Zooparkai ir gyvūnų ūkiai: TOP 40 SĄRAŠAS

Vienas dažniausiai pasitaikančių šeimų su vaikais klausimų mums – kur ir kokia artimiausia vieta, kurioje iš arti būtų galima pažinti įvairius gyvūnus. TOP 40: Zooparkai ir gyvūnų ūkiai Lietuvoje – sąrašą nuolat plečiame ir Jūsų patogumui suskirstome pagal Lietuvos apskritis, o jei turite kuo jį papildyti – visada laukiame komentarų.

Apie draugiškas sodybas su gyvūnais taip pat galite rasti informaciją čia: TOP 14 draugiškų vaikams sodybų su gyvūnais

SVARBU: vykdami į parką – pasiskambinkite ar parašykite dėl apsilankymo ir pasiteiraukite dėl darbo laiko.

ZOOparkai ir gyvūnų ūkiai:

Vilniaus apskritis

Alpakų pieva

Alpakų pieva (Vilniaus rajonas)

Alpakų pieva – tai beaugantis nuostabių gyvūnų ūkis, kuris džiugina ir didelį ir mažą. Alpakų vilna Jums dovanoja vieną iš švelniausių vilnų pasaulyje. Čia yra mezgamos alpakos vilnos kojinės, pirštinės bei kitokie rankdarbiai.

Kontaktinis tel.: +370 655 93855

Adresas: J.K. Obsto gatvė 12 LT-15221, Mostiskės

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/alpakupieva

Alpakos trakai (Trakų rajonas)

Šis ūkis yra pirmasis Alpakų ūkis Lietuvoje. Ūkis organizuoja ekskursijas, per kurias galėsite susipažinti su visomis alpakomis, pamaitinti specialiu maisteliu, paglostyti, nusofotografuoti. Be to, galėsite pažiūrėti itin retos alpakų vilnos ir įsigyti jų siūlų

Kontaktinis tel.: +370 686 85832

Daugiau informacijos: Alpakos Trakai – AlpakosTrakai

Elnių SPA (Širvintų rajonas)

Elnių SPA galite rasti netoli nuo Kernavės miškų apsuptyje. Rasti nėra sudėtinga, tik reikia sekti nuorodas. Pasak legendos, kadaise klajoklius į šias apylinkes atviliojo čia besiganiusios šiaurės elnių kaimenės. Sekdami paskui jas, medžiotojai įkūrė stovyklavietę, vėliau tapusią Kernavės miesteliu. Pasak „Elnių SPA“ įkūrėjų Remigijaus Garškos ir Rimos Janužytės, būtent šis faktas įpareigojo šiose žemėse auginti ne karves, o elnius.

Elniai iš prigimties baikštūs, dalis jų slepiasi miške. Tačiau kita dalis visuomet prie aptvaro – nes jau žino, kad atvykę svečiai juos maitina. Elniai mėgsta beveik visas daržoves ir vaisius, pavyzdžiui, po Vėlinių žvėreliai labai džiaugėsi žmonių atvežtais moliūgais. „Citrusinių vaisių neėda, bet net mus nustebino skanaudami ananasus, melionus ir bananus“, – pasakoja elnių ūkio įkūrėja R. Janužytė. Patys tuo tikrai įsitikinome elnius pamaitinę bananais.

Būtinai važiuodami atsivežkite vaisių ir daržovių – tikrai pradžiuginsite elnius.

Daugiau informacijos: https://deerspa.com/

Pelėdų parkas (Vilniaus rajonas)

Tai arčiausiai sostinės esantis paukščių parkas, nuo sostinės jį skiria vos apie 12 km. Čia įsikūrusi sodyba išsiskiria savo jaukumu, o jos magišką atmosferą kuria čia gyvenančios pelėdos. Apsilankymas „Pelėdų parke“ leis jums susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, turėsite galimybe pajusti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Čia sužinosite daug apie šių paukščių gyvenimą, bet nemažiau svarbu ir tai, kad apie jas jums papasakos žmonės, kurie nuoširdžiai rūpinasi, augina ir domisi šiais paukščiais daugybę metų.

Šeimininkai užtikrina ramybę ir paukščiams, ir kiekvienam lankytojui, todėl prieš apsilankant turėtumėte paskambinti ir užsirezervuoti laiką ypatingam susitikimui su miško paukščiais. Ypač savaitgaliais laiką rekomenduojame derinti prieš savaitę ar dvi.

Kontaktinis tel.:+370 688 00822

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/peleduparkas.lt/ arba https://www.peleduparkas.lt/

Ažūmiškė II (Pabradė)

Įvedus į navigaciją lengvai rasite šį mini zoo parkelį, kuriame galėsite pasivaiksčioti ir pamaitinti gyvūnėlius.

Zoo park Vilnius

2018 metai duris atvėręs parkas, kuriame rasite beveik 90 skirtingų gyvūnų rūšių su kuriais galėsite švęsti netgi gimtadienius, kadangi parkas turi ir 6 gimtadieniams skirtas erdves.

Bendra informacija: +370 631 22225, info@zoopark.lt

Gimtadienio kambario rezervacija :+370 631 22 223 , gimtadienis@zoopark.lt

Ekskursijų ir edukacijų rezervacija: +370 631 22 223 , ekskursija@zoopark.lt

Daugiau informacijos: Home – Zoopark.lt

Kauno apskritis

Gyvas kalnas (Kaišiadorių rajonas)

Tai šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Jame galėsite pamatyti įvairiausių gyvūnų – nuo viščiukų iki ponių. Svarbiausia tai, kad vaikai šiame ūkyje gali augintinius paliesti ir pamaitinti. Sodybos savininkai pažymi, kad dažnai tokia atima pažintis su gyvūnais ne mažiau emocijų suteikia ir suaugusiems, ne tik vaikams.

Gyvas kalnas

Dėl apsilankymo ūkyje reikia susitarti iš anksto telefonu: Dalia +37060356068 arba Diana +37067516291

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Gyvas-Kalnas-603656163135223/

Myliu kaimą (Kaišiadorių rajonas)

Keliaujant po Kaišiadorių rajoną apsilankykite ir miške įkurtoje rančoje. Vaikai čia turi galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyti didelėje pievoje kartu su ožkomis, paglostyti triūšius, palesinti vištas, , o taip pat pasidžiaugti kitais kaimo teikiamai malonumais: žaisti lauko žaidimus, suptis supynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Tėvai tuo metu galės ramiai pailsėti hamakuose, klausydamiesi miško paukščių čiulbėjimo arba leisti laiką prie laužavietės – atsivežę maisto galite surengti pikniką.

Ūkyje galima taip pat rengti fotosesijas ir gimtadienius. ,,Myliu kaimą” koncepcija – ramus šeimos poilsis gyvūnų apsuptyje, tad ilsintis būsite tik vieni Jus. Tam užtiktinti turėtumėte iš anksto susitarti dėl savo atvykimo, o šiltuoju metų laiku apsilankymo gali tekti palaukti ir savaitę ar dvi.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/myliukaimaranca/

Jonavos alpakos (Jonavos rajonas)

Būdami Kauno apskrityje būtinai užsukite aplankyti alpakų – tai labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Čia gyvena dar tik keletas išskirtinės išvaizdos gyvūnėlių, tačiau vasarą gims mažieji alpakiukai. Jeigu norite jas pamaitinti, šalia pabūti ir pasikrauti teigiamų emocijų – esate labai laukiami.

Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 656 50475.

Karantino metu lankytojai įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis ir pirštinėmis.

Jonavos alpakos

ZOOpark Kaunas

Šis zoo parkas yra pirmasis kontaktinis zoologijos sodas Lietuvoje. Kadangi bendravimas su gyvūnais turi terapinių savybių, čia galima juos maitinti, glostyti, bendrauti ir susipažinti su gyvūnėliais iš arčiau.

Gyvūnais kasdien rūpinasi profesionalūs prižiūrėtojai ir veterinarai. Gyvūnėliai šeriami pagal nustatytą racioną, subalansuotu ir kokybišku pašaru.

Kontaktinis tel.: +370 63122224
El. Paštas: kaunas@zoopark.lt

Daugiau informacijos: (1) Zoopark Kaunas | Facebook arba Home – Zoopark.lt

Alytaus apskritis

Karpiškių žvėrynelis (Varėnos rajonas)

Varėnos rajonas gali pasigirti ne tik įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir gyvūnų mylėtojo įkurtu Dzūkijos zoologijos sodu – Karpiškių žvėrynėliu. Užsukus į žvėrynėlį galima rasti ir netikėtų derinių – sparnuočių kompanijoje puikiai jaučiasi ir vilkai.

Po sodybą vaikšto spalvingi povai, kudakuoja margaplunksnės vištos, o aptvare suka ratus vilkai. Taip pat čia galima pamatyti ir pamaitinti Šiaurės Amerikos meškėnus, triušius, o visus atvykstančius ypač stebina lapė, atliekanti salto.

Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu.

Lankytojai laukiami kasdien nuo 10 val. iki 18 val. Karantino metu reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 670 23941.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Karpiškių-žvėrynėlis-176895439765316

Voveryčių miškelis (Alytaus rajonas)

Miško plotelis, kuriame tikrai sutiksite voveryčių jų naturalioje aplinkoje, galėsite jas pamaitinti riešutais ir žinoma jomis pasigrožėti.

Kadangi tai yra laisva vieta, daug informacijos apie šią vietą nėra, tačiau įvedę į navigaciją ,,Voveryčių miškelis“ tikrai lengvai rasite.

Tauragės apskritis

Nemuno alpakos (Jurbarko rajonas)

Šiame alpakų ūkyje galėsite ne tik aplankyti, paglostyti ir pamaitinti gražiąsias alpakas, bet ir įsigyti jų produkcijos: alpakų vilnos, siūlų, mezginių, antklodžių ir dar daugiau.

Kontaktinis tel.: +370 65344477

Daugiau informacijos: Pradžia – Nemuno Alpakos

Alpakų spalvos (Jurbarko rajonas)

Šis ūkis labai panašus į Nemuno alpakų. Abiejuose galite ne tik susipažinti su alpakomis, bet ir įsigyti jų produkcijos.

Kontaktinis tel.:+37061121989

Daugiau informacijos: Alpakos – Alpakų Spalvos (alpakuspalvos.lt)

Marijampolės apskritis

Ąžuolų vila (Kazlų Rūdos rajonas)

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų, bet jau turi būrelį avelių, ožkyčių, ponį, įvairių paukščių ir šunų. Sodyba priima svečius laisvam bendravimui su augintiniais, o taip pat organizuoja fotosesijas ir šventes.

Būtina susitarti iš anksto telefonu: +370 611 76696.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/azuoluvila

Šunskų fazanynas (Šunskai)

Fazanynas atvėręs duris 2018 m. ir jau sulaukiantis gausybės lankytojų. Tai yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur galima sutikti įvairių rūšių fazaninių paukščių.

Dėl apsilankymo su edukaciniu pasakojimu prašome kreiptis tel. +370 614 43086

Dėl lankymo savaitgaliais ir darbo dienų vakarais (be edukacinio pasakojimo) tel. +370 654 42641

Daugiau informacijos: Šunskų fazanynas – Posts (facebook.com)

Zoo parkas (Kalvarija)

Šiame parke galėsite ne tik pamatyti egzotinius gyvūnus, bet ir aplankyti dinozaurų parką, pamaitinti gyvūnėlius ir net švęsti gimtadienį jų apsuptyje.

Kontaktinis tel.: +370 69848306

Daugiau informacijos: Zooparkas – Pradžia

Ožiukų mokykla (Šakių rajonas)

Sodyboje rasite gausybę ožiukų, kuriuos galėsite paglostyti ir pamaitinti, taip pat išvysite triušiukus, antis, avis, šuniukus. Be gyvūnų ūkyje didelė augalų įvairovė.

Kontaktinis tel.: +370 604 15444

Daugiau informacijos: Apie mus (oziukumokykla.lt)

Utenos apskritis

Triušiukų slėnis (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų. Bet nepasiduokite klaidinančiam pavadinimui – ūkyje be ilgaausių taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Vis dėlto mažųjų rankytės dažniausiai krypsta link triušiukų.

Kontaktinis tel.: +370 673 37 553

Daugiau informacijos: www.triusiukuslenis.lt

Triušiukų slėnis

Safari parkas (Anykščių rajonas)

Jei keliaujate po Utenos apskritį, užsukite į nepakartojamą safarį. Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji Afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Čia galima pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje.
Teritorijoje yra ir papildomų pramogų – galima rasti lauko teniso kortus, krepšinį, futbolą, šaudymą iš lankų, aitvarus, batutus, vaikų žaidimo aikštelę. Papildomos pramogos yra visiškai nemokamos lankantis safaryje arba picerijoje.

Parką galima lankyti tik važinėjant parko visureigiu, todėl būtinos vairuotojo teisės.

Dėl apsilankymo reikia derintis iš anksto telefonu: +370 666 00114.

Daugiau informacijos: www.safariparkas.lt

Safari parkas

Paukščių kaimas (Ignalinos rajonas)

Tai nuostabi vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galite pamatyti daugiau paukščių, nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų, nei kada nors esate girdėję.

Apie auginamus paukščius šeimininkė žino viską, todėl visiems atvykusiems gali apie juos pasakoti be galo. Sodyboje galima užsisakyti ir labai įdomias edukacines programas.

Kontaktinis tel.: +370 670 72989.

Daugiau informacijos: https://www.pauksciukaimas.lt/

Lapės slėnis AVM (Zarasų rajonas)

Lapių slėnio ūkyje auginama daug įvairių gyvūnų: istorinė portugalų žirgų veislė, Luzitanai, Šetlando poniai, kiti šiltakraujai Europos žirgai, Anglo Nubian veislės ožkos, Lietuvos genofondinės šiurkščiavilnės avys bei nemažas pulkas įvairių naminių paukščių. Šeimininkai lankytojams pasakoja apie gyvūnų veisles, jų kilmę, kviečia jodinėti žirgais bei poniais ir stebėti gyvūnus.

Paslaugų kainos sutartinės. Dėl apsilankymo ir edukacinių užsiėmimų reikia susitarti iš anksto.

Kontaktinis tel.: +37069947146

Daugiau informacijos: (1) Lapės slėnis AVM | Facebook

Anūkis (Anykščiai)

Gyvasis muziejus Anykščiuose, čia rasite visus ūkio gyventojus:  avis, ožkas, karves, arklius, vištas, antis, žąsis, kalakutus ir kitus

Kontaktinis tel.: +37068757664

Daugiau informacijos: Anūkis | Facebook

Dubingių žirgynas (Dubingiai)

Dubingių žirgynas turintis mini zoo kviečia pamatyti elnius, danielius, alpakas, muflonus, ponius, mini arkliukus, įvairias paukščių rūšis ir žinoma gražiuosius įvairių veislių žirgus

Kontaktinis tel.: +370 656 56 333

Daugiau informacijos: www.dubingiuzirgynas.lt/lt/minizoo

Panevėžio apskritis

Panevėžio alpakų ūkis (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos, lamos ir ožiukai. Svetingi ir draugiški šeimininkai, Renata ir Rolandas Meleškos, ne tik papasakos, kaip pradėjo šį gyvenimo hobį, bet ir pakvies įsigyti švelnių ir šiltų gaminių iš alpakų vilnos bei dalyvauti edukacinėse programose.

Būtina registruotis iš anksto telefonu +370 682 19653.

Dapkų ūkis (Rokiškio rajonas)

Virginijaus ir Birutės Dapkų ūkis – mažas šeimos ūkis įsikūręs Žeimių kaime, auginantis alpakas, įvairių rūšių paukščius, žirgus ir ponius.

Ūkio šeimininkai praveda edukacinę programą, kurios metu galima artimai susipažinti su visais gyvūnais: padėsite surinkti gūžtų kiaušinius, galėsite pasivažinėti vežimaičiu, skambindami žalvariniu varpeliu kviesite galvijus pasirodyti ir kitos pramogos.

Kontaktinis tel.: +37068951279

Daugiau informacijos: Dapkų ūkis ( Birutė Dapkienė ) – Zoologijos Sodas (business.site)

Pašilių Stumbrynas

Galėsite grožėtis stambiausiais laukiniais gyvūnais nuo dengtos pakylos. Stumbryne lankytojus supažindins su stumbrų gyvenimu, papasakos daug įdomių pasakojimų apie stambiausius laukinius gyvūnus.

Šiuo metu aptvaruose gyvena 21, laisvėje maždaug 30-40 km spinduliu aplink stumbryną klajoja 72 stumbrai.

Daugiau informacijos: Pašilių Stumbrynas (facebook.com)

Avių ūkis (Dvargaliai)

Milišiūnų aviū ūkyje galite tūrėti edukacinę programą per kurią susipažinsite ne tik su įvairių veislių avimis, bet ir su avių vilną, aviena, avių pienu, avinukų kolekcija. Galėsite apsilankyti sausoje pirtyje ant vilnos bei nameliuose iš vilnos.

Kontaktinis tel.:+370 686 26460

Daugiau informacijos: Milišiūnų ūkis (facebook.com)

Šiaulių apskritis

Raiba plunksna (Šiaulių rajonas)

Sodyboje auginama daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avelių. Be to, čia vykdoma visuomenės švietėjiška veikla, organizuojamos moksleivių ir kitų lankytojų ekskursijos bei parodos.

Sodyboje galima gyvūnus maitinti savo atsivežtu maistu (morkomis, obuoliais, salotomis, kopūstais), tačiau jokiu būdu negalima maitinti sausainiais, batonu ir kitu nesveiku maistu.

Dėl apsilankymo kreipkitės telefonu: +370 620 88561.

Raiba plunksna

Dargaičių zoo (Šiaulių rajonas)

Alpakų ūkyje, įsikūrusiame Dargaičių kaime, galima išgirsti viską apie mieląsias alpakas: iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai, kaip atrodo alpakų vilna.

Smagiausia dalis tai gyvas ir artimas susipažinimas su alpakomis ir kitais gyvūnais. Šiuo metu ūkyje gyvena net 21 skirtinga gyvūnų rūšis. Prižiūrint šeimininkui gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.

3 ha teritorijoje pamatysite ne tik daugybę gyvūnų, bet ir rasite skirtingų užsiėmimų vaikams – pasivažinėjimą elektromobiliais, jodinėjimą ant asiliuko, važinėjimą su karieta, žaidimų aikštelės.

Registracija nebūtina.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/pg/alpakuauginimas/

Dargaičių zoo

Klaipėdos apskritis

Čiobrelių rojus

Tai pirmasis alpakų ūkis Klaipėdos rajone Kojelių kaime! „Čiobrelių rojus“ yra jaukiai įsitaisęs miškų apsuptyje, natūraliame gamtos prieglobstyje, ir šiuo metu čia gyvena 11 alpakų.

Ūkyje yra vedamos edukacijos, kurių metu lankytojai gali artimiau susipažinti su čia gyvenančiomis alpakėlėmis.

Taip pat kartu su alpakomis galite atšvęsti vaiko gimtadienį gamtos apsuptyje ar surengti privačią fotosesiją.

Norint aplankyti alpakėles, būtina išankstinė registracija telefonu arba Facebook žinute.

Kadangi alpakėlės gyvena atokiau nuo miesto, miškų apsuptyje, navigacija nurodo kelią ne visai tiksliai. Tad važiuodami įveskite į navigacijos programėlę (Google maps) „Čiobrelių rojus“ ir nusukus nuo kelio Klaipėda – Agluonėnai, į Mėlynių gatvę, įvažiavę į mišką, pasirinkite pirmą posūkį į dešinę ir laikykitės kairiojo keliuko, kol pasieksite ūkį.

Daugiau informacijos: Čiobrelių rojus

Mindaugo Ivanausko zoo (Kretingos rajonas)

1984 m. Mindaugas Ivanauskas pradėjo kolekcionuoti paukščius, o po poros metų įsteigė zoologijos muziejų. Pirmasis muziejaus eksponatas – biologijos mokytojo Juozo Norkaus Mindaugui padovanotas Kaukazo fazanas.

Salantiškis Mindaugas Ivanauskas savo namų ūkyje užveisė tikrą zoologijos sodą. Zoologijos sode gyvena apie 100 gyvūnų. Patį Mindaugą Ivanauską labiausiai žavi retų veislių sparnuočiai. Jis augina Orlovo vištas, rudąsias urvines žąsis, Kinijos šilkines vištas, fazanus, povus ir kitus paukščius. Be paukščių, zoologijos sode galima pamatyti lamų, apykaklėtųjų pokarių, karčiuotųjų avių, Belgijos flandrų, stručių emu ir kt.

Iš retesnių gyvūnų Ivanauskų sodyboje užveisti pekariai – tai agresyvios laukinės Pietų Amerikos kiaulės. Jos veisiasi lengvai, tačiau jaunikliai sunkiai išgyvena.

Adresas: Taikos g. 17, Salantai, Salantų sen., Kretingos r.

Daugiau informacijos: http://ivanauskaszoo.lt/

Vinetu kaimas (Klaipėdos rajonas)

Vinetu kaimas tai tikrai ypatinga vieta. Tai gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kur dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi toteminiai stulpai, o šalia stovi autentiškos indėnų palapinės tipi, kuriose apsigyventi gali ir atvykę svečiai. Kaime vedamos pažintinės, pramoginės programos, šaudymo turnyrai iš indėniškų ginklų, turistiniai maršrutai baidarėmis ir netgi bėgiojimas per žarijas.

Gyvūnai yra neatsiejama indėnų gyvenimo ir kultūros dalis, tad ,,Vinetu kaime” gyvena įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Norintieji gali pajodinėti ir žirgais.

Daugiau informacijos: http://vinetukaimas.lt/

Vinetu kaimas

Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda)

Viešint prie jūros užsukite pasisveikinti su delfinais, ruoniais, pingvinais ir kitais jūrų gyvūnais. Istoriniame Nerijos forte įsikūręs Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas visus pajūrio gyventojus bei svečius kviečia pažinti paslaptingą vandenų pasaulį.

Visa informacija apie darbo grafiką ir lankymą: https://muziejus.lt/

Lietuvos jūrų muziejus

Gamtos perlas (Karklė)

Šiame komplekse galėsite apsilankyti Safaryje, pajūryje, kuriame sutiksite vilkų, stumbrus, meškutę, šernus bei stručius.

Taip pat galėsite apsilankyti Zoo muziejuje, kuriame sudėti dešimtyje šalių sumedžioti egzotiniai gyvūnai: dramblys, žirafa, liūtą, zebra ir kitus.

Kontaktinis tel.: + 370 (618) 53 800

Daugiau informacijos: Medžioklės trofėjų muziejus (gamtosperlas.lt)

Dino park mini zoo (Radailiai)

Mini zoo parke sutiksite ožiukus, pūkuotus triušiukus, alpakas, KOI karpius. Gyvūnėlius galima pašerti specialu pašarų, kurį rasite parke.

Taip pat, čia galimos ir edukacinės programos, kurias reikėtų rezervuoti iš anksto.

Kontaktinis tel.: +370 685 11764

Daugiau informacijos: https://www.dino.lt/mini-zoo

HBH žvėrinčius (Žibininkai)

1 ha miško plotas, kuriame laisvai vaikšto ir plaukioja virš 40 naminių gyvūnų ir paukščių rūšių. Galima kartu su jais vaikštinėti, maitinti specialu maistu, nusifotografuoti ir paglostyti, kas ypatingai patinka vaikučiams.

Kontaktinis tel.:+370683 93147

Daugiau informacijos: “Žvėrinčius” (hbh.lt)

Jonušai Mini Zoo

Šiame zoologijos sode rasite apie 200 gyvūnų ir per 150 jų rūšių, iš kurių nemažai yra įtrauktos į Lietuvos ir Tarptautinę raudonąsias knygas.

Darbo laikas: kasdien nuo 10-20 val. Vasaros sezonu.

Kontaktinis tel.: +37067364706

Daugiau informacijos: Klaipėda ZOO | Klaipėdos zoologijos sodas (zoosodas.com)

Telšių apskritis

Žvėrinčius

Laukinių gyvūnų parkas, kuriame galėsite stebėti laukinius gyvūnus iš specialių aikštelių. Bus galimybė išvysti: lūšis, stumbrus, elnius, danielius, muflonus. Reikės tik kantrybės ir atidžiai stebėti.

Vaikučiams rasite įrengtas žaidimų aikšteles.

Kontaktinis tel.: 8-682-60209, 8-698-37645

Daugiau informacijos: Žvėrinčius, Telšių gyvūnija. | visit.telsiai.lt

Kėdainių apskritis

Adomaitynė

Šioje vietoje galėsite pasimėgauti gamta ir gyvūnais, pasigrožėti paukšteliais, susiorganizuoti pikniką jų apsuptyje.

Be to, šioje vietoje organizuojamos ir vaikų vasaros stovyklos.

Informacija apie stovyklą: Vasaros stovykla “Gamtos lobiai Adomaitynėje 2022” | tickets.paysera.com

Kontaktinis tel.: (8-675) 86066

Daugiau informacijos: Pramogų ir poilsio parkas “Adomaitynė” | Facebook

Kviečiame dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu