Trakai su vaikais – ką aplankyti ir pamatyti!

„Keliaujančios mamos” tęsia Kelionę pagal ABĖCĖLĘ po Lietuvą ir šįkart kviečia sustoti senojoje Lietuvos sostinėje – Trakuose. Ar žinojote, jog Trakų pavadinimas yra kilęs iš žodžio „trakas“, kas reiškia „pakilesnė vieta miške“? Ir iš tiesų miestas yra iš visų pusių apsuptas miškų ir ežerų, todėl oras Trakuose yra itin švarus. Kraštas garsėja savo istorija, čia gausu istorijos ir kultūros paminklų.  Trakai su vaikais dienos ar savaitgalio išvykai gali tapti puikiu pasirinkimu. 

Daugiau kelionių po Lietuvą ir pagal ABĖCĖLĘ galite rasti čia: Kelionės su vaikais Lietuvoje O visi kiti Lietuvos miestai iš „T” raidės – straipsnio pabaigoje.

Trakai – pažinkite istoriją

Vienas pagrindinių traukos objektų, žinoma, Trakų salos pilis.  Ją kasmet aplanko tūkstančiai turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Trakų pilis pastatyta XIV-XV a. vienoje iš daugelio Galvės ežero saloje. Kadaise strategiškai ir itin patogioje vietoje įkurdinta (iš visų pusių apsupta vandens)  Trakų pilis buvo daugelio Lietuvos kunigaikščių prieglobstis. Šiandien tai vieta, kur vyksta parodos, koncertai, festivaliai daugybė ekspozicijų.

Skirtingų tautybių žmonės – tai neatskiriama Trakų istorijos dalis. Čia buvo įsikūrę karaimai, totoriai, kartvelai ir kitos tautos. Todėl saloje tiek daug įvairių lankytinų objektų: Karaimų tiltas, Karaimų mokykla, Karaimų kenesa ir kitos. Visiems, norintiems išbandyti save amatininko kailyje, kviečiame atvykti į Trakuose organizuojamas edukacijas (spausk čia paskaityti pačiau): gruziniškų chačiapuri kepimas, karaimiškų kibinų kepimas, totoriškų koldūnų gamyba, vilnos vėlimas ir dar daugybę kitų.

Atraskite dar daugiau gamtos ir jos stebuklų 

Ar žinojote, jog Trakuose yra vienintelis upelis Lietuvoje su natūraliais kriokliais ? Didžiausias jų siekia 1,5 metro. Tačiau tikrai norintys juos pamatyti, turės apsišarvuoti kantrybe ir pasirengti ne pačiam lengviausiam žygiui, nes norint pasiekti krioklius, reikės eiti natūraliu mišku, kuriame nėra įrengta specialių takelių.

Dar vienas lankomas objektas, tai legendomis apipinta, ypatinga mitologinė bei sakralinę vieta –  Velnio duobė. Tai 200 metrų skersmens, 40 metrų gylio piltuvo formos duobė, kuri yra pati giliausia Lietuvoje. Legenda byloja, kad šiose apylinkėse guli milžino skeletas. Jo burna – tai Velnio duobė, akys – Škilietų ežerai, o nosis – Pamiškės piliakalnis. 

Šeimoms ieškančioms pažintinių takų, siūlome išbandyti Varnikų botaninį – zoologinį draustinį, kuris išsiraizgęs 5 km. Eidami taku pamatysite ne tik nuostabius miškus, bet ir pievas, įspūdingą Ilgelio pelkę bei joje telkšančius ežerėlius. Pažintiniame take rasite kelias pavėsines šeimos piknikui, tris apžvalgos aikšteles bei dešimt atokvėpio stotelių. Smalsiesiems tako lankytojams siūloma susipažinti su lietuvių bei anglų kalbomis pateika informacija apie kraštovaizdį bei jo susiformavimo istoriją. 

Aukštadvario regioniniame parke stūgso mižiniškas akmuo, ant kurio galėtų tilpti net keliasdešimt žmonių! Tai Nikronių arba dar kitaip vadinamas Didysis akmuo , kuris manoma, jog susiformavo prieš milijonus metų! Dar didesnio mistiškumo jam suteikia įrašytos nemažo dydžio raidės MOPT, rodyklė, strėlė, kryžius bei herbas. Visa tai įkvėpia daugybę pasakojimų ir legendų.

Trakai iš įvairių pusių

Nors Trakų pilį iš visų pusių juosia vanduo, ją galima pasiekti (kaip ir visą miestą apeiti) – pėsčiomis. Tačiau „Keliaujančios mamos” kviečia Trakus pažinti iš laivo denio! Pramoginis laivas talpinantis iki 12 žmonių, siūlo 3 valandų trukmės paplaukiojimą po Galvės ežerą. Čia jūsų patogumui įrengta persirengimo kabina, išskleidžiamos kopetėlės, leisiančios jums patogiai pasiekti vandenį, muzika bei internetas. Laive įrengti šviesos ir lazerių efektai, sukuriantys ypatingą atmosferą. Naujai persiūtas laivo salonas, erdvios ir komfortiškos sėdynės, staliukai, patogiai išplanuoti puodelių laikikliai, telefono krovimo jungtys ir kitos malonius smulkmenos plaukimo metu Jums leis jaustis nepaprastai jaukiai ir komfortiškai. Kerinčios gamtos vaizdų apsuptyje galėsite skanaukiti tik ką ant grilio iškeptą maistą. Laive rasite modernų „Landmann“ dujinį grilį, kurio pagalba galėsite pasičirškinti savo atsivežtą valgį. Laivelis uždengtas brezentu, todėl būsite apsaugoti nuo lietaus ar kaitros! 

Susipažinkite su Trakų istorija bei apžvelkite miesto pilį iš ežero. Ar norėtumėte tokį plaukimą išbandyti kartu su „Keliaujančiomis mamomis”? Pasidalinkite šiuo straipsniu su draugais savo Facebook ar Instagram pažymėdami „Keliaujančias mamas” ir parašykite mums – pakviesime  kelias mamas su mumis kartu IŠBANDYTI šią pramogą!

Norintiems į Trakus pasižiūrėti iš aukštai, siūlome pakilti ant Angelų kalvos, kurios 4,3 hektaro teritorijoje šiuo metu stūkso net 40 didelių ar mažesnių medinių angelų skulptūrų (skulptūros nuolat pildosi). Tarp medinių skulptūrų yra vienas žmogaus ūgio angelas, simbolizuojantis Gerumą, kurį kviečiame apsikabinti bei pasisemti šio jausmo. 

Na, o tiems, kurie nori pakilti dar aukščiau – pasinaudokite pramoginiais skrydžiais oro balionu, sklandytuvu ar sraigtasparniu, nes oreivystė taip pat yra viena iš vizitinių Trakų miesto kortelių.

Žingeidiems keliautojams, mėgstantiems interaktyvumą, siūlome išbandyti turistinį maršrutąPrakalbink istoriją”. Maršrutas apima 7 Trakų istorines vietas ir objektus su įrašytais audio pasakojimais. Prie kiekvieno objekto rasite informacines lenteles, kuriuose nuskenavus QR kodą išgirsite pasakojimą apie kiekvieną objektą.

Nakvynė bei poilsis Trakuose

Vos keliolika minučių nuo Vilniaus nutolę Trakai savo išskirtinėmis paslaugomis bei unikaliu gamtos grožiu atitrūkti nuo miesto šurmulio ir efektyviai pailsėti vilioja ne tik sostinės gyventojus, bet ir visos Lietuvos šeimas.

Poilsio ir pramogų parkasTony Resort

Patogiai apsistoti dviejų aukštų šeimyniniuose nameliuose su svetaine, lauko terasa bei dviem atskirais miegamaisiais kviečia poilsio ir pramogų parkasTony Resort“.  Ši vieta  ”subalansuota”  šeimoms vertinančioms poilsį gamtoje. Čia galite išmėginti upėtakių žvejybą netoliese įrengtame tvenkinyje, o pagautą žuvį jums išdarinės ir iškeps lauko kepsninėje. Taip pat galite pasivaikščioti sutvarkytais pasivaikščiojimo takais miške ar specialiai pelkėse įrengtais takais. Išbandykite pasiplaukiojimą valtimi , leiskite poilsį aktyviai paplūdimio tinklinio ar teniso kortų aikštelėse. Be to, svečiai gali pasinaudoti ir pirtimi ant ežero kranto su šildomu lauko kubilu.

5 žvaigždučių Esperanza Resort

Prabangaus poilsio mėgėjų Trakuose  laukia 5 žvaigždučių Esperanza Resort – savo lankytojams siūlo leistis į gurmaniškas keliones, rengia degustacines vakarienes viename iš geriausių Lietuvoje restoranų. Išskirtiniame net tarp Baltijos šalių SPA centre galite mėgautis relaksacinėmis ir atstatomosiomis procedūromis, atliekamomis su unikaliomis, pasaulyje vertinamomis kosmetikos priemonėmis. Taip pat veikia baseino ir pirčių erdvė, įrengta treniruoklių salė. Ieškantys sporto bei laisvalaikio pramogų, galės rinktis pasivažinėjimą dviračiais, leisti laiką krepšinio, futbolo aikštelėse ar teniso kortuose. Lankytų patogumui yra įrengtas privatus paplūdimys. „Esperanza Resort“ įrengti 2 boulingo takeliai, galima žaisti biliardą, stalo futbolą, oro ritulį. Įrengtas vaikų kampelis, todėl mažieji šeimos nariai tikrai ras kuo užsiimti, o tėvai galės iš tiesų mėgautis poilsiu. Čia rasite ir taip vaikų mėgstamų gyvūnų – alpakų, fazanų ir vištų.

Šioje poilsio erdvėje galite organizuoti savo asmenines šventes, švęsti krikštynas ar gimtadienius, tačiau viskas yra pritaikyta ir aukščiausios klasės darbostogoms ar verslo susitikimams.

Trakai su vaikais – taip pat nepraleiskite:

  • “TonyResort” poilsio ir pramogų parko
  • Amžiniems romantikams tikrai patiks apsilankyti priešais šv. Jono Nepomuko skulptūrą įrengtame jaukiame ir lemputėmis apšviestame Supynių parkelyje . Žmonės kalba, kad sutemus, prisėdus ant supynių ir pažvelgus į vandenį, galima pamatyti savo ateitį, susijusią su meile ar šeima.
  • Šeimoms, neįsivaizduojančioms savo poilsio be apsilankymo gyvūnų ūkiuose, užsukite į Alpakų arba avių ūkį, pasimokykite jodinėjimo subtilybių viename iš daugelio Trakų žirgynų, alpakų galite rasti ir Esperanza Resort.
  • Šokolado muziejaus

Trakai – neabejotinai labai patraukli  kryptis tiek pusdienio, tiek ir viso savaitgalio išvykoms!

Kiti Lietuvos miestai iš T raidės

  • TAURAGĖ (Tauragės apskritis, atstumas iki Vilniaus 230 km), pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta 1499 m., miesto teisės suteiktos 1924 m., gyventojų virš 20 000.
  • TELŠIAI (Telšių apskritis, atstumas iki Vilniaus 285 km), pirmą kartą paminėti 1450 m., miesto teisės suteiktos 1791 m., gyventojų virš 20 000.
  • TYTUVĖNAI (Šiaulių apskritis, 203 km), paminėti XV a. pab., miesto statusas suteiktas 1956 m., gyventojų kiek mažiau nei 2000.
  • TRAKAI (senoji Lietuvos sostinė nuo dabartinės nutolusi 27km, Vilniaus apskrityje), paminėta XIII–XIV a., miesto teises gavusi XIV a. pab. – XV a. pr., gyventojų virš 4000.
  • TROŠKŪNAI (Utenos apskritis, nuo Vilniaus nutolę 126 km), paminėti 1506 m., miesto statusas suteiktas  1956 m., gyventojų virš 300.

Kviečiame dalintis patirtimis

Neseniai lankėtės Trakuose ir aptikote „Keliaujančių mamų“ dar neatrastą įdomią vietą? Rašykite mums – mielai papildysime rekomenduotinų vietų sąrašą!

#idejalaisvalaikiui #kapamatyt #kelioneslietuvoje #kelionessuvaikais #lankytiniobjektai  #keliaujanciosmamos #pramogossuvaikais #visittrakai #pazintinistakas #muziejus #edukacija #kelionespagalabc #atrasklietuva #nakvyne #poilsissuseima #spa #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas