Palyginimas – Tailandas ar Filipinai: kur geriau ilsėtis su vaikais?

Daug kas klausia kur geriau, kur smagiau ilsėtis su vaikais tropiniuose kraštuose. Aistė Žiaušienė  (Triple AZ Trip) su šeima du mėnesius praleido Tailande ir jau daugiau nei mėnuo kaip yra apsistoję Filipinuose. Todėl  iš asmeninės patirties keliaujant tryse su vaiku. Tikimės tai pravers ne vienam renkantis kryptį. Taigi, Tailandas ar Filipinai?

Daugiau apie Tailandą galite paskaityti kitų keliaujančių mamų įspūdžius straipsniuose Tailandas: tobula vieta “žiemojimui” su mažais vaikais ir Trys mamos ryžosi avantiūrai – kelionei į Tailandą su mažais vaikais: po paros skrydžio mus pasitiko 38 laipsnių karštis .

Tailandas vs Filipinai – iš patirties

Aistė pasakoja: Su šeima išsiruošėme į kelionę po platųjį pasaulį be atgalinio bilieto. Suvokėm, kad baisu, bet nesinorėjo, kad baimė mus stabdytų įgyvendinti svajonę keliauti, tyrinėti, patirti. Sūnus neatsimins šio mūsų nuotykio, bet net neabejojame, kad pasąmonėje bus įrašytas “kelionių kodas”.

Du mėnesius praleidome Tailande, jau daugiau kaip mėnuo esame Filipinuose ir planuojame kitas kryptis.

Tik atvykus į Filipinus smegenys norom nenorom ėmė lyginti Filipinus ir Tailandą, kur geriau, kur smagiau, kur norėtųsi grįšti.

Tailande buvome dar prieš Covidą ir lankėmės Bankoke, Pukete, Krabi, Koh Yao noi, Phi phi salose. O šįkart du mėnesius praleidom ir covido laikotarpiu Koh Samui, Koh Tao, Bankoke, daugiausia Koh Phangan saloje. Tuo tarpu Filipinuose lankėmės pirmą kartą ir Covid laiku, ir po stipraus taifūno. Mėnesį laiko keliavom tarp salų, lankėmės Maniloj, Palawan, El Nido, Coron, Cebu, Bohol, Siquijor salose. Taigi mūsų galvose sugulusiems palyginimams neišvengiamai turėjo įtakos tiek aplankytos vietos, laikas, tam tikros aplinkybės ir žinoma asmeninės patirtys. Vis dėlto gal kam nors šis aptarimas padės nuspręsti kurią kryptį rinktis 🙂🏝🤩🛵🤿🐠 pradedam 🤗

🍜 MAISTAS

Neslėpsim, ties šiuo punktu esam LABAI subjektyvūs, nes meilė tailandietiškai virtuvei jau seniai užgimusi 🥰😆.  Pad thai, yellow, green, red, panang curries, tom kha, tom yum ir t.t yummy 😋. Maistas Tailande yra tikrai skanus ir valgant vietinėse kavinukese pas babytes ar naktiniuose turguose dar ir pigus. Tuo tarpu maistas Filipinuose yra brangesnis, nebent valgysite vietinėse eatery valgyklėlėse, kuriose dažnu atveju maistą gausite iš termitų/puodų. Patys patiekalai turbūt artimesni lietuviškai virtuvei, nes jie turi daug troškinių, grilintos mėsos, sriubų ir nemėgsta aštriai. Taigi čia nereikia sakyti išmoktos kalbelės prieš užsakant, kad no spicy 🌶 kaip tą tenka daryti Tailande 😆.

Filipinų virtuvė turi ir atitikmenų tailandietiškai virtuvei, pvz. pad thai – pancit makronai, visi stir fried patiekalai, taip pat yra ir karių, bet jie ne tokie turtingi skonių palete 😋. Filipinų virtuvės išskirtinumas – saldžiai marinuotos mėsos bei jų desertas Nr. 1 Halo-Halo , reiškiantis “mixed” – velniškai saldu ir daug visko: ledai, kokosų pienas, želiukai, pupelės, kokosų gabaliukai, vaisiai ir t.t.  Tiek Tailande, tiek Filipinuose ryžiai valdo. Vaisių kokteilių čia taip pat rasite.

Pastebėjome, kad Tailande yra daug daugiau vietinių šeimos kavinukių, kur gali skaniai ir pigiai pavalgyti sustojus pakeliui kokiame nors kaimelyje. Tuo tarpu Filipinuose šeimos labiau praktikuoja mini parduotuvėles ir vietos kur pavalgyti tenka gerokai paieškoti nuvažiavus į didesnius miestelius.

🛏 APGYVENDINIMAS (kainos ir kokybė)

Tai daugiausiai kibirkščių smegenyse sukėlęs punktas..⚡️Filipinuose nakvynės kaina viešbučiuose, kurortuose ar vilose/svečių namuose yra didesnės, nei pas tajus pietuose Jau nekalbam apie šiaurinę Tailando dalį. Aišku, sala salai nelygu ir visokių stebuklų būna, bet visuotinis jausmas yra būtent toks.
Tokios pačios nuomonės esame ir apie gaunamą kokybę. Dažnu atveju nuotraukos nuomos platformose prasilenkia su realybe, kai objektas tikrai reikalauja “meistro rankelės” 👨‍🔧🛠, o kai kur tiesiog šeimininkų atidumo.

Filipinuose gyvenimo vietą reikia rinktis LABAI LABAI atsargiai. Gaila, bet iš nuotraukų nesijaučia kambario kvapo ir nesimato kitų kambarių gyventojų 🤪. Nerealiai gražiai įrengtose boutique tipo vilose aplinka džiaugiasi ne tik turistai, bet ir tarakonai… Tiesa, mes jų draugija nei kiek nedžiūgavom. El Nido saloje per savaitę pakeitėme 3 nakvynės vietas, kur paskutinioji buvo verčiausia dėmesio ir pinigų.

Turbūt Tailande taip pat gali rasti įvairiausi variantų, bet mūsų patirtis byloja, kad Filipinuose nakvynės vietas reikia rinktis 10x atidžiau 🤓, skaityti komentarus, geriausia naujausius. Ir net jei vieta turi aukščiausią įvertinimą, visai nereiškia, kad ji po covid ir taifūnų yra tame pačiame lygyje su paslaugų kokybe. Čia reikia domėtis, ir ar nakvynės vietoje yra karšto vandens, elektros tiekimo problemų, nepageidaujamų gyvūnų..

🛵🛺🚗✈️⛴ TRANSPORTAS

Filipinuose, kaip ir Tailande, keliavimas tarp salų yra sudėtingas. Jei norit iš taško A nusigauti į tašką B, tenka išbandyti visą transporto priemonių spektrą ir sugaišti nemažai laiko. Todėl susidarydami savo kelionės planą turėkite omenyje, kad keliavimas iš vienos salos į kitą gali užtrukti ir visą dieną. Jei turite ribotą laiką atostogų kurioje nors iš šalių, mūsų patarimas būtų rinktis kelias salas ir jas geriau ištyrinėti, nei gaišti laiką ir eikvoti nervus keliaujant tarp salų.

⛴ Mūsų patirtis keliaujant Filipinuose su keltais byloja, kad kelto bilietus reikia pirkti iš anksto. Keltai plaukia kelis kartus per savaitę ir greitai užsipildo. Bent jau taip buvo El Nido ir Coron. Nors gal dabar pakoreagavo tvarkaraštį padaugėjus turistų. Visada tikrinkite info, dažnai bilietus pirkti online nėra galimybės, tą reikia daryti vietoje ir kaip taisyklė – GRYNAIS 💶💰. Be to, jei įsigijote kelto bilietą, nereiškia, kad viskas į jį įskaičiuota. Greičiausiai teks papildomai mokėti terminal fee, taip pat už bagažo įkėlimą ir nunešimą. Taip pat reikia apsišarvuoti kantrybe, kadangi keltai retai kada pataiko į tvarkaraščio laikus. Kiek plaukėm, tiek vėlavom ⏰😖, dar laiku išplaukti ir atplaukti neteko.

Tuo tarpu Tailande patirtis tokia: bilietus pakanka nusipirkti dieną prieš kelionę, galima įsigyti online, atsiskaitymas kortele taip pat įmanomas 👌. Su didesniais vėlavimais taip pat susidurti neteko, papildomų mokesčių, neįtrauktų į kainą nebuvo 🙂

🛵 Filipinuose susidūrėme su problema randant didesnį bei galingesnį motorolerį mūsų trijulei (kai kuriose salose, pvz Palawan, El Nido). Bent jau mums pasirodė, kad Tailande motorolerių nuomos punktų gausiau ir pasiūla įvairesnė. 💶Filipinuose motorolerio nuoma dienai svyruoja nuo 10 iki 14 Eur, o Tailande nuo 8 iki 10 Eur (155 cc).

🛣 Filipinuose eismas vyksta mums įprasta dešiniąja, o Tailande kairiąja kelio puse. Tad patarimas pasibandyti važiuoti lėtai ir niekam netrukdant, persiorientuojant. Apie greitį – Tailande tai “Greiti ir įsiutę” 🏍🏎 Filipinuose kiek ramiau, bet važiavimo kultūra skiriasi. Tailande eismas tvarkingas, su posūkių rodymais, auto ir moto registruoti su numeriais ir lempomis/šviesomis. Filipinuose kai kurios salos leidžia 4 ratams sujungtiems į krūva vadintis auto ir dalyvauti eisme. Čia šviesas naktį naudoja tik “bailiai”, bent jau toks įspūdis pagauna 😆 O trafiko viena iš priežasčių, jog bet kas bet kur ir bet kuriuo metu gali iššokti į tavo kelią ar sustoti ir pasiparkuoti juostoje.
Tiesa, pagirtinas yra filipiniečių motociklininkų šalmų dėvėjimas, itin retas atvejis pamatyti bešalmį raiderį 🪖⛑

💻INTERNETAS

Panašu, kad Tailandas mus išlepino visur lengvai prieinamu wifi ryšiu. Tailande prie wifi tinklo gali prisijungti praktiškai kiekvienoje kavinukėje, parduotuvėje ar net viešoje erdvėje. Tuo tarpu Filipinuose retai kuri kavinė dalinasi wifi, o apie vietines parduotuvėles ar eatery užkandines nėra net ką kalbėti. Blogiausia, kad net viešbučiai turi nemažai problemų su geru wifi ryšiu. Taigi būkite iš anksto nusiteikę pirkti SIM korteles ir pildytis.
Mobilusis ryšys Filipinuose taip pat problematiškas, nemažai juodųjų dėmių, tad tenka lakstyti iš kamo į kampą, kad kokį tinklą užgaudytum 🤳😆

🌴🏝🌿🦎⛰🌊 GAMTA

Gamta gana panaši tiek Tailande, tiek Filipinuose. Tačiau mums Filipinuose gamta ir povandeninis pasaulis pasirodė spalvingesnis bei ryškesnis. Salų grožis ir lime stone uolos mus papirko 😊. Filipinai – nardytojų rojus, smagu tai, kad ir snorkelinimui nemažai gerų vietelių 🤿.  Tailande taip pat yra nardytojų hot spot, pvz Koh Tao, bet Filipinai savo povandeniniu pasauliu dažnai lenkia kitas nardymo kryptis. Sutikom ne vieną užsienietį, kuris net persikėlė gyventi į Filipinus, atsidarė savo verslus, kad galėtų nardyti Filipinuose 🤿 🐠🐡
Filipinuose daugiau žalumos, daug kalnų, krioklių, požeminių ir antžeminių upių, salų, paplūdimių, urvų, ryžių laukų, nemažai vietų surfinimui ir t.t. Žodžiu daug daug visko, kiekvieno skoniui bei norams. Jau supratot, kad Filipinuose labiausiai mums patiko gamta, kuri kažkiek panaši į Indonezijos Balio salą 🥰😊

♻️EKOLOGIJA

Abejose šalyse yra aktualus ekologijos klausimas, kadangi jie sunaudoja labai daug plastiko. Širdis verkia, kai plaukiant vandenynu matai didžiulius plotus padengtus šiukšlėmis . Nors tiek Tailande, tiek Filipinuose vyksta įvairios akcijos ‘no plastic’. Nustebino, kad Filipinuose no plastic labiau įgyvendinama praktiškai: parduotuvėse plastikinių maišelių negausi, tik popieriniai. Plastikiniai šiaudeliai taip pat retai kur patiekiami, jokių papildomų maišelių išsinešant šaltus gėrimus ir t.t.
Problema čia su vakariniais šiukšlių deginimais 🔥.  Tailande irgi matėm nemažai laužų, bet Filipinuose tai jau ne pavieniai lauželiai, o visas laužų festivalis 🙈.  Iš vakarinio pasivažinėjimo motoroleriu greičiausiai teks grįšti pasidabinus dūmų kvapeliu.

🤓POŽIŪRIS

Filipinuose jautiesi labiau “sekamas” ar pastebimas, ir dėl to susidaro įspūdis apie ekstra antkainius visose įmanomose situacijose turisto nenaudai 🤑 Nors derybose teko dažnai sudalyvauti ir Tailande.
Filipinuose buvo salų, kur saulėlydį ar šiaip vaizdą į jūrą užstoja karoliukų prekeiviai ir maži teatralai ištiesta rankyte bei Šreko Pūkio akutėmis 🥺.
Arba lekiant motoreliu ir prasilenkiant su tvarkingai atrodančiais vaikais išgirsti nuaidint “give me money”…
Maniloje keletą kartų teko pakliūti ir į lietimo akciją. Ko gero čia kaip ir Indonezijoje paliesti baltaodį yra sėkmės garantas. Nuo vienos tokios moteriškės Maniloje teko sprukti, kai pastebėjome, kad esame sekami su keista šypsenėle veide. Tokios situacijos jaukumo tikrai neprideda.

🏀⚽️🏐SPORTAS

Filipiniečiai labai myli krepšinį, sunkiai rastumėte kaimą neturintį nei vienos krepšinio aikštelės ar paprasčiausios krepšinio lentos pritvirtintos prie medžio. Taip pat jie neabejingi ir tinkliniui bei futbolui. Turbūt todėl dažniau Filipinuose, o ne Tailande rasite paplūdimio tinklinio aikšteles. Apskritai Tailande mažiau teko susidurti su sportu ir nepastebėjome, kad tailandiečiai išskirtinai mėgtų ar propaguotų kokią nors sporto šaką. Gal kas nors praslydo pro mūsų akis? 🧐😃

💶 PINIGINIAI REIKALIUKAI

Filipinuose CASH IS THE KING 💰🤑 👑dažniausiai visose institucijose tenka mokėti tik grynaisiais, nes atsiskaityti kortele nėra galimybės. Mūsų nuostabai NET oro uoste už papildomą bagažą reikėjo mokėti grynais, už vizos pratęsimą – vėlgi grynieji. Turėkite tai omenyje ir geriau išsiimti iš ATM didesnę sumą grynųjų, kadangi už kiekvieną išgryninimą tenka susimokėti 250 pesų. Tuo tarpu Tailande praktiškai visur gali mokėti kortele, išskyrus kokiuose turgeliuose ar mažesnėse parduotuvėlėse priima tik grynuosius.
Jei filipiniečiai galės už ką nors jus apmokestinti būtinai tą ir padarys 🙃. Ir žinoma GRYNAISIAIS!

👶VAIKAI

Jei klaustumėte kur geriau keliauti su vaikais Tailande ar Filipinuose? Mūsų atsakymas būtų – Tailande. Žinoma, vaikams visur gerai, kur yra mylintys tėvai ❤️. Tačiau jei jau reiktų rinktis tai mes už Tailandą. Dėl keleto priežasčių:
1. Tailandas turi daugiau patirties turizmo srityje ir, kaip sakome, tajai tikrai moka kaip elgtis su turistais, jie labiau nuspėjami, todėl saugumo jausmas Tailande yra didesnis.
2. Tailande paslaugų kainos ir kokybės santykis yra daug geresnis nei Filipinuose.
3. Tailande daug daugiau vietų kur gali gauti skanaus, šviežio ir kokybiško maisto.

Kviečiame dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas