Žaislai kelionėms ir atostogoms

Žaislai kelionėms ir atostogoms

Vasara – atostogų metas, o kas bent kartą yra ruošęsis tolimesnei kelionei su vaiku žino, kaip svarbu pasirūpinti jo užimtumu. „Keliaujančios mamos“ sako, kad žaislai keliaujant su vaikais – ypač svarbūs, todėl jų pasirinkimas turi būti apgalvotas. Laiku kelionės metu paduotas žaislas gali nuraminti vaiką, nukreipti jo dėmesį, įtraukti į įdomų užsiėmimą ir neleisti nuobodžiauti. Žaislai padeda užimti vaikus skrydžio ar kelionės automobiliu metu, kuomet reikia ilgesnį laiko tarpą išsėdėti vienoje vietoje. Gerai parinkti žaislai gali jus išgelbėti ne vienoje kelionės situacijoje ar iškilus nenumatytoms aplinkybėms, kurių, kaip žinia, atostogų metu tikrai pasitaiko.

Žaislai kelionėms ir atostogoms – „Keliaujančios mamos“ dalinasi savo patarimais, kokius žaislus rinktis ir į ką atkreipti dėmesį, ruošiantis atostogoms ir ilgesnei kelionei automobiliu, lėktuvu, ar traukiniu.

Žaislai kelionėms ir atostogoms – kokie tinka labiausiai?

 • Nedideli, lengvi, neužimantys daug vietos žaislai, telpantys į rankinę ar krepšį su sauskelnėmis ir kitais būtinais kūdikio ar vaiko daiktais.
 • Lengvai prižiūrimi ir valomi žaislai. Kelionės metu žaislus valykite antibakterinėmis servetėlėmis, turėdami galimybę, nuplaukite muiluotu vandeniu.
 • Kiek įmanoma ilgiau prikaustantys vaiko dėmesį. Įvertinkite kokias veiklas ir kiek ilgai vaikas gales užsiimti su vienu žaisliuku.
 • Daugiafunkciniai ir pritaikomi kelioms veikloms, pvz. ir žaisliukas ir kramtukas.
 • Neturintys smulkių detalių, kurios galėtų pasimesti kelionės metu. Rinkitės žaislus, kurie gali būti pritvirtinami prie vežimėlio ar kuprinės.
 • Venkite žaislų keliančių triukšmą, ypač keliaujant lėktuvu. Bet ir ilgos kelionės automobiliu jus gali išvarginti stiprius garsus skleidžiantis žaislas. Geriau rinkitės tuos žaislus, kurių garsą galima išjungti arba naudoti su ausinėmis, kad triukšmas netrukdytų pakeleiviams. Idealiu atveju – į kelionę imcite žaislus, nekeliančius triukšmo.
 • Venkite mylimiausių žaislų, kurių pametimas sukeltų didelius išgyvenimus vaikui ir ilgam jį nuliūdintų. Tokie išgyvenimai gali ilgam apkartinti kelionę ar atostogas, tad geriau prieš vykstant į kelionę susitarti, kad vaiko mylimiausias žaislas liktų namuose.
 • Vyresniems vaikams leiskite žaislus išsirinkti patiems.
 • Turėkite specialią kuprinę ar krepšelį žaislams kelionei. Mes turime kosmetinę, didesnio dydžio, kurią naudojame maždaug nuo metukų. Vaikui ugdome supratimą, kad žaislų galima pasiimti tiek, kiek telpa į ją. Tai padeda neapsikrauti patiems, o ir vaikas žino, kiek galima pasiimti. Taip išvengiame papildomų ašarų ir didelio daiktų kiekio.

Dar vienas triukas, kurį rekomenduoja “Keliaujančios mamos” – artėjant kelionei įsigyti naują žaislą, arba paslėpti kūdikiui/vaikui jau žinomą žaisliuką, leisti jo pasiilgti ir parodykite jį tik kelionės metu. Toks žaislas „siurprizas“, apie kurį vaikas nežino, įteiktas kokiu nors sunkiu momentu, pavyzdžiui, viduryje ilgo skrydžio, ar laukiant oro uosto laukimo salėje, jums padės nuraminti mažylį ir nukreipti jo dėmesį, bei sudominti ir įtraukti į įdomią veiklą.

„Keliaujančios mamos“ išrinko žaisliukus iš japoniškų žaislų Brain Builders serijos, kurie labiausiai tinkami vežtis į keliones ar atostogas

Žaislai kelionėms ir atostogoms

 • Žaisliukas – kramtukas „Edis“ – nekelia triukšmo, tarnauja ir kaip kramtukas ir kaip žaisliukas, Edžio rankos, kojos ir galva sukiojasi, taigi įtraukia vaiką į aktyvų žaidimą.

Žaislai kelionėms ir atostogoms

 • Veidrodinis kamuolėlis „Atspindžiai“ – ypač aktualus ilgesnių kelionių automobiliu metu. Veidrodėlį galima tvirtinti prie automobilio lango, arba duoti vaikui į rankas. Mažyliui bus smagu veidrodiniame kamuolėlyje stebėti kintančius aplinkos vaizdus, arba save.

Žaislai kelionėms ir atostogoms

 • Interaktyvus žaisliukas „Ufo“ – ilgam įtraukiantis vaiką. Žaidžiant šiuo žaislu kūdikis gali žnybti, traukti, stumti, spausti, sukti, griebti, plakti. Nedidelis, lengvai prižiūrimas.

Žaislai kelionėms ir atostogoms

Daugiau įvairių žaisliukų, konstruktorių vyresniems vaikams rasite JAPOKO internetiniame puslapyje.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu