol nėr debesų, nes po to nieko gali nesimatyti.

⛰️Yra vasaros rogučių trasa
⛰️Yra Relax Park Jaziersko – netoli keltuvų, pramogų parkelis vaikams
⛰️Daug žygių įrangos ir aprangos išparduotuvių.
⛰️Yra daug gražių namukų

Naudingi patarimai

🧗Trails Tatrasapp’sas žygiams po Tatrus Lenkijoje ir Slovakijoje. Paspaudi ant trasos, rodo laiką ir koks laukia tavęs grindinys/statumas/ar bus grandiniu.

🚞Tarp Tatranska Lomnica ir Stbske Pleso kalnų miestelių važinėja traukinukas, laikus galima pasižiūrėti čia. Važiuoja maždaug kas valandą.

🚟 Gopass.sk – galima nusipirkti keltuvų bilietus į kalnus. Kainos pigesnės nei kasoje, bet ne visokias maršrutų variacijas leidžia. Mums nepriėmė kortelių.

Mūsų planuotos trasos

⛰️Popradske Pleso, trasa prasideda nuo parkingo ir traukinio stotelės:
https://maps.app.goo.gl/LQbMzNrs3YSnsBHf9
Parkingas dienai 10eur, perki vietoj, galioja tas pats parkingo bilietas ir miesteliui Strbske Pleso. Iki Popradske Pleso ežero galima važiuot su vežimėliu. Ten jį palikt ir apeit ežerą su nešykle. Nuo Popradske Pleso chatų yra 2 trasos:

🗻į Rysy su nešykle nelabai, bet iki šalimos chatos įmanoma.

🗻Sedlo pod Ostrovou. Planavom čia lipti, bet vaikui idėja nepatiko, tad neužlipom. Esame lipę be vaiko. Lipimas intensyvus, status, bet vaizdas atperka viską. 😍

⛰️Hrebienok – Skalnate Pleso per Vyhliadka na vodopád ir kitus krioklius. Keliavome Tatranska Lomnica – Stary Smokovec traukinuku (kainavo 1eur žmogui). Stary Smokovec – Hrebienok į kalną traukinuku, bilietai vietoje arba per gopass.sk. Pirkom bilietus Magistrala su nusileidimu Tatranska Lomnica, vietoje kainavo 27eur, internetu pigiau. Ėjome Hrebienok – Skalnate Pleso per
Vyhliadka na vodopád krioklį rinkdamiesi žalią/mėlyna trasas. Iki Reinarovou Chatou mačiau vieną atvažiavusį vaikišką vežimėlį. Įmanoma kažkaip, bet gali reikėt jį ir panešt, pro krioklius su vežimėliu neįmanoma. Trasa nebuvo lengva, užkilom beveik 600m. Einant atvirkščiai, daug lengviau turėtų būti (keltuvų kainos nežinau). Skalnate Pleso – Tatranska Lomnica keltuvais žemyn (reikėjo pakeliui pakeisti 1), keltuvas įeina į tuos 27eur.

⛰️Strbske PlesoVodospad Skok iki krioklio. Šito taip ir neteko paeit šioje kelionėje, bet esame ėję bei rekomenduojama trasa su vaikais.

 

Mūsų planas B, jei lis

🏔️ Slovakiškas „lajų takas” Treetop Walk Bachledka
Jis nesunkiai pasiekiamas ir iš Zakopanės. Mačiau komentarų, kad jį lygino su Lajų Taku, bet čia tikrai virš medžių ir su 360 vaizdais į kalnus. Mums labai patiko, nors nesam tokių pramogų fanai. Nuvažiavę supratom, kad ne tik ten kelias virš medžių, bet visa pramogų zona.

  • Gali keltis į taką ir nuo jo keltuvais
  • Leistis atgal vasaros rogučių trasa
  • Yra mini paukščių zoo su nematyto dydžio pelėdom ir ereliais, karvės
  • 2 vaikų aikštelės
  • Mokama visa pramogų zona vyresniems vaikams
  • Bokštas su nusileidimo čiuožykla

Pats takas kainuoja 11eur, pirmyn atgal galima užlipti nemokamai, arba mokėt už keltuvus (+11eur), arba nusileist su rogutėm. Užlipus į apžvalgos bokštą, galima nusileist čiuožykla (3eur). Yra mokama pramogų aikštelė vyresniems vaikams, nemokamai galima pamatyt pelėdų, erelių. Yra kur pavalgyti. Antrą kartą lėktumėm 😀

🏔️Farma Východná – neaplankėm.

Kainos

Pigesnės nei Lietuvoj parduotuvėj. Kavinėse yra įvairiai. Kalnų chatose galima ir 5eur už sriubą bei 12eur už patiekalą sumokėti (priklauso nuo chatos lokacijos). Paprastoj kavinėj sriubų būna už 3.5eur, patiekalai ~9eur. Galima rasti ir brangiau, ir pigiau 🙂 Mes pamėgome šitą kavinę su žaislų kampu ir pakeliui į visur: Grill Pub Restaurant

Čia mūsų tips’ai po kelionės

💪Visad turėt lietpalčius
💪Turėt saldėsių ir daugiau vandens nei galvoji, kad reiks
💪Mes kiekvienoj chatoj pildėmės vandens rezervus
💪Kremas nuo saulės
💪Lipant aukščiau gali būti šalčiau
💪Chatose galima pavalgyt, bet bus brangiau nei mieste.
💪Į kalnus stengėmės lėkt kuo anksčiau, kad spėt iki lietaus (popiet dažnai palydavo).
💪Jei rašo, kad trasa truks tarkim 30min, tai su toddler’iu gali būti ir dvigubai ilgiau. Mūsiškis labai norėjo pats eit.
💪Mums pravertė pavadėlis vaikui.
💪Papildomi užkandžiai niekad nepamaišė.
💪Lazdos! Nuėmė didelį krūvį nuo kojų.

Dėkojame Jūratei už pasidalinimą kelionės į kalnus patirtimi. Nuotraukos – Jūratės asmeninio archyvo.

„Keliaujančios mamos” kviečia dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas