"Darbostogos" su vaikais, ar tai įmanoma?

„Darbostogos” su vaikais – ar tai įmanoma?

„Darbostogos”, arba angl. workation, jau daug kam pažįstamas konceptas, tačiau darbostogos su vaikais, ar tai įmanoma? Kaip suderinti darbą, atostogas ir mažų vaikų priežiūrą? Ir ką svarbu žinoti dar prieš pradedant ruoštis tokiai kelionei?

„Darbostogos su vaikais” – ar tai įmanoma?  – Dovilė, Gomama bendruomenės veiklioms mamoms įkūrėja, dalijasi savo patirtimi iš kelionės į Ispaniją, į kurią vyko su metukų amžiaus dukryte.

Kas yra darbostogos?

Dauguma buvo įpratę kiekvieną dieną dirbti ofise ir apie darbostogas pagalvodavo retai, tačiau prasidėjus pandemijai nemaža dalis įmonių suteikė galimybę dirbti iš namų, ar kitos, jiems patogios, lokacijos.

Darbostogos (angl. workation) – atostogos, kurių metu galim derinti darbo veiklas su poilsiu ar laisvalaikio veiklomis. Prieš prasidedant pandemijai buvo įprasta, jog darbostogoms žmonės vyksta į užsienį, tačiau dabar kartais užtenka išvykti prie Lietuvos pajūrio ar keletai dienų apsistoti nuošalioje sodyboje. Tai labiau būdinga turintiems savo online verslą ar galintiems dirbti nuotoliniu būdu.

Kuo naudingas darbostogos? Vietos pakeitimas didina produktyvumą, skatina kūrybiškumą ir net gerina darbo kokybę, nes nuvykę į kitą šalį ar miestą stengiamės kiek įmanoma efektyviau išnaudoti mūsų laiką ir darbuotis atidžiau.

Apie ką svarbu pagalvoti ruošiantis darbostogoms su vaikais?

Pirma, svarbu suprasti, kad išvykus į workation’ą nebūsime turistai. Turime pagalvoti apie savo rutiną namuose ir kaip ją galima pritaikyti naujai vietai. Tai itin svarbu planuojant kelionę su vaikais, kadangi jiems dideli pokyčiai sukelia papildomą stresą. Reikia pagalvoti apie klimatą, laiko skirtumą, gyvenamąją vietą bei galimus užsikrėtimus jei tai egzotinė šalis.

Kalbant apie pasiruošimą kelionei, renkantis gyvenamąją vietą vertėtų pasidomėti netoliese esančiais darželiais, mokyklomis ar kitais užsiėmimais vaikams. Jei vaikai eina į mokyklą, o planuose pastovus keliavimas, galbūt reikėtų apsvarstyti mokymąsi internetu?

Taip pat planuojant darbo laiką ir keliones reikia nepamiršti skirti laiko vaikams. Priklausomai nuo jų amžiaus, reikėtų skirti laiko žaidimams, skaitymui ar kitai veiklai, kuri jiems patinka.

Mano patirtis

Su vyru workation konceptą “praktikuojame” jau 4 metai – turime savo online verslus (vienas iš jų Gomama bendruomenė veiklioms mamoms) ir dirbame internetu, todėl kelionės ir gyvenimas mums laisvu laiku yra viena didžiausių vertybių. Tiesa, prieš metus gimus dukrytei keliavimas šiek tiek pasunkėjo, nes atsirado papildomų aspektų, kuriuos turime apsvarstyti prieš susidedant lagaminus.

Visai neseniai grįžome iš workation Ispanijos Costa Del Sol regione, kur praleidome 6 savaites 2021m. pavasarį. Šis regionas mus tikrai maloniai nustebino – šiltas oras, graži aplinka ir visi kiti patogumai, idealiai pritaikyti workation’ui su mažais vaikais.

Auklės paieškos

Prieš išvykstant į Ispaniją, žinojau, jog tikrai bent kelioms valandoms per dieną teks ieškotis auklės. Buvau radusi keletą auklių agentūrų, kai netikėtai nusprendžiau parašyti skelbimą vietinėje Facebook grupėje. Ir į mano žinutę atsiliepė viena lietuvė, kuri čia gyvena jau keletą metų, labai mėgsta mažus vaikus ir laisvalaikiu mielai juos prižiūri. Nieko nelaukę sutarėme su aukle susitikti jau kitą dieną mums atvykus į Ispaniją.

Susitikę iškart radom bendrą kalbą ir nusprendėm pabandyti. Kad dukrytė priprastų prie auklės, pirmas dvi savaites visada bent vienas iš mūsų būdavome šalia ir darbuodavomės tame pačiame kambaryje, kuriame dukrytė žaidė su aukle. Po kelių savaičių Vesta įsidrąsino ir galėjome ją trumpam palikti su aukle.

Lietuvė auklė papasakojo, kad tikrai nemažai šeimų karantino metu atvyko gyventi į šį Ispanijos regioną ir ieško pagalbos vaikų priežiūrai, nes dažnu atveju abu tėvai darbuojasi iš namų. O auklių pasiūla irgi yra padidėjusi, nes turizmo srityje dirbantys vietiniai, dėl karantino apribojimų, yra priversti ieškotis kitos veiklos.

Internetas

Kitas svarbus aspektas, reikalingas dirbant internetu ir norint turėti sėkmingą workation, yra puikiai veikiantis internetas. Dirbame nuotoliniu būdu, tad greitas ir stiprus internetas mums gyvybiškai svarbus. Paprastam darbui ir susitikimams interneto ryšio užteko, tačiau kadangi esu Gomama podcast’o apie verslias mamas vedėja, ryšys podcasto įrašams tikrai nebuvo pakankamai stiprus. Dėl nestabilaus interneto ne kartą teko perrašyti podcast’o epizodą.

Labiausiai pasiteisinęs būdas buvo prašyti kitų neapkrauti interneto ir kol vyks įrašas visai nesinaudoti wifi. Tai šiek tiek padėjo užtikrinti stabilų ryšį video pokalbiams.

Nekantrauji ir pati išvykti į workation su šeima kol darbuojiesi ties savo online verslu ar nuotoliniu būdu įmonėje? Žemiau rasi geriausius mano patarimus.

Patarimai, kaip suplanuoti sėkmingas darbostogas su vaikais

Pirmas dalykas apie kurį reikia pagalvoti – ar galiu išvykti į workationą? Jei turi savo online verslą ar dirbi nuotoliniu būdu, atsakymas tikrai yra TAIP. Kitais atvejais reikėtų gerai pagalvoti ar dabar tai tikrai būtų geriausias sprendimas.

Norėtum ir tu kaip Dovilė susikurti online verslą, atlik šį trumpą 2 min testą, kuris padės suprasti, ar esi pasiruošusi nuosavam online verslui.

Tada turėtum apsispręsti, ar daugiau laiko skirsite atostogoms ar vis dėlto darbui? Atsakymas į šį klausimą ne tik padės nuspręsti į kurį pasaulio kampelį skristi, tačiau padės nusistatyti apgyvendinimo kriterijus. Ar užteks netoliese esančio paplūdimio, o galbūt norėtųsi pamatyti ir turistų lankomiausias vietas?

Esant pandemijai, taip pat labai svarbu pagalvoti apie įvairius apribojimus bei karantinavimosi trukmę. Tai gali padaryti didelę įtaką jūsų kelionei ir sprendimams.

Darbostogos gali trukti nuo mėnesio iki metų, tačiau norint „pajausti” atostogas reikėtų išvykti bent dviems savaitėms. Tad susidėliojus kelionės tikslus ir kryptį, pagalvokite, kiek laiko ten norėsite praleisti.

Kitas svarbus aspektas yra gyvenamosios vietos rūšis – ar tai bus nuomojamas namas, o galbūt viešbučio kambarys? Būstas su nuosava virtuve turi daug pranašumų keliaujant su mažais vaikais, o ir padeda sutaupyti pinigų bei gyventi sveikiau.

Turbūt vienas svarbiausių dalykų vykstant su vaikais yra vaikų priežiūra. Jei namuose vedate vaiką į darželį, turite auklę ar žinote, jog prireikus pagelbės seneliai – keliaujant situacija pasikeičia kardinaliai. Ne visur bus lengva rasti auklę ar žaidimų grupę, kurioje galėsite palikti vaiką kelioms valandoms, dėl to, šį aspektą būtina suplanuoti iš anksto prieš renkantis kelionės vietą. Visgi, didėjant internetinių klajoklių bendruomenei, vis daugiau pasaulio vietų galima rasti užsieniečių vaikams pritaikytų darželių, auklių ar žaidimų grupių.

Jei pagrindinis kelionės tikslas yra darbas, būtina pagalvoti apie wi-fi ryšį. Net jei ir pasirinkta atostogų vieta gali atrodyti tobula, be interneto ryšio ši nuomonė gali kardinaliai pasikeisti.

Medicina. Dar prieš renkantis kelionės tikslą, svarbu iškart susižiūrėti reikalingus skiepus, gydytojus ir sveikatos draudimą. Pvz. vykstant į tropinius kraštus, būtina pažiūrėti kokie yra privalomi skiepai ir pagalvoti ar nevertėtų pasirinkti kitos lokacijos, ypač keliaujant su vaikais. Taip pat reikia nepamiršti suderinti vaikų skiepų kalendorių, kad nepraleisti svarbių skiepų Lietuvoje.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas